Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nekem valami jó Turionos lap kéne, széles kijelzővel.
Néztem a korábbi teszteket, az FS jó is lenne, csak pont nem széles kijelzővel van, és nem találtam annyiért, amit írtatok.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) _cirmos_


_cirmos_
őstag

a Clevo M121C 01 belopta magát a szívembe, valami ilyesmire lenne szükségem.

(#3) zfarkas válasza _cirmos_ (#2) üzenetére


zfarkas
senior tag

Én az M121W-be szerettem bele, kb. fél éve. Meg is rendeltem, de nem volt bele proci. És mivel gyorsan kellett noti, vettem hasonló áron egy T41-et. Nem bántam meg, de még mindig minden további nélkül megvennék egy M121W-t is. Nagyon bejött!

Raw Dark Pure

(#4) rudi válasza _cirmos_ (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha ez a kis Clevo lenne optiaki drájv nélkül egy olcsóbb Celeronnal is (elvileg van ilyen kiszerelés), akkor nagyon elgondolkodnék egy második gépen...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) Neck


Neck
veterán

Szép, szép az a Clevo szörnyeteg, de azért ez kicsit durvább:

Bővebben: link

És ez még februári teszt... :D

Mondjuk Mobility Radeon X800XTvel kicsit még brutkóbb lenne :D

Mellesleg szuper cikk, :R to Rudi!

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#6) _cirmos_ válasza rudi (#4) üzenetére


_cirmos_
őstag

celeron M-nél hogy néz ki az energiagazdálkodás? mert nekem nem kraft kellene, hanem nagy akkuidő. de azt hallottam, hogy az nagyon le van butítva a pentium M-hez képest.

(#7) BobMaster válasza _cirmos_ (#6) üzenetére


BobMaster
senior tag

Igen, elsősorban marketingszempontoktól vezérelve a Celeron-M-ek nem tartalmazzák az Enhanced Intel SpeedStep® Technology-t.

Válassz valami olcsó 1,6-os Dothant :)

[Szerkesztve]

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#8) Raymond válasza Neck (#5) üzenetére


Raymond
félisten

Miert lenne durvabb ? Ha a meret nem szamit mert tenyleg egy DTR kell akkor a D900T jobb valasztas:

1) ket HDD-t tudsz bele rakni es ket optikai meghajtot
2) a nativ felbontas 1680x1050 szemben az XPS2 1920x1200-aval igy tobb esely van arra hogy nativ felbontasban megy el egy jatek, ergo szebb a kep.
3) van rajta numerikus billentyuzet

Egybkent a cikkben emlitett 750k-nak olcsobban is ossze lehet rakatni egy brutal kombot, de SZVSZ mindket gep (D900T es XPS2) ertelmetlenul draga. En inkabb az Inspiron 9300 es a Clevo M400A(Pro) gepek altal nyujtott ar/teljesitmeny aranynak vagyok a hive.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9) Neck válasza Raymond (#8) üzenetére


Neck
veterán

Te is más szempontokat nézel, meg én is :D
Nincs ezzel semmi gond, igazad is van. Az én szempontjaim alapján a Dell a jobb.

Meg én valamiért idegenkedek a Clevotól. Mind2 jó a maga módján.

Peace & Respect

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#10) ftc


ftc
nagyúr

Kezdetnek nem rossz de még mindig nem tudom milyet vegyek :D

(#11) Raymond válasza Neck (#9) üzenetére


Raymond
félisten

Nezd meg az adataimat ;)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) Neck válasza Raymond (#11) üzenetére


Neck
veterán

Na akkor biztos tudod miért tetszik a Dell :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#13) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gratulálok, Rudi,

Végre lesz mit linkelni a 'Milyen notebookot' topikban.
Mondjuk ez az ACER-hegemónia némiképp ijesztő, de tény, hogy rendkívül népszerű típus a hazai piacon, és minden szegmenset lefed a thin and light kategóriában. Érdekes, hogy subnotebook-juk és DTR-jük nemigen van...

Legközelebb jöhetnek a notebook-kiegészítők :D: táska, egér, adapterek, hubok, hálózati eszközök (WLAN), tuner, coolpad, USB-s kütyük (lámpa, ujjlenyomatolvasó, vetilátor, mittomén), stb.

Még egyszer grat,

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#14) BobMaster válasza parandroid (#13) üzenetére


BobMaster
senior tag

Sub, két kiló alatt:
Bővebben: link

DTR:
Bővebben: link

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#15) parandroid válasza BobMaster (#14) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ottapont. Érdekes, hogy eddig nem nagyon találkoztam velük, pedig mindkét kategória lenyűgöz, és szoktam is figyelni. Hehe, meg az is érdekes, hogy a két gép gyakorlatilag ugyanannyiba kerül... :D Bár a DTR esetében kevésnek érzem azt az x600-at, de biztos van nekik hasonló erősebb vga-val is. A modellszámozásuk mindenesetre eléggé hektikus...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#16) orbano válasza rudi (#4) üzenetére


orbano
félisten

Lehet celeronnal is rendelni, nézd meg notebook.hu-n. én ennek a wxga változatát veszem augusztus végén

A vér nem válik VAZZE!™

(#17) rudi válasza parandroid (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Acer Subot és DTR-t mi is teszteltünk már Bővebben: link. Ebben a kategóriában az Acer nem annyira jó, egyrészt kezdők még, másrészt itt nem nyomják annyira az árakat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) jerry311


jerry311
nagyúr

A minik kijelzője általában 12 hüvely...

Ha Freud élne, biztos kicsordulna a könnye! :DDD

(#19) orbano válasza rudi (#17) üzenetére


orbano
félisten

Clevo notikkal általában véve mik a tapasztalatok? Érdekelne nagyon...

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) rudi válasza jerry311 (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Nincs szivem javítani, de kénytelen leszek :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) parandroid válasza orbano (#19) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

ez egy viszonylag gyakran tárgyalt kérdés: Bővebben: link. De a 'Milyen notebookot' topikban is állandó téma.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22) orbano válasza parandroid (#21) üzenetére


orbano
félisten

És mi a konklúzió? :) Vagy megoszlanak a vélemények?

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) jerry311 válasza rudi (#20) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hehe, ez egy ilyen csúnya világ...
Erőszak mehet, erotika nem (lásd GTA: SA) ;]

(#24) parandroid válasza orbano (#22) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Fogalmam sincs. Nem rágtam át magam a topikokon részletesen. A véleménymegoszlás lehet a diplomatikus válasz, én a HP után biztosan éreznék némi minőségi visszalépést, de ez az M121C/W nagyon jó kis gépnek tűnik. Ahogyan az M400A is az, bár tudom, hogy te szubot szeretnél. A baj az ára, illetve az, hogy nem foglalja magába automatikusan a WLAN-t és az oprendszert. No meg figyelni kell az akkujára, néha adják kisebb változattal is, ami nem jó.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25) rudi válasza jerry311 (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaja. TV-ban a pofánb@szás 12-es karika, pofán nélkül meg 18-as és még éjjel sem mutatják :D Nem csoda, hogy fogy a nemzet...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) Tamtam


Tamtam
csendes tag

Még mielőtt belevetem magam a cikk elolvasásába...

Csak Acer, Clevo gépek...:(
Mindig csak azok... :(
Sehol egy Dell, egy Sony, egy Toshiba, egy HP... :(
Lehet, h. jó az Acer meg a Clevo, de a két márkának ez a folytonos (és kizárólagos) megjelenése prohardver tesztekben elszomorít! :(

SONY TARTÓS-TESZTET AKAROK!!!

Na lássuk azt a cikket...

(#27) Tamtam


Tamtam
csendes tag

Jééé van itt egy DELL is! ;)

Mondjátok már kinek a boltját rontom, ha az alábbi linken a d900t pro csak bruttó 640e.

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#28) Tamtam


Tamtam
csendes tag

Azért a cikk címéből kivenném az iránytű szót, ez azért túlzás...

(#29) rudi válasza Tamtam (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

A cikk irányt mutat, hogy milyen lehetőségek vannak. Hogy éppen Acer gépek kerültek a lajstromba annak az az oka, hogy árérzékeny piacon mozgunk. Néztem a HP, Dell stb árakat is, és ugyanazt a teljesítményt drágábban adják. Acer gépeket láttam közelről, nem tartom igénytelennek magamat, de a minőségküket megfelelőnek tartottam, ezért mertem felhozni őket példának. Természetesen akinél nem szempont a lehető legkedvezőbb ár, vegye szemügyre a többi gyártó hasonló modelljeit. Teljesítményben nem tapasztal majd eltérést (gyanazok a komponensek kerülnek a noteszekbe), talán minőségben és supportban igen.

Az iránytű csak megmutatja merre, nem tud mindenkit kézenfogva hazavezetni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) Tamtam válasza rudi (#29) üzenetére


Tamtam
csendes tag

Én nem mondtam semmi rosszat sem az ACER sem a CLEVO gépekre!!!

Rád meg különösen nem...

Csak sajnálom, hogy mindig ugyanazok a márkák jelennek meg, miközben az emberfia egy internetes-hardver újság olvasása közben kicsit szélesebb skálát szeretné látni a választékból. Nem ismerem a munka-körülményeiteket (most a cikkíró kollégákhoz szólok) de annyira nehéz lenne az általam említett márkák valamelyikének a tesztelése? Szerintem nem...

Mindenkinek fontos az ár, de ha itt több százezres dolgokról beszélünk, akkor már nem különbség 50-100-150e forint. Százalékos eltérésben nem nagyobb, mint pl. két azonos teljesítményű táp: codegen 10e; trust 20e

Szerintem nincs ekkora különbség árban a Sony és az Acer között, csak míg a fent említett táp-példában 10e a különbség (+100%), addig notebooknál kb. 200e. (nincs 100% különbség)

A példa most sarkítva van szándékosan.

Felmerül bennem, hogy egy prohardver cikk (teszt!) vajon úgy készül, hogy
A, az újságíró kér vagy talán kap a gyártótól egy ''vasat'', amit utána tesztelhet, írhat róla,
B, vagy pedig - remélem hogy nem így van - amit éppen valaki ismerős, vagy saját maga vett használatra, azt teszteli, az a témaadója

Amúgy sajnálatosan látom, hogy most megjelent egy ASUS cikk, ami szintén szerintem a prohardver-domináns csoportba tartozik.

(#31) parandroid válasza Tamtam (#30) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sokszor felemlegették már mások is az általad említett szempontokat, és végül mégis mindig ugyanabban maradtunk: business-class notebooknak biztosan jó a HP, és a DELL, viszont a belépő szintű gépeik csapnivalóak (nx 6xxx, inspiron-ok asztali celeronokkal, stb). Egyszerűen ár/érték arányban nem igazán jó választás egyik sem. A Sony notik a személyes kedvenceim, valósággal beléjük vagyok szerelmesedve, ha az USA-ban élnék, biztosan csak ilyenem lenne. Az európai (de különösen a hazai) piac viszont mostohagyermeke a Sony-nek. Tőlünk nyugatabbra nyilván szebb az élet Sony-support terén, Magyarországi forgalmazóról és szervízháttérről viszont csak alkalmi szinten beszélhetünk, ha egyáltalán. Az IBM megint más kérdés, ott az alsó kategóriás gépekre is figyelnek, nem is drágák (mihez képest), nem véletlen, hogy olcsó, de megbízható gépet keresőknek mindig az R50 merül fel alternatívaként a 'Milyen notebookot' topikban. Acer, Clevo és FuSi pedig a magyar piacon az abszolut alsó kategória, ez van, nincs mit tenni, nálunk nem a Lifebook a menő, hanem az Amilo A, és nem a Ferrari, hanema Travelmate. Nem rossz kis gépek ezek, ennyi pénzért pedig nem is igen van más. Felhozhatnánk még az ECS-et, az MSI.t, a Benq-et, vagy a magyarországon egyáltalán nem is forgalmazó Samsungot (pedig kár!), ritkábbak, mint a fehér holló. Asus pedig, hasonlóan az Acer-hez, a teljes piacot lefedő típusválasztékával és országos terítési rendszerével méltán népszerű.

Ha úgy érzed, hogy a Sony vagy a Dell méltatlan helyzetben van a hazai piacon, és hogy ennél nagyobb lenne rá a kereslet, vagy nagyobb szeletet érdemelnek a tortából, nosza, lehet elkezdeni tárgyalni a gyártóval, hogy szeretnél Magyarországi forgalmazó lenni. ;)

Szerintem pillanatnyilag az Acer és az Asus a két legjobban terített márka (de ez csak személyes meglátás, nem ismerek piaci elemzéseket), a nagyáruházak előszeretettel húznak a FuSi felé, a kisebb boltok pedig abból élnek, amiből pénzt tudnak csinálni. Clevo Mo-i törekvéseit nagyra tartom, hasonlóan az Albacompét is, Gericom felett sajna eljárt az idő...

Összefoglalva, úgy érzem, hogy a nyomasztó Acer-túlsúly csakis a kínálat viszonyának köszönhető, legközelebb meg lehet csinálni ugyanezt Asus-ból is. :D

Mint Rudi írta, nem az egyes modellek számítanak, a cikk célja elsősorban, hogy megvilágosítsa a kicsi buksikat, hogy mi is az a Centrino, miért ne vegyünk asztali processzort és mire való az integrált VGA. Ezen az alapon akár konkrét típusok nélkül is mehetett volna a teszt, de így nyilván szemléletesebb.

Nekem mindenesetre tetszett,

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32) Raymond válasza parandroid (#31) üzenetére


Raymond
félisten

''...business-class notebooknak biztosan jó a HP, és a DELL, viszont a belépő szintű gépeik csapnivalóak (nx 6xxx, inspiron-ok asztali celeronokkal, stb). Egyszerűen ár/érték arányban nem igazán jó választás egyik sem.''

Ez a Dell eseteben nem igaz. A problema az, hogy az Mo piacon nincsenek igazan jelen. Egyebkent ar/ertek aranyban vernek mindenkit a vasfuggonytol nyugatra. Peldaul a notebook.hu listaz egy Inspiron 9300 02 gepet 737,499 Ft aron, de ez a gep tobb memoriavan (1GB) es jobb grafikaval (6800Go) a nemet Dell oldalon AFA-val (16%) egyutt 2334 EUR. Ez azert komoly kulonbseg.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33) rudi válasza Raymond (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

A Dell akkora, hogy nincs szüksége a mi kis piacunkra... Az a picike Latitude X1-es amit beraktam nyugatabbra már discountos és 1300 USD környékén vesztegették a kisebb modelleket, amikor a cikket írtam. Most már csak 1-2 nagyobbat látok az amcsi listán 1700 USD fölött, de még ez is bőven a magya ár alatt van pedig CD írós, 1024 MB RAM-os, Pentium M ULV-os.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) Raymond válasza rudi (#33) üzenetére


Raymond
félisten

Az X1 ha jol tudom egy rebranded Samsung :)

Egyebkent Dell-nel az USA piacot nezni abszolute felesleges. Az meg a Dell sajat europai araihoz kepest is orulet. Olyan akciokal peldaul, mint a $750 engedmeny az Inspiron 9300-ra. Igy az en gepemet meg lehetett kapni kb. 1000 EUR korul.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35) AMD Power válasza rudi (#29) üzenetére


AMD Power
titán

Látod bezzeg én nem támogatlak ebben a sok Acer-s teszt illetve cikk megírásába!:) De viszont az is igaz , hogy egy jó HP-s noti tesztett is szívesen olvasnék....!;)

(#36) orbano válasza AMD Power (#35) üzenetére


orbano
félisten

Szerintem a legnyerőbb egy kiválasztott, népszerűbb kategória végigzongorázása lenne, minden márkából egy példánnyal... persze okoskodni könnyű, cikket/tesztet írni már macerásabb...

A vér nem válik VAZZE!™

(#37) tts válasza rudi (#29) üzenetére


tts
addikt

Már régóta szeretném megkérdezni a véleményed a Twinhead-ről.

Bővebben: link

Tudomásom szerint ők a világ kevés saját néven, saját maguk gyártó cég egyike.

Különösen érdekelne a véleményed a Subnotikról - elég keveset kínálnak itthon, pedig nekem nagyon praktikusnak tűnik.

Mások véleményét is szívesen olvasnám.


[Szerkesztve]

(#38) rudi válasza tts (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

Őszintén szólva Renwick a notik szakértője, én max szubjektívet tudok mondani.
Formailag kicsit öregesnek tűnnek ezek a Twinheadok. A kimenetek és hangszórók elhelyezése a gépelő kezek közelében nem valami ügyes. Túl vastagnak tűnnek ezek a notik. A kínai meg tajvani oldal arra utal, hogy ezek is ott készülnek ahol a többi, persze ez egyáltalán nem gond, IBM is ott készül. Kérdés, hogy mennyire merevek, milyen az anyaguk, milyen support ami jár hozzájuk stb. Gondolom hardvererőben a többiek szintjén vannak. Ami még fontos, a TFT minősége.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) erdoke


erdoke
titán

Először azt hittem, Acer bemutató ez a cikk. :Y

Lassan megjön a 410-es Dell notim, kíváncsian várom, mennyit bír majd az akksija. :)

A legjobb aláírás a héten

(#40) tts válasza rudi (#38) üzenetére


tts
addikt

:R

(#41) WN31RD válasza tts (#37) üzenetére


WN31RD
addikt

A subnotebookoknak van külön topicja: Bővebben: link
Mire vagy kíváncsi ezekkel kapcsolatban?

Nekem pl. subnotebookom van (ThinkPad X31), szerintem is nagyon praktikus, sőt, szerintem hurcolászásra csak ez a praktikus. Nagyobb vagy nehezebb laptopom valószínűleg soha nem lesz. (Bár a 14''-os T4?p-k 1400*1050-es felbontású kijelzőjét irigylem...)

Egyébként pl. ezeket mind forgalmazzák Magyarországon: Bővebben: link

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#42) tts válasza WN31RD (#41) üzenetére


tts
addikt

jó reggelt - látom téged is korán kivet az ágy ;)

szóval a kérdésem igazi lényege - lehetőségem lenne a Twinhead hazai forgalmazására, csak nem tudok dönteni, bele szabad-e vágni - azt látom én is, hogy majd minden márkát árulnak már, azt is hogy a Metro, MM stb. tele vannak hihetelen árú gépekkel, amit viszonylag keveset látok azok a Sub-ok, gondodlom az áruk miatt nem szerepelnek a kilós kínálatban - a linket köszönöm, a céget ismertem, az R51-em is tőlük van (én személyszerint nagyon szeretem és öszintén szólva én nem is néztem mást csak IBM-et), de arról fogalmam sem volt, hogy ennyi Subot is kínálnak

a Twinhead-től nekem személyszerint egyből a kis gépek tetszetek meg, illetve a csepp és ütésálló Durabook-ok

a lényeg - véleményed szerint el bír még a kis hazai piac még egy (nálunk új és ismeretlen) márkát?

nekem ugyanis az a benyomásom, mint ha túlkínálat lenne a piacon, de én egyáltalán nem vagyok járatos notis berkekben

előre is kösz

[Szerkesztve]

(#43) WN31RD válasza tts (#42) üzenetére


WN31RD
addikt

''véleményed szerint el bír még a kis hazai piac még egy (nálunk új és ismeretlen) márkát?''
Erre sajnos nem tudok válaszolni, ehhez nem értek (nem vagyok üzletember).

De az a tippem, hogy a hazai rendkívül árérzékeny piacon bármit el lehet adni, csak nagyon olcsó legyen. :(

Ami a subokat illeti: Hozzánemértőknek, első laptoposoknak errefelé nehezen magyarázod meg, hogy a kisebb jobb is lehet, és hogy az a plusz 1-2 kg igenis nagyon sokat számíthat. Tehát a potenciális vásárlók jelentős része ezzel kiesett. Másrészt, ahogy néztem, ezek a 12'' Twinheadek 2 kg-ot nyomnak. Ez, hacsak nem valami brutálisan strapabíró cuccról van szó (viszonyítási alapnak egy ThinkPad T vagy X mondjuk kicsit strapabíró), egy subhoz, véleményem szerint, túl sok, engem mindenképpen elriasztana. De persze kérdés, mennyibe kerülne, mert nagyon jó áron esetleg csábító alternatíva lehet egyeseknek.

A Durabook-ok mennyire strapabíróak pl. a ThinkPad T-khez, X-ekhez képest?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#44) tts válasza WN31RD (#43) üzenetére


tts
addikt

hát kb. úgy látom én is mint te - árletaposás folyik (ez természetesen érthető, főleg vevői oldalról, hisz más esetben mikor én is vevő vagyok én is örülök az ilyen folyamatoknak ;))

a 2 kg - hát nekem is szimpibb lenne ha 1-el kezdődne, mondjuk egy nyugati kereskedő hogy lehet ilyen birka hogy 2 kg-ot ír, lehet az 1,95 is :D, vagy 1,45 plussz akku :DD - persze a notebook.hu-n is van néhány 1,7 -1,8 kg gép

Durabook - ez állítólag nagy durranás - ipari felhasználóknak is ezt kínálják, mivel a cég szerint igen komoly védelemmel van ellátva - nem volt még a kezemben ilyen gép

mondanék néhány konkrét árat - van már tőlük árlistám

(#45) WN31RD válasza tts (#44) üzenetére


WN31RD
addikt

''árletaposás folyik [...] mikor én is vevő vagyok én is örülök az ilyen folyamatoknak''
Kis adalék ahhoz, hogy a vevőknek mennyire ''jó'' ez a folyamat: Bővebben: link

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#46) tts válasza WN31RD (#45) üzenetére


tts
addikt

hát ez egy így egy elég szerteágazó téma - ha ugye ott teli a raklap, rajta a ''akármi'' 150 k-ért - én mellé állok 10 db un. ''jó gép''-pel de 250 k-ért - vajon a raklap fogyel hamarább vag yaz én 10 db-om? - sejtjük a választ ;)

de hát a vevő maga dönt - ergo neki jó ez

végülis a dolog így is felfogható:
te, én és még valahányan IBM-et vettünk - sokan Clevo-t vesznek - mi örülünk az IBM-ünknek - ők örülnek a Clevo-juknak - akkor hol itt a gond?

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.