Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krix


Krix
őstag

Jók az éjszakai képek, de a kábeleket igazán elrendezhettétek volna.

If it is not broken then don't fix it!

(#2) Ploszi


Ploszi
senior tag

igen, a súlya tényleg nem kicsi, nekem az 1 mérettel nagyobb van, majd megszakadtam, mire hazavittem :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#3) LukE


LukE
veterán

már nemazért, de egy dragon leírásánál mit keres ott egy nazgúl???
:DDD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#4) shtml


shtml
őstag

''Kezdjük a ''kicsikkel'': két ilyen rack van a házban, amibe 4db 3,25'' meghajtó fér (összesen tehát nyolc).''

Én úgy látom, hogy a 3,5 collos rackekbe darabonként csak 2, összesen tehát 4 HDD fér bele.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#5) Hequila


Hequila
őstag

Szokásunkhoz híven jöjjön a Chieftec by night képsorozat, ami nem jöhetett volna létre a Wentiltech nélkül!

Jaja, meg áram nélkül sem jöhetett volna létre :))

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#6) keopsz válasza LukE (#3) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

miért gáz?.. nem dragonon ül az a nazgúl?.. :)

cantante di sampietrini

(#7) tomcs válasza keopsz (#6) üzenetére


tomcs
őstag

ennyi erovel oda le7ett volna rakni susut vagy krisztoforo sarkanyat is :DDD

(#8) keopsz válasza tomcs (#7) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

igen, oda lehetett volna, de ez aktuálisabb, és egyúttal arra is jó, h fikázzuk kicsit a filmet: ha megfigyeled, a házzal épp frodót súlytottuk halálra.. :))

cantante di sampietrini

(#9) tomcs válasza keopsz (#8) üzenetére


tomcs
őstag

most szoltal hogy nezzem meg jobban. es megneztem. ott van ala irva hogy black.. es ebbe mostmar muszaj volt belekotni :)

(#10) Töki


Töki
tag

Tiggr még mindig azt mondod, hogy nem jön be neked ez a ház? Szerintem Gondold át. Nem hinném, hogy ne lenne elég a 4db. 5.25-ös? (Ráadásul +10Huf a nagytorony)

Csak egészség legyen és Térerő

(#11) PeliScan


PeliScan
addikt

''digitális USB eszközök

vannak analóg USB pendrive-k is..? :))

(#12) karyo


karyo
senior tag

''A két legnagyobb negatívum a ház súlya (12kg üresen) és a front USB hiánya.''

már akinek az. Nagyobb súly nagyobb stabilitást is jelent, a front usb meg annyira még nem szükséges.

Enjoy the silence.

(#13) Ürgülfütty


Ürgülfütty
tag

Frankón néz ki a házikó, és korrektül van megcsinálva.A melóhelyen is ilyenek vannak, csak fehérben....Én is egy ilyenre pályázom.

(#14) MaTT


MaTT
aktív tag

Szép kis ház :)
A Chieftec honlapja szerint immáron elérhető Front USB-s változat is:
''Front USB & 1394 Version also available the model name such as DX-01GND-U etc.''
Gondolom akkor ennek a háznak az usb-s kivitelű modelszáma DX-01BD-U

Keep the rubber side down!!

(#15) anulu


anulu
félisten

Nekem egy Chieftec Scorpio TX10-WD figyel itt az asztalon. :)) Maximálisan meg vagyok vele elégedve, csak nehéz, mint a dög. És még meg is van pakolva :):)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) neduddki


neduddki
nagyúr

Hi!

Ijenem van, ijjenem van!!!! Es qva jooooooooooooooooo!!!! Csak sanos egy kicsit nehez:-))))))))))))))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17) neduddki válasza neduddki (#16) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Bocs de nekem megsdem ijjen van, hanem ettol egyell nagyobbb:-)))))
De mult heten a tszcse vezetojenek egy ijjet szereltem, illetve az usb-s valtozatat:-))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

És ki a fenének kell, hogy éjjel filmnézés közben össze vissza világítson?

(#19) zsocy


zsocy
őstag

Nem, az nem Dragon, hanem Wywern. Ha nem igy van akkor bocs, ismereteim némileg homályosak ebben a témában, de ez persze nem változtat a ház jósági faktorán :)

(#20) zsocy


zsocy
őstag

Izé, mármint amin a Nazgul ül a képen az a Wywern. Bocs hogy csapongok...
A súly meg direkt jó, mivel nem rezeg őssze-vissza attól a sok ventillátortól. Egy átlag kinai ház tán el is szálna tőle, ez meg meg se rezzen.

(#21) Tompo válasza shtml (#4) üzenetére


Tompo
aktív tag

A 3,5 collosokba 3 fér max és akkor még szellőznek is (előttük van venti hely).

(#22) BEE


BEE
addikt

A fekete szín ocsmány!
A melóban egy irodába fekete gépeket raktak fekete monitorokkal.
Hát ne tudjátok meg!
Amikor először láttam nem bírtam ki hogy meg ne kérdezzem,
tán meghalt BillGéc hogy gyászolják a gyártók?
A plexioldalt és a világítást pedig nem értem hogy mire jó.
Ha a gép az asztalon van akkor elvesz egy csomó helyet,
ha pedig az asztal alatt van akkor meg úgysem látszik használat közben
legfejjebb jól összerugdosod.
Legközelebb beépíthettek a gépbe egy zenélő tolatólámpaizzót,
amit összeköthettek egy hőmérővel, és a szerkezet adott hőmérséklet
felett eltilinkózza a lambadát!
:DD :DD :DD

Ennek legalább annyi értelme lesz!

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#23) Shim válasza BEE (#22) üzenetére


Shim
őstag

Mitagadás, van benne vmi...ettől függetlenül szép nagy ablakot fogok a gépmbe vágni:DDD

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#24) Tiggr válasza Töki (#10) üzenetére


Tiggr
tag

Hát igen! Kezdek hajlani efelé, de legfőképp azért, mert befér az asztalom alá. A másik 3-4 centivel magasabb a kelleténél. Most pedig azon gondolkodom, hogy tényleg elég-e a 4 nagy hely. Most 6 van, de ebből csak 3-at használok. Volt olyan is, amikor 5öt használtam, de nem volt semmi értelme (CD-ROM,DVD-ROM,CD-RW,HDD rack,5.25'' FDD). Azóta kijött a floppy, meg a CD-ROM, mert ugye minek. :) Szóval a 3 elég, és még egy marad is tarcsiba. Lehet, hogy ő lesz a választottam, csak ezüstben, vagy kékben. Tök jó, hogy pont most teszteltetek egy ilyent!

(#25) Ürgülfütty válasza BEE (#22) üzenetére


Ürgülfütty
tag

Szerintem a fekete szín cool! Nekem az otthoni gépem+monitor+klaviatúra is fekete. A vajszín már unalmas.:)

(#26) Celtic válasza shtml (#4) üzenetére


Celtic
tag

Tehát, HDD helyek:

2 keret van, egyenként 3-3 3,5''-os hellyel. De: a felső keret felső 2 helye nyitható az előlapi panel fele, tehát úgy néz ki az összkép, hogy 4 darab 5,25''-os hely, 2 darab 3,5''-os FDD-nek vagy ZIP-nek, és 1+3 3,5''-os (csak belső) HDD-nek.

Pl. ha csak egy FDD-t használunk, akkor a felső keretben még 2 HDD, az alsóban 3 helyezhető el, tehát 1 FDD és 5 HDD.

Remélem, segítettem tisztán látni. Üdv.

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#27) Tchoepi válasza Celtic (#26) üzenetére


Tchoepi
tag

Épp ezt akartam én is rendbe szedni, de lecsúsztam. Korrekten írtad le, gratula.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#28) Tchoepi válasza zsocy (#19) üzenetére


Tchoepi
tag

Igazad van, de helyesen Wyvern. :))

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#29) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Fojjtatva az usb-s story-t nagy pone volt, hogy hozza vagyok zokva, hogy ha nagy hejjet akarok szerelni le ko kapni az elejet!!! Na en a kicsinek is lekaptam az elejet:-))))) gyoztem utanna visszartakni, utanna vettem eszre, hogy iten nem ko leszedni, de nagyon kenyelmesen lehet eszt is szerelni, de nekem eddig meg csak 3 virnyo sikerul a tartoba belepakolni, de akkor legalabb van rajta szellozes is! Ehhez tartozik, hogy ventivel max 5-8 fokkal melegebbek a kornyezeti hofoknal /30 fokot mar sokkallok:-))) ibm 120gb/ mig a legfelulo logo rackben szellozokepesen a maxtorok 55-60 fokosak! Tegnap este pl 63.
Javallom minenkinek a gepet aki sokat szerel, vagy csak igenyes, es nem szereti szetvagdalni a kezet!
A taphoz annyit hogy nem aranycsatis, tehat nem ko minden ki be huzogatas utan akara formalni!
Kedves hazigazdak, lenne egy szolid javaslatom! Legyszives a cimbe eszurnio a kis jelzot, azaz fekete kis sarkanya!!! Koszi

udv

neduddki

p.s. Legyszi Emvy erj el valahogy a hetre megbeszelt cuccok ugyeben, koszi

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#30) proximus


proximus
senior tag

Hát szerintem meg ez a ''minden venti kifelé szív'' dolog nem éppen a legkedvezőbb a légáramlásra. Még a végén összeroppan a ház :DDD
De tényleg: pl. az oldalsó venti miért nem befelé fújja a hűs levegőt a kareszekre (nem kárászokra :DDD )

(#31) sárdna


sárdna
csendes tag

Nesze nektek front usb:D
http://www.case-world.de/Zubehor/zubehor.html
amilyen színben csak akarjátok, 3,5-es helyre
Tsá

Emberek vessetek a mókusok elé!

(#32) killer


killer
tag

Sztem egyértelm?, hogy nehéz a ház, mivel anyagból van, nem papírból,
de pont ezért stabilan áll a lábán, nem zörög minden és nem esik szét.
Még közelrôl is esztétikai élmény megvizsgálni az illesztéseket, formákat,
stb...

Ahogy már fentebb is lett említve, létezik kivezetésekkel ellátott változat is,
de személy szerint külön örömnek tartom, hogy nincsen rajta, nekem
esztétikailag nem jön be, hogy egy/több tyúkbél lógjon ki a ház elejébôl.
Igaz, hátul meg körülményes lehet, de inkább az utóbbit választom.

A szellôzése is valóban nagyon jó.

Egyedül ami nekem nem jön be, hogy a vinyó tartó rack (fém) közvetlenül
érintkezik a házzal, de nem feszül, mint pl. a floppy rack, hanem egy kb.
0,5 mm-en ''játszhat''. Ez azért lehet zavaró, mert (mivel a ház is fém) a
racken lévô kar csak a véletlen kipottyanás megelôzésére szolgál, nem
pedig ''erôteljes'' rögzítésre, azaz a hdd mozgása, esetleges kerregése
könnyen felerôsödhet...

Persze egy vékony gumiszalag kérdése az egész, vagy valami hasonló és
nagyon ritkán fordul elô, de hogy ôszinte legyek, 46 Ft leizzadása után
(torony) néhány percig gyôzködnöm kellett magam, hogy nem baj.

mnx

(#33) Celtic válasza proximus (#30) üzenetére


Celtic
tag

De bizony, az befele fújja!
Pl. mintegy a procihűtőt segítve.

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#34) Geli


Geli
senior tag

és hol lehet ezt+kapni?????föleg ennyiért????:(

(#35) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

[L]http://www.kellytech.hu[/L]
[L]http://www.wentiltech.hu[/L]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#36) Vertic


Vertic
aktív tag

Az nem tiszta nekem, hogy minek van rajta zár? Ha jól látom, akkor ua. a nevetséges konstrukció, mint régen a keyboard lock, amit már a legkisebb gyerek is nyitott kulcs nélkül 3mp alatt, ha a szülők bezárták :)) ennek aztán igazán sok értelme van.

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#37) Geli válasza Parci (#35) üzenetére


Geli
senior tag

nem találom..mind1ik eltér 1betüvel v. egy számmal:(..és itt nincs árlista, valamint nagykerek:(

(#38) corporal


corporal
csendes tag

Nekem is Chieftec Dragon van, bár nem ez, hanem a feher miniszerver változat, 2001-ben vettem. Kiváló cucc, tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek! Egyébként a Kelly-Tech Kft. árusítja nagykereskedelmi áron, akinek van vállalkozóija, vagy tud cég nevében vásárolni, menjen oda, és 20-30e-t megspórolhat.

Tomcat / Greenroom

(#39) Aram válasza shtml (#4) üzenetére


Aram
tag

Szóval:

A két darab kivehető 3.5 colos tartóba egyenként 3 db. 3.5''-os egység fér.
Kettő helyre szerelhetsz külső 3.5''-os egységet (FDD, ZIP...) tehát marad 4 a vinyóknak.

Az egyel nagyobb szériában, ill a 3 nagyhelyes ajtó nélküli Chieftec-ekbe már külön helyre kerülnek a külső 3.5''-os meghajtók, így azokba már 2 * 3 db HDD fér.


Aram

Ez a felirat 20byte!

(#40) Juliuska válasza Ploszi (#2) üzenetére


Juliuska
senior tag

Ejnye szegénykém, akkor TEmég biztos SOSE vittél haza egyetlen CRT moncsit sem... :O

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#41) prt


prt
csendes tag

Nívós cikk nekem tetszett...bár a kulát nem szeretem :)

''Ha vonalazott papírt tesznek eléd - másra írj.''

(#42) Herr Vida


Herr Vida
tag

Csak a nehéz-nem nehéz kérdéskörhöz:
biztos nagyon jó, hogy ez a ház stabil, meg nem zörög, meg nem száll el, meg jól egybe van, de mongyuk én fixen befonnám a szemöldököm, ha a lanpartikra ezt a dögöt kéne cipelnem... épp elég a CRT moncsim beépített mélynyomóval + hangszórókkal :D

Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

(#43) rATdrAgOn válasza Herr Vida (#42) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Hat nemtom :)
En mostanaban gondolkozom azon, hogy csinalok sajat hazat... azt tenyleg nehez lesz cipelni, merthogy betonbol lesz :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#44) haver


haver
tag

''ami sajnos nem jelenti azt, hogy ezek a vasak nem tudnak meghalni, ellenben 14 év múlva is kérhetünk garanciális cserét..''

Javitsatok ki, de az elettertam garanciara azt a meghatarozast kaptam, hogy amig az adott tipus gyartasban van, addig el a garancia. (ezt a kerdest konkretan Kingstone memoriaval kapcsolatban tettuk fel es jott ra ez a valasz).

Valaki mas!?

Udv

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

(#45) Parci válasza prt (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Szereted te, csak nem mered bevallani.. :P

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46) emvy válasza Parci (#45) üzenetére


emvy
nagyúr

Hm. Figyelek ám...jövő évi cebitre külön kocsival megyünk ;]

while (!sleep) sheep++;

(#47) BEE válasza Shim (#23) üzenetére


BEE
addikt

Ezt sem értem!

Minek kivágni a ház oldalát amikor egyszerűbb kompletten plexiből csinálni?

Meg ha már plexi az oldala, a teteje akkor nekiállhatsz átfaragni az elejét!
Állat látvány lehet hogy ott pörögnek a világítós ventik!
Csak ilyenkor hátra kell tenni a fénycsövet, mert elől vakítana. :DD

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#48) Don Vittorio válasza emvy (#46) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Vagy külön kocsival visznek... :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#49) Parci válasza emvy (#46) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Várj, itt kizárólag a prt-qla szerelemről volt szó!! ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50) TEPERTŐŐ


TEPERTŐŐ
csendes tag

Emberek ÉbresztőŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ!!!!!!!!!!!!!!
Tényleg van olyan barom aki ezért a szarért ennyit kiad?
Vagy ez itt a fizetős cikk fizetős hozzászólásai?
Nem hiszem el, hogy van olyan hülye ember aki ennyit kifizet egy házért ami rádásul még a legalapvetőbb dolgokkal sincs felszerelve, USB, AUDIO OUT.
Én már vettem Chieftech házakat szinte mindel megszívtam mert a Design jó volt de a szerelésnél mindig kiderül, hogy valami nem klappol, a mini desktop házaikba egyszeüen nincs belevaló alaplap, mindíg faragni kell a házakat és azért az kicsit dúrva egy ilyen drága márka esetén.

Miért ennyi?
Az oldalán ennek is ott virít hogy Made in China, vagy neeem?
Esetleg ezt svéd acélból gyárcsák? ugyan ne má.
Lefogadom, hogy az improtőr +veszi 15dollárért és úgy gondolja, hogy inkább kevésen keres többet mert így spórol a sok macerán, Vám ügyintézés, alkalmazottak stb...
Vagy már itt is a termék árának 50-60% teszi ki a reklám költség mint az inteligens mosóporoknál?
Szar ez a világ és hülye mind aki rááldozza a pénzét az aktuális trendekre.
Vagy még nem láttatok 3-5 hónap után az UV-től lemattult szar minőségű plexit?
CSak vegyetek ilyeneket majd fogtok.

Na csá

Where is 1 good ''M''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.