Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Hercules Kyro II 64MB (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Dozer


Dozer
tag

"hiszen a Kyro nem lett bestseller. "Worstseller" címet talán nem aggathatunk rá, azonban sikeresnek semmi esetre sem nevezhető. A 0.25mikronra gyártott chip 125MHz-es órajelével a Ge2-esek, Voodoo5-ösök, és ATI RADEON-ok idejében elég soványnak számított"
Már bocs de a kyro (ahogy a kyro2 is) az olcsó pénztárcájú népeket célozza meg; szal inkább pl. az mx-ekkel kéne összehasonlítani(amivel fel is veszi a versenyt) és nem a "nagyágyúkkal". A kyro leginkább azért nem lett sikeres, mert nem lehetett kapni.
"nettó induló (nagyker) ára 30e ft alatt van már most is. Igaz, a GTS-ek is ilyesmi áron hozzáférhetők"
Hol is? Én még 40 alatt sem láttam...

(#2) Dozer


Dozer
tag

Félreértések elkerülése végett az utolsó mondatom a GTS-re vonatkozott.
Szal hol lehet ennyiért GTS-hez jutni? :)

(#3) Parci válasza Dozer (#2) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

CHS?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) Szasza


Szasza
tag

A Kyro chip és a Ge3 teljesen más kategóriát képvisel, amit a 4x-es árkülönbség is bizonyít. Kyro II chipet inkább magasabb felbontásban érdemes használni, mert ott veri a kategóriája összes többi kártyáját. Szerintem ez az (egyik) legjobb ár/teljesítmény mutatóval rendelkező kártya ma a piacon, a hardcore gamereknek meg úgyis mindegy, azok biztosan megveszik a Ge3-at, min. 1.3 Ghz-es procival és min. 512 Mb Ram-mal. "Olcsóbb" Jánosoknak pedig tökéletesen jó egy Duron 850-es, 256 rammal és 30-40 G-s vinyóval. Nincs akkora különbség a fenti konfigok között, ami a Quake-sek kivételével indokolná az árkülönbséget.
Üdv:

(#5) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Bár a Kyro II a P4-es prockóval pont 1024-ig, azaz alacsony felbontásokban volt jobb a Ge3-nál. De egyébként egyetértek. Érdemes megnézni azonban, hogy míg a Ge3 gyakorlatilag bünti nélkül tudja az anisotrophic (így írják?) filteringet, addig a Kyro II majd belehal...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) Adi


Adi
senior tag

Engem addig a pontig ez az egész valahogy nem érdekel, amíg az Xfree86 nem támogatja. :D

ldm start-reconf primary

(#7) LLam


LLam
senior tag

hááát ezek a tesztek nem igazán segítettek. még több összehasonlítás jobb lett volna

Stay hungry!

(#8) Parci válasza LLam (#7) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Mi hianyzik? A kartya amugy nalunk van, tudunk meselni, ha van konkretabb kerdesed...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) guest


guest
veterán

Mi lenne mondjuk egy 450-es celeronnal ?
Akkor kb mennyit menne a quake3 kb

prohardver vendég

(#10) guest


guest
veterán

Végre... Talán a Kyro sorozatnak sikerül az, amit már majd' egy éve várok - megdönteni a vészterhes NVidia hegemóniát. NVidia... ocsmány egy cég, mondhatom! A 3Dfx és az S3 legázolása hamis vádakkal, kisszerű mocskolódással, nyers erővel... meg persze a végén jót rúgni a már földön fekvő ellenfélbe a VSA100-as kulcstartókkal. Őszintén remélem, hogy a Kyro végre képes lesz lealázni a formára vágott, sematikus geforcák hadseregét - csupán azzal az egyszerű ténnyel, hogy gondolkodik ;) Ez pedig nyilvánvaló minőségi ugrást jelent.

CybStorm

prohardver vendég

(#11) guest


guest
veterán

3DMARK???? Hagyjuk inkább... N'Vidia optimalizált szar ez is, drótfejő kvékereknek ;)

prohardver vendég

(#12) Parci válasza guest (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nyugalom, emberek. Mi is szeressük a Kyro-t :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) Adi


Adi
senior tag

Nekem ebben a chipben is az tetszik, ami a Crusoe-ban. Nem izomból, iszonyat órajellel és a szokásos trükkökkel operál, hanem ésszel.

ldm start-reconf primary

(#14) Parci válasza Adi (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nekem meg az, ami az nV-ben nem: az ÁRA :DD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) guest


guest
veterán

Xfree86 alatt is megy, igaz hogy nincs még saját drivere, de a vesa frame bufferrel és a fbdev xserverrel működik.

Jules

prohardver vendég

(#16) guest


guest
veterán

Ne áltassátok magatokat gyerekek! Szomorú, de tény, hogy az nvidia csinálja a legjobb cuccokat (no meg az Ati, bár a geforce-ok még mindig kraftosabbak). És ami jó, az drága, pláne ha azt vesszük, hogy lényegében egyeduralkodó. A Kyro nem lesz egy hosszú életü darab, nagy kár a TnL egység kihagyása. Érdekes próbálkozás, de ha volna benne fantázia, akkor az nvidia már úgyis felvásárolta volna szőrőstül-bőrőstül az ST-t. :)
A Crusoe "eszéről" csak annyit, hogy nézzétek meg, teljesitmény szempontjábol is a verdát. Notebook fronton a P3-akkal szemben teljesen életképtelen, talán majd egyszer.

Butch

prohardver vendég

(#17) Parci válasza guest (#16) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Az ST SOKKAL nagyobb cég, mint az nVidia, ha jól gondolom... a Kyro III pedig nagyot szólhat, és a Kyro II TnL egysége sem hiányzik sok játéknál...

A Crusoe kicsit tényleg kezd lemaradni, de reméljük a Transmeta sem alszik...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18) guest


guest
veterán

Nem tudom, az ST mekkora az nvidiához képest, lehet, hogy nagyobb, bár én nem hiszem (ez csak az én véleményem). Én is drukkolok az ST-nek, tényleg ideje volna megtörni az nvidia egyeduralmát.

A Crusoe-ért szerintem nagyon-nagy kár, azt hiszem, asztali gépekben nem is találkozhatunk vele.

Butch

prohardver vendég

(#19) guest


guest
veterán

Bevételi szempontból az ST kb. tízszer akkora, mint az NVIDIA. Ezt azért lehet nagyobbnak nevezni :)

prohardver vendég

(#20) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

most nem hozom nyilvánosságra, h hány olvasó után javítom a cikk első mondatát (a word helyett..), de máskor szóljatok egész nyugodtan, ha nem magyarul írok. :)

cantante di sampietrini

(#21) YaQZa válasza guest (#18) üzenetére


YaQZa
csendes tag

KYRO III remeljuk majd legalabb annyira meguti a nV-t, mint anno az S3TRIO a Trident 8900C-t ;D

*** Upsz! YaQza szólt! ***

(#22) Adi válasza guest (#16) üzenetére


Adi
senior tag

Az lehet, hogy a P3-as notebook köröket szalad egy Crusoe-s mellett, de a WinCE-s palmtopok is ezzel sz*pnak a PalmOS-esek mögött: a belezsúfolt plusz-szolgáltatások miatt lezabálja az akkumulátort. LSD. Compaq iPAQ, naponta, vagy még gyakrabban töltheted. :(

Bár tudom, hogy egy notebook-ot rengetegen használnak asztalon is, monitort, billentyűzetet és egeret rádugva, de nehogy már egy 600 MHz-es P3-assel egyenértékű teljesítményt adó Crusoe ne legyen elég akár DVD-t is nézni?!

ldm start-reconf primary

(#23) karib válasza Adi (#22) üzenetére


karib
addikt

A mobil eszközök a korunk kis piócái: fix időnként valahol rászívják magukat a hálózatra, különben meghalnak :))

Department of Redundancy Department

(#24) Miracle


Miracle
senior tag

hát igen. a crusoe jó ötlet, és szerintem ne nagyon halt meg. nem lennék meglepve, ha nemsokára kijönne a következő generáció.bár szerintem az sem lenne olyan elképzelhetetlen, hogyha a m$ olyan nagy haver nekik(a tabletPC is crusoe alapú) akkor csinálnának maguknak 1 cipsetet hozzá, amibennincs codemorphing, és portoltatnák a windózt. akkor már nem biztos, hogy a p3 nyerne.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#25) warhawk válasza Adi (#6) üzenetére


warhawk
csendes tag

Ha jól hallom, akkor van Kyro-II driver, csak licencelési gondok vannak vele... azaz nem tudják eldönteni, hogy open source legyen vagy csak a binárisat adják ki. Amíg nem döntik el, addig meg nem lehet hozzájutni :-(

(#26) guest


guest
veterán

Nem kéne a dzsíforcokat agyonmagasztalni! Nem olvastad még a CP2000/10-es számát. A PowerVr technológia a király. A Kyro 3 s@rrá verné a dzsíforc 3-at. A 2 egyes esetekben megveri GTS-t.

prohardver vendég

(#27) Szasza válasza guest (#26) üzenetére


Szasza
tag

Az egyetlen probléma csak ott leledzik, hogy nem tom' hol lehet Kyro III-at venni :O

(#28) MARCELL


MARCELL
csendes tag

HELLÓ!!!
TUDJA VALAKI HOGY HOL ÉS MILYEN KYRO 2 KÁRTYÁK KAPHATÓK AZ ORSZÁGBAN?(ESETLEG ÁRRAL EGYÜTT?)

dzsi-dzsi

(#29) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Nem tudod hogy hol lehet Kyro III-at venni? Szívás, mert én sem. Valószínűleg, mert még nem létezik Kyro III... :))

Panther

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Hercules Kyro II 64MB (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.