Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Hét GeForce FX 5900 a ringben (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Atlantis


Atlantis
veterán

Nagyon jó a cikk!

Mennyire volt hangos az Abit OTES hűtése?
Úgy tudtam, az ASUS -nál a SmartDoctor csak monitorozásra szolgál, a túlhajtásra az ASUS Tweak Utiity nevű progi szolgál. Javítsatok ki, ha tévedek.

Amúgy tényleg jó kis cikk, gratulálok, nem lehetett egyszerű még beszerezni sem a több százezer értékű kártyákat.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2) Atlantis válasza Atlantis (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Bocs, az Abit-os kérdésre megtaláltam a választ. Első olvasásra elbújt.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

miert nincs sebesség össuehasonlító teszt ???

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#4) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Az AOpen Ultra zsuga dobozat a Proletar 5900-erol koppintottak :D

(#5) JulWCZar válasza GigabyteFan (#3) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Az uj driverekben be lehet allitani mennyi legyen a 3DMark pontszam, ugyhogy felesleges :) :C

(#6) Viktor77 válasza JulWCZar (#5) üzenetére


Viktor77
titán

Ez nagyooon komoly! :D:D:D:D:D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) -Devil-


-Devil-
aktív tag

Jó kis cikk, remek munka! Gratulálok!

Egyébként meglepő, hogy az Asus kártyája ''ennyire'' olcsó. Sokkal drágább szokott lenni, de ezt most jól eltalálták. Szívesen látnék egy ilyet a masinámban. :D 1 dolog tart vissza, ez a HL2 balhé, meg társai.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#8) Ploszi


Ploszi
senior tag

hihetetlen szembesülni ezekkel a hőmérsékletekkel és zajszintekkel, hogy a helyfoglalást már nem is említsük :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#9) zetecR válasza -Devil- (#7) üzenetére


zetecR
addikt

Azaz, hogy DX9 alatt hulladék...

(#10) sebela válasza Ploszi (#8) üzenetére


sebela
aktív tag

Maglassulási küszöb 140-145 °C...
Ez csak nekem tűnik nagyon soknak?:DDD

Egyébként nagyon jó a cik (legalább szembesültünk az adatokkal)...:DDD)

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#11) -Devil- válasza zetecR (#9) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Hulladéknak nem mondanám, inkább úgy jellemezném, hogy rendkívül gyengén teljesít DX9 téren. Attól, hogy gyenge, még nem hulladék. :)

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#12) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Kéretik NEM flame-elni, ellenkező esetben vasszigorral suhintjuk meg virtuális kardjainkat...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) Stitch válasza JulWCZar (#5) üzenetére


Stitch
őstag

MegaLOL!!! :)):)):))

(#14) fLeSs válasza GigabyteFan (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

elolvastad a cikket? :F

Hangsúlyos, hogy ez egy összehasonlító ''shoot-out'' (horizontális teszt), tehát egy adott terméktípusból az egyes gyártók megoldásai versenyeznek. Ebből következően fps eredményeket és 3DMark pontokat nem közlünk, hiszen a különböző implementációk között az eredménykülönbségek elhanyagolhatóak lennének (ellenőriztük!).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) fLeSs válasza Atlantis (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az OTES hűtés hangos. Legalábbis nekünk :DD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) -Devil- válasza Parci (#12) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Aki nem érzi magát bűnösnek, húzza le a fejét! :D Nincs itt veszekedés. Reméljük nem is lesz.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#17) -Devil- válasza fLeSs (#15) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Jó fületek van! :D Engem eddig speciel csak a 10000 RPM-es ventillátorok zavartak, de azok piszkosul. Most, hogy hidegebb van :D , lekapcsoltam 2 ventit a gépházban. Az első 2 napon feltűnt, milyen csendes lett a gép. Most, egy hónappal később, már nem tűnik halkabbnak.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#18) anulu


anulu
félisten

Nagyon tetszett a cikk, gratula hozzá! És észrevettem egy - szerintem nem csak számomra - óriási pozitívumot. Szép nagy, és így jól kivehető képek vannak. Egy kissé már elegem volt abból, hogy 640*480, vagy kisebb képeket raknak a cikkekbe az íróik (nem feltétlenül Ti)! A 19''-es monitoromon, 1280*1024-ben nagyon nehezen volt értelmezhető 1-1 kép. Így viszont tökéletes!!!!! :C:C:C

A kártyákhoz. Még esik bruttó 30ezret az ASUS kártyája és beruházok rá! Vagy megpróbálom valakinél megnézni, utána megnézem haverom R9800-át, és a saját tapasztalataim alapján fogok dönteni. Tetszenek ezek a megoldások, a HL2 pedig szerintem ugyan olyan hibátlanul fog menni az nV és az ATi kártyáin is. Ezt a mondatomat nem vitaindítónak szántam.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) gergoke

komolyan ezek az értékelési szempontok amiket a ''cikk'' végén olvashatok?

idézek: ''Az Abit Siluro FX5900 OTES kártyája a csomagolásban nem mutat fel semmi újat, ráadásul a körítés sem nevezhető bőségesnek, ezért erre 6 pontot kap. A kártya hűtési megoldása ötletes, de mivel nem tudtunk konkrét értékeket mérni, ezért csak a ''kézrátételes'' módszerrel ítélkeztünk. A borda az izzasztás után forró volt. A hűtés a hangos kategóriába tartozik, talán ezért cserébe jól tuningolható, ráadásul kéken világít, ezen szempontok alapján 7 pontot kap.''

''hűtési megoldása kívülről ötletes, designosnak hat, ráadásul szép kéken világít, azonban az összességében leggyengébb tuningeredmények és a relatíve magas hang ezt az összképet lerontják, ismét csak 7 pont''

''designos csomagolásban'', ''szép dobozt kapott'', ''kéken világít'' a szerző imádja a szép dobozokat és a ledes ventiket ezt le tudtam szűrni azért...

nem szép a doboza? ezek a legfőbb szempontok és ismérvek egy vga esetében?
-----


kézzel ''mérve'' a melegedés? hűtés fülre?

szerintem egy infrás hőmérő manapság nem olyan eszeveszett költség, hogy ne lehessen kibírni abban az esetben, ha igazán ígényesen szeretnétek a teszteket végezni.
[L]http://www.conrad.hu/nakup/prikaz.asp?Kat_Stev=121010[/L]

audiometer-t nehezebb és drágább szerezni, ahogy néztem kb. 300usd, így itt elfogadhatóbb az ennyire szubjektív (fülelt) teszt... mondjuk lehet hogy egy leharcolt nokia 6250-et kellene keresni ugyanis abban van ilyen funkció. bár nem tudom milyen határok közt és pontossággal tud mérni ugye. már ha használható egyáltalán erre...
-----


komolyan nem lettek lemérve, tesztelve a kártyák legalább egy vga limitált felbontásban?
-----


megkérdezném, hogy akkor ez miért teszt és miért nem csak bemutató? sok kártya bemutatója, sok oldalon, sok képpel? ez jobban illik rá szerintem.

és még mielőtt az lenne, hogy szar alak vagyok és nem becsülöm a beleölt munkát és időt kijelentem, hogy nem erről van szó. korántsem. hanem arról, hogy ezen a cikken és a szinvonalán igazán lehetne mit javítani...

(#20) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Mindenkinek teccenek a hátterek? :DD Akkor hullámozzunk :D:D:D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) zax válasza gergoke (#19) üzenetére


zax
tag

Tényleg röhejes, hogy az értékelésnél ilyen hatalmas szempont a doboz. Felőlem lehetne papírzacskóban is, ha jó a kártya :)

R.I.P. Pentium 4

(#23) Parci válasza gergoke (#19) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

OFF

Egy darabig néztem relatíve szótlanul, hogy osztod az észt számos cikk kapcsán, de most engedd meg, hogy legalább egy picit szóvá tegyem. Azon nagyon kevés emberek egyike vagy, aki speciel bizonyíthatta is cikkíró képességeit a PH!-n, nem csak ''passzív'' olvasóként kénytelen szemlélni az eseményeket.

A cikkeidet nem kritizálnám, de azt minimum te is tudod, hogy rajtad kívül még legalább 1-2 ember kellett ahhoz, hogy azok ''szalonképesek'' legyenek, azaz kikerülhessenek az oldalra. Azt is tudod, hogy ugyanúgy vétettél hibákat.

Nem tudom, alapvetően mi a problémád, de hogy nem arról van szó, hogy konstruktívan állnál hozzá bármihez is itt és ezen témában, az nyilvánvaló. A telefonszámaink tudod, szólhatnál, segíthetnél. Nem teszed. Sőt, egyáltalán nem jelzel, még egy emailt sem írsz, egyedül a fórumot használod arra, hogy qrva konstruktív, jóindulatú módon ''segíts''. Mástól abszolút elfogadnám a kritika ilyen formáját, tőled picit röhejes. Olyan, mintha én ''üzengetnék'' MLacának a fórumban, hogy mi a gáz a cikkével. Kizárólag segítő szándékkal, persze...

Rendkívül elegáns ráadásul minderre úgy reagálni, hogy ''mert Parciék minden kritikán megsértődnek'', de ha fair lennél, tudnád, hogy ezt ebbe a helyzetbe nehéz lenne beleerőltetni. A cseszegetés netovábbja volt a múltkori fps mértékegység kapcsán szétkajabált sérelmed, ami - annak fényében, hogy milyen mélységű cikkre reagáltál, és hogy még hány vezető külföldi site-on nem voltak ezek feltüntetve -, picit (nagyon) rosszindulatúan hatott. Lehet egy bombanőt azért szekálni, mert van egy pattanás a lábán, de kicsit nevetséges.

Ne haragudj, hogy ezt az egészet leírtam, de nem szeretném teljesen szótlanul végignézni, hogy rajtunk töltöd ki a lelkivilágod. És bár legkevésbé sincs igazad ebben az egészben, de még ha lenne is, akkor is, azok után ahogy az egész munkából és a PH!-ból kiszálltál, már csak tisztességből is moderálhatnád magad. Legalább te, ugyanis sokakkal ellentétben te NEM egy anonim olvasó vagy a fórumon.

ON


Írtunk már cikket mind a GeForce FX 5900-ról, mind a Radeon 9800-ról. Ott vannak tesztek, nem 128db, de annyi, amennyit mutatni akartunk. Írtunk külön cikket a FX architektúráról is anno, így a GeForce FX 5900, mint olyan, mint elméletileg, mind tesztekben be lett mutatva, részletesen.

Áruld már el nekem: mi a fészkes fenéért kellett volna most mégegyszer végigjátszani az összes kártyánál?! Válaszolok: semmiért. Amire a legnagyobb bizonyíték az, hogy megtettük (mert bár elméletileg felesleges, ''hátha''), és persze - minő döbbenet - gyakorlatilag semmi különbség nem volt.

Értékelés: a doboz nem csak a papírt jelenti, hanem a hozzá adott CD-ket, stb. Azaz a ''körítést''. Érted? Ráadásul egy szempont a sok közül...

Infrás hőmérő: klassz ötlet, köszi. MÉG EZ IS meglesz itt előbb-utóbb.


OFF

A sok remek tippnek egyébként még jobban örültünk volna, ha akkor jönnek, amikor még ''itt dolgoztál''. Léteznek más fórumok itthon, ahol divat mindenekfelett osztani az észt, légyszi hagyd el ezt a stílust, ha közénk ereszkedsz.

ON

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Sztem ha leírjuk, hogy:

3DMark03 default teszt

abit 5503 pont
aopen 5702 pont
asus 5541 pont
chaintech 5499 pont
gainward 5498 pont
leadtek 5501 pont
msi 5502 pont

vagy hogy

UT2K3 AA meg AF-ek bekapcs

abit 182 fps
aopen 180 fps
asus 181 fps
chaintech 183 fps
gainward 181 fps
leadtek 179 fps
msi 178 fps

akkor az lett volna a baj, hogy ezt leírtuk, mert semmi értelme :C

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) Vitus


Vitus
őstag

Nadon teccet a teszt :) Azért az elég érdekes, hogy elvileg az fx5900 az fx5800-nak egy javított változata amiben többek között talán a melegedést kelett volna kijavítani (ami ezek szerint nem volt probléma az fx5800-nál) mert az én ASUS V9900-am az 48-51 fok között mozgott, alaphelyzetben is és egy pár óra Battlefield után is. Meg választ kaptam arra is, hogy én meg csodálkoztam és mint vérszomjas héja csaptam le az asus-ra ami meglepő módon annyiba került mint az abit hasonló kártyája ráadásúl több ficsúrt kaptam hozzá :) Pedíg azt hittem de jó vétel volt biztos el volt árazva :) És az MSI ti4200-am dobozán ugyanaz a sisakos pasi volt az elején. :) Szóval teccet :C

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#26) bizi990


bizi990
senior tag

Tuning beállításokhoz tartozó hőmérséklet adatok nincsenek?
bizi

(#27) Fiery válasza Parci (#23) üzenetére


Fiery
veterán

Na nehany megjegyzes:

1) Nem olvastam az eredeti cikket, mivel qrvara nem erdekel a tema, legyen ez az alapallas. Emiatt biztos sokan elitelnek, de a nem is oly reg kitort HL2 koruli baromsag ota egyszeruen felek elolvasni barmilyen videokartyaval foglalkozo cikket. Megvarom inkabb, amig a HL2 es a Doom3 is piacra kerul, aztan majd visszaterek erre a kerdesre.

2) Az alaphelyzet tukreben en csak abbol tudok leszurni valamit, amit Gergoke kiragadott a cikkbol. Az alapjan a cikknek vannak furcsa mozzanatai (remelhetoleg nem tobb, mint amit Gergoke kiemelt). Ennyi erovel egy autot is lehetne ugy tesztelni, hogy ''erzesre tobbet fogyaszt'' vagy hogy ''erzesre jobban gyorsul''. Az utobbinak persze lenne ertelme, felteve hogy a kulonbseg annyira dramai, hogy azt mar tenyleg ossze lehet merni akar gyomor alapjan is, de azert minden autos tesztben ott vannak a mert adatok, nemde? Raadasul egy ilyen videokartyas tesztben dramai kulonbsegek elvileg nem szabadna, hogy legyenek pl. a hutesi teljesitmenyben.

3) Gergoket mar csak a multja miatt sem kellett volna ilyen korulmenyek kozott leteremteni. Ha Ti is hivei vagytok a telefonalasnak/emailezesnek, akkor egyszeruen oda kell csorogni neki, es elmondani neki, hogy ''Figyuzzal, ezt itt es most hagyd abba, jo haverok vagyunk, de mindennek van hatara, most szepen torlom a hozzaszolasodat [mellesleg ennek mar azert is lenne ertelme, mert erdemes lenne a szakmai jelleghez szorosabban kapcsolodni minden hasonlo topicban SZVSZ], es ne haragudj, de mostantol inkabb emailben kuldd az ilyeneket. Amennyiben megint ilyet talalunk, akkor haveri alapon -- mivel teged ismerunk, tudjuk ki vagy, hol lehet elerni, jo srac vagy, kollega vagy -- azonnal toroljuk a hasonlo jellegu hozzaszolasaidat, es majd emailben vagy telefonon letargyaljuk a dolgot''

4) Sajnalom, hogy a kritikara keves kivetellel mindig ugy reagaltok, hogy ''f*szom, mi ezzel rengeteget dolgoztunk, ne koss mar bele mindenbe, mashol is igy van, keves a penzunk ra, blabla''. Ezen legalabb olyan szinten kellene valtoztatni, hogy egy kicsit probaljatok beigerni a juzereknek: ''Dolgozunk rajta, jo otlet.'' vagy ''Megfogadjuk a tanacsodat, igyekszunk a jovoben maskepp hozzaallni a dolgokhoz''. Tudom, most gunyorosan valasztasz majd valaszkent ezek kozul egyet, de _tenyleg_ neha el kellene fogadnotok a kritikat es nem csak elfogadni, hanem megerteni azt is, hogy nem ritkan igaza van a kritikusoknak. Elobb-utobb a falnak beszelesbol az lesz, hogy az ember inkabb beszolongat ide a forumba, hatha feltunik masnak is, hogy mi az abra Veletek, a PH! teammel.

5) Javaslom, hogy elolvasas utan toroljetek ezt a hozzaszolast, valaszt emailben is kuldhetitek. Es javaslom, hogy toroljetek a #19 es #23-ast is, nem sok ertelme van ezeket itthagyni. Ja, es javaslom, hogy legalabb probaljatok meg elfogadni, hogy nem hibatlanok a cikkek, ez sem. Es javitsatok ki, ami tenyleg nem korrekt. A kiragadott Gergoke-fele peldakban van olyan, ami tenyleg felesleges sz*rragas, de annak is lehet az az oka, hogy nem megfeleloen vagy nem megfeleloen reszletesen talaljatok a verdiktet. Ahol lehet, tessek reszletezni, es ne gyertek megint azzal, hogy olvasson vissza a huje juzer. Az ujsagiras nem RTFM, az a programozas...


Fiery

(#28) Atlantis válasza fLeSs (#24) üzenetére


Atlantis
veterán

Lehet, volt róla szó, de hirtelen nem találom.: milyen konfiggal születtek ezek az eredmények?Csak kíváncsiság, tudom, semmi értelme :)
Amúgy még nem hallottam 9700Pro-t, de remélem hétvégén fogok. Így még nincs viszonyítási alapom.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#29) GigabyteFan válasza fLeSs (#14) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

attól, hogy Ti ellenőriztétek attól még engem érdekelt volna ezen kártyák eredményei kontra egy 9800(pro)... nem hiszem, hogy 1-2 táblázat még olyan nagy + munka lett volna ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#30) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

ja az óta kiirtad köszi ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#31) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Nem ezek az eredmények születtek, ezeket csak idebiggyesztettem, hogy kb. ez a helyzet.
Gigabytefan: olvasd el a Világok harca című cikket, abban találsz táblázatokat.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#32) Parci válasza bizi990 (#26) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Biztos, hogy olvastad a cikket..? :P

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33) beeboy válasza fLeSs (#31) üzenetére


beeboy
addikt

bocsi, lehet hogy én vagyok hülye, de ez nekem tök értelmetlen.
pl.
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=255&p=7[/L]

a három táblázat egyforma, persze 1-2 helyen máshol van kiszürkítve.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#34) Glasi válasza Atlantis (#1) üzenetére


Glasi
csendes tag

Egy régebbi vidkártyámhoz (Asus GeForce GTS) találtam anno ezt a SmartDoctor nevű progit, ami tunningolta is a VGA-t. Ezt bírtam a legjobban benne, ha nem futott semmi komolyabb cucc, visszavette a MHz-eket - és a celsius fokokat :DDD - ha el kezdtem játszani feltolta a MHz-eket. :D

A cikkhez gratula, tetszettek a szép, nagy képek a kártyákról, remélem az elkövetkezendő tesztekben is nagyobb felbontású képek lesznek a linkek mögött.

(#35) beeboy válasza fLeSs (#31) üzenetére


beeboy
addikt

és az ut2k3-nál melyik az ati és melyik az nvidia? :F

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#36) Parci válasza Fiery (#27) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Azért megkérlek, hogy a teljes kép érdekében olvasd el a cikket... látni fogod, hogy csak azt nem mértük le, amit nem is tudtunk, nem szoktunk ''érzésre'' csinálni semmit. Egyetlen kártya volt, ami nem adott eredményeket, erre nyilván a teszt közepén jöttünk rá, nem igazán volt mit tenni on-the-fly.

A 4-es pontoddal most nem értek egyet, RTFA (read the fuckin' article :D), a másik cikkel együtt megáll a lábán, és azzal is kezdődik a cikk, hogy az előzőben mit néztünk meg, most pedig mit fogunk. Nem lehet mindig mindent elölről leírni, de szerintem a hyperlinket pont ezért találták fel ;]. Ha nem hivatkoznánk, az valóban gáz volna, de megtettük, egyértelműen.

A 3-as pontod valóban nem fórumtéma, nem is megyek bele ilyesmibe soha -- most egyszer kivételt tettem, mert nem először kellett értetlenül állnom a fórumban. Értelemszerűen a témát én itt lezártam, a mailcímem korlátlan tárhellyel bír :P, ha valóban a segítőkészség buzog gergokében, legközelebb remélhetőleg megtalál.

Kritika: mégegyszer, jöhet, szívesen vesszük, ha megalapozott, és azt látjuk, hogy gondos olvasás után születik (most nem rád célzok) egy reális kritika. Nem is lehetne egy szavunk sem. De, te is tudod, hogy nagyon sokan átfutják a cikket, olyasmit kérnek számon, ami benne van, vagy le van írva, hogy miért nincs benne szándékosan, stb. Vagy, jeleznek valami apróságot, elverve rajtunk a port keményen (lásd bombanő - pattanás hasonlat), ami szintén érdekes hozzáállás.

De, megfogadtam, hogy ezentúl minden cikkhez hozzászólok olvasóként, élen járok majd a korrekt negatív kritika megfogalmazásában :P.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37) turho válasza fLeSs (#31) üzenetére


turho
őstag

Tetszik a cikk, viszonylag pártatlan és nem lenéző a megfogalmazása. Viszont a játék utáni hőfokot magasnak találom minden kártyánál. Nekem az Asus van, de 62 fok fölé nem ment. Most Zalmannal még annyi se.
Általános véleményem: A bordák a fekete randaság kivételével jók, csak ezeket a picurka pöcs ventillátorokat ne erőltetnék már annyira.... Főleg kettőt. Inkább egy nagyobb, alacsony fordulaton. De ennyi ész vagy nincs gyártóéknak, vagy ez az elvárás. Személy szerint Gef2 GTS óta az új kártyáimról élből lehajítottam a kis pörgettyűket. Lehetne akár 1 centis is, de akkor 14.000-es fordulaton kellene mennie. Na szóval ez gáz.
Volt valami olyan mondat, hogy szűrőkondik tömkelege. Szerintem meg nem sok, és megnyugtató hogy tesznek rá. Egyéb típusokra is tesznek. Jobb mintha folyton resetelne meg fagyna akár egy gef3 is. Szükség van rájuk, és nem több mint más kártyákon.
Ja és az eredmények: Tényleg nem ennyi lenne, max. alapon. Inkább 7000 körül húzva. De nem tudom mit számít :) Ha olyan fos dx9-be... :)
Még egy kérdés: Nektek semmi problem nem volt az MSI kártyával? Anno voltak hírek hogy az MSI zsuga nem minden lapban működik.

(#38) turho válasza sebela (#10) üzenetére


turho
őstag

Igen, lehet annyi egy gef2 ultra magjában :) is, ha tényleg ott méred. A többszörös hőlépcső miatt lesz belőle kívülről 50. Ha a bordák hőmérsékletét is megmérte volna a tesztelő, akkor olyasmi hőfokot kapott volna. Az fx gpu úgy mér mint a p4. És hasonló a védelme.

(#39) fLeSs válasza turho (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Amikor a kártyákat teszteltük, még 30-35 fokos meleg volt. Aug. végefelé. Lehet, hogy ezért magasabbak a hőmérsékletek.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#40) ebx


ebx
aktív tag

Tetszik a megközelítés. Én is jobban szeretem vásárlás előtt minél több oldal termékét jó és rossz oldalról is megismerni, és lehetőleg minél objektívebben dönteni.

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#41) ZoCso válasza Parci (#36) üzenetére


ZoCso
senior tag

Ez a cikk most mitől TESZT?
A cím alapján nem ezt vártam. Technikai ismertetőnek megfelel, de TESZT-nek nem nevezném. Én szeretem a táblázatokat, grafikonokat, a bennük levő adatokat könnyű összehasonlítani. Ebben a cikkben semmi ilyet nem találtam.
Elhiszem, hogy nem tartottátok fontosnak az egyes benchmark programok ismételt lefuttatását, de ne vegyétek zokon, ha mások viszont hiányolják ezeket.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#42) Atlantis válasza Glasi (#34) üzenetére


Atlantis
veterán

Kösz, most áttérek Ati-ra, ezért egy darabig nem lesz ASUS VGA-m.De jó tudni, hogy így van.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#43) Parci válasza ZoCso (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Mi így gondolkodtunk:

- írtunk egy cikket az FX architektúráról, még régen.

- aztán jött a R9800 és FX5900 cikk, itt az elméleti részt már nem vettük elő nagyon, hiszen már kitárgyaltuk. lemértük és összevetettük a két kártyát, megnéztük, amit tudtunk és akartunk.

- most jött egy FX5900 shootout. miután az FX5900, mint olyan, már be lett mutatva és meg lett mérve, egyedül arra a kérdésre kerestük a választ, hogy a sok FX5900 közül melyik a jobb. azt már tudtuk, hogy az FX5900, mint olyan, mit jelent, most csak az volt a kérdés, hogy Abit, vagy Chaintech, vagy MSI, vagy...

Lehet, hogy rosszul gondolkodtunk. Hol a hiba?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44) roadside válasza Parci (#43) üzenetére


roadside
csendes tag

Talán valóban a cím hibás.

-= Nem a szegénység a legnagyobb gond a világon =-

(#45) emvy válasza Parci (#43) üzenetére


emvy
nagyúr

OFF

Parci, nem hittem volna, hogy komolyan atveszed Den alairasat :DDD
De jol all, lazit az imidzseden kicsit :DDD

ON

while (!sleep) sheep++;

(#46) Parci válasza roadside (#44) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

De hát teszteltük azokat a fránya zsugákat... :P. A három cikkben együtt MINDEN benne van, amit a témáról mondani tudtunk/akartunk.

Mi lenne a jó cím? Mert a bemutató sem jó, hiszen nem arról van szó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47) Sanya


Sanya
nagyúr

Használ-e egy videókártyának, hogy 90 fokos a chip rajta? szerintem nem..

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#48) bizi990 válasza Parci (#32) üzenetére


bizi990
senior tag

Huhhh! Hát elolvastam, de kicsit késő volt :)
Most megint átfutottam, de nem jövök rá a megoldásra. A két megadott hőfok terhelt és terheletlen állapotra vonatkozik, a húzott beállításra nincs ilyen adat.
Vagy vmit nagyon félreértettem :F
bizi

(#49) Parci válasza bizi990 (#48) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem, bocs, én olvastalak félre. Húzva nem mértük meg, csak alapon és alapon terhelve.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50) Parci válasza Parci (#46) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Átneveztem a címet. Any other requests? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Hét GeForce FX 5900 a ringben (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.