Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bumbi


Bumbi
tag

méghogy nem lehet két 6800 ultrát kihajtani...Adjátok ide nekem (ingyen), majd én kihajtom:DDD

42

(#2) eXodus


eXodus
őstag

rudi mégsem tettél az sli csúcskonfigba a vidkarira Gainward vizhűtést ? :DDD

(#3) rudi válasza eXodus (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

nem :D Asszem az ASUS alaplapra nem megy fel, mert két PCI-Express ×1 csatlakozó van a két 16-os (vagyis hát nyolcasok) között.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) rudi válasza rudi (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

ja meg akkor már víz kellett volna mindenhova és nem volt kedvem vacakolni vizesblokkokkal Reseratorral meg meg ilyenekkel. Majd talán legközelebb, ha lesz P4 SLI ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) eXodus válasza rudi (#4) üzenetére


eXodus
őstag

Na az lesz majd érdekes.(de ahhoz már duálmagos illik)

(#6) I_Am


I_Am
veterán

Korrekt cikk, csak azt nem értem a hagszórók hogy kerültek bele. :DDD

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#7) viharhozo


viharhozo
addikt

Az Amd-s csucskonifgban nem latom a monitort. Gondolom, az lehet a hianyzo 355k jelentos resze.
Ez a Leadtek kartya egyebkent volt is a nakkerben, vagy csak arlistan lattatok? Az Expert meg bekaphatja, ennyi penzert kulfoldon siman kap az ember gyereke egy FX-55ot.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#8) Viktor77 válasza I_Am (#6) üzenetére


Viktor77
titán

Nézd meg a témakört.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) I_Am válasza Viktor77 (#8) üzenetére


I_Am
veterán

Ohh hazai pálya, de akkor meg a cím nem szerencsés. ;]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#10) Male


Male
nagyúr

Jó lett a cikk, csak két észrevétel:
Lehet, hogy nem jól olvastam (fáradt vagyok), de a csúcskonfigban a szöveg szerint van monitor, a felsorolásban viszont nincs benne. Ja és a Genius hangfal szerintem nem passzol bele (nem elég drága...).

(amíg gépeltem, addig viharhozo is leírta a hiányzó monitort)

[Szerkesztve]

(#11) Viktor77 válasza I_Am (#9) üzenetére


Viktor77
titán

Én se arra gondoltam elsőre.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12) m4n0k4 válasza rudi (#3) üzenetére


m4n0k4
csendes tag

Hogy lehet ilyen neved hogy Rudi? :D különben jó a cikk. De olyan csúny ez a zöld nyákos leadtek hogy még a hideg is kirázott :D

Dikk mááá

(#13) MarKoo válasza rudi (#4) üzenetére


MarKoo
őstag

Jó cikk lett. :)

Remélem megrendelted a 2 SLI-csúcskonfigot. [kép]

m4n0k4!
Úgy lehet az ő neve mi Rudi, mint neked manóka. :U

(#14) m4n0k4 válasza MarKoo (#13) üzenetére


m4n0k4
csendes tag

1 276 255 Ft :DD

Dikk mááá

(#15) kalap_ur


kalap_ur
tag

hmm eddig ugy gondoltam h veszek a asus sli-s deszkát bele egy 6800gt-t aztán ha a játékok megkívánják akkor mellé még egyet. nem tom van-e értelme egyáltalán ? hiszen kiváló nforce4-es lapokat lehet venni igazán baráti áron(pl chaintech) . :F én ebből a cikkből azt szűrtem le h az eladom a régit /hozzárakok pénzt/veszekujabbat modszer nem drágább mint az sli-s mellé rakok még egy ugyanojat modszer :F

http://kevan.org/brain.cgi?lord_helmet

(#16) m4n0k4 válasza MarKoo (#13) üzenetére


m4n0k4
csendes tag

Ok. :) de azért a Rudi azért csak Rudi nem m4n0k4 :)

Na de ne offoljunk megyek az Off topicba :)

Dikk mááá

(#17) M@trixfan


M@trixfan
addikt

My point of view:

1. Az SLI-nek két 6800GT alatt semmi értelme nincs.

2. Aki 20''-on játszik 1600x1200 vagy 1680x1050 widescreen ;] felbontásban annak nagyon jól jöhet. Szvsz ha nem tudja valaki megvenni mindkét kártyát azonnal akkor fölös az SLI. (Belegondolok, hogy 800x600 a desktopom mert így kíméletes a szememhez :Y)

3. Borítékolom, hogy pár driver és patch után sokkal kevesebb gond akad majd. Nem a sarki fűszeres nyomatja a technológiát. A Hyper Threading analógiájára úgyis minden komolyabb játék támogatni fogja. A HT-nél is mennyi molyolás ment, aztán az összes olyan program támogatja ahol elvárható.

4. Esetleg Maya, Studio max alatt tovább lehetne gyorsítani a rendert sli-vel, nem értek a 3D-hez. :F

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#18) rudi válasza I_Am (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem a kicsik pofásak, a nagy meg akár olyan szinten is lehet mint nagy kedvencem a Genius HT5.1.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) rudi válasza viharhozo (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

ÁÁÁ!!!! Kimaradt a monitor :O mindig elizélek valamit a táblázatok ban :O
Noszóval addig is:EIZO FlexScan L985EX-K 21.3'' SlimEdge - 356125 Ft Bővebben: link

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) rudi válasza m4n0k4 (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Hogy lett? Ezt adták, mert apu és nagyapa is ezt kapta. Engem nem kérdeztek, de legalább nem volt belőlle 3-4 az osztályban mint Laciból, Petiből vagy Tomiból ;)

Ja és a full móka a vezetéknevem hozzá: Mézes. Ha kijön a mézes rudi, akkor 1000% hogy jelentkezem majd valami jutalékért a Danonnál :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) rudi válasza viharhozo (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Vanni nem volt, de rendelnek ha kell - szerintem nem nagyon fog kelleni, az X850 XT Platinum kapható és olcsóbb is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) rudi válasza Male (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

A genius nálam protekciós, meg jól szól ám, meg gondoltam a szomszédokra is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) m4n0k4 válasza rudi (#20) üzenetére


m4n0k4
csendes tag

Sry nem tudtam hogy ez az igazi neveD :) akkor Rudolf vagy? azt hittem ez a nick csak úgy jött :)

Dikk mááá

(#24) rudi válasza M@trixfan (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

1. igazad van, én inkább eladnám a régi 6600GT-t és nagyobb kártyát vennék.

2. nézd meg a firig squad 6800SLI tesztjét Bővebben: link FarCry 4×AA 16×AF 1600×1200-ban még 41 FPS a single 6800 GT-is. A single X850 XT PE meg majd kb. 55-60 lesz, vagy akár több is. 1600×1200-ban alig kell már az AA, pláne LCD-n. A HDR-es FarCry tesztekben meg egálban van az egy és a két 6800 U. A FarCry-ben szerintem inkább a VGA memória fogy el mintsem GPU kraft, ezt jól példázza a 6600GT vs 6600GT SLI kiegyenlítettsége.

3. fene tudja! Elvileg ez az SLI móka csak a ''legyorsabb grafikus rendszer'' díj megnyeréséhez és a NAGYON vékony hardcore gamer réteg nagyon vékony tehetős rétegét célozza meg, akikért nem biztos, hogy anniyra kapálódzani fognak. A leggyorsabb grafikus rendszer díj megvan és kész! De majd meglátjuk pár hónap múlva.

4. Rendert? Ezek szerintem csak 3D megjeleníréshez használnak gyorsítást. Ha állóképet vagy videot kell belőle csinálni akkor a proci dolgozik egyedül (ő nem csal az AA-ban és AF-en és kellően precíz a LoD-ja meg ilyenek). Persze most a PIC-Expressel ez is változhat.

Hogy látom én:

Szerintem egy 12 futószalagos 500 MHz körül üzemelő 0,11 Low-K-s 256MB memóriás (256 biten persze) kártyából lenne igazán életképes az SLI. Az egyelőre kellően olcsó tudna lenni (olyan 200-250 UDS) és magában még elbírná annyi ideig, hogy kb 150-200 dollárra essen vissza az ára, és akkor a 24 futószalag már akármit tudhatna 512 MB memóriával. A tesztekben meg nem a minél nagyobb felbontást kellene megcélozni, hanem az 1280×1024-et (ugye LCD-sek?) és a HDR-t.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) rudi válasza m4n0k4 (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Hoppá! Azt hittem, hogy az adataim között ott van a teljes nevem, de nem volt, de most már ott van. Azért az impresszumból ki lehetett olvasni eddig is.

Lécci szürkében ha off topic!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) Zordkaszás


Zordkaszás
senior tag

Creative Labs Audigy 2 ZS hangkártya 17 740 Ft
Genius Home Theater 5.1-es hangrendszer 29 900 Ft

Ez a két sor kicsit ellentmondásos a cikkben, minek ide egy 7.1-es hangkártya, ha csak 5.1-et tud a hangfalszett? Na nem mintha sokat számítana a végösszegben :))

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#27) vtiti


vtiti
csendes tag

Én azért az 1.200 eFt-ért (egymillió kétszázezer, még leírni is szép :) ) inkábbilyet vennék: Bővebben: link
Egy 20 colos LCD-vel (ugyanonnan). Bár most kalkuláltam ki, hogy ez 1.300 eFt lenne, de nem érdekelne. Mert én lennék a király. ;]
Ezt tesztelhetnétek egyszer...
Van itt valami AMD-s konfig is, de nekem akkor is dual XEON kéne.

(#28) bubu256 válasza rudi (#19) üzenetére


bubu256
tag

Ez a monitor nem lenne egy jó választás: Response Time 50 ms (typical)

(#29) elttiL


elttiL
senior tag

HI! Az alaplapokon van olyan fekvő foglalat, mint a notik memória foglalata (hasonló), mire szolgál ez? A giga és az asus lapokon van ilyen a cikkben? Na ? Na? Na?

(#30) Zordkaszás válasza elttiL (#29) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Attól függően, hogy a benne lévő kártya melyik vége van a foglalatban 1 vagy 2 videokártyát támogat.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#31) Zordkaszás válasza bubu256 (#28) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Átlagos váálaszidő, gondolom az EIZO volt olyan becsületes, hogy nem a minimumot írta oda, mint sok gyártó...

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#32) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Aki ilyen áron megvesz két 6800 Ultrát,az meg is érdemli.:D

(#33) afterburner_


afterburner_
őstag

meglehet ezt uszni ezt toredekebol, és kozel ezzel a konfiggal azonos teljesitmenyt kicsiholni (egy kis tuningal);)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#34) rudi válasza vtiti (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Hasonlót összerakva Élienvérből 6200USD jött ki, amire még jönne az ÁFA (1.150.000+ÁFA) és nincs benne még a monitor, hangszóró, füles és pár apróság, arról nem is beszélve, hogy a Xeon nem biztos, hogy tudna mit kezdeni a 4000+-os A64 ellen. Ergo Élienvér még a szemtelennél is pár fokkal drágábban adja a cuccot, aki olyat vesz annak nem a teljesítmény miatt kell, hanem mert megengedheti magának, hogy annyira sznob legyen.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) rudi válasza afterburner_ (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez biztsot, de akkor a tuningra megy el majd a temérdek pénz ;) Persze ilyen teljesítményre (de még a felére sem nagyon) van szükség mostanában!

Gondolj bele, hogy ha csak feleennyit költesz a gépre, még akkor is 100.000+ marad a CPU-ra, 160.000 a VGA-ra, majd 200.000 az LCD-re és még mindig benne van egy giga RAM, de ez a gép nem is olyan széndékkal készült, hogy ép ésszel megáldott emberfia megvegye. Ma egy jól húzható (2,4 GHz környéke) 2800+-os A64 + giga RAM + Radeon X800XT vagy GF6800 GT mindenhez elég, amihez meg nem, azzal nem érdemes foglalkozni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) rudi válasza bubu256 (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

Láttad ezt a monitort ÉLŐBEN? Nekem volt szerencsém, és láttam a nem éppen gyenge Samsung 193P-t is, és hát... Olyan volt az eltérés mint egy Ford Mondeo ST220 és egy Ferrari F50 között :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) Bass_2


Bass_2
tag

A hangszórok hol kaphatóak? Ezek már kereskedelemben is vannak? Lehet, h valahol fel van tüntetve az üzlet, de én nem vettem észre. :D

(#38) rudi válasza Bass_2 (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

Rajta vannak a Cédrus Kft. aktuális árlistáján: Bővebben: link (most éppen - vasárnap koradélután - nem megy). Próbáld megkeresni őket és kiskereskedelmi partnereikről megkérdezni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) Bass_2 válasza rudi (#38) üzenetére


Bass_2
tag

Köszi, majd utána járok!

(#40) afterburner_


afterburner_
őstag

amugy hol lehet pesten ebszerezni asus a8n-sli lapot?hozzá egy 3500-as 64-es prockot es gefi 6800 gt kartyakat?tud valaki botlot mondani?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#41) rudi válasza afterburner_ (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Nagyker szionten az alaplap HRP-nél van, a 3500+ több helyen is, 6800GT szintúgy. Legtöbb kiskerben bizztosan tudnak hozni ilyet rendelésre (amúgy jó választás, de szerintem kisebb proci is elég lenne meghúzva).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Lehet, hogy nem ide kellene feltennem a kérdést, de:
a cikkben bemutatott Gigabyte sli lap van a gépemben. Látható, hogy az elsődleges PCI-Ex16-ba tett kártya az NB (vagy már csak B :) ) fölé lóg. Ez csak azért probléma, mert nem egy halk szerkezet a hűtője. Ajánljatok nekem valami hűtési megoldást oda, akár valami lapos vizesblokkot.
Köszönöm!

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) rudi válasza Jim Tonic (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát nem sok esély van oda bármilyen blokk beszorítására, mert még a vizesnek is vannak kimeneti csövei, és ezeket nagy valószínűséggel takarja majd a VGA (és persze fűti a hidat is). Talán éppen emiatt pakolt az Asus két rövi PCI-express csatlakozót a két hosszú közé. Ebből a kicsinek látszó, de annál kellemetlenebb malőrből is látszik, hogy ez az SLI egyelőre kellően kiforratlan megoldás. Kelli de még pár hónap és néhány generációváltás, hogy legyen neki ténylegesen értelme.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) csudri


csudri
őstag

Az Asus deszkán mi az a kék slot a jobb szélén függőlegesen?

(#45) rudi válasza csudri (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

Asus? A Gigabyte cuccokon szokott lenni, mint ahogyan ezen az GIGABYTE SLI lapon is van egy slot amibe sok-sok-sok fázisú feszstab kártyát lehet rakni, a még stabilabb tuninhzo.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) rudi válasza rudi (#45) üzenetére


rudi
nagyúr

Megtaláltam a cumó nevét:
Dual Power Sysytem K8 (DPS K8)
Specially designed for AthlonTM64 platform, the Dual Power System delivers a total of 6-phase power circuit to provide more solid and durable power supply for the new generation AMD platform. Ensuring a more secure and stable platform than ever before.


és beírtam a guglinak Bővebben: link és elsőre ezt találat:
Bővebben: link

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) csudri válasza rudi (#46) üzenetére


csudri
őstag

Aham! Köszi a gyors reakciót.

(#48) LordX


LordX
veterán

Egy ''hátöö, izé'' fíling a cikkből: ''(...) Socket 939-es, de nForce3 250 alaplapi vezérlő köré épülő (...), és ugyanerre a chipre alapoz a szintén 939 lábú processzorokat fogadó, de VIA K8T800 Pro chipkészletes, (...) Abit AV8'' (aki nem olvasta a cikket :): kiszedtem egykét dolgot, de ez egy darab mondat) - Namost mi ''ugyanaz a chip''? Az nForce3 250 és a K8T800 Pro? Ezek nem ugyanazok :) Vagy a S939-re gondoltál? Akkor viszont vmi ilyesmire javítsd: ''S939-es, nForce3-as blabla, és szintén S939-es, blabla :)

Más: Inteles SLI konfig? Te vagy tudsz valamit, amit én még nem, vagy Xeonos lesz az az Intel konfig? P4 alá csak egy Gigabyte lap támogat jelenleg SLI-t, és az sem megy a hivatalos nVidia driverrel..

(#49) rudi válasza LordX (#48) üzenetére


rudi
nagyúr

Nforces részt elírtam, köszi hogy szóltál, mindjárt helyrerakom.

A P4 SLI: a Gigabyte már nagyon közel van, és a Gigabyte új cuccai nagyon gyorsan benn vannak a honi piacon (erről fLeSs is tudna mesélni - remélhetőleg minél hamarébb fog is) szóval rövidesen akármi lehet, vagy éppenséggel annak a fordítottja - persze annyira rövidesen azért nem ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#50) anakin


anakin
csendes tag

Rudi!

Király lett a cikk! És örülök, hogy megismerhettelek!
Ciksorozatodat első résztől foggva olvasom, hetente várom a folytatást és mindenkinek ajánlom az ismerettségi körömben! Csak így tovább!

anakin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.