Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Obi-1


Obi-1
őstag

Nagyon jó cikk, mostanában kezdtem el nézegetni a barebone gépeket, ez jól jött! Az AOpen H340AB házzal, egy jó kis Asrock belépő szintű mATX lappal már remek áron lehet mini-gépet építeni.

Only a Sith deals in absolutes.

(#2) Alex91


Alex91
félisten

Akkor vegul is mennyibol hozhato ki egy mini-pc? (Mac-mini ugy latszik, hogy meretben szinte verhetetlen :).)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3) ciao


ciao
senior tag

Jó a cikk, kár, hogy ilyen drága még a 855-ös alaplap.

A cikk végén van egy n feleslegben!

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#4) Obi-1 válasza Alex91 (#2) üzenetére


Obi-1
őstag

Valami ilyesmire gondoltam:
AOPEN H340 ház 11.000-
ASROCK K7S41 10.000-
SEMPRON 2200+ 10.000-
40GB HDD 11.000-
DVD író 17.000-
512MB DDR 2700 15.000-
Cooler 3.000-

Összesen: 77.000-

Szerintem.

Only a Sith deals in absolutes.

(#5) rudi válasza Obi-1 (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Vagy a másik véglet:
MSI RS480M2 - 28500 Ft
A64 939 - 3000+ 35000 Ft
Zalman 7000-es Cu - 10000 Ft
2×512 MB DDR - 40000 Ft
160 GB HDD - 21000 Ft
DVD író - 17000 Ft
GF 6600GT - 50000 Ft
Antec Minuet - 25500 Ft
jó kis egér + bill - 8000 Ft
-------------------------------------
ÖSSZESEN: 235000 Ft

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

''Jó hír, hogy lassan a 19 hüvelykes LCD-k között is előtűnnek a százezer forint alattiak, sőt lassan a digitális kimenetes csúcsmodellek is 150 000 Ft alá vándorolnak. Így tett a kategória egyik legjobbja, a Samsung 910T, mely rövid ideje már 149 700 forintért elvihető, de az egyik legolcsóbb DVI-s a Viewsonic VX912, amely 12 ms-os válaszidővel büszkélkedhet. Az LG digitális bemenetes 1930P modellje sincs már messze a százötvenezres határtól, ára 152 900 Ft.''

Most valamit rosszul értelmeztem, vagy egyszer digitális kimenet, másszor digitális bemenet van a kijelzőkön? Szerintem az utóbbi a helyes.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

De jókor jött ez a cikk :)

2 géppel szemezgetek ... egyik egy Stacker-be épülne, míg a másik egy Aria-ba :)

Kérdések: S939-es AGP-s microATX lapok vannak már valahol? Mondjuk valami nforce-os?

Másik kérdés ... hasonló ház mint az Aria ... létezik egyáltalán? Mert csak desktop és ilyen ''mini'' tornyokat találok ... Nekem pedig ilyen kocka teccene mint az Aria ...

Sajnos a kész barebone-ok kiesnek, mert 2 PCI-os karim is van ... és szeretném őket használni ...

És utoljára ... mennyire tuningképesek ezek a miniPC-k?

Előre is köszi!

Life is shor...

(#8) rudi válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

bemenet, igen! csak elírás. köszi hogy szóltál, mindig elírom (vga-s múlt kisért).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) anaqer válasza rudi (#5) üzenetére


anaqer
veterán

Minuetbe hogy akarsz 6600GT-t rakni? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#10) rudi válasza anaqer (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Hümm... tényleg, akkor nem akarok :( Talán ebbe fér: Bővebben: link ez 14 cm magas

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) rudi válasza DummyBoy (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Már van ez az MSI RS480 alaplap és lassan talán jönnek mások is (pl. AOpentől). Tuningolni annyira lehet őket, amennyire az alaplap hagyja, valószinűleg elég jól, mert a referencia RS480-ami nálunk járt, elég tuningbarát volt.

Más kocka ház...? Hát... fenetudja, utánanézek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Raymond válasza rudi (#11) üzenetére


Raymond
félisten

Valami nincs rendben az Antec Aria Magyarorszagi araval, ugyanis kint ez kb. 100,- EUR, igy egy MicroATX alaplappal kombinalva jobban jon ki mint barmelyik kesz SFF rendszer. Foleg figyelembe veve azt, hogy egy helyett harom PCI Slot all rendelkezesre, ugyhogy pl. egy VGA Silencer hutesu gfx kartya is belefer plusz TV kartya plusz normalis hangkartya.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) rudi válasza Raymond (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Antecek nálunk drágák, kinn a Minuet is jóval olcsóbb (80 USD).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) anaqer válasza rudi (#11) üzenetére


anaqer
veterán

Te tudnád jó szívvel ajánlani az RS480-at? Tavasszal tervezek S939-es microATX-re váltani, és átmeneti megoldásként alighanem szükség lenne az integrált VGA-ra is, de amiket ez a southbridge produkál... :( Talán mire aktuális lesz a dolog, kijönn az SB450, de egyenlőre semmi hír róla (és az még akkor sem biztos, hogy éppen a microATX lapokat szórják meg vele első körben).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#15) rudi válasza anaqer (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát... Mindenképpen látni kell először élőben. A ''minta Harcsa'' amúgy jót futott nálunk, és tudtommal a déli híd javítása miatt nem volt eddig Radeon Expresses lap. Nekem még az a furcsa, hogy integrált VGA-val sem kapott valami izmos hűtést az északi híd. Ha ennyivel is jól bírja, akkor ideális lehet halk konfigba.

Ha abból indulunk ki, hogy kezdő ára is 29.000 Ft alatt van a drága MSI lapjának, akkor érdekes lehet. De mindenképpen tesztelni kell először. Eddig én is ott tartottam, hogy őszre új A64-es, és barátnőnek a régi cucc egy mATX lappal egy kisgépbe, de most talán kisgépes A64 lesz a projekt, már csak jó ház kellene, vagy olcsó Aria :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) anaqer válasza rudi (#15) üzenetére


anaqer
veterán

Háznak nekem egy Azona 9950MX (Bővebben: link) bőven jó lenne, csak lenne már mit bele rakni. :B

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#17) rudi válasza anaqer (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Aha, ez is jó, olyasmi mint a cikkben a chieftec.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) ftc válasza rudi (#15) üzenetére


ftc
nagyúr

2 hét mulva betudok számolni a laprol Nálunk csak 20Kba kerül szerencsére.

(#19) BobMaster válasza rudi (#5) üzenetére


BobMaster
senior tag

És a Minuetbe hogyan rakod bele a 6600 GT-t?

Szerk: látom mást már foglalkoztatott a probléma... :DDD

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#20) rudi válasza BobMaster (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Az mondjuk tuti hogy a turbókesses 6200 ból lesz low profile, de talán még a 6600-asból is megkockáztatják, bár az nagy valószínűséggel 64 bites lesz.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) anaqer


anaqer
veterán

Nem tudom, hova passzolna igazából, de mivel esik benne szó mATX lapokról is... :DDD - Bővebben: link

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#22) LordX


LordX
veterán

Huhh.. Kinél láttad Rudi a RS480-asat, tegnap döglött meg teljesen az NF7-S-em, és már rendeltem egy KT600-as lapot helyette..

Csak a S939 proci ''árára'' kellene rávennem magam..

[Szerkesztve]

(#23) ftc válasza LordX (#22) üzenetére


ftc
nagyúr

Garmánál van.Csak öszintén Mo-n kicsit drága :( .Amugy E-conectban is van ha jol informálltak.

(#24) Adi


Adi
senior tag

Ugyan az időjárás éppen nem ezt mutatja, de lassan vége felé közeleg a tél, jön a tavasz, itt az ideje megújulni, új számítógépet beszerezni.

Mi a reteknek, ha a jelenlegin minden remekül elfut, amire szükségem van? :) Ezért van sz*rban a hardveripar! :D

ldm start-reconf primary

(#25) Adi


Adi
senior tag

...Chieftech BS01BBSL, melyhez 250 wattos táp jár és négy ötnegyedes valamint két háromfeles meghajtót tud lenyelni.

Szerintem fölcserélted a szövegben az egységeket. :)

ldm start-reconf primary

(#26) Flashback válasza Obi-1 (#4) üzenetére


Flashback
addikt

Házat hol lehet venni olcsóért? VarázsComp?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#27) Obi-1 válasza Flashback (#26) üzenetére


Obi-1
őstag

Ezt az Aopen házat pont az Ipon oldalán találtam meg. Csak azért ezt kerestem, mert a cikkben ez szerepelt. Nem akarok boltot ajánlani, a Depo.hu-n szoktam szétnézni árak ügyében.

Only a Sith deals in absolutes.

(#28) rudi válasza Adi (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát kétségtelen, hogy a mai vasak kifullasztásához már alaposan össze kell szedniük magukat a szoftvereseknek, de majd ha jön a Longhorn, lessz itt 50%-so prociterhelsé a desktopon nulla futó alkalmazással :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.