Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pubwart


pubwart
aktív tag

Csudajó a teszt. Nagyon tetszett. Sajna csak az a baj, hogy ezek a gépek az eléggé magas árkategóriához tartoznak...

Where you go how is up to you

(#2) pubwart


pubwart
aktív tag

Igazából egy olyan teszt kellene ahol mások a kitűzött célok. Nem akarok kukacoskodni, de nagyon sok embernek nincs 400-500e forintja egy laptopra és az igények is mások.

Főleg, hogy main célokat nem is nagyon teljesíti... X600 X700... Szép szavak ezek... De csak egy asztali gépben. Mert őszintén megmondva azért ez a gamer kategória. És ezt csak úgy érdemes megvenni és használni, hogy game-re használjuk, mert amúgy mobil működés közben az energiatakarékosság meglő minket teljesen... Így meg semmi értelme sincs. A Clevo alig bírta 2 óráig. Hát kicsit botrányos.... :):) És nagy telesítmény mellett a legfontosabb cél, a mobilitás nem érvényesül

Szóval szerintem egy olcsóbb kategóriás teszt sem ártana. Celeron M vagy valami hasonló 512 RAM és hosszú működési idő.... Mert aki über gépek akar magával venni annak ára van. Meg szerintem noti nem is játszik az ember.
Visszatérve valami ilyesmi tesz is nagyon hasznos lenne. Mert egy normál ember egy noteszt arra használ, hogy world, excel, max mp3 vagy nagyon max DVD lejátszás. Erre meg egy Celeron M is bőven megfelel egy integrált videoval vagy egy Mobiliti Radeon 9000-essel. Szerintem

Mellesleg várható ilyen teszt? (ha véletlenül már nem lenne)

[Szerkesztve]

Where you go how is up to you

(#3) Den


Den
veterán

a sony gépnél meg lehetett volna említeni, hofgy ennek van komolyabb gpu-val szerelt verziója is.

www.simson4t.hu

(#4) Renwick válasza Den (#3) üzenetére


Renwick
őstag

Van, csak kapni nem lehet.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#5) MarKoo


MarKoo
őstag

A cikk szupi, igaz még csak gyorsan átfutottam rajta. A 2. oldalon az első kép nagy ''változata'' nem jön be (http://www.prohardver.hu/html/notebook/sonoma_shootout/002_large.jpg).

(#6) jani0625


jani0625
aktív tag

én a régi jó dothanra szavaznék inkább...

(#7) GBotond


GBotond
tag

Azt sem árt megvizsgálni a notebookoknál, hogy a garanciaidő lejárta után milyen szervizelési lehetőségek vannak, pl. a Sony gépeit csak Németországban lehet szervizelni, futárpostával elküldve a gépet, alkatrészt nem adnak ki, így csak általános alkatrészek meghibásodása esetén lehet rajta végezni javítást anlkül, hogy már a bevizsgálásért is ne fizesse ki az ember mondjuk egy erős asztali processzor árát.

GB

(#8) erdoke válasza pubwart (#2) üzenetére


erdoke
titán

A Celeron-M nem tudja visszavenni az órajelét, így átlagos fogyasztásban gyengébb mint a Pentium-M. Ezzel tehát nem fogsz nagyobb akkumulátor időt elérni. ;)
ULV 1,2 GHz Dothan + az integrált grafikás 855-ös chipset a kulcs.

A legjobb aláírás a héten

(#9) Renwick válasza GBotond (#7) üzenetére


Renwick
őstag

Tévedsz, a Sony gépeket itthon is javítják, garanciaidőn túl is.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#10) Realunit


Realunit
csendes tag

Jó a cikk, csak kár hogy nem minden úgy van ahogyan leírták benne...
pl így hirtelen a Clevo m400a nem 600-ra hanem 400 Mhz-re veszi vissza a sebességét aksiról, és így nemcsoda hogy ilyen eredményeket ért el a memória írás- és olvasásban.

(#11) Renwick válasza Realunit (#10) üzenetére


Renwick
őstag

Ez a gép több program tanúsága szerint 600 MHz-re szabályozta le magát. Ha jól tudom a korábbi BIOS-okkal ment 400 MHz-en.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#12) Den válasza Renwick (#4) üzenetére


Den
veterán

hm, valóbban csak a ''régebbi'' verziót találtam, ár paraméterekben gyáltalán nem annak tűnik. a kép lenne rossz? Bővebben: link

www.simson4t.hu

(#13) pubwart válasza erdoke (#8) üzenetére


pubwart
aktív tag

Köszke, nem tudtam...

De szerintem igazam volt a hozzászólásomban... Amúgy e tekintetben milyen gépet javasolsz, amiket leírtam opcióképp?

Where you go how is up to you

(#14) Realunit válasza Renwick (#11) üzenetére


Realunit
csendes tag

Megeshet, nekem még nem lett frissítve a bios, igaz 400-on eléggé lassú is a gép...:)...ja amúgy everestel én is lemértem a gépet itthon egy hete kb, és lehet én vagyok szerencsés de nekem az everestes eredményeim jobbak lettek.
Ha valakit érdekel:
akksiről / hálozatról
Memória olvasás(MB/s) 994 / 2522
Memória írás(MB/s) 294 / 735
Késleltetés 267,4ns / 100,8 ns

Az aksis adatok 400Mhz-en, a gép többi adata megegyezik a cikkbenivel.

[Szerkesztve]

(#15) Den válasza pubwart (#13) üzenetére


Den
veterán

erre ott a milyen notebookot vegyek topic, ne ezt offold szét

www.simson4t.hu

(#16) centrino


centrino
aktív tag

A notebook ott kezdődik, hogy

IBM Thinkpad X31,X40, T40(p), T41(p), T42(p)
Toshiba Portege
Apple iBook, Powerbook

Kicsi, könnyű, sokáig bírja, nem kell erőmű.

Átlag felhasználásra bőven elég egy G4 1,3Ghz, vagy P-M 1,5 Ghz valami alap vidkártyával (akár integrált vagy ati legkisebb)
Bele 1 giga memória, valami gyorsabb vinyó, kész.

Aki gamer, annak Sony PSP, PS2 (PS3 pláne), netán box.

Legnagyobb pénzkidobás ha az ember notesszel akar játszani, egyszerűen nem arra való.

(#17) Tuhacsew válasza Realunit (#14) üzenetére


Tuhacsew
csendes tag

Mintha 2 fajta órajelű memóriával jöttek volna ki lehet ez teszi ki a különbséget. Bár nem értek ennyire hozzá.

Szívesen láttam volna a tesztben az Acer 8100-ast. Az talán felvette volna a versenyt a Clevo-val 3D-ben illetve a többivel mindenben. Valaki tud 8100-as teljes körű tesztet a neten, dobjon már meg a pontos címmel megköszönném!

(#18) AMD Power


AMD Power
titán

Csak gratulálni szeretnék a cikkhez! Ezért ez a kedvenc oldalam a prohardver mert nagyon profi és jó minőségü mint az oldal mint a cikkek!

(#19) AMD Power


AMD Power
titán

Azért a Clevoba kicsit csalódtam!:( Acer-t nem véletlenül , szeretem az ASUS szintén nagy csalódás volt számomra! Ja és igen Gratula a Sony-nak!

(#20) AMD Power válasza centrino (#16) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt a notebook játék dolgot a Dell topicba már megbeszéltük illetve letisztáztuk!;) Nézz bele ha érdekel a végeredmény!

(#21) AMD Power


AMD Power
titán

Én az első Turion illetve Dothan tesztre leszek kíváncsi!:DD Remélem csinál ilyet a legjobb oldal a neten a Prohardver!?

(#22) xedos


xedos
addikt

Érdekes volt ez a teszt!
A teljesítmény nő (Banias-Sonoma), de a fogyasztás is megugrott...
Néztem az eredményeket is...
Hát az ATI is nevezgeti a videokártyákat rendessen...
Az én 9700/64-em is majdnem annyit visz mit itt az átlag X600-as...
A DDR2-es memek sem teljesítenek jobban mint az én DDR 333-asom...
Nyers CPU teljesítményben sem verik meg a mobil prescott 3.2-esem :)
Emelett a csendesség is oda... Nekem alapból 1800Mhz-en megy a proci így csak aligvan hangja...
Ráadásul az akkuidő sem eget rengető...
Nem igazán látom a fejlődést!!!!!!

Igazából a saját notebookommal sem vagyok kibékülve... :)
Igaz a TFT-jét nem szeretem 16:10-es

(#23) Atlantis


Atlantis
veterán

Jó cikk, de a bemutató ASUS és LG noteszt nem ez alapján fogom megítélni, szerintem kár volt beletenni a cikkbe, mert hiába van kihangsúlyozva, hogy nem kereskedelemben kapható darabokról van szó, szerintem sokan ez alapján már beskatulyázzák és lehordják őket mindenhol, ahol csak lehet.
Ami meglepett, hogy a duál memória itt még tesztekben sem ér el jelentős előnyt.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#24) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Végre megint egy VAIO :)

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#25) AMD Power válasza Atlantis (#23) üzenetére


AMD Power
titán

Igen ez a duál memoriás dolog engem is meglepet! Valóban csak ennyivel gyorsabb csak?:F

(#26) AMD Power válasza AlBundy (#24) üzenetére


AMD Power
titán

Valóban nagyon jó ez a Sony!:) De én maradok majd az olcsóbb Acer-nél!:)

(#27) Raymond


Raymond
félisten

Biztos jok a memoria tesztek ? Vagy az Asus megadott parameterei ? Mert nalam az 1.86Ghz Dothan + Alviso + 1 darab 1GB 533Mhz DDR2 single channel modban ad tobb mint 3000 MB/s olvasast. Nem tudom elkezeplni hogy egy dual modban mukodo gep 2400-at adjon :F

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Én csalódtam az Acer teljesítményében. Nálam az LG hozta a legkellemesebb csalódást. Nagyon elfogadnám kategória.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) AMD Power válasza Jim Tonic (#28) üzenetére


AMD Power
titán

Acer mi volt vele bajod?

[Szerkesztve]

(#30) jani0625 válasza centrino (#16) üzenetére


jani0625
aktív tag

''IBM Thinkpad X31,X40, T40(p), T41(p), T42(p)-
Kicsi, könnyű, sokáig bírja, nem kell erőmű''

hát egy t42-t nem mondanám könnyűnek és mondjuk egy t42p szte öliggé erőgép.

(#31) crab


crab
senior tag

jó teszt gratula:) de lenne egy kérdésem: miért nem volt benne IBM noti?

[Szerkesztve]

(#32) AMD Power


AMD Power
titán

Jó kérdés én egy ilyen mega notebook tesztnek si örülnék!:) Vagy ilyen 3 lépcsődnek! 1. kezdő alapgépek 2. középkategoria...........

(#33) Den válasza crab (#31) üzenetére


Den
veterán

ugyanazért amiért nem volt dell, fujitsu, stb..

www.simson4t.hu

(#34) AlBundy válasza Den (#33) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Ha kell akkor mi tudunk adni eg Fujitsu-t a második részbe.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#35) zsoltee10


zsoltee10
addikt

gratulálok én is a cikkhez, nagyon jó lett. a Clevo az x700 miatt eszik sokat. nagyon haragszom az Atira, mert az x700-nál a powerplay egy parasztvakítás. annyi tud, hogy leveszi az órajelet. de ettől még ugyanúgy áram alatt van 8 futószalag, meg a rengeteg ram. semmi innováció nincs a vga-ban. az már valami lenne, ha akkus üzem esetén csak 2 pipeline lenn aktív, és csak 16 mega ram, ami elég a megjelenítéshez, és nem zabálna ennyit. és szerintem is hangos, az x700 jobban melegít, mint a proci.

(#36) Tuhacsew


Tuhacsew
csendes tag

Most néztem szét egy-két EU országban LG-ügyben de nem sok helyen találtam notbookokat (a hivatalos oldalakon). Német oldalon volt egy cikk hogy hamarosan érkeznek. Ez vajon miért van?

Az Asus-t érdemes megnézni személyesen mielőtt kijelentjük egy bemutató kereskedelmi forgalomban nem kapható tesztpéldányról hogy nagy csalódás volt számomra. Már 2005/01/21.-én a 3. kiadásnál tartottak és valszeg kisebb dolgokat javítottak is rajta. Az újabb bios-ok is érdemleges javulást hoztak ventillátor ügyben ami sokakat zavar és a cikkben is megemlítik.

(#37) Jim Tonic válasza AMD Power (#29) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nézd meg az eredményeit, vagy az összefoglalót olcasd el.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#38) AMD Power válasza Jim Tonic (#37) üzenetére


AMD Power
titán

Én nem tláltam semmi kivetni valót! Na mind1

(#39) Jim Tonic válasza AMD Power (#38) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

''Az Acer gépének szokatlan formavilága mellé szolid teljesítmény párosul''
Bővebben: link
Majdnem az összes tesztben a végén van, nem kicsivel elmaradva. De ha nem akarod meglátni, miről magyarázok, nem is fogod.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) AMD Power válasza Jim Tonic (#39) üzenetére


AMD Power
titán

Ühn! Értem! Én mondjuk CSAK AMD-s notebook-t fogok venni. De persze most nem látom értelmét annak ,hogy vegyek egyett! Várok majd a Turion-ra!;)

(#41) d900t válasza Jim Tonic (#28) üzenetére


d900t
senior tag

Mert mé nem tudod az árát. 1.86-tal is horror. A gép ettől persze nem lesz rosszabb, legfeljebb ritkább.

(#42) Raymond válasza d900t (#41) üzenetére


Raymond
félisten

Amen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43) Joey válasza Realunit (#14) üzenetére


Joey
tag

Nekem is Clevo M400A noteszem van és nekem is 400MHz-en megy akkuról. Igaz nekem 1.73 procival és 512MB rammal van szerelve.

Tényleg érdekes eredményeket látni a tesztben.

Hálózatról memória-késleltetésben a grafikonon a legjobb eredmény Acer TravelMate 4501 noti 101.8ns, az én gépem 100.2ns. Igaz akkuról 223ns, de nem 307 mint a tesztben.
Hálózatról memória-olvasásban is megelőzi a gépem a két Acer notit

Én is leírom az eredményeket.
akksiről / hálozatról
Memória olvasás(MB/s) 1102 / 2506
Memória írás(MB/s) 302 / 695
Késleltetés 226,2ns / 100,2 ns

Az akkus adatok 400MHz-en teljesen feltöltött állapotban.


A gép többi hibája (kijelző, rövid akksi-idő) a cikkben korrekt, viszont ezt nem tapasztalom: ''grafikus terhelés alatt némely alkalommal szokatlan, sercegés-szerű hangot is hallatott magából''

(#44) AMD Power válasza Joey (#43) üzenetére


AMD Power
titán

Én is olyan szívesen vennék notebook-t pénzem is lenne rá de megyek ki Angliába januárba és nem merem ki vinni , nem bízok az albérletekbe!:) Húrcolászni meg nem fogom magammal!:(

(#45) Raymond válasza AMD Power (#44) üzenetére


Raymond
félisten

1) Januar messze van
2) Maskepp mit vinnel magaddal ?
3) Normalis alberletbe kell koltozni :)

Vagy hagyod az egeszet es miutan kimentel veszel az eBay-en egy olcso notit :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46) AMD Power válasza Raymond (#45) üzenetére


AMD Power
titán

Jó persze, de tudod így is az albérlet 50000Ft-t lesz hetente!:O Szóval lehet , hogy ott kint veszek majd egyett. Januárig meg nem látom értelmét a vételnek , mivel ''nem akarom'' kivinni előtte ell kéne adnom de biztos jó sok pénzt buknák rajta!

(#47) Raymond válasza AMD Power (#46) üzenetére


Raymond
félisten

Hol a bubanatban fogsz lakni a Notting Hill-en :) Valami normalis aron keress alberletet...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48) pubwart válasza Raymond (#47) üzenetére


pubwart
aktív tag

olyan áron megy kint az albi, és az 50k még nem is drága

Where you go how is up to you

(#49) Neck válasza AMD Power (#40) üzenetére


Neck
veterán

Én nemtom, szerintem azért mobil kategóriában jobb az intel, de nem offolom szét a topicot...:D

Mellesleg a teszt nagyon jó, bár nekem a hazai pályában leírt Acer TravelMate 4001LMI vhogy jobban tetszik, és nem is ilyen drága... Nah mind1.

Igaz az nem Sonomás :D

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#50) TommyGun


TommyGun
őstag

Azért a jó kis IBM notikat hiányoltam, szvsz nagyon jó notikat csinál a kék óriás :) És azé mégiscsak az egyik legrégebbi noti gyártó :)
Kezem alatt volét egy t42-es, 1,6-os centrinoval és vmi istenkirály, ventit soha sem halottam hogy ment vólna benne, egyáltalán van benne :F :C


[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.