Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] NEC 7900 24X/10X/40X CD-újraíró (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) motor


motor
tag

Én egy 40* NEC cd olvasót használok, közel 4 éve, az egyetlen darab ami használható és korszerű maradt ennyi idő után. Egy 98-as német tesztújságban 30 cdromot hasonlítottak össze - olyan márkákat is mint teac, asus, plextor és NEC persze, ami összetettben a legtöbb pontot érte el. Ez alapján hoztam meg a döntésem, megvettem és úgy látszik igazuk volt a náciknak. Mindenképp időtálló darab. Ja és az elérési ideje amit leginkább kiemelnék benne (amennyi idő után láthatod a cd tartalmát behelyezés után).
Ez az egész kicsit off, csak az NEC-t akartam kicsit dicsérni.

Hejhóóó!

(#2) motor válasza motor (#1) üzenetére


motor
tag

Az egóm nem engedi, hogy ne javítsam ki a stilisztikai hibákat (helyesen írni úgyse tudok):
..használok közel 4 éve. Az..
..ennyi idő után a gépemben.
A hozzászólásom kicsit off, csak az NEC- t akartam dicsérni.

Egyébként az említett cikkben is épp a ''fehlerkorrektur'' volt az amiben az NEC gyengébben teljesített. Mindenképp ki kéne próblnotok a tesztet jó minőségű cdvel is.
:)vagy írjátok többször rá hátha jobban belvésődik:)

Hejhóóó!

(#3) guest


guest
veterán

egy igen lényeges rész mintha kimaradt volna:
milyen irási sebességeket támogat ?
lassan járj, jobb lesz a cd.

prohardver vendég

(#4) Zoz


Zoz
őstag

Nekem egy ilyen van a munkahelyi gépemben, a Nero 1x,2x,4x,6x,8x,10x,12x,14x,16x,18x,20x,22x,24x sebességeket enged beállítani.

(#5) duke


duke
aktív tag

Ket megjegyzesem volna.

A bar a nec7900-at nem ismerem,de a 7700-ast igen,es az tud tulirni,ebbol arra kovetkeztetek,hogy a 7900-as is tud,csak rosszul probalkoztatok.
(nec 7700-as topicban leirtam mikent hogyan)

Masik hogy az olvasasi sebeseget biztos hogy rosszul mertetek.
Ugye nem gondoljatok komolyan,hogy mind az asus mind a nec kiad egy 40 szeres olvasot ami csak 22 szeresen tud olvasni.
Ezenkivul van ilyen asus olvasom,es nekem 42.5 szeres olvasasi sebeseget hoz ki a nero cdspeed programja.
(mar ezerszer lemertem vagy 100 fele lemezzel)
Gondolom valami a udma beallitasoknal el van szurva,vagy a windows-ban,vagy a biosban.

(Az ujrairhato lemezeket viszont tenyleg eleg lassan max 8-12 szeresen olvassa.)

(#6) Parci válasza duke (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kovbal azért nem kezdő, pár (tíz)ezer lemezt megírt már, szóval elsőre gyanúsan hangzik, amit írsz, de azért szólok neki.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) guest


guest
veterán

Hi!

Nekem NEC 7800B-m van, ami ugyanez csak 16x-os...
Túlírni én sem tudok vele, holott a NERO szerint támogatja az író. Sajna semennyit sem enged túlirni, és ugyanezzel a hibával szakítja meg a dolgot.
Egyébként nagyon meg vagyok vele elégedve, halk, és gyors!!

prohardver vendég

(#8) duke


duke
aktív tag

A dao96-os iras modot probaltad mar ?
Mert nalam csak azzal megy a tuliras.

(#9) guest


guest
veterán

Szerintem nem csak a CD írót érdemes megvenni az NEC-től!
A munkahelymen egy full NEC gépem van!!!
Mit mondjak KIRÁLY!(Legalább is szerintem!!!)

prohardver vendég

(#10) rog válasza guest (#9) üzenetére


rog
addikt

nec 7900 = ricoh 7240

(#11) guest


guest
veterán

eleg gaz gyenge cikk lett ebbol a szokasos szinvonalhoz kepest... foleg az iroja szakertelmevel adodnak gondok

prohardver vendég

(#12) Krix


Krix
őstag

Láttátok már?

Plextor 48x-es CAV író...

http://www.cdrinfo.com/Sections/News/Details.asp?RelatedID=2607

If it is not broken then don't fix it!

(#13) guest


guest
veterán

Még nem próbáltam a DAO96 módot! Mi a különbség a sima DAO-tól?

prohardver vendég

(#14) duke


duke
aktív tag

Nem mennek bele a sima dao es dao 96 iras mod kozotti kulonbsegebe,mert szerintem nem ez miatt megy a tul iras dao 96 modban.Hanem egesz egyszeruen veletlenul a nero programnak ezt a reszet ugy irtak meg,hogy nem kuldi ki ido elott a szokasos hiba uzenetet,hanem hagyja vegig irni a lemezt.Ebben azert nem vagyok teljesen biztos,de ugy gondolom a ket iras mod kozotti technologiai kulonseg nem indokolja azt hogy sima dao modban nem megy a tuliras.

De azert itt egy link a hwsw forumrol,az iras modokrol.PPeter cd szakerto irasat olvasd elsosorban.

http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=14&t=001532

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] NEC 7900 24X/10X/40X CD-újraíró (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.