Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csepy


Csepy
senior tag

Súlyos nyelvtani hiba: megesz négy gigabájt memóriát!

talán megeszik, nemde?

Regards: Csepy
[kép]

Regards: Csepy

(#2) Sam


Sam
csendes tag

(mintha kedvesünk frissen vásárolt keblét tapogatnánk fragelés közben)
látom a szerkesztőségbe is megérkezett a tavasz... :DD
üdv,

Sam, a Lélek Tükre

(#3) bumper válasza Csepy (#1) üzenetére


bumper
senior tag

Nem súlyos, és még csak nem is hiba...

(#4) xedos


xedos
addikt

Nekem ASUS notim van...
Szerintem nagyon jól összerakott gépek!
Mondjuk az enyém az asztali gép helyettesitő...
A billentyűzet kényelmes, megfelelő méretű. A TFT nagylátószögű, jó a fénye és a sebessége. Egyedül a 16:10-es képarány miatt nem jön be :(
A proci miatt télen fűtésre sincs gondom :)
Alap használat mellett csendes, ekkor fele órajelen megy. Játék alatt beindul a videókártya hűtése is... Ekkor már ordit a gép!
Ja igen 4hangszoró van benne, de ettől függetlenül béna a hangja...

(#5) Csepy válasza bumper (#3) üzenetére


Csepy
senior tag

ért is ne lenne hiba. konzultálj a Magyar Helyesírási Lexikonnal!

Regards: Csepy
[kép]

Regards: Csepy

(#6) Loha válasza Sam (#2) üzenetére


Loha
veterán

Én is ezen röhögtem nagyot :)

(#7) eszterencs válasza Csepy (#1) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Persze, hogy hiba... volt... :B

(#8) ebx


ebx
aktív tag

''ma már 92 000 darab egyforintosért cserébe odaadják''
Próbálta valaki? Szerintem két lábbal rúgnának ki az üzletből, ha 20 kg pénzzel fizetsz... :DDD

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#9) rudi válasza ebx (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha ideadod, megpróbálom, ha adsz 20 milliót, akkor mercit is veszek belőle ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) Alvin_ti4200 válasza rudi (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A cikkel kapcsolatban megjegyezném, hogy régóta lehet már kapni PCI-Express-es 6800-at, több, mint egy hónapja teszteltem is és a bolt, ahonnan hoztuk most is árulja őket.

(#11) MLaca válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


MLaca
őstag

Szuper, köszönjük az információt!

http://mlzphoto.hu/

(#12) Esmein válasza Sam (#2) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ez kivágta a biztit :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#13) tildy


tildy
nagyúr

Akkor végülis nem is votl olyan drága a 2.4 celeron M-el szerelt fujitsu siemens amilo pro v1000em:U (Nettó 192, bruttó 240, de mivel norvégia nem eu tagállam így az áfa visszajött:U )
Ha egy 1.3as van oylan árba mint nekem az:U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) marcee válasza tildy (#13) üzenetére


marcee
addikt

Ez a két celeron nem egy kutya ám! A tied mobil(?) p4 alapú ez meg pentium m (banias) alapú! Szvsz amelett, hogy kevesebbet fogyaszt még gyorsabb is.

\m/

(#15) tildy válasza marcee (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát akkor meg miért nem külön nevet adtak nekije?
Az enyém 2.4GHz Intel Celeron M.
De akkor ehhez miért fullra ugyanezt írják oda? Csak ksiebb órajelre?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) WN31RD válasza tildy (#15) üzenetére


WN31RD
addikt

''2.4GHz Intel Celeron M''
Ilyen processzor (jelenleg) nem létezik. Ld.: Bővebben: link
A tied (ha jól tippelek) Mobile Intel Celeron, azaz laptopokba szánt P4 Celeron, nem pedig Intel Celeron M, és egyébként ég és föld a kettő az utóbbi javára.
Abban igazad van, hogy tényleg elég megtévesztő a Pentium/Celeron M-ek elnevezése.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#17) tildy válasza WN31RD (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Én ez alapján gondoltam:
Bővebben: link

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) WN31RD válasza tildy (#17) üzenetére


WN31RD
addikt

Elírták a cikkben.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#19) tildy válasza WN31RD (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Bővebben: link
cat /proc/cpuinfo mobile celeronnak mondja>U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) WN31RD válasza tildy (#19) üzenetére


WN31RD
addikt

Ott is elírták, vagy inkább összekeverték, mert valószínű, hogy lövésük sincs a témához.

A Celeron M a Pentium M prociból képzett Celeron. Pentium M-ből a jelenleg elérhető legnagyobb órajelű változat a 2.13 GHz-es Pentium M 770. Már csak ezért is kizárt, hogy Celeron M-ből létezne 2.4 GHz-es.

cpuinfo -> ''Mobile Celeron'', tehát nem ''Celeron M'', így már egyértelmű.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#21) tildy válasza WN31RD (#20) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkormiert nem centrinonank vagy másnak hivjak???:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) WN31RD válasza tildy (#21) üzenetére


WN31RD
addikt

(Nem egészen értem a kérdést...)
Centrino = Pentium M proci + Intel chipset + Intel WLAN.
Celeron M alapú gép nem lehet Centrino.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#23) rudi


rudi
nagyúr

Centrino Bővebben: link
- Intel® Pentium® M processor
- Mobile Intel® 915 Express chipset family or Intel® 855 chipset family
- Intel® PRO/Wireless Network Connection Family

Pentium M Bővebben: link
Celeron M Bővebben: link
Mobile Pentium 4 Bővebben: link
Mobile Pentium 4 M Bővebben: link
Mobile Celeron Bővebben: link

Tessék átfutni és nem kitudjamilyen szájtokról infót szedni!
A lényegi eltérés a 4-eses és a nem 4-eses cumók között, hogy az előbbiek a P4 magokra épülnek ami MHz hajhász asztali procimag kiegészítve energiamenedzser funkciókkal, a nem négyeses meg az IGAZI ultimate mobilproci, az izraeli fejlesztés.

Fő ismertető jegyeik, hogy a P4 alapúak jóval 2 GH fölött vannak, az M alapúak meg jóval alatta (bár most már van 2 GHz fölötti is). Fogyasztásban és melegedésben is jobbak a nem négyesesek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) atus33


atus33
tag

''Kis hazánkban a Hitachi Serial ATA II merevlemezei érkeztek meg elsőként a gyorsabb csatolóval.''

Pontatlan, ápr. 8-ától kaphatók az új SATA csatolós Samsungok, azok értek Magyarországra hamarabb. A napokban ide írtam róluk egy minitesztet, ha valakit érdekel: Bővebben: link. RAID teszt később lesz.

. o O o .

(#25) rudi válasza atus33 (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Köszi az infót!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.