Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] Kémpöttyök

Hozzászólások

(#1) Den


Den
veterán

gondolom azon cégek azon modeljei jelölnek amik az usában forgalomba kerülnek.

okos dolog ez amúgy.

www.simson4t.hu

(#2) bobsys válasza Den (#1) üzenetére


bobsys
addikt

miért csak az usaban forgalomban hozottak jelölnének?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#3) joghurt


joghurt
addikt

A témáról már megjelent itt egy cikk, így már van hozzá kapcsolódó topic is: Bővebben: link

A tej élet, erő, egészség.

(#4) Arval


Arval
csendes tag

melóhelyen egy Epson AcuLaser C1900-as van...
gyanus volt, hogy mindig a sárga fogy ki legelőször ;]

''Ha én állat lennék, nem tartanék embert a lakásban...''

(#5) Den válasza bobsys (#2) üzenetére


Den
veterán

pl.azért mert az usa titkosszolgálata csak arra tud hatással lenni a megfelelő kormányszerveken keresztül,ami az usában kerül foralomba. Magyarul azt mondhatja hogy az usában csak olyat hozhatsz forgalomba ami jelöl de ettől mo-n úgy adja el a cég ahogy akarja. Mivel egy egy cégnek nem az összes masinája jelöl gondolom én azok a típusok jelölnek amit az usában is forgalmaznak, amit nem azok nem jelölnek

www.simson4t.hu

(#6) bobsys válasza Den (#5) üzenetére


bobsys
addikt

igy érthető, csak az 1hsz nem volt számomra az

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#7) Pötyi


Pötyi
őstag

Így, 12 évvel az utolsó hozzászólás után eszembe jutott pár dolog.

Mi van akkor, ha fekete-fehérben nyomtatok és NEM RAKOM BE a sárga kazettát? Akkor addig nem hajlandó nyomtatni az eszköz?

Mi van akkor, ha nem regisztrálom a gyártó honlapján, hogy én, John Doe vettem azt az adott eszközt, lakom NY, 5th Avenue 13732 ? Ha ezzel a nyomtatóval küldök egy névtelen levelet, akkor meglesz ugyan a gyári száma, meg hogy melyik államban, kábé mikor adták el, de ha nem hitelkártyával fizetek, nem fogják tudni személyhez kötni.

Mi van akkor, ha az eladáskor jegyzik fel a vevő adatait a boltban - de én használtan vettem egy bontóban, vagy egy bizományiban, ahol nincs ilyen? (Vagy beküldtem egy hajléktalant magam helyett, hogy az ő adatait vegyék fel. Akkor mi lesz? Szövetségi bűncselekményt követek el azzal, hogy nem veszek a nevemre egy nyomtatót? Ilyen szintű nyomonkövetést! Mikor szólalnak már fel a saját szabadságukért ezek a hülye amerikaiak? Állítólag a szabadság honában laknak! Land of free, vagy mi a rosseb!)

Külföldről - például Kanadából, Mexikóból - nem is engednek be a határon nyomtatókat behozni? Nem kereskedelmi mennyiségben, hanem utasforgalomban se?

Csupa érdekes kérdés.

A cikkhez egy kis színkeverési kiegészítés:

sárga + kék = sötétzöld (nem pedig fekete)

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#8) kelna91 válasza Pötyi (#7) üzenetére


kelna91
senior tag

Nem annyira az egyéni felhasználók ellen irányul ez a fajta kémkedés, inkább az állami hivatalok dolgozói (azaz főként a whistleblowerek) ellen. Az általad felvetett esetek nem illegálisak, és valóban "kibúvót" jelenthetnek. Viszont arra jók a kémpöttyök, hogy ha más szálon már el tudnak jutni egy célszemélyhez, akkor ezek plusz bizonyítékot jelentenek.

De mondom, ennek főleg az a lényege, hogy az állami hivatalokban kinyomtatott iratokról meg lehet állapítani, hogy ki, hol, mikor nyomtatta. Reality Winner is így bukott le.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] Kémpöttyök
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.