Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gergoke

Végre hogy kikerült ide is... :))
Na + azért is írok, nehogy a buzgó kelta harcosunk legyen itt is az első hozzászóló. :)

(#2) Celtic válasza gergoke (#1) üzenetére


Celtic
tag

Most jól érzed magad? :))
Ez angolul mánn +jelent, ahhoz hozzászóltam, az elég nekem.

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#3) Celtic


Celtic
tag

Mijazhogy kivénhedt?!?!?!?!?!?!?!?!
Jah, hogy a ház kivénhett, értem... :)

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#4) LordX


LordX
veterán

Ahogy lapozok, úgy jelenik meg Celtic hozzászólásai :))

Nade nem is ezt akartam...
ÉN ELOLVASTAM az Azza cikket, úgyhogy nem maradt olvasatlanul :D

Egyébként mért lett hirtelen angol? :(
Csak nincs meg mind1ik cikk englisül is?

(#5) karib


karib
addikt

Tízpontos cikk, Parci, gratulálok :)) Az embernek egész megjön a kedve a P4-hez.

Department of Redundancy Department

(#6) gergoke válasza Celtic (#2) üzenetére

Igen most jól érzem magam... ;-)) Nem tudom minek húzod fel magad, szerintem mind a kelta mind a buzgó a te esetetben megállja a helyét! :-P

(#7) Parci válasza LordX (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nézd meg a Cikkek menüpontot, ott minden cikk fent van, az angolok is.

Örülök, hogy legalább 1 ember olvasta (nem mondom meg, hogy hányan nézték, de nagyon-nagyon kevesen... negatív rekordot döntött :DD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) karib válasza Parci (#7) üzenetére


karib
addikt

Szerintem leginkább az Azza tehet róla, nem túl fantáziadús a neve a lapnak, meg sajnos egyelőre az Azza sem cseng olyan jól :(

No meg a Pro266 sem vmi nagy durranás.

Department of Redundancy Department

(#9) Celtic válasza gergoke (#6) üzenetére


Celtic
tag

Húzza a halál fel magát...
Vagy nem tettem volna utána :) jelet?
Javítanom kéne...

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#10) Adi


Adi
senior tag

Durvák ezek a hőmérsékletek. :)

ldm start-reconf primary

(#11) guest válasza Adi (#10) üzenetére


guest
veterán

Nem olyan vész, ha összehasonlítod az Athlonnal:

Maximum maghőmérésklet (1,1 GHz felett): 95 Celsius; Max. Thermal Power: 76 W. Szerintem egyébként a Pentium 4 még mindig kategóriákkal hűvösebb, mint pl. az 1,4 GHz-es TB.

A cikk király. Csak egyet nem értek: ki ez a Celtic?:D

üdv,

Erasmus:D

prohardver vendég

(#12) Parci válasza guest (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Módosítom a hozzászólásod Eras, mert azt írtad, hogy kiály, pedig nem is kiály a cikk...

:DD

P

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) guest válasza Parci (#12) üzenetére


guest
veterán

Na tessék! Alighogy megszólalok, már moderálják is a hozzászólásomat...:D

üdv,

Erasmus:D

prohardver vendég

(#14) Parci válasza guest (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Te adtál rá alapot... légy hibátlan, és minden rendbejön :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) Adi


Adi
senior tag

Erasmusnak még egy gróf volt a logopédusa. :) Jut eszembe:

Gróf bemegy a kupiba, oda megy hozzá egy lány, megszólal:
- Vanda vagyok!
- Az hagyján, de még öveg is! :D

ldm start-reconf primary

(#16) guest


guest
veterán

Ez a cikk tenyleg nagyon isten volt.
Nagyon reszletes es egyedi mar ami a magyar p4 leirasokat illeti.MiNden elismeresem

Thomas

prohardver vendég

(#17) Parci válasza guest (#16) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Köszi. Nem is hiszed, mekkora hitet öntöttél most belém (komolyan) :D...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18) LordX


LordX
veterán

Csak az a sok okos ember ne lenne, hogy +látja, hogy ol5awulaw nevű alaplapról van szó, akkor az sz*r.

Volt dolgom pár Noname alaplappal, és velük sem volt sok gond, legalábbis nem több, mint monnyuk egy ASUS-al.

Na jó, annyira nem lehetett velük tuningolni... :D

(#19) Parci válasza LordX (#18) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ezt most minek kapcsán mondtad? :DD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) LordX válasza Parci (#19) üzenetére


LordX
veterán

Hát(bocs, háttal nem kezdünk mondatot).. Has, hogy senki nem olvasta a cikket... :))

(#21) Parci válasza LordX (#20) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Jah, Azza! Értem, ott a pont. (az MSI cikk miatt az MSI-ben gondolkodtam, pedig pont itt pufáztunk az Azzáról...)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22) guest


guest
veterán

Szia "Parci"!
Tüzetesen végig olvastam a cikkedet.
A "és mindkét lap klasszisokkal lekörözi összes többi ellenfelét" félmondatod megingatott egy SUPERMICRO P4STA vásárlásában. Jpgos az aggodalmam?
ájemáj

prohardver vendég

(#23) Parci válasza guest (#22) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Hi iMi!

Miért "Parci", és nem Parci?
Amúgy a klasszisokkal lekörözés leginkább a feature-ökre vonatkozott. Ha pl a tuning egyáltalán nem érdekel, és nem akarod a procit alapórajelnél magasabb frekvencián járatni, akkor biztosan nem jársz rosszul egy Supermicróval.

Ha viszont kell a tuning, akkor az RDRAM szorzóállítás elengedhetetlen feature, amelyik lap nem tudja, az ""nem ér semmit""...

Itt egy leírás:
[L]http://www.supermicro.com/PRODUCT/Manuals/MB/850/p4sta_1.0a_manual.pdf[/L]

Nézd meg, hogy mire jucc, én nem akarom most letölteni a cuccost :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24) guest


guest
veterán

Szia Parci!
Újra jövök a hülye kérdéseimmel. A piacon nem találok 20. (május) hétnél frissebb procit. Ez normális?

prohardver vendég

(#25) Parci válasza guest (#24) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem. Kis lemaradás mindig van, de nyári procikat már kéne tudni kapnod... vegyél 1.5GHz-es Socket 478-ast, abból csak C1-es stepping létezik...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26) guest


guest
veterán

Úgy sejtem, hogy a Socket 478 a 845, míg a Socket 423 az i850-es chipsetjéhez kötődik. A kinézett SUPERMICRO P4STA, pedig 850-es.

prohardver vendég

(#27) Parci válasza guest (#26) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

i850-esből van (lesz) Socket-478-as is! A kinézett Supermicro ettől még lehet Socket-423-as, sőt, ha jól emléxem az!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28) karib válasza Parci (#27) üzenetére


karib
addikt

Parci: van még értelme az i850-nek? Persze a választ majd leginkább februárban tudjuk megmondani, ha lesz DDR i845 meg fullra belőtt P4X266, meg esetleg más is, de RDRAM elég zsákutcának, vagy legalábbis egyirányú utcának tűnik. Eddigi tapasztalataid szerint mit mondanál?

Department of Redundancy Department

(#29) Parci válasza karib (#28) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Az RDRAM-ot is fejlesztik tovább, lesz PC1066-os, nagyobb sűrűségű, kisebb latency-jű... tehát OK, hogy a DDR-es cumók utolérik a mostani RDRAM-ot, de az RDRAM sem pihen.

Én amúgy azt mondanám, hogy értelme van, de az áron dolgozni kell. A DDR RAM tuti befutó, mert az SDR RAM-nál kevesebbet fogyaszt, így az SDRAM piacot biztosan átveszi hosszútávon. Az RDRAM pedig nagy kérdőjel, de szerintem még nem lehet temetni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30) guest


guest
veterán

valoban kiraly kis cikk ez :) bar nem vagyok egy nagy Intel fan de megis elvezettel olvastam :D innen ismerni fel a jo cikket...

prohardver vendég

(#31) guest


guest
veterán

Kicsit off a téma, ...

de én sürgősen megváltoztatnám ezt a "Plus a Lot Golden Awardot" valami értelmes nevűre. Erre soha senki nem fog hivatkozni (ellentétben a C|Net, ZDNet értékeléseivel) pedig lehetne azok magar megfelelője, de NAGYON béna név.) Meg ez az hollywoodi Alladin adaptációból való csodalámpa is kicsit gagyi a fényképen.

prohardver vendég

(#32) guest


guest
veterán

Hát én inkább maradok a PowerPC prociknál (G5 rulez).

prohardver vendég

(#33) biker


biker
nagyúr

szevasztok!
Főleg Parci!!
van egy socket478-as 1.5GHz-es p4em, elvileg c1(cpuid 0f0ah). abit bl7(i845)ben.
ezt akkor elvileg nyomhatom feljebb, de max 70°c ig? hol méri a hőfokot? magban?
volt athlonom régen, és az a borda hőfokát nézte,nem a magét, így 45°c-ot jelzett, a sandra szerint meg 75°c-os volt a mag. most viszont a HWmonitor és sandra egyaránt 45-50°c terheléstől függően. húzás nélkül.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35) biker


biker
nagyúr

béna vagyok, nem megy a képbeszúrás. bocs.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#36) Parci válasza biker (#35) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A képnek nem ártana online lennie, mielőtt beszúrod... :))

Ami a P4-est illeti: nyugodtan húzd, a procit nem lehet megölni, mert ha túlhevül, felezi az órajelét. De különben 133 MHz-es FSB mellett menni fog szerintem, 1.85 V-on.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37) biker válasza Parci (#36) üzenetére


biker
nagyúr

igen, elbénáztam, de nem szoktam képeket beszúrkálni.
cooling solutions kkc borda van rajta. amúgy az alap 45°c, terhelve 50-52°c nem sok?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#38) biker


biker
nagyúr

ezeket a képeket akartam beszúrni, parci.


erre a procira igaz a tuningolhatóság?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39) biker


biker
nagyúr

újabb kérdés, amit nem értek.
a biosban próbáltam átállítani a fsb-t, de ott vagy auto, vagy ha be akarnék adni bármit, akkor megjelenik egy beviteli mező: Enter a key in DEC number. és egy piros beviteli mező, ahol nem látod, mit irsz be. mint valami jelszó.
mit tehetek ilyenkor? az alaplapon engedélyezve van a soft menu
amugy abit bl7 alaplap

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#40) LordX válasza biker (#38) üzenetére


LordX
veterán

/OFF: vágd meg egy kicsit a képeket, ronda ez a nagy fehér a szélén!

(#41) biker


biker
nagyúr

megvágtam volna, ha nem siettem volna.

bocs, parci, tudom elfoglalt vagy, de azért írtam e-mailt, mert a te kezedben voltak a procik, és te láttad, mit tudnak. amúgy ott basztam el, hogy a num.bill. nem müxik a bios setupban, én meg kenményen be akartam ütni a számokat.
még annyit, hogy a cikk táblázatában szereplő hőfokok az üzemi max. hőfokok, vagy a halálközeli max. hőfokok, hogy a 1.5-ös max. 74°c?

köszi a e-mail segítséget!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#42) Parci válasza biker (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

halál közeli hőfok... de nincs halál, mert akkor leszabályoz a proci...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43) biker


biker
nagyúr

tényleg, parci! megnéztem én is sandrával(ahogy a cikkedben van), és nálam is azt írja ki a sandra, hogy thermal throttling nincs. azon ban az aida meg azt, hogy automatick clock controll enabled. ez lényegében ugyanaz, nem?
amúgy most egyelőre 115MHz-en nyúzom a kicsikét, és remekül megy 1.8V-on, és 3°c-al lett melegebb, 460MHz-es quad pumped FSB-nél.
többre számítottam!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#44) biker


biker
nagyúr

hát, nem megy sokkal feljebb. 117-en már egy-két progi klépett futás közben, 120-on meg csakl szirénázott a gép, nem indult be.
még azt nem értem, hogy ha a biosban kiválasztom a fix pci opciót, és kiírja, 115/66/33, akkor a sandra miért mondja azt, hogy a pci 39MHz, és túl magas.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#45) Coolstuff


Coolstuff
csendes tag

háj!
nekem asus p4s533-x áldogál a kaszniban, egy 1.7 es willamette-vel,gyári hűtővel, ezüst szilikonnal... van 1pont amit én nem érteni, mégpedig,hogy cikketekben ezek a cerkák 256 l2vel mennek, nekem pedig a sandra,aida32 nameg a lap is aszongya hogy csak 128am van!?
miféle izé ez? (kb 2hónapja vettem)...tuning? 17x állandó szorzó-n 333as pc2700ddr-rel a cpu 1955-n adta le a legjobb értéket (sandra) úgy hogy noname ramom hűtés nélkül 385mhz-n ment. ettöl a cpu csak ugy ment feljebb ha a ramot levettem 333-alá(300,266,240) igy viszont lassabnak ígérkezett.(ram mhz csökk).
talán ram hűtővel....ja és az alaplapcsippre kiabált a sandra hogy nagyon meleg.

(#46) MLaca válasza Coolstuff (#45) üzenetére


MLaca
őstag

Szerintem aludd ki magad, és délután olvasd el újra, miről szól a cikk, s azt is, te miket írtál! :)

http://mlzphoto.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.