Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nRu3


nRu3
addikt

Ezt a x850XT nagyon tudnám szeretni csak lehetne még elérhetőbb árban ,de a x800XL is jó választás lehet csak kár hogy egyenlőre a Sapphire kapható nálunk.

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2) Kriss


Kriss
tag

x800xt pci-x-et lehet kapni sulinetben valahol, vagy 6800gt-t?

(#3) ftc


ftc
nagyúr

Nekem még mindig az jött le,hogy fölösleges újat venni :)
Majd ha lesz uj Ati GPU akkor talán

(#4) Mad Maci


Mad Maci
tag

Grat, nagyon jó cikk volt. De tényleg, nekem is az jött le, hogy nem kell venni 130000es kártyát. Ez pedig igaz! Nekem a következő gépemben egy 6800 árszintű geforce lesz.

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=151776&start=0#msg10 --->Ilyet keresek! ; http://3dfx.uw.hu -->3Dfx rajongói oldal ; ATI&nVidia SUXX, 3Dfx RULEZ!

(#5) nRu3 válasza Kriss (#2) üzenetére


nRu3
addikt

6800gt agp sulinetben sok helyen kapsz x800pro és csak agp-ek vanak, azért a sulinet nem arrol szól hogy a csóró diák a legdrágább csúcs cumot vegye meg:F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#6) viharhozo


viharhozo
addikt

Ezzel a nyamvadek Biostar M7NCD-vel irgalmatlan nagyot szivtam: 3bol pontosan 3on volt szar az integralt video. Mindannyiszor kicsereltek, de a 3. utan feladtam es beletettem egy kartyat.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#7) Apicius


Apicius
tag

A Far Cry képek miben is térnek el egymástól? :F

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#8) Kriss válasza nRu3 (#5) üzenetére


Kriss
tag

a sulinet mióta mindenki igyénybe veheti tényleg nem erről szól, de én ilyet keresek, és jó lenne, ha az állam a fele árát visszaadná.

(#9) ftc válasza Apicius (#7) üzenetére


ftc
nagyúr

Nézd a két képet alaposabban és pontosabban a deszkákat ill a vizet elég nagy a különbség :)

(#10) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

nem értem miért ne érnék meg a 16 pipeos kártyák?:F attól hogy még MOST nem használja ki őket semmi..vagyis ,de nem tudom nálam van-e a hiba, de a LOMAC kiegészítőjének a demója nemhogy 1600X1200-ban hanem 1024X768-ban megnyegteti a gépet, minden maxon bizony le-lemegy 25 alá az FPS:F Meg pár hónap és simán kijönnek olyan gamék amiknek kell IMHO...

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#11) ftc válasza MUŁĐER (#10) üzenetére


ftc
nagyúr

Csak mire azok a gamek kijönnek ezek a mostani csucs kártyák nem lesznek annyira drágák.

(#12) _az


_az
senior tag

veszek sulinetes x800-at :D:D:D:D:D:D:D

az

(#13) nRu3 válasza Kriss (#8) üzenetére


nRu3
addikt

Csak az álam bácsi se olyan buta hogy áldását adja a legdrágább hardverekre, szerintem nehezen találsz most x800xt pci-e (agp-s az most is kapható)de ez persze remélem idővel változik és találsz karit magadnak minél előbb.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#14) anulu


anulu
félisten

asszem egyelőre elég a 6800-am. 19''-es CRT-n, 1280x1024-ben mindent visz 4xAA/8xAF-fel, vagy ha úgy gondolom, akkor 4/16-on is. utóbbiba egyedül a Lock-On alatt pußtul be, de ott nagyon. :O

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) Vangelis


Vangelis
nagyúr

hogy az állam (és a többi adófizető) számlájára

ez pontosan hogy érthető????
Gondolom a saját adómból kapom vissza a lét, nem a tiédből????

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#16) Scream007


Scream007
őstag

6600 gt és a 6800 között vacilálok, a következő melyik legyen, érdemes még sporolnom, vagy jo a 6600 gt is.

ami a 6600 gt mellett szol:viszonylag olcso, magas orajelek, igazi kis power a 128 bit ellenére. de szerintem 1024be simán elmegy.

viszont a 6800 mellett csak a 12 pipa szol, semmi más, ugyanis a 256 bit csak 1280tol érezhető gyorsulás, amihez 19es monitor kell, az meg nekem sajna nem futja, alacsony orajel, és a 128mb ram zavar igazán.

és mellesleg 1 meghuzott 6600 gt alaporajeles 6800 szintjét hozza.

öszintén nem nagyon tudok dönteni:U

u.i:de jo hogy ott van a hl2 dx8-9es kép., hát nekem fx-en a dx9es kép volt....szoval ennyit az fx fikáról:C

6800 vs 6800 le vs 6600 gt OC 1 ilyen teszt kéne nekem:B

és a másik kérdés:
a 6600 gt van e olyan erős hogy 1024be AA és aniso mellett bírja a ps3 hdr renderinget??? erről nem szol fáma sehol.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#17) MaUser válasza Scream007 (#16) üzenetére


MaUser
addikt

Hdr bekapcsolásával (1024*768) erőteljesen lassul a gép (lassabb lesz mintha a 4xaa/16*aniso-t kapcsolnád be) és ráadásul az aa-t is el kell felejteni mellette...

MOD: Egyébként végigjátszható bekapcsolva a hdr, de gyakran látsz 20fps-t majd...


[Szerkesztve]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#18) _cirmos_ válasza Vangelis (#15) üzenetére


_cirmos_
őstag

gondolod? szvsz a legelb@szottabb dolog sulinetben ilyen durva hardvereket árulni. aki csúcstechnikát akar az kuporgasson szépen! a rendszer azért lett kitalálva hogy minden családban legyne használható számítógép, elsősorban a potenciális internet-végpontok számának gyarapítása éredkében. aki meg fárkrájozni akar 4/16-ban az vegye meg azt a k*rv@ kártyát, ne a többi adófizetővel fizettesse ki a felét. de ha adott esetben adózol is ennyit, és mindenfajta visszatérítés és jóváírás után is maradna 60k amit tisztán befizetsz (nem nagyon ismerek ilyen embert), azt akkor sem ajándékba adtad az államnak hogy adott esetben ''vedd meg nekem a ziknyócázat, fizesd ki legalább a felét állam bácsi!''. ha lenne rendes egészségügyi ellátás, infrastruktúra, szociális háló miegymás akkor a kutyát nem érdekelné hogy az állam mindenkinek megveszi a legdurvább konfigot, de így elég vérlázító a dolog, legalábbis számomra.

(#19) Dilikutya válasza _cirmos_ (#18) üzenetére


Dilikutya
félisten

És akkor a PS2-ről nem is beszéltünk.... :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20) Angie™


Angie™
addikt

Nagyon jó lett a cikk GRATU!! :C :C


⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#21) _cirmos_ válasza Dilikutya (#19) üzenetére


_cirmos_
őstag

az is van sulinetben? :Y

(#22) Dilikutya válasza _cirmos_ (#21) üzenetére


Dilikutya
félisten

Van.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) #16741888


#16741888
törölt tag

Nagyon jó lett ez a cikk, főleg azért mert ilyenkor mindíg megnyugodok hogy nagyon jó az a 9800PRO 1024re, még egy darabig:C

(#24) kovi


kovi
senior tag

'' Ebbe a jó vételnek tűnő kategóriába tartozik régóta a GeForce 6800 GT és újabban a Radeon X800 XL, melyeket már összevetettük, és kicsivel az utóbbi nyert ''

IGEN HALF LIFE ESETÉBEN!!!!
ÉS HOL MARAD EGY DOOM3 TESZT!!!!

Hogy lehet egy fulloptimalizált játékkal bemutatni a felsőkategóri játékait.
Vagy legalább beraktál volna mellé egy doom3 tesztet is.
S akkor nem lett volna akkora hülyeség amit írtál.->''és kicsivel az utóbbi nyert''

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#25) _cirmos_ válasza kovi (#24) üzenetére


_cirmos_
őstag

igazad van, két full optimalizált játékkal kellett volna bemutatni őkat. rudi mentségére szóljon hogy leírta már egy párszor: aki doom 3-azni akar az az nvidia felé kacsintgasson vga vásárlásánál.

(#26) #16741888 válasza kovi (#24) üzenetére


#16741888
törölt tag

Én csak azt nem értem mi a halálnak kell állandóan kötekedni:F
nem tök mindegy, naggyából egyforma a teljesítményük, akkor meg nem mindegy:F
Engem már régóta nem érdekel, hogy melyik jobb 2fpssel. Le van szarva normálisan fusson, úgyse számolod otthon nagyitóval az fpseket.
Réáadásul ebből megint elindul egy flame, hogy most akkor milyen párton is áll, az oldal:F

Én azt mondom hogy szerintem amit eddig láttam csak azt lehet mondani hogy az oldal az SAVAGE oldalán áll... nekem ez jött le:((((

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#27) Angie™ válasza kovi (#24) üzenetére


Angie™
addikt

Valamilyen szinten igazad van, de azért ne felejtsük el hogy hány darab opengl-es és hány Direct3d-s játék van ..:)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#28) kovi válasza #16741888 (#26) üzenetére


kovi
senior tag

Tévedsz de most őszintén nincs igazam?
Ez olyan mintha egy doom3 tesztel eldöntöttük volna hogy a 6800 Ultra jobb mint az X850XT PE.
Pedig doomban jobb, de a többiben nemigazán.
Ugye ezzel egyetértesz?

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#29) Angie™ válasza kovi (#28) üzenetére


Angie™
addikt

De már volt átfogó vga teszt, ''mindenki'' tudja hogy melyik vag mire képes adott játékokban.. ez csak egy gyors elemzés volt...

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#30) kowk válasza Angie™ (#27) üzenetére


kowk
tag

csomo d3d-s jatekban is alaz a 6800gt.. csak pont az lett kivalasztva, ami ati-ra lett optimalizalva :)

(#31) Angie™ válasza kowk (#30) üzenetére


Angie™
addikt


Egy csomó másik játékban meg az X800XL aláz..

Bővebben: link

De mindegy, nem akarok itt offolni meg flamelni.. Mind a 2 ugyanolyan jó, mindenki azt vegye amelyik neki szimpibb..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#32) kovi válasza Angie™ (#29) üzenetére


kovi
senior tag

jó. tudom.
Csak ez erős kijelentés volt.
''mint a grafikonból is látszik''

Erre kaptam fel a vizet.
Semmi gáz.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#33) Integra


Integra
titán

felháborítónak tartom hogy méregdrága játékra való kártyák szerepelnek a sulinetben.
azonnal kidobálnám az összes ilyen 3d kártyát a programból

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34) kovi válasza Integra (#33) üzenetére


kovi
senior tag

van olcsóbb is csak abol hiány van(volt)

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#35) kovi


kovi
senior tag

Volt olyan hogy mikor hoztunk árut, baszus CHS-től decemberben, 1 fajta volt csak X800 radeon. Mindent elvittek. Nem volt olcsó kategóriás VGA.
Pedig a CHS nem kis cég...

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#36) #16741888 válasza kovi (#28) üzenetére


#16741888
törölt tag

Ezzel én természetesen egygetértek, de azt elfelejted hogy volt átfogó VGA teszt, ott kiderült mik az erőviszonyok...
Ez meg csak egy piaci ajánlás volt...
Még mindíg jobb itt a helyzet mint egy-két számtech újságban ahol, emlékszem anno, 3dmark03 teszt alapján felállítottak egy erősorrendet:C:(((( És asszongyák az Fx5200 majdnem olyan jó mint a TI4200, tehát jobbabn megéri azt megvenni.:((( heló

(#37) Johnny válasza _cirmos_ (#18) üzenetére


Johnny
senior tag

Gondolod ? Szvsz a rendszer azért lett kitalálva, hogy felül pár ember megint csak jól megszedje magát. Aztán hogy mit mondanak indokul, az más tészta...

(#38) Integra válasza kovi (#34) üzenetére


Integra
titán

szerintem egy sulinet programban csak olcsó, jó ár érték arányú dolog legyen.
ez a program nem hl2/doom3 játékra lett kitalálva

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39) Integra válasza Johnny (#37) üzenetére


Integra
titán

faszság.
ez a rendszer azért lett eredetileg kitalálva, hogy minél több emberhez eljusson a számítástechnika és az internet.
az már viszont felettébb rossz (és ez a meggazdagodós rész), hogy olyan termékek vannak meg a programban, mint ezek a méregdrága 3d gyorsítók.
egy word, excel etc egy alaplapra integrált cuccal is elmegy....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40) guest666


guest666
aktív tag

FX 5900-ról érdemes váltani 6600GT-re (AGP) ?
Mekkora lenne a különbség?

(#41) MUŁĐER válasza guest666 (#40) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Nagy. Mármint nem mindenhol, de a képminőség sokkal jobb, DirectX9-es módban meg 2X-3X gyorsabb! Érdemes szerintem

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#42) faster


faster
nagyúr

Azt nem értem, hogy miért az 1.1-es Far Cry-t használták a teszthez. Ha jól emlékszem az 1.1-es patchnél komoly képminőség különbség van az FX-ek és a Radeon közöztt (nincs specular az FX-eken és hasonlók), ezért is lehetséges az, hogy az FX5900Ultra gyorsabb egy 9800Pro-nál.

[Szerkesztve]

(#43) _cirmos_ válasza Johnny (#37) üzenetére


_cirmos_
őstag

a rendszer maga nem lenne rossz, csak túl erős az alaktrészkereskedők lobbija, szakértői kontrol meg szinte nulla (attól eltekintve hogy a technológiai elvárásoknak meg kell felelnie a terméknek, de amúgy sem nagyon kapnál olyat ami nem felel meg). jól jár a vevő, jól jár a kereskedő, csak az állam nem jár jól. nem csodálkozom, csak ez az ''én adómat adják vissza'' duma felnyomta az agyvizem. hát, ez itt a balkán kéremszépen!

(#44) kovi


kovi
senior tag

Szerintem sok helyen még a 2004 év végére sem készültek fel.
mert ugye 2003 év vége volt aztán a dömping, amikor szinte verekedni kellett az áruért. Az amikor egy rendszer nem megfelelően kontrollált, felügyelt.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#45) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Ezt a poltopicban folytassátok plíz...

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#46) Scream007 válasza MaUser (#17) üzenetére


Scream007
őstag

akkor az a véleményem az nvidiáról, hogy csontig......:C

mér nem lehet AA hdr esetén???
és mér dobja vissza a karit ennyire???
középkategória teteje nehogy már ne bírja.
ez szégyen!!!!:(((

ilyen alapon akkor 6800u is kevés.

vazz mi kell ahhoz hogy valaki 1600x1200ba 8fsaa 16 aniso mellett hdrrel tudjon játszani az FC-vel???:U

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#47) MUŁĐER válasza Scream007 (#46) üzenetére


MUŁĐER
addikt

azért nem lehet AA HDR -nél mert a 16 bites lebegőpontos számolásnál (ez kell a HDR-hez) a chip nem tudja a túlmintavételezést (AA-t...)

Azért vesz le annyit, mert elég nagy + számítási teljesítményt jelent

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#48) Loretto válasza anulu (#14) üzenetére


Loretto
veterán

Jó ezt hallani. :C

Soirée...

(#49) Moordenaar


Moordenaar
csendes tag

Egy Sapphire Radeon 9600XT 256 MB 38 ért jó választás szerintetek, ha az alaplapom
csak a 4X-es AGP támogatja!

(#50) Angie™ válasza Moordenaar (#49) üzenetére


Angie™
addikt

A videókártyák gyorsaságát, nem a csatolófelületük tipusa szerint szokták általában rangsoroloni, agp4x és agp8x között kb. 5 % különbség van..

9600XT szériából , nem érdemes 256MB-os változatot veni, mert sokkal lassabb ramokkal van szerelve mint a 128Mb-os 128bit-es 9600XT-k.

38K- kicsit sok egy 9600 szériáért, ha nem fontos hogy új legyen a kártya akkor vga piacon 38-42 K körül már 256 bites 9800pro kártyát veszel, ami dx9ben és 1024*768-ban minden játékkal játszható!

SAFE ;)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.