Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dystopia


dystopia
tag

Nagyonjocikk mindenporcikajaban! boven megerte szunteltetni a theater550 projektet
Az ASUS K8N tenyleg jo arban van most, a a64 klubban viszont volt ra panasz, hogy a PCI/AGP lock nem mindenkinel mukodik. Ha ez igy van, akkor viszont megvaltozik a menyasszony fekvese, ugye.

Lüke, én vagyok az APUd!

(#2) rudi válasza dystopia (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Asszem bijoszfrissítés már megoldja az ilyet, de nem vagyok benne biztos, nForce3 nyavalya ez a nem stabil PCI/AGP.

Theater 550 most lett lész, asszem jól sikerült

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) tildy


tildy
nagyúr

Rudi:Tudtam hogy te fogsz erről írni;]
Na eloolvasom:)
Bár a casetekhez beraktam volna egy olyan kéept is, amin látszik nemcska a belső felépítés hanem a külső szvsz nagyon fajintos kinézet is.

[kép]

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) rudi válasza tildy (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Fene az ízlésembe! Éppen azért nem raktam elölről képet, mert nekem annyira nem jött be. Szerencsére csak én vagyok defektes ;]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) tildy válasza rudi (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne szidjad , nekem ilyenem van! És imádom:P
Bővebben: link
Lehet eladom idén a notim(van rá még egy év gari), azt veszek sulinetben egy másikat:D

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) rudi válasza tildy (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát az a 4000-es Acer nekem is megdobogtatta a szivemet... ha növök még pár kilót és erős leszek, akkor elveszem Renwickét :D

ja, nekem CK1016-os van - sajnos a fekete, pedig ezüstöset akartam...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) fasyrt


fasyrt
őstag

Őőő... Nem értem. Most vonják ki ezt a terméket (1026-9), hivatalos holnapon már nincs fent, mistralban már nem kapható, alienben bizonytalan az érkezése. És legjobb tudomásom szerint csak elöl-hátül lehet bele sulykolni 12-es ventit... esetleg felülre, de az opcionális.
A cikk többi része ok.

(#8) tildy válasza fasyrt (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

hm..Akkor jó gyors fel és lefutási ideje volt.(A ház szvsz max fél-3/4éves lehet, nekem december óta van meg).Kár hogy kivonják:( Fasza ksi házikó.Az első hátsó 12 cmes venti emg untig elég.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) rudi válasza fasyrt (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

A forrás Kelly-Tech, lehet venni ezerrel, a ventivel igazad lehet (szemre 99%-ban), utánakérdezek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) rudi válasza rudi (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Fölül van a harmadik 12-es Bővebben: link kis kép a 4. sor elején. A szöveget moddoltam, köszi az észrevételt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) tildy válasza rudi (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

A felső opcionális, az enyémen pl. nincs.
Óvatósan kell azért a ház oldallapjaival bánni, nekem már egy két helyen karcos az oldallapja:( (Hála égnek nem naygon látszik...)

Szvsz a 1021es csúnyább.Szerintem jó lenne ha a 1026-9-ről nemcsak kibelezett képet raknál fel;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) fasyrt válasza tildy (#8) üzenetére


fasyrt
őstag

Nagyon szuppii, szeretem nagyon, enyém asszem januári. :)
a ventik percenként 1 m^3 levegőt mozgatnak meg + a táp + rácsok... egyedüli hátrány az előlap fel/leszerelése, de nem lehet mindenhol tip-top egy 10k-s ház.

Lövésem sincs miért vonják ki. Talán marketing okokból :(

[Szerkesztve]

(#13) fasyrt válasza rudi (#10) üzenetére


fasyrt
őstag

Az csak opcionális... nekem sincs pl. rajta. De jó is, mert nem tudnám megállni, hogy ne tegyel oda is egy ventit. :D Viszont, ha már szó van a tetejéről, akkor már a tetejéről is tehetnél be 1 képet... az szvsz még pont kívánkozik oda.
Ha meg még szeretnél róla írni, említsd meg az 5.25''-os takaró/lenyíló ajtókat (2), de rosszald a komplikált első venti beszerelést (HDD keret ki, venti be, HDD keret vissza), és hiányoljad róla a reset gombot. Mert az nincs. :)
De jó dolog az a műanyag ventikeret, haver házába (CT) most repült be pár 9,2-es zalman... csak úgy pőrén mint a lovat, egyből ra áz oldallapra. Éljen az 1mm-es acél, nem igen érződik (csak a súlya, még mindig fáj a hátam. :D)
És a tévhitekkel ellentétben 4 HDD fér bele (+ még az előlról szerelhető takarólemezes 2 3.5''-ös, meg a 4 5.25''-ös). De zusammen f@sza. :)

(#14) fasyrt válasza tildy (#11) üzenetére


fasyrt
őstag

Nah nézzenek oda... akkor erre figyelünk. Nem esünk neki derótkefivöl. :D
És egy apró kiegészítés: az előlaprögzítő pöckökkel is óvatosan kell bánni: könnyen törik.

Az a TDK-s előadásod miatt nálam kizárt, hogy lemosd magadról a tanárságot. Tudom, hogy az vagy, csak titkolod itt a fiatalság előtt, mert még meglincselnek. Te tanár voltál, tanár vagy, tanár leszel. :);)


Vagy inkább magázzam Önt, Tanárnő? :))


[Szerkesztve]

(#15) anulu válasza rudi (#2) üzenetére


anulu
félisten

szintén 250-es sima K8NS-ben korrekt volt a PCI/AGP lock.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) anulu


anulu
félisten

a 9800PRO-hoz annyit hozzátennék, hogy br46 környékén kiskerben fogható az Inno3D 6600GT, szóval nem jobb vétel.

mellesleg még mindíg nem értem, hogy pl notebook mi a huzatnak Sex-be, de ez egyéni szocproblem. a konfigurációkon való átrágódáshoz pedig nagyon sok sikert!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) parandroid válasza fasyrt (#14) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Utolsó mondat aláírásgyanús, de nem teszem be, mert szerintem Tildy-nek kell... :D

Rudi, a cikkhez gratula, kár, hogy nincs sulinet-szezon - sokára lesz még a jövő évi visszatérítés. Pontosan ilyen összeállítást szerettem volna a notebook-piacról látni már egy ideje, nem csalódtam bennetek. Egyébként az összes ajánlat igaz sulinet nélkül is, sőt, egy-egy akciós ajánlattal (van belőlük bőben mindig) 30-40000 forintot spórolhatnak is azok, akik nem akarják benne tartani a 60000 forintjukat jövő tavaszig. Megfontolandó sajnos a sulinet hasznossága, több értelmét látnám, ha az információtechnológia elterjedése érdekében bizonyos feltételekkel levennék az áfát a számítástechnikai eszközökről. Vagy legalábbis ha nem a 25, hanem a 12-es áfakulcsot használnák rájuk, vagy mennyi most az alacsonyabbik. Nagyobb motivációs tényező lenne, mint ez a sunyiság, nem is beszélve a szélessávú internet állami támogatásáról, amiért fejeket tudnék leszakítani... de ez más téma. A cikk jó, és kész, így tovább, fiúk!

Saját házitesztet egyébként nem terveztek a különböző notebook-platformok között (PentiumM vs mP4 vs mobileAthlon vs mobileAthlon64)? Esetleg notebook-vga teszt? Kezdenek elterjedni a PCI-E-s noti-VGA-k...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#18) rudi válasza anulu (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

OK, van egyfajta (talán mégegy) 6600GT ami olcsóbb nála, de van többfajta, ami nem. Ha valaki már befürdött Inno3D-vel (hogy milyen okból az most mellékes), az talán jól jár vele, no meg ezen megy ultrahájban a Doom3 ;)

Notebook azért van, mert a sulinet egyetemistákra is vonatkozik, akik gyakran két-három helyen élnek és ugyanennyin dolgoznak is. Ilyenkor rémkellemetlen, ha mondjuk hétvégére hazautazva éppen az a pár adat marad az albiban/koleszban, amivel dolgozni akartál, vagy éppen azt az install CD-t nem vitte be a kedves júzer a tanszékre, amit használnia kellene. Ha valakinek van egy gépe otthon, egy az iskolában és egy harmadikat használ a tanszéken, akkor sokkal kényelmesebben és még olcsóbban is kijön egy notebookkal. További előnye a notebooknak, hogy LCD-je van, nem zabálja az áramot, nem kell neki hely. És a sulinetes előny pedig az, hogy a notebookok a sulinetben is használhatóak, ezzel szemben a full konfigok... Ne tudd meg menni GF FX5500, radeon 9250SE és hasonló borzadály kerül sulinetes asztali konfigokba... :(

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) rudi válasza parandroid (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem kell addógni, most feltérképezem a Sulinetet és időnként (pláne szezonban) előveszem majd. A notebookok tényleg elérhetőek Sulineten kívül, és néhány kifutó modellnél jókat lehet spórolni. Az ACER árait néztem úgy futólag és Sulineten kívül 8-10%-kal láttam olcsóbbnak. Persze akkor ott van a szabadon konfigurálhatóság (nekem pl elég lenne egy mobilceleron, de 512 MB RAM és lehetőleg DX9-es diszkrét VGA kötelező).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) anulu válasza rudi (#18) üzenetére


anulu
félisten

ok, aláírom, igazad van a notebookokkal kapcsolatban. engem nem érint még egyetemen sem a notebook gond, mert mobilrack-el tök jól elvagyok :) várom, hogy miket sikerült a sulinetes konfigokból összeraknod :D tippre, ami használható, abban is van vmi gány, és marha sokba kerül :U:O

1024x768 D3 Ultra High noAA/AF 95,5fps timedemo :C nem kötözködök tovább ;)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) anaqer


anaqer
veterán

Bevallottan nem vagyok otthon notebook témában, szóval nem kiröhögni, de 3kg az manapság még jó értéknek számít...? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#22) rudi válasza anaqer (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Ilyen nagyobb gépnél szerintem még igen, de szubnotesznél már a felére is görbén néznek az igényesebbek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) tildy válasza rudi (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Na igen az áramzabálásról annyit, hogy:
Amíg nem votl fenn az asztali gépem, cakkompakk 5E ft/hó volt villanyszámla.(A noti a nagygéppel ellentétben éjjel nappal megy!)
Felkerült az asztali gép, rögtön 7-8E.
Nem mindegy!
Az én notim is 2.9 kg, de kezdem nagyon hiányolni belőle a cd vagy dvd karcolót:( Ja és inkább legyen a gépben 256 mega ram (nem vészes a ram áraamúgysem bele) , de ati videóvezérlő kell bele...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) tildy válasza fasyrt (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

''Te tanár voltál, tanár vagy, tanár leszel.''
At hiszem utóbbi:U
Mivel kivénhedt öregasszonyként (;]) majd nem hiszem , hogy találnék magamnak megfelelő informatikai állást, úgy gondolom/tam 40-45 éves korom körül elmegyek tanítani számtechet/villanytant.:) Akkor már úgysem kell nekem az a hú de nagy hajtás.;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) yerico válasza tildy (#23) üzenetére


yerico
senior tag

''Ja és inkább legyen a gépben 256 mega ram (nem vészes a ram áraamúgysem bele) , de ati videóvezérlő kell bele...''

Minek? Az alap iVGA bőven elég mindenféle irodai műveletre, a 256 Ram meg tökéletesen elégtelen játékra. Plusz 256 MB Ram az legalább egy húszas, de a játékok manapság szeretik az egy gigát. Az Ati 9700-es videokártya felér egy asztali 9600 proval, cserébe melegszik, sokkal többet fogyaszt, az új játékoknak kevés.

(Jelenleg is egy Acer 2303-as Sulinetes gépről írok :) )

(#26) tildy válasza yerico (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért, mert láttam mi megy el egy intel extremen , meg mi egy ATI-n.:U
A nagygépemben is 256 mega ram van, simán elég az általam játszott játékokra (pop, gta-vc, bw), de pont az ilyen mindenféle alkalmazás miatt jobb lenne még +256 bele. Ahogy a notimba is...
A ddr árat nem tudom honnét vetted, de a mistralban: RAM NOTEBOOK DDR 333MHZ 256MB SAMSUNG
Gyártó: Samsung
Nettó ár: 8.050,-
Bruttó ár: 10.062,-


Típusa: 200pin-es DDRAM - notebook memória
Mérete: 256 MB
Sebessége: PC2700 (333 MHz)


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) Begi


Begi
senior tag

Akarhogy nezem az acer oldalat, de ennek a notinak csak 1MB L2 cache-e van, nem 2MB. Persze lehet elirtak a honlapon.

(#28) fasyrt válasza tildy (#24) üzenetére


fasyrt
őstag

Ne legyél tanár. Gázos. Sokat kell hozzá tanárképzőben lenni, és túlképzés van mindenhol. És folyamatosan csökkennek a gyerekek->osztályok->iskolák->munkahelyek. Pedig nagyon fasza a nyári lazsa... :) De komolyan ne oda készülj, tudom. Pl.: matektanárom fél BP-n utazik át, mert itt talált állást. :( (Sajnos. :((( :DDD)

Öregasszonyok nemkellenek, fiatal szőkék előnyben! ;];] Bocs, de ez annyira adta magát... :) Tényleg, ha egy aprót is sért Téged, azonnal kiszedetem.

[Szerkesztve]

(#29) tildy válasza fasyrt (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

Na nem ugy van az...Fosulin fel lehet venni a tanarszakot, ket ev alatt meg is van a diploma. Persze csak villmernoki mellett, amit szeptembertol kezdek levelezon.
szakkozepeseket tanitanek...Elvileg..

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) fasyrt válasza tildy (#29) üzenetére


fasyrt
őstag

De feltétlen vegyél hozz egy általánosoknak való továbbtanulási könyvet, és oda menj ahol túljelentkezés van nagyon. qwa nehéz fegyelmet tartani, és rávenni a diákságot, hogy tán tanuljanak is, ne csak tanítsák őket. :) Na de ez már [Húdenagyonoff]

(#31) rudi válasza fasyrt (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért ha az ember infospec helyre egy tanítani és mondjuk 10-15 év komoly szakmai tapasztalat áll mögötte, akkor jobban hallgatnak rá ;) Persze egy kezdőnek sokkal nehezebb...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) fasyrt válasza rudi (#31) üzenetére


fasyrt
őstag

Nagyon elkanászodtak a mai diákok, nagyon tiszába vannak a jogaikkal... túlságosan is. :( Vissza kéne állítani a ''régi'' rendszert.

(#33) joergie


joergie
őstag

Tehát a cikkben benne van ez a casetek ház 10k-ért, de nem lehet kapni?
vagy hogy is van ez?mert nekem nagyon kéne egy ilyen, mert jóó:)

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#34) rudi válasza joergie (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Úgy van, ahogyan a ide is írtam (tessék olvasni is nem csak írni a fórumban). kapható bőven, csak másik nagykerben (Kelly-Tech).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) joergie válasza rudi (#34) üzenetére


joergie
őstag

igaz.És ha odamegyek kellytech-be, akkor belenyomják a kezembe, vagy csak kiskerben lehet magánszemélynek vásárolnia?Mert még nem találtam kiskert, ahol lehet kapni:O

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#36) rudi válasza joergie (#35) üzenetére


rudi
nagyúr

Vedd fel velük a kapcsolatot, biztosan segítenek Bővebben: link.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.