Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Allien


Allien
veterán

Hüle kérdés, de egy ilyen alaplap bele építhető egy normál házba is? Gondolom, a csavarozás kérdése csak.:)) Egy AMD-s Foxconn NF4K8MC-ERS Socket 939 elég kellemes látvány, bár, kíváncsi lennék a ''tuning'' részére is, igaz, nem erről szól a microATX, ugye.:DDD

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2) Jancsi


Jancsi
aktív tag

K7-es mATX-es alapok közzül az Asrock K7S41-esét még viszonylag könnyen be lehet szerezni, olyan 8-9E körül. Igaz nincs rajta SATA, és a GX verzió csak 333as FSB-t támogat és két PCI csati van rajtuk. Bővebben: link

Ha lessz időm elolvasom az egész cikket, csak most rohannom kell, de eddig nagyon jónak néz ki :C

Mod:
Allien minden gond nélkül be lehet építeni, neki sokági volt mATX alap ATX házban, a tuning alaplapnként változó, jol oda kell figyelni vásárlásnál :D

[Szerkesztve]

(#3) BobMaster válasza Allien (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

Beszerelhető.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#4) t_ferenc


t_ferenc
őstag

gondolkodom az otthoni abit st6, p3 cel 1,2ghz tualatin, 384mb sdram gép lecserélésén vmi olcsó modernebbre: mondjuk egy s754-es sempronra vagy esetleg egy a64-re.

ki mit ajánlana?

if you fall seven times, stand up eight

(#5) Allien válasza t_ferenc (#4) üzenetére


Allien
veterán

Hát inkább a Socket 939, mert az a nyerő!:)) Lehet, kicsivel drágább, de hosszabb távon marad kihasználható! Ergo, mégis olcsóbb így.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6) t_ferenc válasza Allien (#5) üzenetére


t_ferenc
őstag

értem én, és vártam is ezt a választ. :C de most tényleg nincs rá keret. meg csak apámnak kéne netezésre, úgyhogy nyílván hagyom a p3-ast, mert arra tökéletesen megfelel.

[Szerkesztve]

if you fall seven times, stand up eight

(#7) rudi válasza Allien (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

A kis Foxconn ház és az Nforce4-es alaplap már nálunk van, még kell egy low profile AOpen GF6600 és kész az izmos kisgép.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) rudi válasza t_ferenc (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha nem kell hűdehosszú időre meg hűdeerős, akkor bőven jó a S754-es Sempron is. Külföldi tesztekben az újabbakat mocskosul lehetett húzni. Még mindíg olcsóbbak a 939-eseknél, egy 8-12 futószalagos VGA-val és 1 GB memóriáva pár évig elég lesz még játékra is. A Socket 939 baja, hogy elég drága hozzá az alaplap.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) ftc válasza rudi (#8) üzenetére


ftc
nagyúr

Ha 20K drága....akkor mi az olcso?
Itt értem:
MSI RS480M2 késöbbbi bövithetösége naggyon jo(PCI-E)

[Szerkesztve]

(#10) Raymond


Raymond
félisten

A bemutatott hazak mellett SZVSZ nagyon jo megoldas meg az Antec Aria haz is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#11) erdoke válasza rudi (#8) üzenetére


erdoke
titán

Meg bazira melegszik az nF4 egy ilyen kis dobozban. :(

A legjobb aláírás a héten

(#12) Daneey


Daneey
tag

Nem tudjátok, lehet olyan házat kapni, ami a tetején fogó van (ilyen kis fogó, ami az aktatáskákon).

Most elsősorban nem barebon-ra gondolok, hiszen egy ilyen cikk a jövő héten lesz rudi által (ha jól kivettem a szavaiból) :).


Mert ha van ilyen fogó, akkor lehet bárhova cipelni, bővíthető, és jó. :DDD

[Szerkesztve]

(#13) jeges válasza Daneey (#12) üzenetére


jeges
senior tag

a sweex carry házak ilyenek, ha jól emlékszem :U

szerk: pl itt elvileg van Bővebben: link, de keress rá google-on...

[Szerkesztve]

(#14) Daneey válasza jeges (#13) üzenetére


Daneey
tag

Sweex :F? Hááát, nem is tudom. Nem azért mondom; még nincs semmi tapasztalatom ezzel a márkával kapcsolatban, de azt tuzdom, hogy a Sweex mindent gyárt: 5.1 hangkarit, tápot, modemet, minden kiegészítőt. És hogyha egy cég mindenfélét gyárt felületesen, és nem egy termékete alalposan, akkor nem tudom :F. De réegbben vettem egy Sweex 51. hangkairt, és a Windows emiatt kapogatott kékhalált. Leiltottam, elmúlt...


Rudi: nagyon jó a cikk; direkt nem került bele az ASUS P4R800-VM alaplap? Ez is mATX, ATI chipset, 4 USB. Sztem jó is hogy nem került bele, mert egyszer vettem ilyet: és nagyon nem jó: folyamatosan kéhalált kapok tőle. Eseménynaplóban, mindig a chipset áll. Más alaplappal (ugyanebben a harvderkörnyezetben) nem fordult elő a probléma.


Egy kérdésem lenne hozzád: a cikkek termékeinek képeit ti csináljátok, vagy az Internetről szerzitek (nem hiszen, mert vannak félkész konfigok is a képeken)? Mert milyen környezetben fényképezitek le őket (mert tiszta fehér körülötte minden)? Előre is köszi a választ...

[Szerkesztve]

(#15) Daneey válasza jeges (#13) üzenetére


Daneey
tag

Érdekes nem találtam meg a Sweex hivatalos oldalán házakat, pedig 10 percig kutakodtam. :(. Csak bill, egér, meg a szokásos kiegészítők voltak. De Carry házak nem. Kíváncsi vagyok, lehet-e mATX-es Carry házat kapni a Sweex-től. De ha nem, az sem baj. Majd faragok az AOpen házára egy fogot magamtól :).

[Szerkesztve]

(#16) Allien válasza erdoke (#11) üzenetére


Allien
veterán

Én azért gondoltam, hogy a jelenlegi (normál méretü, sőt!) házamba raknám be. Mivel eleve kisebb, koncentráltan lehetne a levegőt ráfujatni, és távolabb maradna a wincsi-dvd résztől esettleg, illetve, a kábelek is talán normásilabban lehetne elrendezni. Bár, keresnem kellene egy olyan emberkét, aki találkozott sok fajta (márka) alaplappal. Igaz, nem most akarom lecserélni a rendszeremet, de érdekelne a Sapphire, mint alaplapgyártó.:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#17) rudi válasza Raymond (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Jó, csakn nem nagyon (vagyis inkább magyon nem) lehet kapni. A halk gépes cikkhez akartam egyet, de nem jött össze.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) rudi válasza ftc (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Az nForce 4 alaplapok általában 25-35000 Ft között vannak (kiskerbruttó). Az nForce3-asok 20.000 Ft alatt. Lehet, hogy hihetetlen, de sokaknak drága a 20 000 Ft-s alaplap... sajnos...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) rudi válasza erdoke (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Gondolom nem véletlenül került ventilátor a chipre. A melegedés méréke nemsokára kiderül, a Foxconn ház és alaplap meg lesz járatva egy cikk erejéig.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) rudi válasza Daneey (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Ahol van rá lehetőség, ott saját képet használunk (mondjuk korábbi cikkből). Ilyenek voltak a Chieftec kisház képei. Ha nincs ilyem, akkor a gyártók oldalait használjuk.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) Ja no válasza rudi (#7) üzenetére


Ja no
aktív tag

Rudi,
A két csipszet közt grafikailag mi a különbség? (915G kontra 865G)
Jelenleg egy mATX-i815 lap onboard vidóját használom és a 3d-s tervezőrendszer még éppen elfut rajta, bár elég sok megszorítással.
Viszont lassacskán kellen egy új vas ami cipelhető is, ezért gondolkodom újra egy mATX lapban. Az általad említett 6600GT helyett tudnál olyan VGA-t mondani ami nem drágább 10-15kHUF nál, de azért lényegesen jobb az alaplapinál? ( persze lowprofile!). Játékra nem kell, a chickenInvaders meg elfut bármelyiken.

(#22) rudi válasza Ja no (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

A 915G grafikai motorja jobb mint a 865-ösé, de nem egy leányálom. A legerősebb a mostani integráltak közül az ATI RS300-as chipsetjében figyelő Radeon 9100-es. Ez most még itt-ott kapható, DX8-as. Elvileg a mai és a jövőbeli integráltak 2 futószalagosak lesznek addig, amíg lesz 4 futószalagos különálló VGA. Ha jól tudom, az Nforce 4 sorozatból is készülőben van valami integrált VGA-s cucc és az új ATI RS chipszerekben is van egy 2 futószalagos apróság, de ezek még odébb vannak.

A low-profile VGA-k általában 64 bites memvezérlőt kapnak és 4 futószalagosak. 10-15 000 Ft között, Radeonból van 9250, 9550 talán 9600, GeForceből 5200, 5500 talán 5700. PCI Expressben van X300, X300 Hyper memory és X600 valamint GeForceből 6200, 6200 Turbocache és 6600-as.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) Ja no válasza rudi (#22) üzenetére


Ja no
aktív tag

Huh ez nagyon kimerítő válasz. Köszi.
Integráltból tudsz esetleg olyan mATX deszkát mondani amiben a Radeon9100-as van? Amiket én találtam azok laptopokban vannak. Vagy valamit ami azért jobb mint egy Intel Extreme Graphics és van valami köze az OpenGL-hez? Végülis szívesen kihagynék mindenféle kártyát és akkor nagyon pici boxban elférne az egész. Meg tápból is csak egy 150-250W-os lapos valamit tervezek, szóval nem szeretnék egy plusz kártyát is etetni ha nem muszáj. (Nem ragaszkodom az intel alapu rendszerhez, bár szvsz mATX-ben kiforrottabnak tűnik /?/ )

[Szerkesztve]

(#24) rudi válasza Ja no (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem ne tervezgess, hanem nézd meg ezt:Bővebben: link most az RS300-as Deluxe verzió 41 000 Ft, jövő hétre tartogattam.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) rudi válasza Ja no (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

A Radeonok nem szeretik az OpenGL-t, abban az NV jobb.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) Ja no válasza rudi (#24) üzenetére


Ja no
aktív tag

Hát, kezdesz megingatni. Ha veszek egy normális mATX-et valahol 18körül plusz hozzá egy tápot kb ugyanennyiért meg egy 14kHUF-os videót meg 3,5kHUF-ért egy kártyaolvasót, akkor már csak 1500 Ft-tal fizettem többet, mint így a komplett dobozolt valamiért. -1500ból meg nem tudok házikót gyártani. :)))
Asszem a méretén sem tudnék lényegesen kicsinyíteni (91 x 357 x 275 mm), talán a 357mm-t tornáznám le 265-re, de annyit meg nem ér az egész.
Ez a gép megy régebbi cerkákkal is? (2GHz körüli. A sebességgel nem nagyon van gondom, inkább a videoteljesítmény szerény a jelenlegi vasamon)
Ha még nálatok raboskodik a masina, tudnál-e esetleg egy stress-test-et is csinálni? Valami fullos tesztprogival hajtani napokig.
És gratulálok a cikkhez! ekkora terjedelemmel soxor egy többrésztvevős tesztben sem találkozni.
Még annyit kérdeznék, hogy kinél lehet majd kiskerben megvenni.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#27) rudi válasza Ja no (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Az Asus Pundit már régen nincs nálunk, szóval tesztelni nem nagyon tudjuk. Megy régebbi Celeronokkal is (persze P4 alapúakkal). Egy ilyen összerakott géphez sok hasznos kiegészítő is jön. Pundit esetében pl. nem tudom, milyen CPU coolerek férnek bele, de adnak hozzá egy formatervezettet és talán rövid IDE kábeleket is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) Ja no válasza rudi (#27) üzenetére


Ja no
aktív tag

Ugye csak egy IDE csati van rajta? (nekem ennyi még éppen elmegy a vinyóhoz, ill. CD-hez). A coolert olvastam hogy benne van, jó hogy nem kell külön vadászni. És ráadásul rézből van, bár mintha nem lettetek volna eldőlve a minőségétől.
OpenGL egyáltalán nem támogatott ebben a 9100-asban, vagy csak nem az erőssége? És mit támogat helyette? (bocs a láma kérdésért!)
Ha a progi igényelné az OpenGL-t, de nem megy, akkor újfent a CPU-nak kell számolni mindent, vagy azért valamennyit leoszt belőle a GPU-nak is?

(#29) rudi válasza Ja no (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

Elvileg van még egy S-ATA Bővebben: link. A Radeon 9100 is tud OpenGL-t csak ebben az Nvidia kártyái jobbak és a drivereik is jobbak. Emellett tud DirecX 8-at.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) Ja no válasza rudi (#29) üzenetére


Ja no
aktív tag

König! ha veszek mostanság, akkor 95% hogy ez lesz a nyerő.

(#31) rudi válasza Ja no (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Még egy fontosság! Rossz árat írtam, a 41100 az Asus Terminatorhoz tartozik, a Pundit-R 45000 Ft környékén van. Szerintem várd meg a jövő hetet, sok érdekes barbone van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) Ja no válasza rudi (#31) üzenetére


Ja no
aktív tag

Az bruttóban még egy ötös. :(
Valamikor szeptember folyamán lesz esedékes a dolog, ezért most csak terepszemlét tartok. Várom a teljes cikket a többi barebone-nal. :)

(#33) konrad válasza rudi (#31) üzenetére


konrad
aktív tag

Aopen házat Mo.on hol forgalmazzák és mennyiért?

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#34) rudi válasza konrad (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

A forgalmazó a Sowah, 15-35000 forint között vannak FSP táppal. Néhányat teszteltünk is, minőségi házak, gyakran full aluból.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) c41r0^


c41r0^
őstag

Itt egy további, Socket A-s alternatíva mATX házakhoz. Igaz, hogy a SiS 741GX chipset-es, így max. 333 az FSB, de cserébe jó kis stabil lapot kapunk, ami pl. egy Sempron 2200+-al (és ugye itt gyárilag max. 333 MHZ az FSB) és 256 MB DDR RAM-mal társítva irodai alkalmazások futtatására tökéletes, sőt multimédiás gépnek is. Az Abit VA-20 br. áránál 2k-val olcsóbb nagykernél, a KM400-as chipset úgysem hoz sokkal több teljesítményt memó írás/olvasás közben. Az integrált VGA pedig ugyanolyan képminőségű 2D-ben.

Bővebben: link

KM400-as chippel szerelt lapokkal is van némi tapasztalatom, kedvenceim az ECS KM400-M2 és L7VMM2 (bár ez VIA KM266 chipsetes) típusok, ezeken azonban nincs SATA, cserébe viszont stabil lapokat kapunk, eddig kb. 12-ből egy sem volt hibás és a mai napig mennek.

[Szerkesztve]

(#36) sequator


sequator
senior tag

''Meghajtókat tekintve a merevlemez fölé egy ötnegyedes és egy három és feles, vagy hét:F ötnegyedes meghajtó szerelhető segédeszköz nélkül.''
ez biztos csak elírás:)
egyébként nekem egy Shuttle MN31N-em van(nForce2 IGP) és azért CoD, BF1942, UT2004 alacson/közepes beállításokkal még elszaladgált, szvsz még játékra sem utolsó.


Sautia

sequator

(#37) Tiggr


Tiggr
tag

Gratula a cikkhez rudi! :)

A cikkben írtad, hogy a notebook kategória után egyet ugrassz méretben... Hát, én azért nagyon örülnék, ha egyszer egy hasonlóan kimerítő cikk jelenne meg a miniITX kategóriáról is! Szeretnék összehozni egy ilyen kisgépet, lehetőleg venti nélkül! Már elkezdtem tervezgetni! Ha összejön, a házat is én fabrikálnám hozzá, de ez még nem biztos, hogy sikerül!

Azért lehet pár kérdésem a kategóriával kapcsolatban? Külön, venti nélküli, 80-120W-os tápot kapni idehaza? Ha igen, az csak olyan, ami külső táp, vagy házba építhető is van? Pl. egyszer szerencsém volt egy ThinTune vékony klienshez, abban nagyon kedves tápi volt! Rendes PC-s tápkábel ment bele, pici, passzív táp volt molex csatikkal és ATX alaplapi kivezetéssel. Na ilyesmi beszerezhető nálunk külön? Lehet-e szerezni notebook DVD meghajtóhoz (methogy ez már van :) ) IDE átalakítót? Külföldön láttam, kb. 11 Euro, de mire ideér, lesz belőle 35... :(

Bocs, tudom, hogy ez nem igazán ide való, de hátha több ilyen rendszert láttatok, mint én, illetve hátha lesz ilyen cikk is... Köszi! :))

[Szerkesztve]

(#38) rudi válasza Tiggr (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

Sajna az ITX cuccok nincsenek a partnereinknél, ezért sem írtam még róluk. Szerintem hozd fel ezt a topicot Bővebben: link és nézd meg a CTS LCD PC topicját Bővebben: link ott találsz infót. Azér itthon is forgalmaznak ITX cuccokat, a topicokban biztosan találsz linket (LCD PC-sbe én írtam egyet). Nemsokára jön egy nagyon pofás Cooler Master ITX ház bemutatója.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) faster


faster
nagyúr

Van valakinek tapasztalat ezzel a házzal? Jó lenne tudni, milyen táp van benne.

Bővebben: link

(#40) Goose-T válasza faster (#39) üzenetére


Goose-T
veterán

Pont most akartam írni, hogy ezt a házat kihagyták a cikkből. Nekem ennek a nagytesója van (sima ATX), a táp ugyanaz, 360W-os ASUS Atlas 36F. Az adataimnál lévő gépet most ez viszi gond nélkül (habár le fogom cserélni a tápot). A szellőzése marha jó az elején lévő rácsnak köszönhetően és nem kell bele speciális táp, belemegy a szabvány is. Elég halk gépet össze lehet rakni vele, nekem sikerült. :) Ja, az ára 12-13K körül van táppal együtt. Szerintem nagyságrendekkel jobb választás a Chieftec Bravo-nál. Van itt pár kép róla: Bővebben: link.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#41) rudi válasza Goose-T (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem esküdnék rá meg, hogy a mATX-es kapható nálunk, de utánanézek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42) faster válasza Goose-T (#40) üzenetére


faster
nagyúr

Köszi az infót. Sajnos ez a tápnév nekem nem mond semmit, kíváncsi vagyok, eredetileg ki gyártja. Ezt a TM-250-es fekete házat láttam egyszer az MM-ben, komplett gépként árulták, és szvsz nagyon szép, elegáns külsője van. Abban a konfigban egy Prescott 3G volt benne, ezért remélhetőleg a szellőzése is megfelelő.

Rudi: Mik**ndnál árulják, egész olcsó, annyira, hogy már gyanús volt nekem, vajon milyen lehet a táp minősége. A Chieftek Bravohoz képest hosszabb (magassága ugyanaz), kicsit keskenyebb, és ahogy a méreteiből ítélem, tényleg normál méretű táp megy bele.

(#43) Goose-T válasza faster (#42) üzenetére


Goose-T
veterán

Korrekt táp, a kétventis tesója (36H) 10 rugóba kerül, írtak is itt róla egy cikket: Bővebben: link. A 36F, ami ezekben a házakban van, masszívabb belsővel bír: Bővebben: link. Bár a bársonyos tápegységes cikk óta mindenki tudja, hogy ez alapján még nem lehet megítélni egy tápot. :DDD Nem egy Codegen/Vargáné/Acorp kategória, az biztos.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44) faster válasza Goose-T (#43) üzenetére


faster
nagyúr

Ha ebben a kis házban is ilyen táp van, akkor gyakorlatilag ingyen van a ház. :) Remélem, nem csak az árlistában szerepel náluk, hanem tényleg van nekik raktáron.

Mod: Köszi az infókat, egyre jobban tetszik ez a ház.

[Szerkesztve]

(#45) Goose-T válasza faster (#44) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha nem lenne nekik, Deicide tud neked hozni, én is tőle vettem. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46) Samott


Samott
addikt

Ez az Aopen H360 nagyon jo darabnak nez ki... a kerdes mar csak az, hogy ''a házhoz mellékelt egyedi processzorhűtő'' ramegy-e egy SocketA-s alaplapra? Mert az Aopen honlapjan csak opcionalis P4-es procihutorol irnak... illetve, hogy Aopen hazakat melyik kiskerben talalok?

Samott

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#47) Tiggr válasza rudi (#38) üzenetére


Tiggr
tag

Köszi, már csekkolom is! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.