Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Interjú az XGI-vel (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) biga


biga
senior tag

Csak végre árakat is tudnánk! Mert ezek egész jól mutatnak, de csak akkor, ha az árak is jók (+ ha nem lesznek drivergondok)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#2) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Az interjú angolul, eredetiben is olvasható itt:

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=265[/L]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) marso


marso
tag

70Wos rezsó :D

amugz tipikus marketinges válaszok, vagy ... vagy kitérő mondatok olyan kérdésekre amire cinkes válaszolni.

a 2 tápcsati meg pontosan mitöl is lesz jo nekünk?

(#4) Jaq


Jaq
tag

Kar, hogy pont az fsaa-t (is) feszegeto kerdesre nem volt valasz. Lehet, hogy nem pont egy marketing director a legalkalmasabb ezek megvalaszolasara? :)

(#5) Szeke


Szeke
senior tag

Két tápcsatlakozó is szükséges... tök jó, lassan a vga miatt fogunk tápot cserélni :0 Amúgy jó ötlet, hogy van új szereplő és végre felélesztik a dupla gpu-s chipeket, amiket a voodoo kezdett el. Tényleg lassan a gép csak kiszolgálja a videokártyát? Hm....

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#6) Genialis


Genialis
aktív tag

''Balog Márton vagy, a PROHARDVER! internetes portáltól.''

Nem is vagyok!

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#7) Jaq válasza marso (#3) üzenetére


Jaq
tag

Kitero valasz az a 3dmark2k3 pontszamokkal, jobban mondva a driveroptimalizacioval kapcsolatos kerdesre jott. Szvsz nem lehet egy ilyen kerdest ennyivel letudni...

(#8) L3zl13 válasza Szeke (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez azt jelentené, hogy elkülönített tápellátása van a két chipnek?
Ez esetben jó volna, ha megoldható lenne, hogy amikor nincs szükség nagy számítási teljesítményte akkor a második proci lekapcsolna.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Nem volt valami túl készséges a kis rizsevő bácsi,
Remélem a zsugáik meg fognak felelni az itt leírtaknak...

-= No way back from Here =-

(#10) Zsiba


Zsiba
senior tag

Én is csak az FSAA-s kérdét sajnálom... miért hagyta ki?

''One Ring to rule them all...''

(#11) [lAyCsI] válasza Zsiba (#10) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

sok mindenre nem válaszolt,
leginkább az érdekesebb technikai adatokra

-= No way back from Here =-

(#12) hunluigi


hunluigi
senior tag

PH!: az interneten felbukkantak az első 3DMark 2003 teszteredmények(az Anandtech fórumairól indultak). Ezek:

Volari Duo V8 Ultra - 5600+
Volari Duo V5 Ultra - 4000+
Volari V8 Series - 3000+
Volari V5 Series - 2000+
Volari V3 Series - 1000+
Meg tudod erősíteni ezeket a számokat? Amennyiben igenlő a válasz, szeretnénk tudni, hogy optimalizáltátok-e a drivereiteket specifikusan erre a tesztprogramra? Ha ismét igen, akkor már csak arra vagyunk kíváncsiak, hogy ''legális'' gyorsításokat végeztetek-e (nincs képminőség-romlás, előre kiszámolt/renderelt részek, stb.)?

XGI: Ahogy a drivereink javulnak és egyre kiforrottabbak lesznek, változni fognak a fenti teljesítményadatok is.

NEM ŐSZITE A MANUSZ!!! HALLÓÓÓÓ MÁRTON!!! ÉBRESZTŐŐŐŐ!!
Hogyan lehet ezt ennyiben hagyni???

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#13) Jaq válasza L3zl13 (#8) üzenetére


Jaq
tag

Asszem a slave-chip kizarolag 3D uzemmodban muxik, amugy csendben figyel mint hal a szatyorban.

(#14) rudi válasza Parci (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

GARTULÁLOK! Ez az interjú FANTASZTIKS! Megkérdeztél minden lényegeset és azok a kérdések a legjobbak maikre ... volt a válasz :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) Agyasima


Agyasima
senior tag

Jó óvatos válaszok.... :-)))

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#16) Raymond


Raymond
félisten

Aki szapulni szeretne a kerdeseket, azt hogy miert nem voltak ''tokosebbek'', miert hagytak ugy a fel/semmilyen valaszokat az jo volna ha meg egyszer megnezne kivel keszult az interju - EZ A MARKETING IGAZGATO VOLT. Semmilyen valasz nem varhato ami ''rossz'' fenyben tuntene fel a ceget, meg a neutralisok is ritkak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17) Jaq válasza Raymond (#16) üzenetére


Jaq
tag

De az interju szerint semmilyen melyen technikai jellegu kerdesre nem varhato valasz. :)

(#18) e-biza


e-biza
őstag

erre vártam :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#19) zax


zax
tag

Legközelebb, ha interjút készítetek egy gyártóval, akkor lehetőleg ne a marketing directort kérdezzétek, mert konkrétumokra vagyok kiváncsi, nem ilyen ''...'' válaszokra.

R.I.P. Pentium 4

(#20) Keitaro válasza rudi (#14) üzenetére


Keitaro
addikt

No igen. Sajnos az összes lényeges kérdés elől kitért a kedves marketing igazgató és ez nem túl megnyugtató szerintem. Nem baj, majd a Ph! szerez egy Volarit és megtudjuk, hogy mi az ábra :)

(#21) marso


marso
tag

mondjuk a marketing igazgatók nagyobb hazugok mint az ügyvédek :D

(#22) tocsa válasza Genialis (#6) üzenetére


tocsa
senior tag

LOL!!!
:))

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#23) L3zl13 válasza zax (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Milyen igazad van! Kár hogy nem jutott eszükbe az egyik fejlesztő mérnököt megkérdezni. :U

Aki hülye, haljon meg!

(#24) Bagoly válasza Genialis (#6) üzenetére


Bagoly
senior tag

Na látod ezt bírom az oldalban: nem szaroznak, lazán ''lebalogmártonozzák'' a ferdeszeműjét. :DDD
Na megyek olvasni....:B

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#25) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Aranyosak vagytok... komolyan ;]...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26) Parci válasza L3zl13 (#23) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nah, szóval ezekkel ne gyertek, tényleg nem az oldal hülyesége, nem arról van szó, hogy jujj, elnéztük kivel csináljuk az interjút...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) L3zl13 válasza Parci (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Természetesen ironikusan gondoltam. Azért van ott az a bizonyos smile! :))

Aki hülye, haljon meg!

(#28) rudi válasza Parci (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem pont azok a válaszok a lényegesek amiket nem adott meg. Itt nem konkrétan teljesítményre gondolok hanem pl. arra hogy nem mondta el hány milla tranzisztor (ebből arra következtetek hogy kevesebb mint a konkurensek és nem akart vele ''dicsekedni''). Nem válaszolt semmit a filterezésekkel kapcsolatban szóval ott sincs olyan extra újdonságuk amivel dicsekedni lehetne. Arra viszont büszkék hogy 70W és nem 100, de persze megint kérdés hogy akicsi fogyaszt ennyit vagy a legnagyobb kétprocis...

Nagyon érdekelne hogy egy ilyen cikk után mi fogalmazódik meg Balog Márton fejében a termékkel kapcsolatban, ''olvas-e'' Balog Márton a sorok között... Egy ilyen interjú ugye telefonon készül? Engem az is érdekelne hogy Ti mint riporterek hogyan éltek meg egy ilyen interjút, ez alatt azt értem hogy milyen benyomás marad az emberről, cégről, titkárnőről stb. egy ilyen találkozás után.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) Yany


Yany
addikt

Szerintem volt egy-két kérdés, ami előtt eleve úgy tálaltátok a helyzetet, hogy nekik cikis legyen válaszolni. Szerintem nem kéne tudatni velük(?), hogy mire megy ki a játék egy-egy kérdés kapcsán, hanem egyszerűen feltenni, majd amikor közlöd az interjút az oldalon, akkor majd nekünk, olvasóknak egy ''megj.'' sorba leírod a körülményeket, hogy legyen hova tegyük a válaszokat.

Ha rosszul látom, akkor bocsánat. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#30) devzero


devzero
csendes tag

Megkerdezhettetek volna, mi van az OpenGL driverekkel, es a Linux/FreeBSD tamogatassal...

(#31) kamikaze boci válasza rudi (#28) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Egy ilyen interjú valószínüleg úgy készül, hogy a magyarországi forgalmazó (vagy egyéb, marketing feladatokkal megbízott cég) megkeres egy reklámcélra alkalmas portált, és ajánlatot tesz. Vagy fordítva, de a marketing a lényeg. Ez azt is jelenti, hogy a lehetőségek erősen behatároltak.

''Meg tudod erősíteni ezeket a számokat? Amennyiben igenlő a válasz, szeretnénk tudni, hogy optimalizáltátok-e a drivereiteket specifikusan erre a tesztprogramra? Ha ismét igen, akkor már csak arra vagyunk kíváncsiak, hogy ''legális'' gyorsításokat végeztetek-e (nincs képminőség-romlás, előre kiszámolt/renderelt részek, stb.)? ''

Ahogy látszik, minden fontos kérdést feltett Parci. Ha valaki nem akar válaszolni, akkor nem fog, ennyi...

egyéb állatfajták

(#32) Parci válasza rudi (#28) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Sajnos az interjúk zöme emailen keresztül megy, azaz még a látszatja sincs meg a spontanitásnak :).

No mind1, next time shall be a charm.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33) Raymond válasza Parci (#32) üzenetére


Raymond
félisten

''A pasi ügyes volt, érdemi infót nem adott, ellenben hangsúlyozta azt, amit szeretne az emberektől visszahallani.''

Hat igen. Ezert fizetik.

''Az egyetlen mód, ahogy sarokba lehetne szorítani egy riportalanyt, és kiszedni belőle olyasmit is, amire nem akarna válaszolni, az a személyes interjú. Erre viszont jobbára nincs lehetőségünk ''

Ha volna is ra lehetoseg, egyszeruen az tortenne mint most - nem valaszolna, vagy valami ''hosszu-de-nem-fontos'' valaszt kapnatok, vagy egyszeruen bemondja a ''No comment''-et.

''Ezt az interjút én nem tartom jónak, mert nem az. Az egyetlen dolog, amin picit mosolyogtam, hogy azért lett rossz, mert marketingest kérdeztünk ''

A kerdesek jok voltak, csak az a helyzet, hogy nem ertette vagy nem akarta erteni mindet. Ez van. A masik dolog hogy egy komoly cegtol nem igen fog mas valaszolni. Ha meg igen, akkor eloszor megbeszeli a ''marketingessel''.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34) pip


pip
aktív tag

hat azert valamit csak megtudtunk... azt hogy 1 GPU + 1 GPU = 1.7 GPU
remenykedjunk hogy ha nem is annyira jo az a Volari, talan 1.7Volari mar kielegito teljesitmenyt tud nyujtani... es hatha ismetlodik a tortenelem: amikor az nvidia kapaszkodott, tudott elerheto aru alternativat kinalni a vodookra...aztan az ati is tudott olcsobb es jo megoldast nyujtani a geforce-ok ellen mikor a tronra kivankozott...szoval hatha ''itt az ido'' :)

(#35) Keitaro válasza Parci (#32) üzenetére


Keitaro
addikt

A pasi ügyes volt, érdemi infót nem adott, ellenben hangsúlyozta azt, amit szeretne az emberektől visszahallani.

Ja :)
Párszor elmondta... Bár az árpozicionálásnál kicsit fogtam a fejem, mikor azt mondta, hogy nem az árral hanem a minőséggel akarnak vevőt fogni. Sokan azt várják az XGI cuccoktól, hogy olcsók lesznek mint vetélytársaik, olyan vagy jobb teljesítménnyel. Attól tartok ez nem így lesz. Egy Volra V8 Duo-t pl szerintem lehetetlen is lett volna bagóért osztani, és a teljesítménye eddig nem a legjobb. No de nem temetem előre : meglátjuk!

(#37) L3zl13 válasza Keitaro (#35) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Figyelj. Az Ati és az nVidia (jelenlegi mélyrepülése ellenére is) már bizonyítottak a piacon. Ha az XGI 5-10%-ot akar lenyesni ebből a piacból, akkor vagy istentelen teljesítményt és minőséget kell nyújtania, vagy olcsóbbnak kell lennie mint a vetélytársak, még azonos teljesítmény esetén is.

Aki hülye, haljon meg!

(#38) Keitaro válasza L3zl13 (#37) üzenetére


Keitaro
addikt

Igen, ezért várja mindenki, hogy olcsóbb lesz, reméljük tényleg úgy lesz. Mert szerintem pl manapság egy Xabre a teljesítményéhez képest bőven nem olcsó.

Meg remélem nem chipenként 70W :)
A két chipes 3dmark számát azért találom kicsinek, mert manapság már láthatunk ilyen eredményeket egy chippel, és ebből ha 1.7-el számolok az jön ki, hogy 9600-asok tájékán lesz a V8, 8 pipe-al? Mert szvsz az nagyon kevés...

(#39) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Ne feledjétek, hogy 128 bites a memóriabusza a V8 Ultrának! Úgy egy R9600 Pro teljesítmény már nem rossz...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40) Guszti


Guszti
aktív tag

Nem igazan vagom, hogy ha 2 GPU rafer arrra a szaros nyakra, akkor 3 miert nem? Merhogy a master az AGP-hez a slave, meg a masterhez....

Eloszors nemvagom, hogy a slave miert nm tud az AGP-hez csatlakozni, de ha valami miatt tenyleg nem, akkor meg miert a mastert terhelik meg a slave dolgaival...

nah mindegy en csak jozan paraszti esszel probalom felfogni a dolgot, de ha van 2 GPU, es ez a 2GPU nem egymashoz csatlakozik, hanem van valami nevezzuk mondjuk BELA-nak, amihez, tehat az AGP a BELA-hoz, a BELA meg mind a slave, mind a master GPU-hoz, es akkor elvilag mar egybol nem igaz az allitas, hogy 1+1=1.7...

Valaki esetleg ir valamit arra a sok suletlensegre, amit ossszehordtam?

(#41) Parci válasza Guszti (#40) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Igen, én írok hozzá. Tényleg sületlenség :P

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42) faster válasza Guszti (#40) üzenetére


faster
nagyúr

?? Mivan a bélával?? ;]

(#43) Goose-T válasza Guszti (#40) üzenetére


Goose-T
veterán

Igen, ez baromság. Belôled sem lesz videokártya-fejlesztô mérnök. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44) Guszti válasza Goose-T (#43) üzenetére


Guszti
aktív tag

azert valami indoklast is szeretnek... :)

(#45) Parci válasza Guszti (#44) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Pontosan mit mondtál? Mi a kérdés?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46) engusz


engusz
veterán

Egy S3-as interjú elég jól mutatna most emellett. :P XGI-ék mikor küldik az első kártyákat?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#47) Keitaro válasza Parci (#39) üzenetére


Keitaro
addikt

Igen, de mindaz 8 pipe-al. De jó, hogy felhívtad rá a figyelmem, mert tényleg kiment a fejemből

(#48) Guszti


Guszti
aktív tag

Merhogy egy sztereo erosito se ugy nez ki, hogy van 2 erosito, aztan az egyik megkapja a jelet, majd az elosztja maganak, meg a masiknak....

Vannak ugye high-end mono erositok parba valogatva (inkabb parba keszitve), ami ugy nez ki, hogy van 2 darab erosito, mind a 2 megkapja a sajat jelet a CD olvasotol, vagy banom is en lehet az egy szaros deck is, es onnan kinyomja 1-1 hangfalra midnegyik, itt a mi esetunkben akar egy 3. nem feltetlen GPU, azert neveztem BELA-nak, ami felosztja szepen a dolgokat, es munka vegeztevel mindenki ismet kuldi BELA-nak, es o meg tovabb az AGP-n keresztul...

gondolkodjatok azert el, hogy nagyon sok mindenben van ugy, hogy 2 teljesen azonos dolog csinal szinkronban valamit, es a hatsfok viszont 100%, miert nem lehet az 1+1=2 ?????????????????????????????????

Jah, es ne csak annyit irjatok, hogy fasz vagyok, hanem szeretnem, ha meg is indokolnatok, mert ennyi erovel en barkire mondhatnam, hogy baromsagokat hord osssze, es koze nincs a dolgokhoz...

Indoklast kerek, amibol kitunik, hogy nektek valoban tobb kozotok van a dologhoz, mint nekem, nem csak lehulyeztek valakit, mert eppen az elozo is azt csinalta...

Maradok tisztelettel: Gusztáv

(#49) WN31RD válasza Parci (#32) üzenetére


WN31RD
addikt

''Ezt az interjút én nem tartom jónak, mert nem az.''
Egyetértek, és ez szerintem sem a te hibád, mert a kérdések nem voltak rosszak.

Amit viszont nem értek:
Ha saját bevallásod szerint sem jó az interjú, akkor miért raktátok ki?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#50) Goose-T válasza Guszti (#48) üzenetére


Goose-T
veterán

1. A videokártyáknak semmi, de SEMMI közük az erôsítôkhöz. Már az összehasonlítás is hihetetlen szakbarbárságra vall.
2. Egy sztereó erôsítô sztereó jelet kap. Azaz két, független monó jelet. Ellentétben a videokártya egyféle vezérlést kap a géptôl és azt a munkát kell szétosztania a procik között.
3. Azért nem csinálnak 3 chipeset, mert akkor baromira sokat fogyasztana és sokkal nehezebb lenne összehangolni a munkájukat.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Interjú az XGI-vel (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.