Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csudri


csudri
őstag

Egyelőre csak gyorsan átfutottam, de annyi már most világos, hogy elég vékonyka a 925 előnye, ergo nem biztos, hogy megéri az árát egy 915-ös lapkakészlettel szerelt lappal szemben. Na ha hazaértem, akkor nekifekszem a cikknek rendesen is.

Amúgy a cikkhez gratula, nem kis meló lehetett és várjuk a folytatást!

(#2) TeeJay


TeeJay
félisten

hogy tudom az egész cikket lementeni úgy hogy netkapcsolat nélkül is meg tudjam nézni az összes oldalát???

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3) fLeSs válasza TeeJay (#2) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nyomtatóbarát verzió gomb a hozzászólás gomb mellett.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4) I_Am válasza fLeSs (#3) üzenetére


I_Am
veterán

:C Drakula! Igazi, részletes olvasmányos tesztgazdag cikk lett. És a két kedvenc is jól szerepelt (Abit és MSI).

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5) Gorneck válasza fLeSs (#3) üzenetére


Gorneck
titán

Értem már a múltkori ''beszélgetésünket''! Jó kis töszt, köv mikó lesz!?

Gorneck#1239

(#6) anulu


anulu
félisten

nem fér a pici fejembe, hogy miért kell ennyire ezt a PCI-E-t erőltetni?! van már vmi olyan kártya, ami 1x PCI-E-t használ?

a 925-tel kapcsolatos konklúzió tetszett, bár nem csak a 925-re, hanem a 915-re is igaz szvsz. sok hűhó tök feleslegesen. az 1 dolog, hogy új alaplap, OK. DE, hogy hozzá még új vidkártya (és az ember ilyen gépbe nem Gef2 MX-et pakol...), az LGA775 foglalat bajai (hajlanak a lábak, mint a nádszál...), illetve a DDR2, aminek aztán ténylegesen 0 értelmét látom, és kevés esélyt látok arra, hogy valaki meg tudja nekem magyarázni, hogy ez jó...

sehol nincs a beígért ''fűűűűűűű, azannya, ez az előző gépemhez képest száguld'' dolog, sőt, mintha régebben ez egy hajszálnyival gyorsabb lett volna (X.Y, nagyvárosi lakos, aki most váltott 3.7GHz-re felturbózott NW + Radeon X800PRO-ról 3.2 @ 3.6GHz Prescottra (feljebb tuningzár + PCI-E X800PRO).

tiszta szívemből gyűlölöm, amit az Intel csinál, a marketingesen meg eladtatják azokkal, akiknek fogalmuk sincs róla, hogy mi micsoda! :(((:((( GRRRR!!!! :(((

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) anulu


anulu
félisten

most, hogy kidühöngtem magam: gratulálok a cikkhez! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) ptiboy


ptiboy
senior tag

abitnál miért van szinte mindíg cpu terhelés :(((
na mind1 játékra nagyon úgy fest h. MSI! pláne +érvek: csőkábel, passzív hűtés a hidakon,
negatívum: firewire :( de az nekem ugyse kell :C

:)

(#9) Arhel


Arhel
senior tag

Huh, hát sikerült a végére érni.. :D Nagyon átfogó , részletes írás >> gratula :C
Eddig én telejesen egyetértek fless konklúziójával, és várom a végeredményt! ( de ezek után sem fogok váltani P4-re :DDD )

(#10) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Game over, még mindig nem látom értelmét az új chipset-nek, DDR2-nek nincs értelme, akkor simán rárakhattak volna egy i875-ös alaplapra egy PCI-Express-et ha már annyira erőletetik:U MSI amúgy szimpatikus ettől eltekintve.

[Szerkesztve]

(#11) Loretto


Loretto
veterán

remek cikk.de sztem 2x minimum el kell olvasni.

Soirée...

(#12) Atlantis


Atlantis
veterán

Jó cikk.
Két hibát vettem észre: ''Az Intel tavaly kiadta a Prescottot, amely... A Prescott ha jól emlékszem, idén februárban jelent meg, nem tavaly.
A másik hiba: az AG8 lapnál, a PCI-E VGA-csatlakozó az őt ábrázoló részlet alatt AGP-nek van feltüntetve.

Kíváncsi vagyok a második körre, különösen az ASUS és a Gigabyte lapjára.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#13) nbi


nbi
tag

Szeretem az ilyen cikkeket. Mikorra várható a 2.rész?

3athlon - swim, bike, run

(#14) LordX


LordX
veterán

''Vannak ám pozitívumok is, példának okáért az új Intel chipsetek új szolgáltatásai, melyekkel egyelőre egyik lapkakészletgyártó sem tud versenyre kelni''

Tudom, hogy nem azonos platform, de mi az az ''új szolgáltatás'', ami nem PCIe és DDR2, és egy nForce3 250 nem tudja, de egy i915/925 igen?

[Szerkesztve]

(#15) Fawkes válasza LordX (#14) üzenetére


Fawkes
őstag

natív sata,új hangprocesszor :U

(#16) Atlantis válasza LordX (#14) üzenetére


Atlantis
veterán

Olvasd el a többit is: :)
Pl.: déli híd 4 natív SATA RAID 0,1+Matrix Storage Technology, NCQ, High Definition Audio, ilyesmik...

[Szerkesztve]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#17) LordX válasza Atlantis (#16) üzenetére


LordX
veterán

Akkor légyszi nézzétek már meg, hogy az nF3 250 mit tud.. Ezt mind tudja.

(#18) Atlantis válasza LordX (#17) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem te nézd meg az utsó PH!-s A64 platformtesztet: :) se NCQ, se MTS, se FMS és továbbra is csak elavult AC97. A lapgyártók csak két natív SATA-t tesznek rá(tény, erről nem az NV tehet) a lapokra(azt is szar helyre).

[Szerkesztve]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#19) hobizoli válasza Atlantis (#18) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Miert nem mindegy, hogy hol van:U?


hobizoli

több drón kell ;P

(#20) Atlantis válasza hobizoli (#19) üzenetére


Atlantis
veterán

Ízlés dolga. Szerintem nem teljesen mindegy.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#21) hobizoli válasza Atlantis (#20) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Miert nem mindegy?


hobizoli

több drón kell ;P

(#22) LordX válasza Atlantis (#18) üzenetére


LordX
veterán

Az MTS-t az nVidia Cross-RAID-nek hívja, és legalább 2 darab PATA csatornát ad, nem 1-et :) Az nF4 3(!) PATA + 6 vagy 8 SATA csatornát, most nememléxem fog tudni. Hogy nem rakják rá a SATA PHY chipet, az ne már az nV bűne legyen :)

Az elavult AC97 vs HD Audio: Egyrészt meg csakis és kizárólag annak a függvénye, hogy milyen kódeket tesznek rá. Intelnél is.

Másrészt HD Audio = AC97 ver2.3

Jah, és az Azalia az parasztvakítás, mert semmire nem mész a 24 bittel, meg a 192kHz-es felbontással, mert jobb nem lesz a hang. (A 24 bittől még csak jobb lehetne, de az alaplapi kódek zaja úgyis jóval nagyobb a kvantálási zajnál. A 192kHz meg bárhogy csűröd-csavarod, teljesen értelmetlen.)

NCQ meg elvileg van az nF3-ban, legalábbis a chip asszem tudja. Mondjuk igaz, nV-ék IDE driver írásában nem voltak sosem toppon..

Az ''FMS''-t nem tudtam dekódolni :)

(#23) Atlantis válasza hobizoli (#21) üzenetére


Atlantis
veterán

Mondom, ízlés dolga. Nem tartom jónak, hogy a VGA mellé került.Persze nem olyan súlyos gond, csak emiatt nem zárnám ki azt a chipsetet. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#24) Atlantis válasza LordX (#22) üzenetére


Atlantis
veterán

Minek a sok PATA? :) :)

Én is írtam, nem az NV hibája, hogy a lapgyártók hogy használják ki a 4 SATA-t. Egyébként Intelnél sem használják ki a 0+1-es RAID-et, legalábbis a klasszikus értelemben nem. 2 vinyó és MTS esetén megy, de 4 vinyóval szerintem nem,pedig ez az ''igazi'' 0+1.

Hangot tekintve legyen igazad, én ehhez nem értek.

NCQ-t én nem láttam említve aNV-nél ,de lehet, hogy csak elkerülte a figyelmem(nem mintha sok olyan SATA vinyó lenne, ami támogatná, mintha Maxtorék csináltak volna ilyet).

FMS=Flex Memory Support.



>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#25) dark bit


dark bit
tag

Wow, új szebb és csillogóbb alaplapok új szipiszupi szabványokkal.
Kérdés(ek):
- Minek új PCI-E-s csatlakozókat ráraki, ha minden létező dolgot már ráintegrálnak?
- Minek új processzor (új szabványok = vegyél mindent újra) ha nem megy gyorsabban?
(teszi mindezt magasabb fogyasztás és magas ár mellett)
- Minek ennyi HDD csatlakozás?
4 sata + 4 pata vinyó az már 8x~15-20 =120-160W és akkor már sehova se fér a CDrom a házban meg ilyesmi.
- Minek 6+ USB-t integrálni a lapra?
adjanak mellé egy usb elosztót és akkor elég 1 is, de ha már ennyit integrálnak rá, mi a tökért nem szedik le a marha nagy rózsaszín (vagy lila) paralell meg serial portokat... úgyse használja már senki.

Azt tapasztalom, hogy mai alaplapok egyre inkább színesek és csicsásak, s e miatt háttérbe szorul az áram takarékosság, egyszerűség, vagy az ergonomia.

d[-_-]b Cool Walley

(#26) Keitaro


Keitaro
addikt

Abit AG8-3rd Eye Átlagos minősítést kapott hangtesztben, holott a legjobban szerepelt, az alatta lévő Albánál legalábbis picit jobban és az jó minősítést kapott.
Egyébként grat :)
jajj a cím miatt repült az összes sütim...

[Szerkesztve]

(#27) LordX válasza Atlantis (#24) üzenetére


LordX
veterán

Hát azt én is sokallom, de a 8 SATA még jól jöhet :)

NCQ vezérlő eddig az ICH6, meg a SATÁs nF2 és nF3 250 (a 150 talán még nem), vinyó meg csak a Seagate 7200.9 legújabb verziói és újabb vinyók tudnak. Meg a Maxtor DiamondMax 10 vagyhogyanvananevepontosan.

FMS-t meg az nF2 tudott először (ki is használja a barátnőm: 128+512-es modullal, 1,25x gyorsabb egycsatornásnál..). Igazából az Intel nem tudta eddig egyedül (tehát Via, SiS kétcsatornások már eddig is tudták P4 alá..), a K8 esetében a memvezérlő milyenségéért AMD-t tessék blamálni :)

(#28) klepto


klepto
addikt

Én azt hiányolom a cikből, hogy a sebesség táblázatokban nem találtam egy i875, vagy i865 csipszetes lapot sem, pedig érdekes lett volna, hogy mennyivel gyorsabb az i915 a régebbi megoldástól!
A másik, hogy aki most vesz egy i915-ös lapot, az bele fogja tudni tenni a 64bites procikat is, vagy annak a kiszolgálására majd egy másik csipszetet fognak fejleszteni? Milyen hosszú életű lesz az i915/LGA775 páros :F P4 után egy ilyen alaplap/proci beszerzése lesz az időtállóbb, vagy az AMD 939-es megoldása :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#29) anulu válasza klepto (#28) üzenetére


anulu
félisten

lehet, hogy csúfos vereséget szenvedett volna az i915... vagy legjobb esetben is ekvivalens lett volna az új csillogó-villogó megoldás a régi, jól beválttal...

szerintem (Intelt ismerve) új chipset kell majd neki. valami indokot biztos találnak rá..

hogy az i915/LGA775 meddig fog élni azt nem tudom, de az AMD az S939-et 2006/2007-ig akarja vinni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#30) anulu válasza LordX (#27) üzenetére


anulu
félisten

nálam most 6 IDE eszköz van (4 vinyó, 1 DVD-ROM, 1 DVD-RW) és 1 SATA. nagyon tudnál úúútálni, ha az új alaplap/proci/(?)memória mellé még új vinyók is kellenének. nForce4-nél elég lesz az AGP-s 6800-am lecserélni PCI-E-re, illetve megvenni az új procit...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) klepto válasza anulu (#29) üzenetére


klepto
addikt

A p4 sem 2 évig élt/él, vagy igen :F Az AMD XP-ről meg ne is beszéljünk, mert bár a proci nem túl öreg, de a foglalat, a SoketA már régen túlélte a 3 évet! Ezekszerint a még meg sem jelent S939-es foglalatot 2-3 évre tervezik :F :O

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#32) LordX válasza anulu (#30) üzenetére


LordX
veterán

Engem aztán abszolút nem érdekel, neked hány vinyód van.. Csak a te konfigod nem tipikus. Meg ha kell sok, vegyél IDE vezérlőkártyát, nem drága.

Persze nem mondom, hogy rossz, hogy 3 csatorna lesz, sőt, nagyonis jó. Csak szerintem a sok SATA miatt is felesleges.

(#33) maszat


maszat
senior tag

Két észrevétel:

A 17. oldal legalja:
A sebességtesztekben a két Abit alaplap a leggyorsabb, míg az AOpen szörösan mögöttük áll

Illetve a már #26-ban említett dolog.
Nem a két Abit végső minősítését keveted össze?

(#34) Viktor77 válasza LordX (#32) üzenetére


Viktor77
titán

''Csak a te konfigod nem tipikus.'' -Itthon.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#35) fLeSs válasza Keitaro (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A minősítéseket nem én osztogatom, hanem a program.
Láttam már más tesztben is, hogy x-nek jobb értékei voltak, a végértékelésben mégis gyengébb lett.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#36) fLeSs válasza klepto (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem lehet mindent egyszerre. Lesz az is.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#37) anulu válasza LordX (#32) üzenetére


anulu
félisten

IDE vezérlőkártyából olyat vennék, amilyen chip az alaplapomon van (ITE). azok pedig 9-10k-nál kezdődnek...

szvsz a sok SATA-nak akkor lesz értelme, ha ténylegesen gyosabb lesz, mint a normál IDE, és lesz hot-swap is. legyen sok SATA, de kanyargom, ne hanyagoljuk az IDE-t!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#38) anulu válasza klepto (#31) üzenetére


anulu
félisten

SocketA kb 6 éves...

az, hogy 2006/2007 még nem biztos, hogy addigra kifut! pl a SocketA-t is már 2003-ban le akarta az AMD állítani...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#39) anulu válasza Viktor77 (#34) üzenetére


anulu
félisten

köszi ;)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#40) fLeSs válasza LordX (#22) üzenetére


fLeSs
nagyúr

NCQ-t nem tud az nforce3 (1iksem), nemtom, honnan vetted?
nforce3-250: 4 pata és 2 sata eszköz + 2 sata phy
ich6: 2 pata eszköz és 4 sata eszköz

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#41) fLeSs válasza anulu (#38) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A Socket A gyártásával jövő év közepefelé leáll az AMD.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#42) maszat válasza fLeSs (#35) üzenetére


maszat
senior tag

LOL:C

Akkor nem te írtad félre

(#43) fLeSs válasza maszat (#42) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A progi biztos tudja, hogy miért van ez így.
Ha vkinek kérdése van a témával kapcsolatban audio.rightmark.org.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) fLeSs válasza fLeSs (#43) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Tévedtem, elírás volt. :DDD
Az AG8 is ''jó''.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#45) anulu válasza fLeSs (#43) üzenetére


anulu
félisten

lesz vmikor High Definition Audio vs SoundStorm teszt? (hangminőség érdekelne leginkább)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#46) fLeSs válasza anulu (#45) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Csinálsz? :DD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#47) engusz


engusz
veterán

Jó a cikk. Megerősítette bennem, hogy egyelőre ne ilyen irányba induljak el a fejlesztésben.

De azért nevettem egy jót...

''A doboz legfőképp a 3rd Eye és a μGuru jelenlétére, jelentésére próbálja felhívni figyelmünket (miközben a háttérben egy Socket 754-es alaplap (KV8 Pro) inverz képe látható).''

:D

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#48) LordX válasza fLeSs (#40) üzenetére


LordX
veterán

Nah, akkor hogy legalább magamat tegyem tisztába:

1. NCQ csak SATA II-ben van, SATA I-ben elvileg nincs.
2. SATA I-ben és PATA-ban TCQ van.

Ezek szerint az ICH6-ban már SATA II vezérlő van...

(3. az nF4 SATA vezérlője SATA II vezérlő lesz -> NCQ :) )

(#49) LordX válasza anulu (#45) üzenetére


LordX
veterán

Hangminőséget lefogadom, hogy a HD Audio nyerné.

SoundStorm mellé általában Realtek ALC650-es kódeket raknak, GigaByte-on láttam ALC655-öt, meg az Asus használ jobb kódekeket.

E mellé meg valamilyen újabb, jobb minőségű kódeket. A tesztben legtöbb az ALC880-ból volt, de az összes többi újabb, jobb jel/zaj arányú még a 655-nél is.

Integrált csodáról lévén szó, a hangminőséget csakis a kódek minősége határozza meg. Digitális kimenetet (külső kódeket) használva viszont tutira elvérzik a HD Audio, mert semmilyen háttérprocesszor nincs mögötte, mindent a procinak kell kiszámolnia! (Cáfoljatok meg, de az Azalia az csak több (8) csatornát, 192kHz-et és 24 bitet kér - ezek egyiktől sem lesz jobb a hang -, APU-t nem)

(#50) arty válasza Atlantis (#24) üzenetére


arty
veterán

sok pata??

2x2 pata olyan megerolteto lett volna inteleknek?? :) nanee... a mai legtobb gepben boven van 2-3 pata eszkoz (winyo(k), cdrom/iro/dvdrom/dvdiro, mobilrack...).

Ordit a dizajnrol, hogy minel hamarabb le akarjak vetkoztetni a regebbi eszkozoket, vegyunk mindenbol ujrat(ami ugyanolyan mint az eddigiek - ld. sata optikai drajvok)!

de ha neked ez a szimpatikus, megertem, nem mindenki all ellen a marketinggepezetnek ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.