Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MarKoo


MarKoo
őstag

Még csak átfutni tudtam rajta, de ismét nagyon jó lett. Úgy látom nálad a 10 oldal már alap. ;]

(#2) strike-force


strike-force
őstag

nekem az volt meglepő, hogy végre alá lett támasztva, hogy ezek az ALC alaplapi hangchipek nem annyira xarok, mint amennyire egyesek fikázzák őket. tudom, egyik sem egy sblive minőség, de ha egy ilyen RMAA teszten ''jó'' minősítés (3ik legjobb) és a sblive is csak egyel kapott jobat akkor minek adjak ki pénzt külön zajkeltőre, ha nem vagyok hangmániás.
esetleg kíváncsi lennék az új ALC850-re is(7.1), de seholsem láttam még róla tesztet.
hopp, most nézem, hogy a dfi lanparty ut nf3250gb-n pont ilyen csipp van. :DD

ja amugy grat a cikkhez. :C

[Szerkesztve]

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#3) granpa_matis


granpa_matis
aktív tag

Nagyon reszletes es tartalmas cikk. :C

(#4) Amigo78


Amigo78
senior tag

szerintem az aopen nem lehet ilyen kaki vagy szar a biosz a vagy nemtudom d nem hiszm hogy ily szart csináltak volna amugy nem rossz cikk

(#5) Elrood


Elrood
őstag

2. részben milyen alaplapok várhatóak?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#6) strike-force válasza Elrood (#5) üzenetére


strike-force
őstag

ott van a cikk végén...

''Folytatjuk...

A bemutatókat és teszteket hamarosan folytatjuk, a következő részben az alábbi lapokkal ismerkedhetünk meg: DFI LanParty UT 250Gb, Epox 8KDA3+, Gigabyte K8NS-Pro, MSI K8N Neo Platinum. ''

[Szerkesztve]

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#7) reefeer


reefeer
tag

A cikk nájsz gratula. Nem tudja valaki véletlenül hogy hol lehet ilyen 250GB chip-pes alaplapot venni sulinetbe? Valaki ajánlotta már a Bővebben: link
oldalt mint sulinetes keresőt, de ott csak az msi deszka volt semmi más. Voltam az @qv@'ba ott a kezembenoymtak egy szép kövér listát de ott is semmi. Egyéb ötlet?

(#8) Barton


Barton
senior tag

Jó lesz ! Várjuk a folytatást !:C

Jó látni a lapomat a tesztben !!!:D

(#9) DopeBob


DopeBob
addikt

Már vagy két hete csorog a nyálam :) És végre ma itt a cikk :D Jo lett nagyon! Grat!!

MZ/X

(#10) Genun


Genun
tag

Következő részben jönnek az igazi nagyágyúk! :DD

(#11) HERR Z


HERR Z
veterán

azért szivesen láttam volna egy maxx tuning opciót ami nem a FSB maxximumát takarja hanem mondjuk 10x254, 10x263 vagy hasonló és hozzá egy newcastle magos 3000+/3200+....
De az igazi nagyágyúk mág várnak magukra:)

(#12) sirály12 válasza strike-force (#2) üzenetére


sirály12
őstag

Hát hogy is mondjam, én inkább mégis ikább egy hangkarit használok, mint az alaplapi zajládát. Sokkal jobb, észrevehetően. Jobb a hangzása, kevesebb az alapzaj, stb...

De te tood.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#13) strike-force válasza sirály12 (#12) üzenetére


strike-force
őstag

bár mostanában nekemis megfordult 1 párszor a fejemben, hogy veszek egy via envy 24-es vagy audigy1-es hk-t ,de ugy voltam vele, hogy először egy 5.1-es cucc kellene hogy kijojjon a difi alaplapi hang és kulonalló hangkártya között. akkora szobám viszont nincs (3m*3.5m) h elrendezzem benne jol, szal marad a 2.1+alaplapi hang. :)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#14) HERR Z válasza sirály12 (#12) üzenetére


HERR Z
veterán

Én Santa Cruzról váltottam ALC850-re /nem fér el az alaplapban............../ és a driver hülyeségeken kívül semmi minőségbeli különbség nincs! Lehet hogy kevesebb lenne a proci terhelés santa cruzzal de ezt én áthidalom tuninggal:D
Alapzaj meg a kábelezéstől függ és..........nincs...M'N'C kábelezés van a hifi hangkari illetve hangkari erősítő között....

És igen én tudom hogy a 850 nem szar sőt a 880 az még sokkal jobb...
Live meg szvsz vicc akkor már használt audigy1/2 santa cruz vagy jobb terratec...

(#15) csudri


csudri
őstag

Végre látok CMR slot-ot! Nekem is van a lapomon (lassacskán már 3 éves Abit TH7II), de még sosem néztem utánna, hogy vajon mi a rákot lehet beletuszkolni! Na most erre is választ kaptam!

A cikkhez gratula, jó sokáig tartott mire végigolvastam az egészet, de ez a PH! minőség.

Nekem külsőre a Soltek lap jön be leginkább, de túl sok a hibája! Várjuk a nagyágyúkat, remélem nagyot fognak szólni! És én is támogatok egy olyan tuning-összehasonlítást, hogy melyik lapban ment a legmagasabb órajelen a proci!

[Szerkesztve]

(#16) strike-force válasza HERR Z (#14) üzenetére


strike-force
őstag

betesztelném én azt az alc850-t egy s939 mobon. :DD

[Szerkesztve]

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#17) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Jól látom, hogy az Aopen lapja RAID 5-öt tud a SATA vinyókkal? Mert az elég durva. Proc terhelés is érdekes lehet ilyenkor...

Aki hülye, haljon meg!

(#18) Bumbi


Bumbi
tag

Csinál valamelyik gyártó a 250gb-vel mikroATX-es lapot? mert én csak k8m800-al láttam...:F

42

(#19) duracell89


duracell89
senior tag

uhh az AOpen milyen rosszul szerepelt az alkalmazastesztekben... :(

[Szerkesztve]

(#20) TudorVigyor válasza Genun (#10) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

ASUS K8N-et is szerezzetek! Légyszi!

(#21) Docci válasza duracell89 (#19) üzenetére


Docci
senior tag

A memok csak 333mhz en mentek.

Erőt s erényt!

(#22) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Köszönjük a gratulációkat. :D
A max tuningdolgot eljátszottam az összes lapon, és a 3400+-os Athlon 64-ünk max 2370 MHz-ig stabil, nem túlságosan szereti a tuningot. Az összes lapban ennyit ment, ezért nem is írtam le.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) fLeSs válasza csudri (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az Abitodon sztem CNR slot van, a Chaintech-en meg CMR. Teljesen más. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) JiM


JiM
tag

Nagyon köszönjük az ismételt kimerítő tesztet! ;)
VNF3-hoz csak annyit, hogy sajnos ezt a ''sercegést'' én is tapasztalom néha, amikor kemény megterhelés alatt van a gép, viszont ma floppyra másoltam, akkor is hallatszódott. Nem lehet, hogy a lapra integrált spíker adja ezt ki?? Ez lenne a jobbik eset...
A másik, hogy látom 24%os a hangcucc CPU terhelése. Ha a Live-omat visszaraknám, azzal kevesebb lenne?
Egyébként tényleg jól szerepelt ez a lap nálad is, és látom 285Mhz-es FSB-t elértél vele. Jó neked! Milyen memóval sikerült? Remélem az 500-as Kingmaxokat jobban fogja szeretni, mint a mostani Kingstont, és végre mehetek 220 fölé én is... :)

Sex, ice-cream and rock&roll! :)

(#25) fLeSs válasza JiM (#24) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az SB Live!-os kérdésre: próbáld ki, én honnét tudjam? :))
A cuccokat a tesztkonfig táblázatban látható memóriával teszteltük.
szerk: nem az integrált speaker adja ki azt a hangot, én egészen közelről meghallgattam.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) granpa_matis válasza JiM (#24) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

Nekem is sercegett, regi Chaintechem is. Vmelyik kondi a bunos.
Nekem a hasznalat soran elmult a serceges(reginel is).


Nekem ugy tunik, h ezeket a lapokat be kell jaratni, uj koraban a tuning sem ment rajta ilyen jol.:DDD

[Szerkesztve]

(#27) HERR Z válasza fLeSs (#22) üzenetére


HERR Z
veterán

és mi van a cg-s 3000+---szal????????
Azt hittem fel fogod használni ebben a tesztben.:(

(#28) csudri válasza fLeSs (#23) üzenetére


csudri
őstag

Igazad van, megnéztem a manualban, tényleg CNR slot! És ez mire jó (volt jó anno)?

(#29) fLeSs válasza HERR Z (#27) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az teljesen máshoz kellett. 1ébként MSI K8N Neo-ban már 2400-on újraindult alapfeszen, szal nem volt egy überjó proci.

Az ember a kisujját nyújtja, és neked meg az egész keze kell. Nem hiszem, hogy ennél kimerítőbb alaplaptesztet találsz a neten.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) fLeSs válasza csudri (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Communication Network Riser - Card - slot

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) HERR Z válasza fLeSs (#29) üzenetére


HERR Z
veterán

Ok tévhitben éltem azt hittem teszthez lesz, ezért vártam a tuning eredményeket

Mondtam hogy rossz a cikk?????Egy szóval se, ennek tudatában meg tökéletes, várom a folytatást:))Kiváncsi vagyok a lapomra

(#32) KAMI/ACEMCP válasza fLeSs (#29) üzenetére


KAMI/ACEMCP
tag

Hello!
A cikk második része mikor jelenik meg?
Én egy ilyen MSI K8N Neo Platinumot néztem ki... Éredekelne a véleményedf jobban, ha bővebben kifejted akár magánba is...

KAMI

(#33) anulu


anulu
félisten

sima K8NS nem lesz? :( ha lehetne, akkor odaadnám egy teszt erejéig az enyém :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#34) TitaniumBoss


TitaniumBoss
tag

Választ kaptam:DD

[Szerkesztve]

(#35) fLeSs válasza KAMI/ACEMCP (#32) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A cikk második része sztem 2 héten belül megjelenik. Addig nem mondanék róla véleményt. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#36) fLeSs válasza anulu (#33) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Meg lesz említve, hogy van ilyen is, elvégre nagyon olcsó lap S754-re.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#37) HERR Z válasza anulu (#33) üzenetére


HERR Z
veterán

őszintén az hogy van-e rajta firewire és ide raid az nem változtat magán az alaplapon......tehát sebességbe ugyanynnyit tud a sima k8ns mint a pro vagy az xp...csak ezzel le tudja mérni az ide raid és firewire sebességét...is:)

(#38) fLeSs válasza HERR Z (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez így van. Az ilyen nagytesztekbe általában azért a legjobban vagy majdnem legjobban felszerelt lapok kerülnek bele, mert az adott gyártó termékpalettáján ezalatt található alaplapok általában csak feature-lista tekintetében térnek el attól. Kivétel erősíti a szabályt. 1ébként megnéztem a K8NS BIOS-át, és ugyanaz, mint a K8NS Pro-é.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#39) HERR Z válasza fLeSs (#38) üzenetére


HERR Z
veterán

mondjuk kivétlnek ott a vnf3/znf3...nem csak a feature lista hanem az egész pcb más

(#40) KAMI/ACEMCP válasza fLeSs (#35) üzenetére


KAMI/ACEMCP
tag

Plz, legalább az eddigiekhez képest, nem tuning szempontból, inkább: felépítés, hálózat, RAID...

KAMI

(#41) _az


_az
senior tag

basszus, hogy csalódtam az alaplapi hangkeltőkben... se az ''envy24'' akármi, se az ''intel hájdenfsnódió'' nem tud igazán felülmúlni egy live5.1-et... pedig ez utóbbi barátok közt is 3 éves... ennyit az integrált csodákról...

az

(#42) HERR Z válasza KAMI/ACEMCP (#40) üzenetére


HERR Z
veterán

elrendezése kb soltek szint szal 2 zalman nem fér el táp/ide csatik pont ott....sata az agp és procc között ami megint nem fog tetszeni flessnek...:)
Hálózat ugyanaz mint ami a mostaniba volt vagyis nForce belsőjéből nyomja így leggyorsabb és cpu terhelése is klafa/ez is soltek volt talán?/
RAID....2 natívval megy a tuning a másik kettővel annyira már nem......
Sebességre nemtom mi várható hangja pedig jobb mint a mostani cikkben lévő realtekek mivel 850-es nem 655/658.....firewire vezérlője nem volt az első részben szal az is újat fog hozni:)

de majd fLeSs megmondja mi a pálya

(#43) Reac^


Reac^
őstag

''A rossz tuningkísérletekre a VNF3 nagyon szépen reagál, fekete képernyő, majd a BIOS az utolsó jó beállítással jelenik meg, ezzel kényelmessé téve a tuningolást. Látva a tuningopciókat a BIOS-ban, azok közül is az „FSB”-emeléshez legszükségesebb chipsetfeszültség állítását, nagy reményeket fűztünk az olcsóbbik Chaintech laphoz. A VNF3-250-nel 285 MHz-et sikerült elérnünk, ami egy Athlon 64 2800+ vagy Sempron 3100+ processzor esetében maximum 2565 MHz-es órajelet, vagyis 42,5 %-os tuningot jelent. Amennyiben SATA merevlemezt kötöttünk az alaplapra, a maximálisan elért „FSB” szintén 285 MHz volt. Szép. ''

Haveromnak hoztam 1 DFI LANPARTY UT NF3 250GB-t 3100es Sempronnal, és tuningolni egyáltalán nem tudtam. Nem is nagyon tudtam, hogy kezdjek neki, amikor sok külföldi site valami ram beállítással (ddr133,166,200) -al mondjuk 400mhzes ram melett 285mhz-es FSB-t kap. Na ezt a beállítást nemtudom, hol lehet ezen az alaplapon megtalálni!!!
Így hát windoz alól nTune nevezetű progival próbálkoztam. Itt visza kellett venni a HT szorzót, és az FSB-t DDR448ig birta a Samsung RAM, de a proci igy még csak 9x224= ~ 2000mhz-en ment, és 5perc után fagyott!
Help nekem megtalálni ezt a memória arány állító opciót!

[Szerkesztve]

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#44) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

fLeSs, gratula a cikkhez, nagyon jó lett és a Chaintech VNF3-250 valóban egy jó lap, ezt én is állíthatom, csak az enyém gázos volt, de PCI-os VGA-val ki tudtam próbálni és nagyon szépen tartotta a feszt tuning mellett is. Szóval jó kis lap, nem sok hiba van vele, nem úgy, mint a többi tesztalannyal:F

(#45) fLeSs válasza Alvin_ti4200 (#44) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Te csak a vcore-t nézted, emléxem arra a hsz-edre. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) bbchris


bbchris
senior tag

Azért a ZNF3-250-nél lenne egy pár kérdés : A hőmérséklet , ezt hogyan sikerült elérni 41 fok , ez képtelenség , nekem egy Zallman rézhűtővel is közel 60 fokon megy a procc alapon , Qool and Quiet-tel is 54 fokra esik vissza , chieftec a ház , tehát jól hűt . A belső FSB-t 285 MHz-en , ezt melyik processzorral csináltátok ?

(#47) duracell89 válasza bbchris (#46) üzenetére


duracell89
senior tag

a64=60fok :Y
valami probléma lehet ott :(

(#48) fLeSs válasza bbchris (#46) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A Soltek lapnál van egy kép, az a hűtő volt rajta, kb. 4000 rpm-en jár, réz a talpa, a többi alu. 1ébként ha csak 54-re esik nálad vissza, akkor vmi gáz van, az nagyon sok.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#49) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#45) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Igen, engem csak az érdekelt, mert nincs sok cucc a gépemben, így a +12V és a társai szépen álltak.:)

(#50) HERR Z válasza bbchris (#46) üzenetére


HERR Z
veterán

ha elolvasod a tesztet látod hogy 3400+ al volt tesztelve csak a szorzó vagy 5-6 körül volt hogy még véletlenül se zavarjon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.