Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arpi6k


arpi6k
addikt

Több mint 60k egy alaplapért?:Y Azért ez már egy kicsit sok...:(

Intel & ATI

(#2) joshua7


joshua7
veterán

A 9. oldalon lévő CPU-Z kép azt mondja, h a fesz 2.784v. :D

Semper Fi

(#3) adamsX


adamsX
aktív tag

A végén tetszett nekem az Amd vs Intel teszt. Már régóta kiváncsi voltam, hogy mennyivel gyorsabb az amd.:DD

(#4) killahdrums válasza adamsX (#3) üzenetére


killahdrums
senior tag

...és ennek annyira örülsz? :F

Nagyon alázós az a 4-5 fps, halod e! :)

Minimálisan gyorsabb, erre nem kéne nyálat verni! :DDD

PEACE! :))

There is no God, just Technology...

(#5) adamsX válasza killahdrums (#4) üzenetére


adamsX
aktív tag

Én nem verek nyálat csak vártam egy altesztet, hogy mégis mennyivel gyorsabb. Ennyi az egész. Egyébként most nem akarok vitát nyitni, hogy én amd-s te meg inteles vagy. Csak kiváncsi voltam és kész.

(#6) faster válasza adamsX (#3) üzenetére


faster
nagyúr

Ne mondd már, pont erre a tesztre vártál... :U Annyi Intel vs. AMD teszt van különféle weboldalakon, hogy Dunát lehet velük rekeszteni. Játéktesztekben egyértelmű az AMD fölény.

(#7) adamsX válasza faster (#6) üzenetére


adamsX
aktív tag

Jol van, de kimondottan itt akartam egyet megnézni. Nem szeretek külföldi oldalakon nézelődni. Meg persze nem volt türelmem megnézni magyar oldalakat sem. Vártam mikor jön egy ilyen teszt és végül lett. Erről van szó. Nem kell tovább ezen vitatkozni.


[Szerkesztve]

(#8) Florida


Florida
tag

Amilyen igényes az oldal cikk-része,annyira ''felhígult'' a fórum..Egy cikkben szerepel az ''intel'' vagy ''amd'' szókapcsolat,és máris megy az oltás a fórumban..
Esetleg,ha a cikkel is foglalkoznátok?:D

(#9) Guruka válasza adamsX (#7) üzenetére


Guruka
senior tag

Jó teszt, grat!
Viszont egy kis túlhúzást szívesen láttam volna benne. ;)

(#10) Ganger válasza arpi6k (#1) üzenetére


Ganger
aktív tag

megy ez lejjebb is...

remélem :U

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#11) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Processzort és alaplapot játékok alatt nem 640x480,min. quality beállításokkal kellene tesztelni 1024,high q. helyett? Én eddigi tudomásom szerint ilyenkor a legnagyobb a processzorra jutó terhelés mivel a grafkártya ilyenkor dolgozik a legkevesebbet.Ezt a korábbi tesztekben is megfigyeltem,de lehet h csak rosszul tudom.

(#12) killahdrums válasza adamsX (#5) üzenetére


killahdrums
senior tag

Oké!!! Én nem akartam vitázni! És nem is kötekedek! Szal ne hari! :)
Csak reagáltam viccesen... minden komolyabb él nélkül!


...egyébként jó a teszt, grat hozzá! fLeSs mindig jókat csinál...
:U csak azok a koordinátarendszeres garfikonok... jaaaj! Tudom itt most nincsen olyan... :P

There is no God, just Technology...

(#13) Guruka


Guruka
senior tag

Még annyi hozzáfűzni valóm van, hogy elvárnám egy nForce-os alaplaptól, hogy a PCIE-t lehessen fixálni. Remélem van benne ilyen lehetőség és csak a BIOS-hiba, vagy tényleg automatikus a fixálás. Ezért szerettem volna egy tunigolós részt is látni a tesztben. :(

(#14) fLeSs válasza Guruka (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A PCIe órajele fixálható, csak a PCI nem.
Milyen tuningtesztet vártál volna? Nincs szorzólock nélküli P4-esünk, úgyhogy a tuning teljesen CPU-limitált lett volna.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) Arhel


Arhel
senior tag

Grat. szép hosszú, biztos rengeteg munkában is van, nekem teljesen elnyerte a tetszésem, mindenre választ kaptam ;) :C (közel 1 órán keresztül olvastam :B)

Akik meg nem bírnak magukkal, azok írány a Fáradt Gőzbe :D

(#16) -FreaK- válasza fLeSs (#14) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem kell feltétlen szorzólock nélküli proc a tuninghoz.. anélkül is lehet tunignolni ahogy az esetek 99%-ában p4et szoktak.Egyébként meg úgy halottam pont itt a fórumon h ezeket a lapokat lehet asszinkron fsb-vel is hajtani akkor meg a memóriát is ki lehet hajtani.

(#17) Ősember válasza fLeSs (#14) üzenetére


Ősember
őstag

szevasz

nemmondod, hogy nincs a szerkesztöségben egy 3.4 ghz-es 775-ös P4?... tudomásom szerint minden 3.4-es és magasabb orajelü tudja a cpu lockfree-t. de az is lehet, hogy megint kiderül az, hogy hülye vagyok. :C

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#18) fLeSs válasza Ősember (#17) üzenetére


fLeSs
nagyúr

eltaláltad, mert nincs.
a 3,2 ghz-eset is alig tudtuk beszerezni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) fLeSs válasza -FreaK- (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

lehet tuningolni, de ha elakadok 3500 mhz-nél, mert a proci nem bírja tovább, akkor mi értelme volt? semmi.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) steveetm


steveetm
őstag

Vki az audio tesztet el tudná magyarázni, hogy hogy műxik?
Üdv.: steveetm

(#21) -FreaK- válasza fLeSs (#19) üzenetére


-FreaK-
veterán

Akkro szorzólock nélkül sincs tovább.. :) Egyébként meg nem valószínű hogy egy 3.2es prescott kiakadna 3.5ön:) Sztem 3.8 lenne a reális érték valami jobb léghűtéssel.

(#22) Daywalker


Daywalker
addikt

3 dolog a teszttel kapcsolatban...vagy inkább 4.

1: a kézikönyv szörnyen sz@r P4N Diamond esetében, szóval a részletes kifejezés erős túlzás.

2: P4N északi híd hűtése nektek halk? Szerintem ki kéne venni a füldugót. Egy majdnem 7000-es max fordulatszámú kis venti h lehetne már halk? Tény, hogy terheletlenül kb. 3400-4200 körül forog, de már ez is eléggé hallható.

3: FireWire: Ne mondjátok, hogy nem tudtatok hozzá beta bios-t szerezni. MSI tech support 2 nap alatt küldött volna egyet, de szerintem ... na mind1.

4: azért a P4N körítése nem az igazi. Itthon (de a legtöbb európai országban) nem kapunk hozzá se WLAN kártyát, se external sata bracketet...

5 (csak azért is): a bioson van még mit alakítani

Nekem is ilyen deszkám van és nekem bejön, mindettől függetlenül.

[Szerkesztve]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#23) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Grat a cikkhez! :C

Komolyan fontolóra vettem, hogy a köv. gépemben az Intel-t és az Nvidia-t össze barátkoztatom. :D

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#24) Guruka válasza fLeSs (#14) üzenetére


Guruka
senior tag

Ha fixálható, akkor nem szóltam. :)
Régen olvastam azthiszem itt PH!.-n hogy különböző alaplapoknál megnéztétek, hogy melyik lapban meddig húzható a proci, valami ilyesmire gondoltam.

(#25) _az


_az
senior tag

gonosz on:

gyorsabbak ezek egy prescottal egy NORTHWOODNÁL???
kiváncsi lennék egy összehasonlító tesztre :U

az

(#26) Parci válasza -FreaK- (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a mai kártyák 1024x768/HQ -ban is processzor limitáltak, ugyanolyan jó a tesztelésre, viszont legalább élethűbb eredményeket ad (mert leginkább ebben a felbontásban játszanak az emberek).

régen tényleg 640x480-ban kellett, de akkor még TNT2-kön és GeForce256-okon nyomtuk az ipart :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) AMD Power válasza faster (#6) üzenetére


AMD Power
titán

Úgye a cikk elején volt egy ilyen mondat: („játékra csak AMD”)
Milyen igazuk is van!:R
Az MSI lapja nekem tetszett , a BIOS problémákat leszámítva.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Jól látható, mit ér a DDR2 és az egyre növelt sebessége. 0-t.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) Scream007


Scream007
őstag

erre most mit lehet mondani???:C
nem semmi.

de amugy fulll átlag semmi extra olyat nem nyujt még mindig ami miatt csak elgondolkoznék hogy lecseréljem a 865pe chippes lapot:U
igen várható volt hogy a procik közti dolog kijön, ezért 1 kis cpu tuning belefért volna, kiváncsi lettem volna az mennyit dob rajta.
pl:ha a p4 3.6on megy akkor jobb e lesz mint az alap amd, illetve jobb mennyivel, illetve fordítva ha amd jár 3600+on és p4 3.2ön.
amugy meg a vélemény az hogy 3 bukta lap van ebbe a projektbe::C
1>>irtó drága
2>>mi van akkor ha valaki vesz 1 szimpla pci-exes lapot és mellé 1 7800 gtx-et???szerintem olcsóbban jön ki.
3>>ugye rossz a screen???:Y a mostani p4 prescott 2.8Vot vesz fel???:Y
remélem csak valami cpu-z bug, mert ha ez igaz akkor intel nem éli meg hogy én ilyet veszek, mert ehhez illene watercooler-t adni mint gyári hűtés.

nevetséges látni 3.2es p4 2db 6800u sli mellett, nagyon LOLLL, mintha 1 hangya és 1 elefánt lenne egymás mellett:C(de 3200+os amd-vel ugyanez a helyzet)

ja és ami eddig is gáz volt hogy 667es ddr2öt simán elver 1 klassz időzítésű ddr 400as ram.
:(((

szóval aki anno megvette az elején a corsairtwinxXL tccd-s 1gigás kitet kb 3 éve nem kell ramra gondolnia, ez azért jó érzés látni, már bánom hogy anno nem vettem én is meg.(és akkor nincs megalkuvás cl3 600 vagy cl2 400 között bármit lehet csinálni, tuning mehet egekbe)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#30) Scream007 válasza fLeSs (#19) üzenetére


Scream007
őstag

semmi.:DD, de ha így történne akkor akkor proci ki>>>>20kilós tégla kézbe és rá, kb ennyit ér. -1.
3.2es ha nem megy 4 gigán, akkor intel f@kkk.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#31) kowk


kowk
tag

gratula a cikkhez, korrekt lett. orulok a diamondomnak :D

fless: ha szolsz, akkor lepasszoltam volna a 64bites 3.6osomat, megy vele a 12x szorzo :( nekem meg itt pihen a polcon..

[Szerkesztve]

(#32) ciao


ciao
senior tag

fLeSs a szokásos minőség! gratula!

egy elgépelés a 2. oldal alján beállítására szokosodott „DRAM Frequency”

[Szerkesztve]

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#33) killahdrums


killahdrums
senior tag

...ha majd gépet ápgrédelek, tuti nForce4+3.6 64-es P4, mellé meg vagy két 6600Gt vagy egy nemtommi, 1 giga OCZ 6400-as gold kit (800Mhz@5-5-5-10), CPU Lockfree bekapcs, memók 1000MHz-re, proci 4 gigára...

És az összes ...-és bekaphatja keresztben!!! ;]

...és még megfordult a fejemben a gondolat, hogy AMD konfigot fogok venni! Fújj, hess hess! :DDD

Ja, és AMD Power írta, hogy mennyire tetszett neki a ''játékra csak AMD''. Ez rendben is lenne kis módosítással... ha CSAK játékra kell a gép, de ha nem CSAK arra, hanem melóra is... multitask powa! ;]


No flém, csak kicsi! :) PEACE!

There is no God, just Technology...

(#34) Balinov


Balinov
félisten

Nekem legjobban ez a szépséges mondat tetszik:

''Érdekességként megemlítjük, hogy a HyperTransport egy, az AMD által kifejlesztett technológia (eredeti neve Lightning Data Transport, LDT), melyet később a cég nyílt ipari szabványként átadott egy több óriáscéget tömörítő szervezet részére, mely a HyperTranport konzorcium névre hallgat – és az Intel nem tagja.''

Lessz ebből még Cudar Pesta..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35) pubwart


pubwart
aktív tag

Egy dolgot nem értek viszont.

Az, hogy fless leszólta az Asus lapot egy picit, hát istenem. De miért drága nektek egy olyan Asus lap? Okés 60ezer, de csak egyszer kell megvenni...

Én annó 3éve(!) vettem az Asus P5C800 Deluxe lapomat, ami akkor ugyanolyan szenzáció volt, mint most ez. És azóta annyi rossz és használhatatlan alaplappal találkoztam, amik mennek,d e lassúak, meg ezernyi baj van velük. ennek a lapnak azóta semmi, de semmi baja nem volt az égvilágon, mióta megvettem...
Jah és 55k volt annó, pedig 3 éve meg pöppet többet is ért az a kis pénzecske. De lekopogom azóta ez az egyik legjobb lap, amit valaha is láttam, annyira stabil, meg minden.Csak dícsérni tudom.

Ez is valószínűleg ilyen. És még adnak hozzá egy Wifi cuccot meg egy TV tunert. Az MSN laphoz is 60k volt írva. Egy jó WiFi egy 10es, egy közepes, de jóféle tuner szintén 10k (PCTV Stereo). Ez így 20k. Tehát az Asus lapján még van 20ezernyi bónusz HW, ami az MSI-én nincs. És kb egy ár.

Amúgy a teszt TÖKÉLETES

Where you go how is up to you

(#36) Daywalker


Daywalker
addikt

Beállítottam az Address mode-ot 1T-re (alaból 2-n volt, de a Target 1T-t jelzett). Hát, megugrott az átvitel egy 100+MB/sec-et és a késleltetés csökkent 3+ns-ot.
Bár azt igazából nem értem, hogy sikerült ilyen retek késleltetéseket elérnetek. Nekem 4-4-4-12-1T-n lett 73ns (vagy 75).

[Szerkesztve]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#37) Scream007 válasza killahdrums (#33) üzenetére


Scream007
őstag

már van 1066os vitesta is és 1000mhzes ocz is:P

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#38) Daywalker válasza Scream007 (#37) üzenetére


Daywalker
addikt

Van az más elég sok márkából...A-Data is és egy csomó más.

1066-os kéne nekem, hogy full szinkronba fusson az fsb-vel:D

[Szerkesztve]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#39) Dassler válasza killahdrums (#33) üzenetére


Dassler
őstag

Hát szerintem meg mind2 procival megy minden úgy, ahogy kell, mind1, hogy game vagy meló. Játéknál oly mindegy, hogy 100 v 110 fps, word, exel stb. megint mind1 mi van alatta, ha meg CAD-ezel meg hasonlók, akkor meg kicsit más jellegű gépet használsz, viszont konvertálásban tény, hogy jobbak az intellek, legalábbis az általam eddig olvasott tesztekben...de semmi másban.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#40) #65675776 válasza fLeSs (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezekszerint most is szinte beszerezhetetlenek a magasabb órajelű intel procik. Nekem egy hétre, ami a beszerzéstől számítva csak egy nap, hozták az A64 3500+-t. 3200+-szal meg Dunát lehet rekeszteni...
Az ár viszont tényleg érdekes kérdés: a KT7 anno 40000+fa volt, de nem volt sok érte. Persze ma már ennyiért sokkal komolyabb felszereltség kell, ami itt meg is van. Viszont a Wireless LAN nem biztos, hogy tömegigény, ezért nem vennék drágábban lapot.
Ez viszont csak ''mellékes'' megjegyzés: a Wi-Fi egy tanúsítvány, nem egy szabvány (ami 802.11 névre hallgat), ezt csak akkor említheted, ha az adott eszköz rendelkezik ezzel a tanúsítvánnyal! Azt viszont nem említetted, hogy van-e ezekhez ilyen?

(#41) Dassler válasza #65675776 (#40) üzenetére


Dassler
őstag

Valszeg van, mivel a gyártó maga is Wi-Fi-ként hirdeti.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#42) killahdrums válasza Scream007 (#37) üzenetére


killahdrums
senior tag

Jaj! ...van 3.8-as P4 is! :B

Nem véletlen írtam azt amit írtam, 61 rongyból meglenne most az a 800-as gold... és megy az is 1000 fölött tuti... :)

to Dassler: ...persze, az érzelem is beszélt belőlem, de lehet jobban járok a P4-el, mivel mikor elkezedek menteni egy fél gigás állományt nem kell megvárnom míg kész, hanem egyből dolgozhatok a másik progival. DTP amit csinálok egyébként.
És az is lehet, hogy nem járok jobban mivel ugyanúgy működne a dolog nem P4-el... nem próbáltam még ki! De ki fogom! :)

There is no God, just Technology...

(#43) moma


moma
őstag

Apróság:
Nem tudom, de a végén az ''Ajánlott'' helyett szerintem jobb lenne mondjuk az, hogy Különösen ajánlott. Mert: az ajánlott tagadása az, hogy nem ajánlott, ami egy nagyon negatív jelző és én spec, ha valami nem kapja meg, akkor erre aszociálok. Ha különösen ajánlott lenne és azt valami nem kapná meg az jóval kevesebbet jelentene, lehet béna is, de ok is, amit ha valaki akar kideríthetne a cikkből.
De ez csak ilyen szubjektív dolog.

we all deserve a bit of luck.

(#44) Dassler válasza killahdrums (#42) üzenetére


Dassler
őstag

Ok :) próbáld, nekem is inteles (dual xeonos) az a gép, amin Catiat nyomjuk, de azért egy hasonló Opteronos rendszeren is megnézném.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#45) g@bo


g@bo
nagyúr

fless.

a 945p lapnál is problemás a tuning,

gondolok itt a fix pci/agp és a pci-e órajelekre, vagy van valami trükk?

(#46) g@bo válasza g@bo (#45) üzenetére


g@bo
nagyúr

:B:U

(#47) fLeSs válasza g@bo (#45) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem tudom, nem tudtam kipróbálni, de sztem nem akkora gond, mint a 915-nél, mert alapból támogatja a 266 MHz-es FSB-t.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#48) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#47) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Magyarul lehet, hogy 266-nál visszavált, mint az i925XE?

[Szerkesztve]

(#49) fLeSs válasza Alvin_ti4200 (#48) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Valszeg. De az is lehet, hogy ezek már tényleg tudnak fixálni, elvégre a BIOS-ban ott az opció.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#50) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#49) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az túl szép lenne:)

(#51) Smoki


Smoki
csendes tag

Nah végre, már vagy 2 hónapja vártam arra, hogy a prohardveren megemlítsenek valamit erről a két deszkáról! Már jóideje fontolgatom, hogy melyiket vegyem, de végleg még nemtudtam eldönteni.:( Mivel itt a nyár, keresek még egy kis zsét a meglévömhöz, és buy valamelyiket!
Pls. segítsetek dönteni, hogy melyiket vegyem! :F

''Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holt biztosak, az okosak meg televannak kételyekkel ''

(#52) Alvin_ti4200 válasza Smoki (#51) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem most a Gigabyte 8I945P-G lapja nagyon szimpatikus.

(#53) Smoki válasza Alvin_ti4200 (#52) üzenetére


Smoki
csendes tag

És a WD2 P4N közül tudnál választani, úgy mindent figyelembe véve?:D
Egyébként, még megkérdezném, hogy szted WD2-es betudna e fogadni véletlenül egy RDRAM(Rambus) 800-ast! Lehet,hogy most hülyeséget írtam?:B Csak érdekelne, mert ilyen ramom van!:D


[Szerkesztve]

''Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holt biztosak, az okosak meg televannak kételyekkel ''

(#54) Alvin_ti4200 válasza Smoki (#53) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem az Asushoz húzna a szívem:B

(#55) Smoki válasza Alvin_ti4200 (#54) üzenetére


Smoki
csendes tag

Úgy érzem, hogy akkor ASUS lesz! Elvére még olcsóbb is, mint a P4N, és ennek ellenére hozzá képest még jóval túlis teljesít rajta! Amúgyis már kezdetek óta ASUS alaplapom van, úgyhogy akkor maradunk a jólbevált receptnél!
THX :D

''Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holt biztosak, az okosak meg televannak kételyekkel ''

(#56) Alvin_ti4200 válasza Smoki (#55) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem általában Asus és Gigabyte lapjaim szoktak lenni, szerintem nem fogod megbánni, bár méreg drága:(

(#57) Smoki válasza Alvin_ti4200 (#56) üzenetére


Smoki
csendes tag

Nembaj, én a minőség, és a megbihatóság híve vagyok! Vagyis egyszer veszem meg,de az nagyon jólegyen, nem gagyizok össze mindent! Mindig úgy választok ,hogy később nehogy megbánjam! Ezt így általánosságban is értheted! :D
Egyébként most egy komplett gépet akarok majd összerakni! kb. még két hét és meglesz az LG1740p lcd monitorom! Már nagyon várom! :D

''Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holt biztosak, az okosak meg televannak kételyekkel ''

(#58) #65675776 válasza Smoki (#53) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az RDRAM-os kérdésre: esélytelen, teljesen más a vezérlése.

Eddigi legmegbízhatatlanabb alaplap amivel találkoztam Asus gyártmány: K7V-T. Van a környezetemben jónéhány ECS K7VTA3, hiba nélkül működnek. Az, hogy ki gyárt egy deszkát nem garantál semmit!

(#59) Smoki válasza #65675776 (#58) üzenetére


Smoki
csendes tag

THX a RDRAM-ra! Ja és egyetértek veled ebben a deszka dologban, énse úgygondoltam, hogy akkor most ASUS, meg GYGABYTE, oszt ennyi! Valójában szinte minden deszka jó, különben még a futószalagokra se kerülhettek volna fel ! Vagy nem? :D

''Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holt biztosak, az okosak meg televannak kételyekkel ''

(#60) #65675776 válasza Smoki (#59) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerencsére ma már így van. Legfeljebb az elkapkodott kiadás szokott problémát okozni, aztán jó esetben fossák ki a BIOSokat hozzá, mire működik rendesen! Sajnos az Asus az általam említett lap esetén nem igazán törekedett minderre, ezzel el is veszítette a bizalmam.

Jelenleg Gigabyte deszkám van, de visszasírom az Abit KT7E-met: annál valahogy semmi sem volt másnak az útjában a házon belül. A mai Gigabyte alaplapok felépítése szinte minden logikát nélkülöz, elég csak az ATX csatlakozó helyét megnézni! LOL!!!

[Szerkesztve]

(#61) g@bo válasza fLeSs (#49) üzenetére


g@bo
nagyúr

hétfőn hön gigabyte 8i945p-g lapja, megkapjátok a válszt.

(#62) erdoke


erdoke
titán

Hehe, 60e+ Ft-os lapon nem lehet bekapcsolni a firewire-t. :Y
MSI a kedvencem. ;]

Egyébként megint jó sok értetlen és értelmetlen AMD vs. Intel beszólás született a topicban, nem ártana olvasgatni egy kicsit, mielőtt nyilatkoztok. :P
:DD

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#63) Smoki


Smoki
csendes tag

Egy question!
Az ilyen alaplapi logokat ugye kilehet kapcsolni, mert nekem nem szimpatizálnak!
pl. P5WD2
THX :D

''Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holt biztosak, az okosak meg televannak kételyekkel ''

(#64) Alvin_ti4200 válasza Smoki (#63) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ki lehet, de minek? Olyan szépek:B:D

(#65) Smoki válasza Alvin_ti4200 (#64) üzenetére


Smoki
csendes tag

Talán ha majd meglesz, másképp vélekedek erről! Vagy nem!:)
THX;)

''Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holt biztosak, az okosak meg televannak kételyekkel ''

(#66) Ganger


Ganger
aktív tag

Hmm majd a p5wd2-rol nehany szemelyes tapasztalatot kerhetek ;)
Ki hasznal ilyet? tetszik nagyon, de valahogy nem erzem jol magam addig amig nem hallok privat felhasznalokat komolyabban nyilatkozni.
Egy tesztbe ugyse derul ki minden, de ha vki kb fel evig nyuzza akkor ugyis elojonnek a dolgok. Ezekre lennek kivancsi, marha vannak. 60k-ert remelem nincsen semmi :D



mod: szerintetek melyik a amd-s alaplap felel meg ennek a kategorianak? csak mert heves vita lakult ki felénk e téren, direkte nem kerdezek konkretat ;)


[Szerkesztve]

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#67) Smoki válasza Ganger (#66) üzenetére


Smoki
csendes tag

Hát sztem, ha az amd-t vesszük, akkor sztem az MSI K8N Diamond-ja felelne meg! Bár ez saját vélemény, ill. az amd kicsit távol áll tőlem!:B
Hát akko fél év múlva visszatérhetsz a topicba! ;)

''Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holt biztosak, az okosak meg televannak kételyekkel ''

(#68) waverider


waverider
senior tag

Kedves Fless!

Csak egyet szeretnék már végre megtudni: mikor lehet már végre kapni itthon is a P5WD2 WiFi+TV Edition-t? :F
Ez már egy vicc, de komolyan, hogy itthon kb. márciusban kezdtek el róla mindenféle fórumok cikkezgetni, most meg már július van és még mindig nem lehet kapni az üzletekben (a magyar webshop -okról most nem szólok, de ott nem is árulnak WiFI+TV-set). :(((
Az ASUS lassan már egy teljesen új egész csokornyi alaplapot, kihozott azóta, hiszen bárhogyan is nézzük ez már 4 hónapja a piacon van. Minek mutogatnak ilyen alaplapokat, amikor csak a nyálát csurgathatja utánnuk a magyar user. :O
Én személy szerint szívesen megvenném, de hol, kitől?
Na erre találjatok ki valami okosat gyerekek! :D :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#69) fLeSs válasza waverider (#68) üzenetére


fLeSs
nagyúr

H*P nakkerben már lehet kapni. P5LD2 Deluxe-ot is, sztem ezt érdemesebb megvenni, nettó 10K-val olcsóbb.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#70) waverider válasza fLeSs (#69) üzenetére


waverider
senior tag

Szia fLeSs!

Köszönöm a választ!

Előrebocsátom a most következő sorok, semmiképpen nem hozzád szólnak, hiszen semmi közöd hozzá! Neked csak hálásak lehetünk a remek cikkért és persze az infóért!
Csak a dühömet önteném ki, mert a hópapucsom már nagyon teli van.

Mindenki okulására: felhívtam azon céget, melyet fLeSs írt.

én: Asus P5WD2 WiFi-TV-s?

Ügyfélszolgálat: nincs, nem tudom mikor lesz. Magánszemély?
Ja, hát akkor nem is vásárolhat.

én: családtag vásárolna, mert van cége. Na de rendelni lehetne ebből?

Üfsz: nem'tom. kapcsolom Kollégához.

Kolléga: Mi az ASUSból? Ja igen én vagyok a kapcsolattartó, de a rendeléseket nem én intézem. Kapcsolom XY Kollégához.

XY Kolléga: WiFi+TV -s? Igen, elméletileg lesz, de nem tudjuk mikor. valamikor augusztusban talán vagy később. Nem kért még senki, ezért nem tudunk rendelni és 10 (!) db -nál kevesebbet egyszerre mi sem tudunk az ASUStól behozni. Meg ez cirka 12 (. (rákerdeztem és a válasz: adóval) kerül többe az alap kiszereléstől. Egyáltalán miért akarok én ilyen kártyát? Hol van még a digitális adás? (egyrészt miköze, másrészt műholdról nem hallottak mo.-n?) Miért nem veszek alaplapot és ahhoz egy tuner kártyát? Ja, igaz abba nincs WiFi!? De ha már mindenképpen ilyen kell, érdeklődjek egy hónap múlva.

én: utolsó kérdés: P5LD2 Deluxe -WiFi-TV-s?

XY Kolléga: Ó, hát abból is csak az alap van.

Off.

Értékeljétek ahogyan akarjátok, ezek után viszont bennem megintcsak a magyar virtus keserűségei maradnak. Ezt disztribúciónak merik nevezni? Könyörgöm akkor végülis minek ez az egész?

Mindenkinek kívánom, hogy sokkal szerencsésebben szerezze be a a hőn áhított alaplapját.

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#71) Loretto


Loretto
veterán

Most nv nem megy dualcoreal? Bővebben: link Bár bulvár de akkor is...

Soirée...

(#72) zsulboy válasza Loretto (#71) üzenetére


zsulboy
senior tag

Mióta ezt tudom rossz kedvem van.
Az MSI oldalán pl csak a 2.8-as Pentium D van fent mint nem támogatot proci,erre
tessék.:(:((Bővebben: link
Nincs ez jól így,ez vajon garis próbléma???Tegyük fel megveszem Alvin 830-as prociját és nem megy csak az egyik mag visszavihetem és az asztalracsaphatok??

(#73) LordX válasza zsulboy (#72) üzenetére


LordX
veterán

A 830-asnál pont hogy az OK felirat díszeleg..

(#74) zsulboy válasza LordX (#73) üzenetére


zsulboy
senior tag

Azt én is látom,de Bővebben: link

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#75) SzlobiG válasza zsulboy (#72) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor nem jó befektetés egy NV-s Intel rendszer.:(

(#76) Savanya válasza zsulboy (#72) üzenetére


Savanya
addikt

ASUS P5ND2-SLI -nél mind támogatott listában van mindegyik Dualcore ...:C

Mobilszámom: 70-516-8068

(#77) Loretto válasza Savanya (#76) üzenetére


Loretto
veterán

Azt hittem odairod hogy eladó :D
Amúgy a 830-at támogatja a lapod zsulboy.De így már én is szkeptikus lennék a vásárlással.. Illetve ki kell próbálni.

Soirée...

(#78) zsulboy válasza Savanya (#76) üzenetére


zsulboy
senior tag

De vajon megy is???
Szerintem tudom miért adta el Donnie a procit:)

(#79) Savanya válasza zsulboy (#78) üzenetére


Savanya
addikt

Alaplap leirásában is csak a 820-ra térnek ki , ennek ellenére asus weblapján már mindet kijelőlték hogy jó bele de csak a sima verzióba és nem a Deluxe-ba .

Apropó : Miért kellett az asusnak 8tűs p4 kieget rátennie a lapjára???

[Szerkesztve]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#80) Savanya válasza Loretto (#77) üzenetére


Savanya
addikt

Eladó is , de csak azért mert nem lett procim / átejtett valami székesfehérvári /

Mobilszámom: 70-516-8068

(#81) erdoke


erdoke
titán

Hát igen: Bővebben: link

A legjobb aláírás a héten

(#82) Balli


Balli
őstag

'955X támogatja a ECC memóriák-at nem úgy mint a 945P'
Ez nem nagy előny met az ECC ramok gyengébbek mint a DDR2-ők, nem?

[Szerkesztve]

Athens 2004

(#83) anulu válasza Balli (#82) üzenetére


anulu
félisten

Error Correction Check. tudtommal. hibaellenőrző bit található a modulokban, így sokkal stabilabb működést lehet elérni velük. hátránya, h viszonylag lassú, DDR400-as ECC DDR-RAM-okat az esetek abszolúte túlnyomó többségében CAS3-mat bíró chipekkel gyártanak, és nem tuningra lettek kitalálva, hanem server/workstation környezetbe.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#84) Balli válasza anulu (#83) üzenetére


Balli
őstag

Köszi szépen a gyors, kimerítő választ.
(közben modosítottam rájöttem hogy ez egyfajta ramtipus:) )

Athens 2004

(#85) Balli


Balli
őstag

TV-tunerben nem igazán vagyok otthon, bátyám szeretne egy új dual core-os intel-es rendszert, szeretne majd TV-tunert is venni hozzá- ezért gondolom ez az ASUS jó választás lehet.- de jó minőségű/megfelelő lehet ez a tuner? (bár gondolom igen)
Egyébként tudtok más 945P/955XD lapot mely szintén tartalmaz TV-tunert?

Athens 2004

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.