Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) emvy


emvy
nagyúr

hídnyák

Ez nagyon jó, olyan, mint valami vízinövény :)

while (!sleep) sheep++;

(#2) Steven


Steven
addikt

Ahogy elnézem a teszteket még mindig inkább vennék egy X800 XT , vagy várok jövöre milyen kártyával rukkól elő az ati ....

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#3) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Jól indult a napom.Felkelek,és kedvenc oldalamon épp a következő VGA-m SLI tesztjét olvashatom.

Csak így játékon kívül,fless: te építenél SLI-s rendszert?;)

[Szerkesztve]

(#4) anulu


anulu
félisten

elkészült a cikk, amire már tűkön ülve vártam. mostmár kezdem érteni, hogy fLeSs miért hűtött le, amikor rohanni akartam K8NXP-SLI-ért. még túlságosan driverfüggő, h megy-e SLI-ben vagy sem. azért az érdekes, hogy 2db PCI-E 6600GT ~85 körül fogható, 6800GT pedig 100-110, teljesítményben átlagban az SLI-s cucc a gyorsabb (feltéve, ha támogatja a driver).

2 megjegyzés magához a cikkhez:
- ''...csak annyit róla, hogy az A8N-SLI igen tetszetősre sikerült (ezt a véleményt még igazi Gigabyte-hívők szájából is sikerült előcsalni...)'' -> :D

- ''Az SLI egy jó ''dolog'', de több rossz mellékhatásával együtt már nem olyan vonzó, mint azt az ember elsőre gondolja (egy átlagfelhasználó számára legalábbis)...'' -> szvsz az átlagfelhasználót marhára nem érdekli, h mi is van a gépében. menjen és kész, ennyi számít. szerintem aki SLI-re adja a fejét, nagyjából sejti/sejtheti a buktatóit.

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) erdeya


erdeya
senior tag

Sok hűhó semmiért...
Kissé meddő fejlesztésnek érzem. Mire talán beérik, addigra egy kártyával is hozható egy SLI maximumát tudó teljesítmény.

...kicsit sok még a buktató. A beruházás meg...

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#6) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Nemhiába vannak a Corsair RAMok a tesztekben... a legjobbak vaze! :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#7) anulu válasza Vikthor (#6) üzenetére


anulu
félisten

ok. lehet h a legjobbak, de az A-DATA-im hozzák ugyanazokat az időzítéseket, és ~fele annyiba kerültek :)

amúgy ez most hogy is jön ide? :)

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) Adi


Adi
senior tag

Nem csak új alaplap, új táp és új videókártya-kártyák kellenek, hanem új villanyóra és huzalozás is a falban! :DD

ldm start-reconf primary

(#9) gro0ms válasza Adi (#8) üzenetére


gro0ms
aktív tag

:C :DD Hát kb. Azért jó lenne. De nem lesz. szeretem a GF4timet :D

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#10) #25954560


#25954560
törölt tag

cool cikk es erdekes is. azert az jo alternativa lehet, hogy kesobb nagyonolcson meg tudod majdnem duplazni a geped video-teljesitmenyet. de nekem sem kene...
szoval naonjo volt elolvasni a cikket es elgondolkodi rajta. grat a szerzo(k)nek!

(#11) fLeSs válasza _Volkovy_ (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Szted? Otthonra nem kéne.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) fLeSs válasza erdeya (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Azért nem a semmiért, de vannak buktatók, és a többi ''kedves'' (külföldi) tesztoldalakkal ellentétben mi erre is megpróbáltuk rávilágítani az olvasókat... :U

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) F-ECT$ válasza fLeSs (#12) üzenetére


F-ECT$
titán

Én emlékszek rosszul, vagy a voodoo 2-nél is volt ilyen támogatás/nem támogatás gond? Ott minden gyorsult az sli-től, nem?

Dive ever, work never.

(#14) anulu válasza F-ECT$ (#13) üzenetére


anulu
félisten

tudtommal ott a driver osztotta páros és páratlan sorokra, így asszem független volt a játéktól. ment és kész.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) Ace


Ace
tag

Kíváncsi lennék hogy az Asus tervez e sima A8N esetleg A8N Ultra alaplapot amin csak 1 pciex csati van a videókártyának de a felszereltsége ugyanez ...

(#16) anulu válasza Ace (#15) üzenetére


anulu
félisten

tudtommal lesz.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) zsoltee10


zsoltee10
addikt

wow, hát nagyon jó cikk ismét! :)

felmerült bennem még egy probléma. fleSs azt írtad, hogy a 2 vga-nak nem csak 1 gyártótól kell származnia, hanem azonos bios, stb.,

mi a garancia arra, hogy ha most veszek egy asus 6600gt-t, 1 év múlva nem lesz belőle újabb revizíó, más bios, stb. szal ez az 1 év múlva veszek még egyet dolog, nem biztos, hogy működni is fog.

(#18) fLeSs válasza zsoltee10 (#17) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Gondolom ha a most vett kártyának a BIOS-át felfrissíted az egy év múlva aktuálisra (ami az akkor megvett kártyán is van), akkor működni fog.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) Dzsekó


Dzsekó
addikt

A Coolermaster-es teljesítmény mérésekhez annyit tennék hozzá hogy a táp a felvett AC teljesítmény fölé mér.

A valós DC teljesítményfelvétel jóval kevesebb.

A 6600GT SLI full terheléses 240W-ja kb. 190W DC teljesítményfelvételt jelent.

[Szerkesztve]

(#20) F-ECT$ válasza anulu (#14) üzenetére


F-ECT$
titán

És most miért nem ezt csinálták :F

Dive ever, work never.

(#21) fanti válasza fLeSs (#12) üzenetére


fanti
addikt

Örülök, hogy ilyen tárgyilagos teszteket csináltok! Megmondjátok a tesztelt cuccok előnyös és hátrányos tulajdonságait is és nem istenítitek, hogy hú de überf@szakiráy cuccok.
Csak gratulálni tudok a cikkedhez!

És ennek fényében naná, hogy nem vágyakozok egy sli rendszerre.
Veszek inkább egy X800XT-t vagy egy 6800GT-t és kész, számomra ez a konklúzió.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#22) kowk válasza fanti (#21) üzenetére


kowk
tag

en pedig egyre biztosabb vagyok benne, hogy SLI rendszerem lesz (amint az intel/nvidia lesz oly szives megcsinalni nekem! :DDD)

(#23) anaqer


anaqer
veterán

fLeSs:
AFR = alternate frame rendering ;)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#24) Vitus válasza fanti (#21) üzenetére


Vitus
őstag

Ebben inkább az a szépség, hogy ma megveszel egy 6600GT-t 50k körül ami minden játékhoz elég és amikor már tényleg kevés lenne, akkor veszel hozzá még egyet kb. 30k ért. Szerintem ha előre meggondolja az ember, hogy mit akar akkor ez az sli életképes dolog nagyon is. Arról nem beszélve, hogy amikor már az sli-t tényleg használni akarod akkor már a driverek is sokkal fejlettebbek lesznek. Ha úgy gondolkodik az ember, hogy most megveszek egy sli lapot drágán és egy olcsóbb videókártyát (ami most még mindenre elég) akkor az még mindig olcsóbb mint egy csúcskártya olcsóbb lappal vagy azonos áron van és félrerak havonta egy 5k-t a rózsaszín malacba :) akkor nem egész 1 év múlva összejön a pénze egy másik kártyára és egy tápegységre, de szerintem még + ventikre is futja. :D Mindenesetre nekem tettszik. Jó a cikk! :P

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#25) viharhozo


viharhozo
addikt

Azert ha kaptok ket 6800GT-t, lehetne arrol is vmi rovid teszt. :)

En harom nagyobb problemat latok jelenleg az SLI-nel:

- az alaplap es a 6800GT beszerezhetetlensege
- a gyari huto hangja
- a varhato, es ezexerint valos, drajverproblemak.

A tobbi negativumra azert szamolni lehetett, azert egy rendes 450es tappal nem lesz gond, es az ar/ertek aranya sem tunik olyan borzasztoan rossznak.

Gbyte lap egyebkent allitolag gyun a nakkerbe, asszem netto 43ert.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#26) viharhozo válasza Vitus (#24) üzenetére


viharhozo
addikt

A gep teljesitmenyet nem a ket videokartya arahoz kell merni, hanem az egesz konfigehoz. Egy normal 939es alaplap ugy 20k-val rovidebb az SLI verzional. Ez kb. annyi, amennyivel a ket 6600GT olcsobb a 6800GT-nel.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#27) erdeya válasza fLeSs (#12) üzenetére


erdeya
senior tag

Igen, ez igaz, Ezt csípem a PH-ban, hogy nem csak a csilli villi dolgokat mutatja be!

Nekem csak azzal van gondom, hogy pl most veszek egy ilyen rencert, de egy karesszal, aztán később amikor jóval olcsóbban hozzájutok a párjához, (ami talán nem is lesz egyszerű), addigra lesz jó árban olyan karesz, ami többet tud mint az én 2 db régi-új SLI-ben muzsikáló kártyáim.

Akkor meg minek az egész. És mire beruházok a második karira, addigra az alaplap avul el, mert ugye új procik, meg csipkészlet etc.

Az idő a legnagyobb ellensége az ilyesminek szerintem.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#28) Pompi válasza viharhozo (#25) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem az 1. és 3. problémádat az idő orvosolja, a 2. meg gyártótól függ (lásd Leadtek).

Amúgy grat a cikkhez!

Feel Good Inc.

(#29) Vitus válasza viharhozo (#26) üzenetére


Vitus
őstag

Olvasd el figyelmesebben mit írtam. :D

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#30) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Király lett a cikk! Én pont most állok teljes konfig csere előtt, de elhúzódik jövőre mert se X800XT nem kapható se 6800GT se PCI-e-be! De januárban elvileg már lesznek és akkor majd visszatérek rá! Már minden megvan csak a lap és avidkari nem! De én lehet megpróbálom ezt az SLI-t! Januárban veszek egy 6800GT PCI-E-et és majd később még egyet mellé! Addigra már az ''összes'' játékhoz ami kijön talán működni fog az SLI! És én olyan 90+fára számítok egy 6800GT PCI-nál!

(#31) fLeSs válasza anaqer (#23) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ehh... :B

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#32) fLeSs válasza KriszBoy (#30) üzenetére


fLeSs
nagyúr

PCIe-es X800 XT-t lehet kapni nagykerekben, szal sztem kiskerben is, csak a nagykernál rá kell kérdezni, hogy hova szállítanak.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) fLeSs válasza viharhozo (#25) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ha majd lesznek 6800-asok, akkor azokkal is kiegészül a cikk (vagy új cikk lesz), de azért az sejthető, hogy mégtöbb CPU-limites teszteredmény fog születni, tehát most jelenleg (2004 vége, 2005 eleje) 6800-asokat SLI-be venni szvsz pazarlás/értelmetlen.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#34) Tacso


Tacso
aktív tag

Gratulálok a cikkhez, szerintem nagyon korrekt lett...!:C
Bár én ezt az SLI megoldást feleslegesnek tartom egyenlőre egy átlag felhasználó részére...! De hangsúlyozom, hogy csak EGYENLŐRE:)!!!

Közkivánatra itt egy kis 6800 Ultra SLI tuning:
Bővebben: link

:C

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#35) MarKoo


MarKoo
őstag

A cikk nagyon testszik, és nekem irányadó is hogy az SLI-t még nem szabad választani, mint sejtettem. Azért megnézném működés közben. ;] Mégiscsak SLI. :DD

(#36) Devid_81 válasza Tacso (#34) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Sztok!
Tényleg jó a cikk!És belegondolva a negítivumokba....hmmm...ha valaki valami örült nagyot nem alkot ezzel az ''új'' megoldással,könnyen felejtős lessz.

Sajnos el jön az idő mikor már annyit fog fogyasztani és ezzel eggyütt melegedni a gép hogy társasházakat lehet majd fűteni vele.
Távfűtés?Arra is meglessz az új megoldás hamarosan.

Nem vagyok egy nagy gamer,csak ritkán játszom de mindig érdekeltek a játékok.
De hogy én játékok miatt fizessek havi 10ezerrel több villanyszámlát....meg állandóan azon fájjon a fejem,hogy mit kellene vegyek a már ''elavult egyhónapos csúcsmasinámba....''

Inkább azon lennének a fejlesztők&gyártók,hogy hogyan lehetne kis áramfelvételű megoldást csinálni?!?!? :F

Miért nem lehet vmi kisfogyasztású de emellett nagyon gyors GPU-t fejleszteni?
-olyan nagy kérés ez? :)) :C

Bocsi a teljesen negatív hozzáálásért.....de ha így megy tovább akkor tényleg nagy bajokkal fogunk küzdeni....hamarosan! :(

...

(#37) Scream007


Scream007
őstag

klassz a tezst, jo 0-day :C

de szerintem is kicsit várni kell ezzel hogy mi sül ki belőle, még most nem érdemes ezzel az slivel foglakozni.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#38) Pompi válasza Devid_81 (#36) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Azért ez a távfűtés és a havi 10k számla egy gép miatt kissé barokkos túlzások...

Feel Good Inc.

(#39) Devid_81 válasza Scream007 (#37) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ja és még annyit hamár SLI

Mi van/lessz ezzel vajon? - Gigabyte 3D1 - ?
Gondolom ismerős nektek ez a kártyaujdonság.

Kis idézet :
''A Gigabyte 3D1 megjelenési dátumát és árát a vállalat nem közölte. Nem ez az első olyan grafikus kártya a piacon, amely két chipre épül, korábban az ATI Rage Fury MAXX, a 3dfx Voodoo5 5500 és az XGI Volari Duo V8 képében már láthattunk ilyen elgondolásokat, azonban később ezek mindegyike életképtelennek bizonyult''

És a Gigabyte saját tesztje szerint :
''A vállalat mérései szerint az egykártyás megoldás még némileg gyorsabb is, mint két kártya összekapcsolva: a népszerű 3Dmark2003 tesztprogramban a 3D1 akár 14 ezer pont feletti eredményre is képes. A kártyán a GeForce 6600GT chipek 500 MHz-es órajelen működnek, a memória 600 MHz-en ketyeg.''

Kíváncsi vagyok én erre (is) :))

...

(#40) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Hát, meg kell, hogy mondjam, nekem ez az SLI nem jön be:( Nehéz elmagyarázni miért, valahogy szimpatikusabb egy olyan alaplap, ami az én igényeimnek felel meg (semmi csicsa nincs rajta, RAID, WIFI meg hasonlóak) és bruttó 20-21k-ért haza tudom vinni. Csak azért megvenni egy fullextrás lapot, mert van rajta SLI, hááát nemtom:F Nekem még mindig szimpatikusabb az egy VGA-s rendszer főleg szellőzés szempontjából.

(#41) engusz


engusz
veterán

Egész szép értékeket produkált a két 6600GT. A dirver (nem) támogatottság (Top 100) valóban beárnyékolja ezt. De szvsz. csak idő kérdése, hogy a Top 100-ból 1000 legyen.

Viszont egy nForce4 Ultra-t elfogadnék a cikkben szereplő 6600GT-vel. Kérhetem a PH!-tól karácsonyra? :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#42) Arhel


Arhel
senior tag

Hát csatlakozom elöttem szólókhoz... és nekem sem kéne ilyen. Én akkor sem látom benne a fejleszthetőséget, azaz hogy van 1 kártyám és később vesezk mellé még 1-et! :( Márcsak azért sem, mert nem hinném ,hogy akinek van egy SLI-s VGA kártyája az épp olyan alaplappal rendelkezik az képes SLI módra, mert ha már olyan alaplapja van akkor szvsz a pénze is meg van a második kártyára, vagy ha nincs, akkor ha már elavultnak érzni az egészet nem hinném hogy VGA-t fog venni ( ha még egyáltalán kapható az a kártya ami neki kell ) !!! Szép, szép.. tetszetős, jól nézz ki , de..... és nagyon sok a ''DE'' !! :(
A cikk meg a szokásos színvonalat hozza, ha nem jobb mint az előzőek :D:C grat.!

(#43) viharhozo válasza fLeSs (#32) üzenetére


viharhozo
addikt

Ugy igaz, X800XT es 6600GT van boven.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#44) AceTom


AceTom
aktív tag

Hát nekem is jobban tetszik a 3dfx-féle megoldás :) Akkor nem kellett annyit sz@rakodni a drvierrel. :(
Viszont a jövőben biztosan jó lesz... Az lehetséges lenne, hogy ők is a 3dfx-hez hasonlóan csinálják majd inkább meg az egész SLI-t ? Levátlják az egész mostani tehcnikát, és rájönnek, hogy jobban járnak azzal, mert így örökké csak drivert kell módosítani ?

(#45) viharhozo válasza Arhel (#42) üzenetére


viharhozo
addikt

Azert van jonehany alaplap, aminek 50k korul mozgott az ara, es gyengebb videokartyaval rendelkezo emberek is megvettek (Abit Max3 sorozata, nagyobb Gbyte lapok, Chaintech Zenithek). Az majd elvalik, csinalnak-e a gyartok fapados SLI lapot 30k korul.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#46) KriszBoy válasza fLeSs (#32) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Az a baj, hogy a PE-s kéne vagyis at 520/560-as! Már mindenkit (CHS, EXPERT, RAMIRIS) felhívtam és nincsen! Csak jövőre lesz! De most valahogy elgondolkodóvá tett ez a 6800GT PCI-E! Sokkal olcsóbb mint az x800 és majdnem ott van!

(#47) fLeSs válasza KriszBoy (#46) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Egy sima XT 99%, hogy megy XT PE órajeleken.
1ébként várd meg a next VGA-cikkünket, abban megismerkedhetsz az X800 XL-lel. ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#48) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

kevés játékban van meg a befektetett pénzért elvárható gyorsulás,
esetleg egyáltalán nincs gyorsulás (Top 100 esete),

Ezekkel nem értek egyet.
Az elsővel azért nem, mert objektívebben kellene nézni aza SLI-t. Ha két 6800Gt-t kapcsolsz össze, van gyorsulás. Ha nem is duplája, de sokkal gyorsabb lesz. Nem mindig abból az irányból kellene vizsgálni az SLI-t, hogy két 6600GT, ami kb egy 6800GT ára, eléri-e a nagyobb kártya teljesítményét.
Vagyis nem az a lényege az SLI-s lapnak, hogy vegyünk egy drágább lapot, hogy abba vehessünk két olcsóbb kártyát annyiért, amennyiért kapunk egy nagyobb kategóriába esőt.

A másodikkal azért nem, mert bizonyos játékokban a 9800Pro és a 9800Xt között sem érzékelhető különbség, de ott sem jelenti azt, hogy a két kiépítés ugyanaz, itt meg pláne nem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#49) kowk válasza Tacso (#34) üzenetére


kowk
tag

neharagudj, de meg mielott 5x kiemelned: egyenlore a tortaszeleteket szoktak vagni, amire te gondoltal az az ''egyelore''

(#50) t-shirt


t-shirt
veterán

Nekem tetszik :D én látok benne fantáziát. Persze nem most, majd ha kiforrják magukat a dolgok. Ha jobban elterjed majd a PCI-Express meg az ATI is kihozza a saját kétkártyás megoldását biztos népszerübb lesz.

A kedves IBM meg elemhet a ... :((( , miatta nincs ebben a tesztben 6800GT SLI-ben. Pedig az nagyon érdekelt volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.