Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Dejooo :DD:C
Khm...ez nem inkabb harom A64 chipset tesztje volt inkabb? En eddig ugy tudtam, hogy platform az pl az K7, a Pentium 4 vagy a K8.



hobizoli

több drón kell ;P

(#2) Keitaro


Keitaro
addikt

Tyű, jó nagy lett, még csak átfutottam rajta, grat a cikkhez.
Azért a Doom III-as nV+nV eredmények szvsz... brrr :(((
Na mindegy nV no comment...
Nem tudja valaki mikor jön már ki végre a Via új déli hídja? :F

(#3) Legolas válasza hobizoli (#1) üzenetére


Legolas
senior tag

A platform az emelvény :)

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#4) Peet


Peet
senior tag

Nem rossz a cikk, bár még én is csak átfutottam rajta.

Igazság szerint én majd a 939-es foglalatról és chipsetekről szóló cikkre leszek kíváncsi!

(#5) Christoph


Christoph
aktív tag

Az eredmény az lett, amire számítani lehetett. Már az nforce2-is egy nagyon jó chipset volt, látom az nforce3-is hozza azt amit várni lehetett tőle, kiváncsian várom az nforce4-t. Az asus szerintem mindig is jó márkának számított, bár az is igaz hogy az első pár revision általában tartalmaz pár hibát/hiányosságot....

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#6) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Kár, hogy a DFI A64-es lapja még nem kerülhetett a tesztbe. :)
A cikk nagyon rulz, grat!

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#7) mute-42


mute-42
csendes tag

Piciny elírás: 3400+ inkább 2200 MHz (10. old.)

mute

(#8) Wolverine


Wolverine
félisten

Én is kíváncsi leszek majd az nForce4-re :U Az elszomorított kissé, hogy az Asusban nem ment a C'n'Q, de csak kitalálnak majd valamit erre is...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#9) fLeSs válasza StoneBridge (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Coming soon. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) erdoke


erdoke
titán

''Opteron, Athlon 64 FX(S940): ECC DDR400 / 333 / 266''

A szokásos hiba, az Opteronnak nincs szüksége ECC-s RAM-ra, regiszteresre annál inkább.

Az USB sebességek nem teljesen világosak, nem láttam, milyen átalakítón ült az a Maxtor vinyó. Nálam az 5400 rpm-es noti Hitachival a K8T800 akár 31 MB/s-ot is hoz, és az átlag is eléri a 28-29 MB/s-ot.:F

A ''szolgáltatáshalmaz'' nagyon szép dolog, különösen ha minden működik is a lapon, ami rá van integrálva (vagy csak írva?). A tapasztalatok szerint az nVidia RAID nem birkózik meg a névleges merevlemezszámmal RAID esetén (sem?), illetve a BIOS nem tudja helyesen kezelni a le-fel csatlakoztatott HDD-ket a bootoláskor. Ez persze lehet a helytelen implementálás és a BIOS hibája is, de a felhasználót kevéssé vígasztalja, hogy mi okozza.

Valamiért tuningot most nem néztetek, pedig talán érdemes lett volna a működő vagy nem működő AGP/PCI lock miatt. Persze szigorúan SATA lemezzel, az hamarabb beadja a kulcsot a magas PCI frekitől.;)

A legjobb aláírás a héten

(#11) fLeSs válasza mute-42 (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Thanx. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) fLeSs válasza Wolverine (#8) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Állítólag bizonyos alaplap-verzió felett működik, nálunk 1.04-es járt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) Wolverine válasza fLeSs (#12) üzenetére


Wolverine
félisten

Szeretem az állítólagos dolgokat :(((

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#14) fLeSs válasza erdoke (#10) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1. OK
2. a 29 sincs messzi a 31-től. Majd megnézem, hogy milyen chip van a mobilrackben. 1ébként a techreportnál szokott ilyen teszt lenni, és náluk is max ennyi volt, szal neked vmi übervinyód van überrackkel. :D
3. ez a tapasztalatok szerint gondolom = külföldi fórumos bejegyzésekkel. sajnos nem kérhetünk el senkitől és bonthatunk fel 8 vinyót egy 2 perces teszt miatt. nálam két SATA vinyó van, ezekkel nincs semmi gond. :D
4. néztem tuningot, de nem láttam értelmég megemlíteni az nforce3-on kívül, mert az abit lap 1.0-s volt (nem volt benne fixálható AGP/PCI és szorzóállítás sem), a Foxconn lapon meg szintén ez volt a helyzet. A hwsw-n 1 embernél már van 1.1-es kv8 neki ment a 290 mhz-es ''FSB''-tuning is.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) arn


arn
félisten

te fless, hogyan teszteltetek kt800prot olyan lappal, amin kt800 van? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) Loretto


Loretto
veterán

''Az utóbbi időben azonban olybá tűnik'' itt nem olybár lenne:F

Soirée...

(#17) arn


arn
félisten

egyebkent a cikk tetszik. igazan alapos.

a kv8pro 1.1nel: ott is serceg bizonyos esetekben, a kockak mar megkaptak a maguk bordait...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) erdoke válasza fLeSs (#14) üzenetére


erdoke
titán

SATA vinyóval állítólag ugyanúgy nem megy a tuning egyik új chipsettel sem...

A legjobb aláírás a héten

(#19) fLeSs válasza arn (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

K8T800 volt ráírva a chipre, de a HT sebessége akkoris 1 GHz volt azon a lapon, tehát így.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) fLeSs válasza erdoke (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az ASUS lappal a 292 MHz-es ''FSB''-t a két SATA-vinyómmal (mivel PATA már rég nincs) értem el, itthon (ilyen lapom volt ugyanis). :P

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) erdoke válasza arn (#15) üzenetére


erdoke
titán

K8T800 Pro a chip neve, és ez van az Abiton, csak éppen nem működik minden a speckó szerint. Az oka többféle is lehet, vagyis VIA vagy Abit.;)

A legjobb aláírás a héten

(#22) erdoke válasza fLeSs (#20) üzenetére


erdoke
titán

229-es ''FSB''-t is visz? ;]

A legjobb aláírás a héten

(#23) fLeSs válasza arn (#17) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az alaposságot megpróbáljuk az elkövetkező cikkekben is folytatni, mivel a teljesítmény már nem mérvadó, ezért ilyen téren lehet csak különbségeket tenni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) fLeSs válasza erdoke (#22) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Visz. :P

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) arn válasza fLeSs (#19) üzenetére


arn
félisten

a tokozasa is teljesen mas... es ket rammal 290 fole lehetett menni. rakotott sataval :)

ez azert nem mind1

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) fLeSs válasza Loretto (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) arn válasza erdoke (#21) üzenetére


arn
félisten

ez marhasag. nekem 1.1es van... ott kt800pro van a chipre irva, es mint irtam a tokozasa sem ilyen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) arn válasza fLeSs (#23) üzenetére


arn
félisten

persze :)

ficsorok meg tuning - mas nem hinnem, hogy nagyon lenne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) fLeSs válasza arn (#25) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én is két memóval és két SATA vinyóval mentem 292 MHz-es FSB-ig.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) arn válasza fLeSs (#29) üzenetére


arn
félisten

vizzel 310 asszem :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) fLeSs válasza arn (#30) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez a default nyomi kék hűtőbordával ment 292-t. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#32) arn


arn
félisten

ez is :)

nem szamit a hutes rajta... passziv maradt rajta. egyaltalan nem melegszik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33) fLeSs válasza arn (#32) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1ébként te tényleg végigolvastad rendesen a cikket? :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#34) arn


arn
félisten

miert, mire gondolsz? :)

egyebkent nem szoktam beturol beture, max ha vmi nagyon uj dolog.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) Sanya válasza Peet (#4) üzenetére


Sanya
nagyúr

me too

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#36) fLeSs válasza Sanya (#35) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Akkor szólok, hogy 939-es procicikkünk már van, a 939-es chipsettesztet pedig itt olvashatjátok. Ugyanis a S939-es procik alá is ugyanezek a chipsetek vannak. :)
szerk: lemaradt a smiley. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#37) e-biza


e-biza
őstag

amit hiányoltam a konkluzionál az a hangchip értékelése. a via talán emiatt nem rossz választás.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#38) fLeSs válasza e-biza (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az RMAA tesztek szerint az összes kb. ugyanolyan, viszont a VIA Envy24PT az hangproci, nem pedig kodek, állítólag sokkal jobb a hangzása is, kevesebb procit is eszik, mint egy Realtek (de ugye az Albatron lap az nem volt a teszt tárgya, az csak az összehasonlít kedvéért került bele a cikkbe).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#39) HERR Z


HERR Z
veterán

Szerintem a táblázatba a HT sebességet korrigáld mert a NF3-250gb is 1000MHz-et tud nem véletlen az ötös szorzó a HT-nek...
Amúgy jó cikk bár a lapokkal elérhető tuning azért hiányzik belőle

(#40) Atlantis


Atlantis
veterán

Nagyon jó cikk lett, örülök, hogy végre a tuning kiemelése helyett az integrált eszközöket teszteltétek.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#41) fLeSs válasza HERR Z (#39) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A 250 nem tudja az 1000-et (tudtommal), csaj az nf3 ultra, ami 939-es.
Tuning van, de csak az Asus-szal, mert azzal volt értelme.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#42) fLeSs válasza Atlantis (#40) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Erről van szó, remélem az emberek 99%-a így gondolkodik. :D (hamár az emberek 1 %-a tuningol).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43) Wolverine válasza fLeSs (#42) üzenetére


Wolverine
félisten

De az az 1% biztosan elolvassa a cikket ;]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#44) Atlantis válasza fLeSs (#42) üzenetére


Atlantis
veterán

Az ilyen lapokra épülő konfigoknak tuning nélkül is bőven elegendő a teljesítménye. Viszont még nem sokszor láttam, hogy integrált hangot, vagy hálót teszteltek volna, holott ezeket a lapot vásárlók nagy része kihasználja.
Előbb is kitalálhatáttok volna ezt, remélem, folytatódik a dolog.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#45) fLeSs válasza Atlantis (#44) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hálót és hangot most teszteltünk először, és folytatódni fog, ha rajtam múlik. :))

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) vsz válasza fLeSs (#12) üzenetére


vsz
tag

Fless erről tudnál egy kicsit részletesebben mesélni? Mármint miket hallottál ezzel kapcsolatban: esetleg később kijavíthatják-e biosfrissítéssel, vagy csak az újabb revíziókban működik/működhet majd?
Ugyanis én pont ezt a lapot néztem ki magamnak már egy ideje, viszont a CnQ-t nem szeretném mellőzni, mert sokszor hagyom egész napokra bekapcsolva a gépet és ez sajnos meglátszik a villanyszámlánkon.
Ha nincs semmilyen megoldás a CnQ beüzemelésére, akkor maradok a K8V-nél.
Még valami: az nV beépített tűzfaláról szeretnélek kérdezni, hogy tesztelgetted-e a gyakorlatban milyen?

(#47) Atlantis válasza fLeSs (#45) üzenetére


Atlantis
veterán

Remek. Amúgy nem mellesleg megjegyzem, hogy el van hanyagolva a részetekről az Intel 775-ös vonala. A64-ből 3-4 teszt/írás is megjelent, ellenben Intelről a chipset megjelenése óta semmi.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#48) fLeSs válasza Atlantis (#47) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sztem az A64-et alaplap/chipsetszinten sokkal jobban elhanyagoltuk, mint a P4 vonalat, és ez igaz fordítva is, procicikkünk több jelent meg az A64-ekről, mint a P4-ekről, bár Intel vonalon nem is nagyon van mozgás. :D
1ébként jókor mondod, mert pont most állítottam össze egy 14 tagból álló listát, amin 915-ös lapok szerepelnek. :))

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#49) fLeSs válasza vsz (#46) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem hallottam semmi konkrétumot, ezt is csak a fórumon hintette el vki, tehát ennek komolyabban utána kell nézned.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#50) Atlantis válasza fLeSs (#48) üzenetére


Atlantis
veterán

Lehet, nem vezetem pontosan a statisztikát. :)
Remek, kíváncsian várom a cikket. Engem pl.: jobban érdekel az a vonal, de kevesen vagyunk ilyen hibbantak. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.