Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bagoly


Bagoly
senior tag

Ennél mondjuk akkor már ésszerűbb a spire wisperrock II. Halkabb is (vagy legalább is hasonló), meg jobban is hűt. Az ára is hasonló. Akinek van tapasztalata (én csak teszteredményeket láttam +fórum) az cáfoljon rám, vagy csak kacsintson ide. :P

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#2) divot válasza Bagoly (#1) üzenetére


divot
veterán

Énnekem 2310-esem van.
Először is halk. Másdoszor az xp1700+ 47-52 fok között tartja. Ha fölhúzom 2000+-ra, akkor 54. Ja, és a ház nem túl jól szellőzik, mert korábban a PIII800-asom is elérte gyári hűtővel az 50 fokot.

(#3) andorpapa válasza Bagoly (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Na akkor én örülök neki, hogy végre felmerült ez a kérdés. A ma kapható leghalkabb hűtő a GlacialTech Igloo 2310 és 2320. Ezt hiába cáfolja bárki, én tudom, az általad említett cooler is járt már nálunk (teszt később), és már a 4000-es ventiktől kezdve a 7000-es brutalitásokig mindent hallottunk. Az Igloo 2310 és 2320 6 centis, 3000 rpm ventivel van szerelve, aminek tulajdonképpen elhanyagolható a hangereje. A tápban található ventilátor hangosabb.

Ezért kérek mindenkit, ne higyje, hogy ennél talál halkabb coolert. Maximum ha egy más coolernél csökkenti a fordulatszámot, vagy speciális zajszigetelést alkalmaz. Persze az is igaz, hogy a 13-15 CFM levegő nagyon kevés, ezért tud olyan halk lenni. De akkor is tény, hogy ez a leghalkabb, ami eddig járt nálunk.

Ja, és a két coolert pedig ne tessék pusztán ár alapján összehasonlítani, vegyünk még figyelembe rengeteg másik tényezőt is, de szerintem ez a téma is egy teljes cikk keretén belül kerül majd kifejtésre. Nem akarom védeni a GlacialTech hűtőt, de tény, hogy jó konstrukció. Hogy kinek mi mennyit ér, az más kérdés, de ez a topic az adott coolerről szól, hamarosan más coolerekről kaphattok hasonló tesztet, és akkor majd lehet viszonyítani.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#4) Den válasza andorpapa (#3) üzenetére


Den
veterán

És a hangereje hogy viszonyúl a már legendássá vált titan d5tb-hez? Mert az, árban és légszállításban még mindig veri ezt.

www.simson4t.hu

(#5) Mattyer válasza Den (#4) üzenetére


Mattyer
tag

Légszállításban illik is vernie, mert a d5tb-n 8 centis venti van ami azért mégsem 6centi:DD
Megaszontam

iBook 14'' 1.33ghz

(#6) Bagoly válasza andorpapa (#3) üzenetére


Bagoly
senior tag

Ne haragudj papa, nem állt szándékomban szét''offolni'' a topikot (már amennyiben off egy hasonló árkategóriás hűtő emlegetése), de én úgy gondolom, hogy hűtés esetén is a legegészségesebb arany középút megtalálása lenne a cél. Persze mindenkinél máson van a hangsúly, a hangosság-ár-teljesítmény tekintetében, de azért a többség nyilván nem a tu-154, meg a ''csendesen-megy-de-örülj-neki-ha-csak-hatvan-fok'' kategóriát keresi. Nem szertném leszólni persze az iglo-t (te nyilván többet is értesz a hűtőkhöz), de azért az elgondolkodtat, hogy így ősszel 60 fokos egy belépő órajelű xp proci. Vajon bírni fogja ez a konstrukcíó a 35 fokos nyarat is? Pár hónap múlva talán már az XP-k lesznek a ''duronok'', akkor egy esetleges upgrade után, (PL xp-2GHZ) rögtön cserélheti a delikvens a hűtőt, mert azt már abszolút nem bírja ki? Ezért gondoltam ésszerűbbnek a spire-t, ami talán az XP-ket végig kiszolgálja (2.2+), ára ua., a hangja meg talán kicsit magasabb, de azért abszolút még a csendes hűtők között. Ha egy ilyet vesz most az ember, talán nem lesz gond vele egy darabig, meg jobban megynyugtatja az embert ha kicsit közelebb van a procija az 50 c-hoz, mint a hatvanhoz. Persze ezeket csak tesztekből és tulajdonosok (szubjektív) véleményéből olvastam eddig, semmi ilyen irányú méréssel nem rendelkezem, ezért elnézést kérek, ha tévednék. Egyébként mikorra várható a tesztje tőletek?
Az iglo szerintem inkább intel low end vonalon jelenthet komolyan megoldást, amd-nél én kevésnek érzem.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#7) Witlok


Witlok
tag

Nekem is van egy Iglo 2320-as, de nem tudom használni, mert túl nagy.
Egy AMD K6-2 300-as proci hűtőjét akartam kicserélni erre, de nem fért el az alplapon - egy sor kondi van közvetlen a procifoglalat mellett. A 6 centis venti pedig szintén nagy a régi bordára :(

Nézegettem külön ventillátorokat is, de furcsa mód olcsóbb egy márkás komplett hűtő a Plázában (Pl. Glacialtech) mint egy 50x50-es ventillátor egy elktro boltban a város szélén - sajna most már alig van 50x50-es ventivel szerelt hűtő...

Kicsit furcsa, hogy pl. veszek egy wincsit 20E-ért és mondjuk egy előlapi hűtőt 3.5''-os helyre szeretnék barkácsolni hozzá 2db. 25x25-ös ventivel (felénk ritkán lehet gyárit beszerezni) a 2 venti 10E! (és még csak nem is Papst, hanem amit épp kapnak a nagykerben...).

Szóval nem egészen értem én ezt a felgyorsult világot...

(#8) Flashcash válasza Bagoly (#6) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem jó hűtő ez az igloo ha extra halk gépet építesz 1600/1700XP procira.
Viszont ha erősebb procit használsz ill. nyári meleg van egy nem jól szellőző házban akkor már gondok lehetnek.
Az átlag user jobban jár a Whisperrock vagy a Titan D5TB hűtőkkel, ezek olcsón beszerezhetőek és nincs túl nagy hangjuk.

(#9) andorpapa válasza Bagoly (#6) üzenetére


andorpapa
őstag

Nem offolsz, szó sincs róla, csak szerintem érdemes megvárni a PROHARDVER!/coolness! többi cikkét is, ugyanis a tesztkonfigunk és a tesztelési metodikánk állandó, nem is csalunk, így valóban rendes lehetőség lesz összehasonlítani a coolereket. A D5TB és a WisperRock II is 8 centis, 2800 rpm körüli ventivel érkezik, ami durván 32-35 CFM levegőt szállít, ez pedig nagyjából 2.5x több az Igloo 6 centis, 3000 rpm típusához képest.

Ezért van az, hogy az Igloo a leghalkabb. Viszont levegőt is sokkal kevesebbet szállít, vagyis ha csak a levegő mennyiséget vesszük, akkor az Igloo szar. Viszont a borda kivitelezése profi, ezért is vagyok vele megelégedve. Nyáron a 2310 egy ideig muzsikált a gépemben, és nem volt vele probléma, így a 2320-at nyáron is ajánlani merem. A lényeg a jó gépszellőzésen van. Ugyanis megfigyeléseim szerint az alacsony légszállítású coolerek a meleg gépházban nagyon rosszul teljesítenek.

Pont emiatt annyira kedvelt a Titan és a Spire hűtője. Ugyanis egy gyéren hűtött házon belül is jó eredményt hoznak ki egy kis légszállítású ventihez képest, viszont alacsony hőmérsékleten már eltűnik a relatív előnyük. Ebből pedig mi következik? Az, hogy a házadtól is függ a hűtő relatív hűtési képessége. Bizony sokat kell mérlegelni még a hűtővásárlás előtt is!

Aztán másik dolog, a zajszint. Én tudom, hogy a legtöbb user egyenesen retteg a 7000 fordulatos Deltáktól. Azt is tudom, hogy az átlagos 4800 rpm ventikkel nagyjából ki vannak békülve. Még azzal is tisztában vagyok, hogy a 2800 rpm, 8 centis ventik (melyek légszállítása egyezik a 7000-es, 6 centis cuccokkal) megváltást jelentenek, mert halkabbak a 4800-as, 6 centis típusoknál. De rengeteg olyan embert ismerek, akinek még ez is hangos! Hogy mondjak konkrét példát: Dalai Láma kollégánál éppen egy 4800-as, 7 centis Everflow venti kepeszt a hűtőjén, és szerinte ez hangos!

Ő például sokkal jobban meg lenne elégedve az Igloo 2320-as coolerrel. Vagy ott vannak az idősebb userek, itt értem főleg a 40 fölöttieket. Semmi negatív megkülönböztetésről nincs szó, csak annyi, hogy megfigyeléseim szerint ők sokkal érzékenyebbek a ventik zajára. Jó példa erre édesanyám, aki például kegyetlenül meglepődött a 2320-as zajszintjén, és szerinte hangos a 4800 rpm. Ezért lehet ideális választás ez a cooler.

Persze nem a performance kategóriába tartozik, és szerintem a gyárilag megfogalmazott Athlon XP 2600+ is kamu, de egy rendesen szellőző házban, viszonylag átlagos szobahőmérséklet mellett 2000+ -os határ alatt rendes szolgálatot tud tenni. Azt is figyelembe kell még venni, hogy az itt elért maximális hőmérsékletet átlagos felhasználással (videó, böngészés, játék stb) nem lehet elérni. Aki meg gyorsabb (vagy melegebb) procin gondolkodik, vagy gyenge a gépszellőzése, az választhat mást is.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#10) Dalai Láma válasza andorpapa (#9) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Andorpapának igaza van. Legalábbis az én esetemben. Bár én talán kivétel vagyok, mert amikor a szomszédom jött árt hozzánk, és meghallotta a gép hangját, azt mondta, hogy alig hangosabb az ő P166MMX-énél, amiben csak egy táp van, meg a mini venti. Nekem meg 5 db venti van, ebből 4 jelentős: 1 a tápban (hangtalan), egy az orrban, egy meg hátul. És mégis, én jobban élvezném a csendet.

Egy c64-ről váltva bizony elég zajosnak tűnik. És ha jól emléxem, BadGe-nak is volt ilyen problémája, magyarul túl hangos volt a gépe. Lehet, hogy azóta vett egy Intelt :)

A 2320 tényleg jó, így az eredmények alapján is. Persze ha jobban belegondolok, a 2400 sem egy rossz darab, de az egy másik történet...

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#11) Mattyer válasza Dalai Láma (#10) üzenetére


Mattyer
tag

Először azt hittem azt írod, hogy aszomszéd átjött, mert meghallotta a gépedet:DDD

iBook 14'' 1.33ghz

(#12) cigam válasza andorpapa (#3) üzenetére


cigam
félisten

''A ma kapható leghalkabb hűtő a GlacialTech Igloo 2310 és 2320. ''

Akkor a ciikkben miert irod ezt:
''meg merjük kockáztatni azt a kijelentést, hogy még aludni is lehet mellette (jó alvókájú embereknek). ''

Ha jo alvoka kell hozza, akkor mar nem csendes.
Vagy mas elkepzelesunk van a csendrol?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13) Dalai Láma válasza cigam (#12) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Hát hiába tök halk a venti, azért a tápventivel öszeadva van egy kis alapzaj. Én még a 333-as Cerkám hűtőjének zaja mellett sem tudtam aludni (könnyen). Bár engem még az ébresztőórám sec. mutatójának kattogása is halálra tud idegesíteni, de már olyan is volt, hogy kihúztam a magnóm tápkábelét, mert a kikapcsolt állapotban is hallható zúgása (mindegyiknek van) zavart. :)

ÉS ha a 2400-asom hangját egy Dragonorb rohadthangos ventijéhez mérem (aminél még mindig vannak sokkal hangosabbak), akkor az enyém hangtalannak mondható. Ehhez képest egy 2320 már tényleg hangtalannak mondható!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#14) atus válasza cigam (#12) üzenetére


atus
senior tag

Minden relatív. Én 12V-on orkánoltatva is elalszom a gépem mellett néha, aztán van, hogy csak a táp meg a duálventis 60mm@3000rpm megy, és már az is zavar. Egyébként ezek a ventik majdnem ugyanolyanok mint az Yglún, csak kettő van belőlük, és még így is épphogy lehet hallani amikor mennek. Nem úgy mint a tápot... :)

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#15) Dalai Láma válasza atus (#14) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Öhh, most asszem engem sem érdekel semmi az alvásban, akár Ferihegy közepén is el tudnék aludni :) De ez csak azért van, mert k*b@sz€tt$l fáradt vagyok!!!

áramtalanítva: én meg félek az elektroszmogtól :) (persze tegnap egész éjjel ment a rádió, és sugározta a fejemet)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#16) tszelnok


tszelnok
csendes tag

Sziasztok!

Coolink U1B-ről mi a véleményetek? (Nekem ilyen van.) Zajszint papíron ugyanannyi, mint a tesztelet Igloonál (és tényleg halk), viszont réztalpas és a légszállítása is jobb valamivel. Ennek ellenére nálam 3-5 fokkal magasabb a proci hőmérséklete (persze ez függ a háztól, stb-től is).
Lesz teszt erről is?

(#17) igi


igi
aktív tag

Sziasztok!

Én a hétvégén szeretném összeállítani az AMD konfigomat, és éppen a hűtővásárlásnál akadtam el. Igazából a már említett 2 hűtő között vacillálok, mármint az Igloo 2320-as és a WhisprRock II között.
Az elvárásom az lenne, hogy normálisan hűtsön egy 1600+-os XP-t -minimális tuninggal. Minimális tuning alatt értem, hogy ''amit feszemelés nélkül elbír ''. :D
Az Igloo szimpatikusabb, mert kisebb és halkabb , és a számítógép.hu tesztjén ( [L]http://www.szamitogep.hu/show/read.php?id=14601[/L] ) is elég jól szerepelt (max 3°-kal volt melegebb a 4800-asoknál, max. terhelésen 1900+-os XP-vel...).

mit ajánlotok?
Ill. ahétvégéig meglesz a beígért teszt?

üdv: Igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#18) Tuib


Tuib
aktív tag

Az, hogy mi mellett lehet aludni, relatív, nálunk a koliszobában 4, néha 5 gép megy egyszerre, mégis alszik mindenki, mint a bunda... :DD

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#19) elmo


elmo
aktív tag

Ja, minden a winamp hangerőbeállításától függ. ;]

(#20) divot


divot
veterán

Tegnap raktam a házamba egy hátsó ventit. Ma reggel teszteltem a gépet:
Ment a VulpinGLMark, közben zene CD-ről, Inno3dGF3TI200 fölhúzva 220/450-re, az XP1700+ pedig 147-es FSB-n, 1614 Mhz-en.
2310-es hűtővel - alvós zajszint mellett - egy órányi ízzasztás után 52 fok.

(#21) Balint válasza Den (#4) üzenetére


Balint
tag

A www.tomshardware.com oldalon van egy eleg reszletes hutoteszt... erdemes a legvegen levo grafikonokat megnezegetni, hogy mi mennyit tud...

(#22) Balint válasza Den (#4) üzenetére


Balint
tag

Hello!

A www.tomshardware.com oldalra nemrégiben felkerült egy elég részletes hűtőteszt... Van benne igloo és titan is...
Röviden annyit: az igloo halkabb volt de vagy 5 fokkal gyengébb.
Érdemes a cikk végén lévő grafikonokat megnézegetni...

(#23) Balint válasza Balint (#22) üzenetére


Balint
tag

Bocs a dupla hozzászólásért... :) most már tripláért.

(#24) deepwell


deepwell
aktív tag

Halk es jol hut a vizhutesem :))) vagy nem arrol szolt a cikk ????

Framerate is LIFE !

(#25) LordX válasza andorpapa (#3) üzenetére


LordX
veterán

[kötözködés]
Mutassak neked hűtőt Via C3-ra venti nélkül? Utána jelentsd ki, hogy az XY hűtő a leghalkabb...
[/kötözködés]

(#26) igi válasza Balint (#22) üzenetére


igi
aktív tag

Az 5 fokos különbség tényleg ott van, de ott a 2310-es szerepel a tesztben, és a 2320-asnak jóval jobb a hűtőteljesítménye, mint a 2310-esnek.

2320 - 0,47 °C/W

2310 - 0,59 °C/W

Igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#27) vitius


vitius
csendes tag

Tény, hogy a Titan D5TB/TC hűtők csendesebbek és jobban is hűtenek. A cikken fellelkesülve betankolt a cégünk pár darabot, de sajnos rossz húzásnak bizonyult. Maradunk a Titan-nál.

(#28) petka


petka
csendes tag

Szia

Nem értek veled egyet, mert.
Valszeg nem olvastad el figyelmesen Andorpapa írását, ugyanis benne volt, hogy a ház rosszul szellőzik.
1700XP @ 1900 nem = 1900XP gyári hőtermelés, nagyobb. Kb 2100XP
Írásban szerepelt az is, hogy átlag usernek, akiknek nem fontos a tuning, de kell egy halk gép.

Nos, egy házventi, (esetleg 2) kb 4-6 Cfokot javít egy ilyen eredményen.
1700XP 100%-ot egy átlag user nem hozza ki soha. Játék, video, net, amire kell, nem fog ennyi hőt termelni.

1700XP @ 1900 @ 100% meg pláne nem jön ki.
Az a hő kb 2200XP+ megrángatva.

Andorpapa itt a fórumban írta, hogy 2320 nál nem találkozott halkabb modelel.

Nos, baromi halk, és 2200 XP+ power, házventi, normal szellőzés kb 60C fok max.
Azért ez nem low end intel kategória :)


(#29) Hacked_4002


Hacked_4002
csendes tag

Ez a hülye pöcs bagoly már megint okoskodik.... :(, nem elég hogy meleg...

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#30) Yutani


Yutani
nagyúr

Nos, nemrég vettem egy ilyen hűtőtt, egy Tualatin Celeronhoz, amely 1.625 volton megy 1600 MHz-en.

Azt tapasztaltam eddig, hogy a Tua nem szereti az 50°C körüli vagy annál magasabb hőmérsékletet.

A felszerelés a gyári hűtőpasztával történt, remélem elegendő a procira...

Az a helyzet, hogy nyitott háznál, szobahőmérsékleten eléri az 50 fokot, és ekkor már hibával kilépnek a programok. Tehát lejjebb kellett vinnem a sebességet és a feszültséget.
Ebből kifolyólag 1,55 GHz-en megy a proci, 1,55 Volton, így 47-48 fok körül van a hőmérséklete. Nyitott háznál.

Lehet, hogy leveszem a hűtőt, és felkenek saját hővezető pasztát, hogy tuti legyen a proci és a hűtő között a megfelelő mennyiségű hővezető közeg.
Viszont el kell ismerni, valóban csendes a hűtő, ennek legalább örülök.

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.