Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BobMaster


BobMaster
senior tag

Én láttam lecsavarozva egy ilyen SATA-s Plextor hátulját. Kicsit elkeseredtem, mert egy sima PATA-SATA konverter van odaheggesztve. :Y Többek közt ezért hosszabb.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#2) Alvin_ti4200 válasza BobMaster (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Akkor a gyanúm beigazolódott:) Amúgy jó a cikk, ezexerint semmi különbség nincs a 2500A és a 2510A között a Firmware-en kívül, cool:DD

(#3) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Nagyon örvendek, hogy beigazolódtak a legrosszabb elképzelések a DL-es írott lemezek kompatibilitásával kapcsolatban... :U

Az meg külön öröm, hogy ASUS 0804P-m van (belül PIO 107D). Gondolom az A07-hez hasonlóan ez se olvassa a DL lemezeket.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) robekri


robekri
addikt

Nem is annyira gáz a 2510A ára!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5) Atlantis válasza BobMaster (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem ez nem baj, úgysem használja ki még a PATA sebességét sem. Aki a kábelezés miatt vesz SATA-t, annak mindegy, hogy natív, vagy nem natív. Sajnos még egy vinyó sem hozza alapban a SATA sebességét, legfeljebb RAID0-ban. Szerintem a bosszantó inkább az, hogy a reklámok során ezt elfelejtik mondani, sokan meg a sebesség miatt veszik meg.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6) szucsi


szucsi
őstag

Vajon az asztali olvasók

a) olvassák-e a DL lemezeket

b) olvassák-e a ''félrecímkézett'' DL lemezeket?

(#7) BobMaster válasza Atlantis (#5) üzenetére


BobMaster
senior tag

Igen, SATA vinyóknál az összes pozitívum a kábelezésben és a 8 Mb cache-ben rejlik. Cserébe baromi hangosan seekel :)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#8) L3zl13 válasza Atlantis (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Viszont az NCQ hasznos dolog. Ahhoz viszont tudtommal natív SATA kell.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) Atlantis válasza BobMaster (#7) üzenetére


Atlantis
veterán

Tapasztalom, nekem is van két Seagate. Meg is ijedek néha, amilyen hangok jönnek a ''gépház felől. Remélem, nincs bajuk.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10) marcee válasza szucsi (#6) üzenetére


marcee
addikt

Annó a dvd írás hajnalán volt valami hír egy író progiról, ami meg tudta változtatni pléldául a DVD--RAM lemezek ''kódját'' DVD-ROM-ra és ezzel lejátszhatóvá vált az írott lemez asztali játékosban is. Tehát nem az optika volt az akadály. Majd eldől, hogy mit hoznak a frissítések...

\m/

(#11) Atlantis válasza L3zl13 (#8) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez minek a rövidítése? Ha jól sejtem, a menet közbeni fel-lecsatlakoztatás. Ha így van, akkor ez is csak keveseknek fontos.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#12) L3zl13 válasza Atlantis (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Native Command Queuing (remélem tényleg így hívják :D). Azaz az meghajtó saját maga képes intelligensen felcserélni a hozzá érkező parancsok sorrendjét, hogy minél kevesebbet kelljen seekelni, és minél gyorsabb legyen az átlagos adatelérés...

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#13) Atlantis válasza L3zl13 (#12) üzenetére


Atlantis
veterán

Ja, igaz, így elsőre nem esett le. Ezt viszont csak az új Intel NB tudja, nem? És csak a vinyónál, szerintem optikai meghajtónál nem is működik.

[Szerkesztve]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#14) L3zl13 válasza Atlantis (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem tom működik-e optikai meghajtóknál. Szerintem működhet elvileg. De mindegy én a SATA vinyókra gondoltam. Mert fentebb ezek előnyeiről is szó esett.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) erdoke


erdoke
titán

Két észrevétel a cikkel kapcsolatosan:

1. A DVD5 írható változatai (DVD-R és DVD+R az egyszerűség kedvéért, de az RW-k is hasonlóak) nem 4,28 GB kapacitásúak, ahogyan az az első oldal alján szerepel. A legkisebbek a DVD+R lemezek, amelyekre pontosan 4 700 372 992 byte fér, ez hozzávetőlegesen 4,3775 GB. A DVD-R lemezekre (bár a +R lemezekkel ellentétben nem pontosan azonos méretűek) kicsivel több fér, kb. 4,38 GB.
2. '' Érdekesség volt, hogy az ND-2500A-DL által megírt DL-lemezt a Nero CD-DVD Speed DVD-ROM-nak látta, míg a 2510-essel megírtat DVD+R DL lemeznek. Ez valószínűleg a módosított firmware egyik hiányossága, hogy nem helyesen nevezi el az írott lemezt. A sima DVD-lemezek esetében ez a baki nem jelentkezett.''
Bizonyos írók támogatják a book-type megváltoztatását (+R/RW lemezeknél), ilyen pl. az NEC tesztelt két meghajtója is. Ennek az asztali lejátszókkal való kompatibilitásban lehet jelentősége, lévén még ma is elég sok ''játékos'' nem támogatja a pluszos lemezeket. DVD-ROM-ként azonban hajlandó lejátszani őket. Elképzelhető tehát, hogy az említett hackelt firmware-ben nem hiba a book-type ilyetén beállítása, hanem a megírt DL +R lemezek asztali lejátszókkal való kompatibilitását hivatott elősegíteni.

A legjobb aláírás a héten

(#16) erdoke válasza BobMaster (#1) üzenetére


erdoke
titán

Ahogy Atlantis is megjegyezte, a SATA csatolófelületnek nem a sebesség miatt van jelentősége az optikai meghajtóknál, ahogy egyelőre a merevlemezeknél sem. Az újabb alaplapok egyetlen IDE csatornával készülnek, és a közeljövőben ez általános tendencia lesz. Emellett 6-8 SATA eszközt lehet az alaplapra csatlakoztatni, tehát az IDE-vel spórolni kell majd.

A legjobb aláírás a héten

(#17) BobMaster válasza erdoke (#16) üzenetére


BobMaster
senior tag

Egy percig sem firtattam, csupán leírtam, hogy mitől hosszabb a SATA-s.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#18) MLaca válasza erdoke (#15) üzenetére


MLaca
őstag

Köszi az infót! Módosítottam némileg a cikk szövegét!

http://mlzphoto.hu/

(#19) erdoke válasza MLaca (#18) üzenetére


erdoke
titán

OK
Elvileg ezekkel az írókkal a book type egy progival bármikor módosítható, tehát firmware-től függetlenül beállítható, hogy a kész lemezt DVD-ROM-nak vagy DVD+R-nek lássa az olvasó.

Jól értettem, hogy a Pioneer író a gyakolatban sem olvasta a megírt DL lemezt? Elvileg ez csak firmware kérdése, hiszen nem nagy a különbség a préselt kétrétegű lemezhez képest. Talán attól félnek, hogy az NEC sorsára jutnak, mert a DL olvasást támogató firmware-ből könnyen lehet DL-írást lehetővé tevőt kreálni?:F

A legjobb aláírás a héten

(#20) erdoke válasza BobMaster (#17) üzenetére


erdoke
titán

OK, csak azt mondtad, hogy elkeseredtél, amikor megláttad a belső átalakítót. Ebből következtettem arra, hogy te ezt hátrámyosnak gondolod.;)

A legjobb aláírás a héten

(#21) MLaca válasza erdoke (#19) üzenetére


MLaca
őstag

Szerintem a későbbiekben a meghajtókhoz (író/olvasó) lesznek firmware frissítések, amivel majd olvashatóvá válik számukra a DL lemez. Még az etalon Toshibánk (SD-M 1802) sem bírkózott meg vele, még a bit settinges DL-el sem, ami azért elég gáz.

http://mlzphoto.hu/

(#22) erdoke válasza MLaca (#21) üzenetére


erdoke
titán

Ahhoz képest, hogy milyen gyorsan változik most az elérhető alapanyagok listája, már közel egy hónapja nem jött ki új FW a Pio íróhoz. Talán éppen valami nagyobbat gyúrnak bele, pl. a DL lemezek olvasása.:F

A legjobb aláírás a héten

(#23) Arhel


Arhel
senior tag

Ha esetleg vkinek megvan a mod.firmwire ami a tesztben volt a NEC2500A-hoz, az lécci dobjon meg emillel vagy egy linkkel >> THX ;)

(#24) LordX


LordX
veterán

A kétrétegű lemez nem más, mint a már megszokott DVD+(-)R korongok kapacitásának (elvi) megduplázása még egy írható (adattároló) réteg segítségével.

A DL lemezeknél hoszabbak a pitek, ezért nem 9,4 (= 2x 4,7) a DL lemezek mérete, hanem kb 8,5 (tehát nem duplázás).

A DL-lemezek kapacitása elvileg 8,5 GB, ami a valóságban 7,98-8 GB-nak felel meg (ugyanígy a hagyományos DVD+R lemezre is csak cca. 4,3 GB írható az elvi 4,7 GB helyett).

Namost már megint az a fránya ''Binary Giga'' vs ''Giga'' probléma van... 4,7GB (Gigabyte) = 4 700 000 000 byte = 4,37 GiB (Binary Gigabyte), valamint 8,5GB = 8 500 000 000 byte = 7,9 GiB (Binary Gigabyte). Tehát az a 8,5 és 4,7 az egy valóságnak megfelelő adat, ez teljes mértékben kihasználható a lemezeken. Csak tudni kell, mi a mértékegység. (Már írtam 4 695 000 000-nél párszázezerrel több bájtot egy DVD-R lemezre).

Egy HW portálnak azért ezt kéne tudnia, nem pedig ''elvileg x, ami valójában y'' mondatokat elhinteni :U

(#25) LordX válasza Arhel (#23) üzenetére


LordX
veterán

(#26) erdoke válasza Arhel (#23) üzenetére


erdoke
titán

Több topicban is találkoztam már vele.:D

''The Dangerous Brothers have posted a modified version of the 2.15 firmware (the shipping firmware for the 2510A drives) here:

--- Link kiszerkesztve by erdoke ---:DDD

However, both the modified firmwares in the ZIP file also have the feature that they can be flashed to an ND2500A drive. There are no media hacks or other changes, such as with Herrie's beta firmwares, though.
''

Google: ND2500A firmware hack download -> Keres
A második oldal alját ajánlom figyelmedbe.:DDD

A legjobb aláírás a héten

(#27) Arhel


Arhel
senior tag

THX to:

LordX
erdoke
:C

(#28) erdoke válasza LordX (#24) üzenetére


erdoke
titán

''Tehát az a 8,5 és 4,7 az egy valóságnak megfelelő adat, ez teljes mértékben kihasználható a lemezeken. Csak tudni kell, mi a mértékegység. (Már írtam 4 695 000 000-nél párszázezerrel több bájtot egy DVD-R lemezre).''

Ebben a formában ez sem igaz, vagyis nem pontos. Javításnak tehát nem felel meg.:D Könnyen meggyőződhetsz róla, ha beteszel bármilyen +R lemezt egy íróba, és megnézed pl. DVDDecrypterrel. Pontosan annyi lesz, amennyit korábban írtam. A -R lemezek már nem egyformák, de mindig nagyobbak a +R-nél, általában 4 706 xxx xxx vagy 4 707 xxx xxx byte kapacitásúak. DVD9+R lemezhez még nem volt szerencsém, így a pontos méretét sem tudom. Abban biztos vagyok, hogy NEM 8 500 000 000 byte a kapacitása, hanem egy kicsivel több vagy kevesebb.;)

A legjobb aláírás a héten

(#29) Legolas


Legolas
senior tag

Mennyibe kerül jelenleg itthon egy írható DL lemez? Beszerezhető egyáltalán, vagy külföldről lehet csak behozni?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#30) LordX válasza erdoke (#28) üzenetére


LordX
veterán

Én kérek elnézést, hogy ''0''-t írtam ''x'' helyett némely karakternél :B

(#31) erdoke válasza LordX (#30) üzenetére


erdoke
titán

:D
Az egész pusztán elméleti, annak kell odafigyelni, aki éppen írni akarja a lemezt.
Mindenesetre a 4,7 és a 8,5 milliárd bájt ugyanúgy nem pontos mint a 4,3 és a 7,9 GB. Viszont már van előtte egy ''cca.'' a cikkben, ami megoldja a problémát.:D

A legjobb aláírás a héten

(#32) MLaca válasza erdoke (#31) üzenetére


MLaca
őstag

''[...]Viszont már van előtte egy ''cca.'' a cikkben, ami megoldja a problémát[...]'' - köszönöm :)

http://mlzphoto.hu/

(#33) nn687


nn687
tag

Szerintem az LG új íróját is beletehettétek volna, bár gondolom ez nem rajtatok múlik... Én a plextorokat sose szerettem, minek 2x 3x annyit kérni 1 kicsit jobbért?(és ez még csak nem is jobb, mert dlt nem ír) (Haveromnak volt anno 8x plex cd írója, de a legtöbb cd-rom csak a 2x esen írt cdit olvasta, néhány a 4x est is, de a 8x ost alig.) Ezért nem is értem, hogy miért erősen ajánlott.

Lesz vajon -R DL is? Biztos lesz, de azt fogják tudni a mai írók írni fw upgradedel?

[Szerkesztve]

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

(#34) DonLeo válasza erdoke (#22) üzenetére


DonLeo
senior tag

vagy ''tojnak'' rá és az A08-at gyúrják ami majd írja a DL-t is

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#35) Tul


Tul
aktív tag

Honnan szedhetem le az új firmwaret az NEC írómhoz?
Érdemes megcsinálnom??? Szerintetek?

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#36) Parci válasza LordX (#24) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Emmárcsak egy ilyen pongyola hw portál... ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37) MLaca válasza erdoke (#22) üzenetére


MLaca
őstag

Hát, jó lenne vmi DL tőlük, bár nem hinném, hogy free lesz, ha lesz egyáltalán.

http://mlzphoto.hu/

(#38) erdoke válasza Tul (#35) üzenetére


erdoke
titán

Ecsémkomám, letalább eztet a tótyikot olvasd má végig!:DDD

A legjobb aláírás a héten

(#39) erdoke válasza MLaca (#37) üzenetére


erdoke
titán

Engem a DL olvasás jobban izgat, írót úgyis csak a 4X érában akarok venni. Addigra a lemezek ára is elfogadható szintre csökken szvsz.

A legjobb aláírás a héten

(#40) MLaca válasza erdoke (#39) üzenetére


MLaca
őstag

Totál off: még mindig van sok klassz eladó holmim! ;)

http://mlzphoto.hu/

(#41) westlake válasza MLaca (#40) üzenetére


westlake
félisten

huuu... szolok valami moderatornak:DD

Play nice!

(#42) MLaca válasza westlake (#41) üzenetére


MLaca
őstag

NEEEEEEEEEEEEEEE! :D

http://mlzphoto.hu/

(#43) erdoke válasza MLaca (#40) üzenetére


erdoke
titán

Totál ReOFF: Sajna engem csak egyben érdekelt volna, pont van hozzá efgy AGP-s TNT2 karim. Alkatrészenként összeszedni egy letöltő/tűzfal konfigot már sokkal nyűgösebb. Lemaradtam, beletörődtem.:D

A legjobb aláírás a héten

(#44) MLaca


MLaca
őstag

Szeretném megragadni itt is a lehetőséget, hogy megkérjek mindenkit NE KÜLDJÖN SENKI NEKEM EMAIL-T, MELYBEN A MÓDOSÍTOTT FIRMWARE-T KÉRI! A cikkben is leírtam, hogy NEM adok (sem -unk) további információt arra vonatkozólag! Akit komolyan érdekli a téma, az keressen rá a guglén! :(((

http://mlzphoto.hu/

(#45) alázógyík válasza MLaca (#44) üzenetére


alázógyík
őstag

Túl pici betűkkel írtad! :))

(#46) benedekco válasza MLaca (#44) üzenetére


benedekco
addikt

vagy olvasson bele a fórumba :D

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#47) erdoke válasza MLaca (#44) üzenetére


erdoke
titán

1. Miért olyan sürgős ez bárkinek, hiszen DVD+R9 még nem is kapható, csak trükkökkel és iszonyat áron.:F
2. Akinek mégis annyira fontos, az nem érdemli meg, ha nem talál 5 percen belül.;]

A legjobb aláírás a héten

(#48) umek


umek
tag

srácok. érdemes most beruházni egy ilyen 2510-es NEC íróba? 30ezer alatt van az ára. nagyon kellene valami dvd író (rengeteg cuccot kellene kiírnom), és nem akarok már egyrétegűt venni, amikor itt a 2rétegű kínálat. mi a vélemény?

Légy korrekt.

(#49) MLaca válasza umek (#48) üzenetére


MLaca
őstag

Olvasd el a cikket :)

http://mlzphoto.hu/

(#50) Udo válasza Arhel (#23) üzenetére


Udo
tag

''

Ha esetleg vkinek megvan a mod.firmwire ami a tesztben volt a NEC2500A-hoz, az lécci dobjon meg emillel vagy egy linkkel >> THX

''

PLZ nekem is dobjon mailt, mert sulinyetben egy ilyen iro tulaja vagyok . es a3 ev az 3 ev

Élni JÓ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.