Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Szia!

Miért csak 266 MHz-es RAM-ok? Nincs különbség ha 333 MHz-eseket pakolnál bele?
Én is elyesmit vennék, csak még nem vagyok meggyőzve. :(

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) Vikthor


Vikthor
nagyúr

SATA vinyók? HOLHOLHOLHOL????? :O

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) Parci válasza Vikthor (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Olvastad a cikket? Benne a válasz...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) BobMaster


BobMaster
senior tag

Dicséretes

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5) arn


arn
félisten

procimelegedesre burnk7...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) Vikthor válasza Parci (#3) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Akkor elég a 266 MHz, nem fehérszakáll? :))

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#7) Egon


Egon
nagyúr

''Figyelem: a kifagyás szinte sosem memória hiba, azokat a Memtest listázza. A fagyás oka jellemzően a túlhajtott processzorban keresendő.''

Nagy általánosságban biztos így van, viszont! Vettem még tavaly egy Samsung DDR333-as, 256 megás modult a meglévő (ugyanolyan) modulom mellé, egy eléggé kevéssé népszerű, R betűvel kezdődő cégnél... Mindkét modult tesztelve, az akkori legfrissebb (2.9) verziójú Memtest fix helyen lefagyott (!!!) a 2. modul behelyezése után, 166 MHz-en (a leglassabb időzítésekkel is). Miután csak önmagában az új modult teszteltem, túllépett a fagyás helyén, és a full teszt vége felé elkezdte szépen dobálni a hibákat...:(
Egy másik modul, ami járt a gépemben, annál pedig lefutott a full memtest (kétszer is), és mégis hibás volt: érdekes mód a 3DMark 2001 minden tesztindításkor azonnal lecsukta a taszkot (ahogy kivettem a ''plusz'' modult, lefutott rendesen...).
Tanulság: nem mindenható a memtest, azóta _minden_ hozzáférhető tesztet futtatok ezerrel, új hardver vételekor...:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Seagull


Seagull
tag

Sziasztok!

Nem akarok beleszólni, de nekem is volt NF7-S-em (még a régebbi szériából) és én is elértem a 230-as Fsb-t stabilan, és azt bizton állíthatom, hogy a memtest nem a proci miatt fagyott, az operálások alatt nekem is kifagyott párszor, de visszavettem a mem időzítést, utána már nem fagyott csak hibázott, majd mégjobban visszavettem, és után már atomstabil volt. És a proci csak TbredA-s volt. Mindez egy Cas 2,5 256Mb-os DDR400 Samsung chipes rammal volt, és a ramnak végülis Cas 3-4-4-4 volt a stabil beállítása amin ment 230-on (DDR460!) , bármiféle, legkisebb fesz emelés nélkűl!
No, csak ennyit szerettem volna mondani,
sziasztok,

Seagull

(#9) marcee válasza Vikthor (#6) üzenetére


marcee
addikt

Még mindig nem olvastad el? (nem egyértelmű)
Nem kaptak, csak 266-ost.

\m/

(#11) chgergo


chgergo
tag

Azért én óvakodnék ettől a dual DDR + aszinkron RAM hűdejó hozáállástól. Ugyanilyen lapom van, és bizony csúnyán belassul, ha a memóriák nem az FSB-n mennek!!! Hogy pontosan mi az ok azt nem tudom, de már a linuxom is másfélszer annyi ideig töltődik be aszinkron (4/5)RAM-mal 10x200-on, mint a normál beállításokkal 11x133-on!

Úgyhogy mielőtt ünneplésbe kezdenénk, NAGGYJON ajánlott egy valós sebességteszt az orogi és a tuning beállítások között!

(#12) anulu


anulu
félisten

Akkor én vagyok az egyetlen, aki az 1.0-s NF7-vel nem sz*pott, mint a torkos borz? :) (hálaégnek, hogy nem... :D)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) fLeSs


fLeSs
nagyúr

ezt nemigazán értem... azt mondjátok a cikkben , hogy a procit minnél nagyobb FSB-n kell járatni , a ramot pedig vissza lehet venni , ha nem bírná a magas FSB-t , mert ugye a dual channel miatt a proci magas FSB-je így is kihasznált lesz memóriahasználatkor... én úgy tudtam , hogy a szinkron hajtás a legjobb... tévedtem? :O

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) anulu válasza fLeSs (#13) üzenetére


anulu
félisten

Duál RAM-nál úgymond szinkronban marad. DDR400-at úgy is el lehet érni, hogy vagy 1db 400-as RAM, vagy 2xDDR200 dualban :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Persze, hogy jobb a szinkron. De ha nem megy, így lehet trükközni. Jobb, mint a semmi, az FSB tényleg szűkebb az AMD platformon.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) phoenixke


phoenixke
tag

Nekem nem hozta helyre a cmos reset.... mázlisták.

(#17) phoenixke


phoenixke
tag

[L]http://prohardver.index.hu/rios2_uzenetek.php?from=14159[/L]

(#18) warmaster


warmaster
aktív tag

A hűtő nem úgy néz ki, mint 1 Glacialtech 2500-as

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#19) Kígyó válasza Parci (#15) üzenetére


Kígyó
senior tag

Bocsi csak egy kérdés! Kt400+palomino, a proci 155*10,5-en megy. Hogy jobb? Ha a ram is ennyin megy, vagy ha kb390-en?

(#20) Phobos


Phobos
aktív tag

'' AxxxB-s procira vadászunk, hiszen ezek már mind elérhetők ''

Ezt nem értem, ez a legújabb sorozat? Ezeket jobban lehet tuningolni?

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#21) karib válasza Vikthor (#2) üzenetére


karib
addikt

SATA HDD-k: előrendelési listán már láttam pár helyen, de nagykereskedőkél is kezdenek feltűnni.

Department of Redundancy Department

(#22) karib válasza Egon (#7) üzenetére


karib
addikt

Memtest valójában nem mindenható, ezért nem tettem abszolút kijelentést és ezért írtam le az általam tapasztalt diszkrepanciát is, másrészt ezért kell később magasabb szintű tesztet is futtatni. Azért abban megállapodhatunk, hogy elég ritkán jelzi fagyással a hibát a Memtest... Viszont elsőnek a Memtest a célszerű, mert akkor jószerivel csak a RAM-ot nyúzod, utána Prime95 alatt már a Windows is ott van, no meg számol rendesen a gép, az Unreal pedig végképp megdolgoztatja a gépet. Persze vannak más programok is, nekünk ezek váltak be, mert könnyen kezelhetőek és a hibajelenségből elég jól lehet következtetni a valós hibára.

Department of Redundancy Department

(#23) karib válasza chgergo (#11) üzenetére


karib
addikt

A konfig utóéletéről is tudósíthatunk, mert valszeg én fogom supportolni, ha gond lesz vele :)

A konfigon eddig semmiféle lassulást nem tapasztaltunk, de hosszabb nyúzása még hátra van. Eddig csak egy kis UT-t játszottunk rajta egy Matrox G400-zal :) Mihelyst véglegesedik a gép, ráküldünk pár tesztet is.

Az aszinkron, főleg ''összevissza'' memóriabeállítások tényleg komoly feladatot jelentenek a chipset tervezői számára. Az nForce2-nél én úgy tudom, azért elég korrektül ráfeküdtek a témára, ezért is veri meg mindig kicsivel a VIA cuccokat, nem a dual channel miatt, hanem mert jobb az nForce2 memvezérlőja. Az aszinkron hajtás miatti időzítési zavarokat azzal igyekszünk ellensúlyozni, hogy a lehető legalacsonyabb latencykre törekedtünk (asszem jól sikerült...), és egy kicsivel az FSB sávszélessége fölé lőjjük be a RAM-ot (228 FSB mellett 274-es RAM). Persze legjobb a teljes szinkron üzemmód, de mutass nekem 15 ezerért fél giga RAM-ot, ami ilyen beállításokkal elfut :)

De azért nézünk pár számot is a gépről, hogy mindenki megnyugodjon, azonban nem most rögtön.

Juteszembe, a te konfigod hogy is néz ki kb., hogy van beállítva?

Department of Redundancy Department

(#24) karib válasza anulu (#12) üzenetére


karib
addikt

Igen, az nForce2-vel amblokk sok gond van. Nem mintha az új Springdale-Canterwood duó nem szívatná a pionír tuningosokat :)

Department of Redundancy Department

(#25) karib válasza warmaster (#18) üzenetére


karib
addikt

öö... igen - szemfüles :)

Department of Redundancy Department

(#26) karib válasza Kígyó (#19) üzenetére


karib
addikt

Szerintem legjobb, ha az FSB-vel szinkronban futtatod az egy csatornát (VIA-nál nincs kétcsatornás bűvészkedésre lehetőség), és megkeresed a lehető legagresszívebb beállításokat.

Department of Redundancy Department

(#27) karib válasza Phobos (#20) üzenetére


karib
addikt

Igen, azokat lehet a legjobban húzni, talán 2400 MHz is kijön belőle.

Department of Redundancy Department

(#28) MasTer


MasTer
tag

Annyi lenne a kérdésem (nem röhögni :)) ), hogy ezeket a procibeállításokat meg lehet-e csinálni a cpu változatlanul hagyásával? Értem ezalatt a cpu lock berhelése stb.

MasTer of puppets I'm pulling your strings...

(#29) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Tetszett a cikk. Így már tényleg nekiállhat mindenki tuningolni, aki eddig nem tudta, hogyan kezdjen hozzá. Egyedül a ddr266 ramokat tartom kevésnek, hisz mindössze pár ezer Forint a különbség a 400-ashoz képest. Ha az ember 100 rugóért vesz gépet, ne nézzen már 5 ezer Forintra, nem? Inkább Infineon ddr400, mint Kingston ddr266. Szvsz. Ennek a cikknek hála, már nem veszem figyelembe az Abit lapokkal szemben az előítéleteimet. :)

(#30) anulu válasza MasTer (#28) üzenetére


anulu
félisten

Tudtommal az összes nForce2-es lap BIOS-ból ki tudja ütni a TBred B-k szorzólock-ját, és BIOS-ból megy minden :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) karib válasza MasTer (#28) üzenetére


karib
addikt

Nem kellett semmit berhelni a procin, csak bedugtuk és ment :) Ezt szeretjük.

Department of Redundancy Department

(#32) engusz


engusz
veterán

Ebbe a több körös tesztbe (3DMark, UT2003) belekötnék!
Mondjuk lehet, hogy egyedi esetről van szó :)

Adott a konfig:
Abit AT7-MAX2
Athlon XP 1633(12,5x133)@2224(12x185)
Samsung 256 MB DDR333 CL2, legdurvább időzítések.
Ti4200

Gyors volt, bírta a teszteket is. 2-3 kör 3DMark, UT, UT2003, Generals, Hot Cpu Tester. Míg egyszer kb 8 óra folyamatos használat után hirtelen restart. Mondom bármi miatt lehet. Eddig stabil volt. Másnap szintén 6-7 óra használat után restart.
Ebből csak azt akarom kihozni, hogy lehet átmegy a pár órás teszteken egy konfig, de amikor tényleg folyamatosan van nyúzva, több órán keresztül, akkor már megfeküdhet. Megoldódott végül a probléma, kisebb FSB-n szaladgál. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#33) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Az én gépemben már kiszolgált memória modulok vannak, az egyik PC100as most 3 és fél éves. Gondolkoztam azon hogy veszek 512 noname DDR 333as ramot, és vége a swappes időszaknak. Ha viszont gáz lenne akkor nem biztos hogy jó a memtest?

(#34) karib válasza zsoltee10 (#29) üzenetére


karib
addikt

Nekem nagyon szimpatikus volt a Kingston, élettartam garancia, külön dobozban, leírással, igényes.

Alapból induljunk ki onnan, hogy DDR333 Kingstont ugyanennyiért kapsz/kaptam volna, csak épp nem volt. Ellenben nem is volt rá szükség, mert nem fogjuk gyorsabban hajtani, ennél jobb időzítéseket pedig szerintem másból sem lehet kihozni. Az ellenfél egyébként pont Infineon DDR333 lett volna, de szokásos OEM kiszerelésben 1 év garanciával, így inkább a Kingston lett. A DDR400 Infineon szuper dolog, de minek, ha közel sem használod ki, és ebben a rendszerben később sem fogod? Szerintem akkor meg a garancia többet ér. DDR400 Kingston meg _nem_ plus 5 ezer lett volna :) Az inkább belement a tápba - de mindenki maga gazdálkodik :)

Abit lapokkal szemben nyugodtan lehet előítéleted, nem makulátlanok, mi is sok személyes zűrről hallottunk akár NF7 tekintetében is - ellenben nekünk elsőre ment, így a pozitív tapasztalatot tudjuk megosztani. Lehet, hogy mindennapi Samsung vagy Infineon RAM-mal pl. már nem lett volna ekkora mázlink, mások pl. a RAM-mal szívnak sokat. De nálunk semmi rosszindulatot nem mutatott az NF7.

Department of Redundancy Department

(#35) karib válasza engusz (#32) üzenetére


karib
addikt

Akkor mit lehet csinálni? Ne teszteljünk?

Nem. Ezért szerepel a cikkben, hogy feladatkritikus munkára nem használunk tuningolt gépet. Egyszerűen nem, az is elég mázli egy saját építésű gépnél, ha jó alkatrészek speckó szerint jól működnek. Nem esetileg, hanem évekig egyfolytában.

Lehet hosszabb teszt is futtatni, pl. éjszakára berakni Prime95+CPU Warming vagy UT flybyt - ez mindenképp hasznos, ha nem később akarsz finomhangolni az általad említett esetleges hibák miatt. De akármennyit tesztelsz, teljes biztonságot sehogy sem tudsz elérni.

Az esetedben lehetett gond pl. a chipset vagy valamelyik másik alaplapi alkatrész túlmelegedése. Ökölszabályként amúgy sem rossz, ha a legdurvább, de stabilnak ítélt beállításokhoz képest a végén visszaveszel egy-két lépcsőt végleges értéknek, csak a biztonság kedvéért, nehogy egyszer mondjuk nyáron a pengeél másik oldalára billenjen a rendszer. Ez a gép is 225-ös FSB-n került végül a felhasználóhoz, mert neki igazán nem számít az a 3 MHz FSB és 33 MHz CPU, ellenben már nincs csontra kihúzva a proci, van egy kis játék.

Department of Redundancy Department

(#36) karib válasza JulWCZar (#33) üzenetére


karib
addikt

Ne tessék pánikolni, azért a Memtest kimagaslóan jó találati arányt mutat fel. Ha végigfutott a teljes teszt, akkor nincs gáz. Az énáltalam említett probléma egy alaplapnál fordult elő, lehet, hogy ott valami más volt a gáz.

Department of Redundancy Department

(#37) anulu válasza karib (#34) üzenetére


anulu
félisten

Nálam egy ''mindennapi'' 333MHz-es, 512 MB-os Samsung figyel a gépben 400MHz-en 2,5-3-3-7-en. Egész kellemes tempót diktál :) Időzítéseket nem nagyon húzogattam, mert jó az, ahogy az NF7 BIOS-a megtalálja ''Turbo''-n :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#38) #25954560 válasza karib (#36) üzenetére


#25954560
törölt tag

Valaki ajanlotta a prime95-ot tesztelni, nekem csak azon bukott ki a hiba...
xp1700+@2600+ es minden lefutott: 3dmark, memtest, akarki. Namondom, jojjon prime torture test. Es fel oran belul megfekudt hibaval. Kapott a proci meg 5% feszt (addig alapon ment) es az ejszakat vegigprajmolta hibatlanul. Na _most_ hiszem el, hogy stabil :)

Egyebkent en nagyon meg vagyok elegedve a PH!-s tesztekkel, szerintem a rendelkezesre allo ido alatt reszletesebben vagy atfogobban letesztelni a vasakat nem nagyon lehetne :)

(#39) engusz válasza karib (#35) üzenetére


engusz
veterán

''Akkor mit lehet csinálni? Ne teszteljünk?''
Dehogynem!

''De akármennyit tesztelsz, teljes biztonságot sehogy sem tudsz elérni.''
Végülis de. Most éppen 10x166-on megy 1.5 V-al. Nyárra jó lesz. A másik pedig, hogy a mai játékokra és alkalmazásokra szerintem bőven elég. Szerintem ez is tuningnak számít! :)

''Az esetedben lehetett gond pl. a chipset vagy valamelyik másik alaplapi alkatrész túlmelegedése.''
Ebben lehet valami. Bár a CPU, VGA, mem és a chipset is kellőképpen hűtve volt.

''Ez a gép is 225-ös FSB-n került végül a felhasználóhoz, mert neki igazán nem számít az a 3 MHz FSB és 33 MHz CPU, ellenben már nincs csontra kihúzva a proci, van egy kis játék.''
+ még 1 normális VGA és már ütős a konfig. Szerintem a 225-ös FSB bőven jó! Mekkora AGP clock is tartozik hozzá? :) Mondjuk 5:2:1-nél? :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#40) anulu válasza engusz (#39) üzenetére


anulu
félisten

NF7-nél akkora AGP megy hozzá, amnekkorát 66 és 99MHz között beállítasz :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#41) Hardzsi


Hardzsi
tag

Írjátok meg röviden lécci, hogy a RAM húzását (ahol ugye 4 időzítési érték szerepel: CL-?-?-?) milyen sorrendben kell végezni, van-e rá ökölszabály, hogy mondjuk először mindet maxra, és CL-t egyre lejjebb 2.0-ig, majd a másodikat egyre lejjebb... vagy hogyan? És persze minden módosítás utám Memtest futtatás?

Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

(#42) Ace


Ace
tag

Üdv engem speciel az érdekel hogy hogyan lehet a bios színét olyanra megváltoztatni mint amilyen a képen..? mert úgy elég cool :-)..
régen F2 vagy 3 volt ha jól emléxem...de itt mivel?

(#43) engusz válasza anulu (#40) üzenetére


engusz
veterán

És 99 fölé, hogy viszem? :DD

Egyébként gondolkodtam, hogy cserélek nForce2-re, de sokat buknék a mostani lapomon... :(((

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#44) Lomos


Lomos
aktív tag

en egy JIUHB szerias 1700+ot hajtok 12*166on, es szerintem jobb ez igy szinkronban. Cafoljatok meg ha megse :)

Amugy ASUS A7N8X es egy 512 Mbos DDR333as Samsung figyel benne...

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#45) Cane válasza engusz (#43) üzenetére


Cane
őstag

Simán: miután szénné füstölt a déli hidad és az általa vezérelt kártyák. :DD

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#46) karib válasza Ace (#42) üzenetére


karib
addikt

Photoshop :D

Department of Redundancy Department

(#47) anulu válasza Cane (#45) üzenetére


anulu
félisten

Nem kötözködés, de az AGP-t az SPP vezérli :)

Amúgy 99 fölé? Hmmm... Sehogy :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#48) karib válasza Hardzsi (#41) üzenetére


karib
addikt

Én a CAS értékkel kezdtem, utána sorban, ahogy jöttek. Igazából ki kellene mérni, hogy mennyit számítanak az egyes értékek, de pár százaléknál többet egyik sem dob, ráadásul nem tudom, hogy lehet-e általánosítani, lehet, hogy az egész teljesen alaplap, chipset, RAM, illetve ezek aktuális kombinációjának függvénye :( Esetünkben azért nem volt nagy tétje a dolognak, mert egyáltalán nincsenek veszélyes értékre kihajtva a RAM-ok, így könnyű jó időzítéseket produkálni.

Department of Redundancy Department

(#49) karib válasza anulu (#47) üzenetére


karib
addikt

Minek piszkálni az AGP-t egyáltalán? Gyorsabb nem lesz...

Department of Redundancy Department

(#50) realist válasza engusz (#43) üzenetére


realist
őstag

Vedd meg az enyém!:))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.