Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aDamker


aDamker
aktív tag

Szép álom!!
De mi van ha a falusi csávó P4-e nem megy 2.4 gigahertzen??
Becseréli egy nagyobbra mert nem jött be a tuning?
Ja és melyik boltban lehet szériaszám alapján procit venni?
Örülök ha egyáltalán van!!!

(#2) Adi


Adi
senior tag

Itt, a Prohardver boltjában, bár az még csak Socket423-as. :)

ldm start-reconf primary

(#3) Egon


Egon
nagyúr

Ne legyen igazam, de tartok tőle, hogy Mo-on még jó pár napig, de lehet hogy hetekig kell várnunk ezekre a procikra... Még a nagykeres árlistákon sem láttam pl. 1.6A jelű P4-et, nem hogy kiskerben... Ha valaki találkozik bármelyik (magyar) árlistában a cikkben említett procikkal, az szóljon, engem igencsak érdekelne...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) laja válasza aDamker (#1) üzenetére


laja
tag

aDamker,

nem értem, miért vagy ilyen negativ. Ha szépen megkéred, majdnem minden boltban megnézheted a procit, a dobozosokon meg rajta van az infó a dobozon. A tuning, ha alapos információkat szerzel, nem álom, hanem szinte biztos lehetőség... én már évek óta gyakorlom.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#5) laja


laja
tag

Parcinak: gratulálok. A cikk informativ, sőt gördülékeny stilusu és magyarsága is szép. Az utóbbi két dolog elég ritka, nem csak az Interneten, hanem egyre inkább a nyomtatott médiában is...

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#6) Turmoil válasza laja (#5) üzenetére


Turmoil
senior tag

Azért ezt az egy mondatot kérném javítani: ''A Northwood magos P4-esek a bal oldali cella sötétzöld színe jelzi.'' Utána lehet törölni a hozzászólásomat is:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#7) guest


guest
veterán

Rambus-os rendszerbe ilyen proci. De melyik alaplapot ajánljátok?

fsb 150, pci, agp, memoria min fog menni?

prohardver vendég

(#8) laja válasza guest (#7) üzenetére


laja
tag

Abit TH7-II. Állandóan a hardocp.com Intel Only fórumán lógok, ott sokan használják 1.6-os P4-gyel 2400-2500 körül. Egy HIHETETLEN előnye van ennek az alaplapnak: az újabb BIOS-szal használható a fix AGP/PCI sebesség, tehát AZ FSB-TŐL FÜGGETLENÜL mindig 66/33 Mhz-en marad az AGP/PCI sebesség.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#9) guest válasza Egon (#3) üzenetére


guest
veterán

A FEFO árlistáján már vagy két hete lehet ilyet találni, bár nem 30-35000, hanem 40000. Én is rendeltem egyet, elvileg holnap vagy holnapután megjön. A TH7-II már megvan hozzá...

prohardver vendég

(#10) M@N


M@N
csendes tag

;]

(#11) guest


guest
veterán

aDamker:

hat mindig is kellett, jol jott tuninghoz
ismeros. ez nem kerdes!

prohardver vendég

(#12) laja válasza guest (#9) üzenetére


laja
tag

Guest,

a Fefo honlapján csak annyi van, hogy Socket478-as 1.6 Ghz-es P4. A lényeg nem derül ki, vagyis hogy az első széria vagy a Northwood-e.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#13) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Akármennyire is lehet húzni, nekem akkor is inkább AMD kell. Socket A RULEZ!!! Intel fanatikusok, csak óvatosan essenek nekem. (mondjuk én is elfogadnék egy ilyen procit)

AMD RULEZ


''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#14) guest válasza laja (#12) üzenetére


guest
veterán

Nem a FEFO honlapjára gondoltam, hanem a kézzelfogható cellulóz alapú árlistára, és úgy szerepel rajta, hogy PIV 1,6G 512.

prohardver vendég

(#15) Parci válasza Dalai Láma (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Az Intel vs AMD vitát most messziről hagyjuk. Sőt, általában törekedjünk arra, hogy az ennek szentelt témán kívül ne erről szóljon a beszélgetés...

Tehát: a téma a P4, az ''AMD RULEZ'' nem ellenérv :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) guest


guest
veterán

Dalai Láma: úgy is fel lehet fogni ezt a hírt, hogy - bármennyire is fáj ez az AMD rajongóknak - az Intel ezzel a húzásával (nyilván akaratlanul) átvette az ár/teljesítmény szerinti vezető szerepet... Mert ugye 35K nettóért max. 1700+ XP-t kapsz (ami ugye nem egyész másfél gigahertzen ketyeg), a RAM ugyanannyi mint egy AMD procis rendszer esetében (256 MB-nál kb. 1K Ft nettó árkülönbség RDRAM vs DDR SDRAM, illetve van DDR SDRAM-os P4-es alaplap is...), az alaplap esetében meg lehet venni VIA vagy SIS chipsetest, ami szintén nem kerül többe mint egy AMD procihoz készült alaplap... Teljesítményben meg - bármennyire is jó az AMD - az a plusz közel 1 GHz (!!!) csak az Intel javára dönti el a küzdelmet...

Konklúzió: Intel rulez!!! (bocs Parci... :DDD )

prohardver vendég

(#17) HookR válasza guest (#16) üzenetére


HookR
addikt

Azert azt ne felejtsd ki a kepletbol, hogy az emlitett Athlon XP-t is lehet am tuningolni, igy 1400Mhz-es XP (1600+) jo esellyel eldocog 1700-1800Mhz-en is...

Mindettol fuggetlenul valoban impozans a fentebb emlitett P4 kimagaslo teljesitmenye es remek ar/teljesitmeny mutatoja.

U.I.: Az RDRAM ara kozel azonos a DDR-evel ?!?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#18) HookR


HookR
addikt

Hmm... s tenyleg kozel azonos az arfekvese a ket memoriatipusnak. Hiaba, az Intel (es vele kapcsolatos) vonalat nem kovetem oly feszult figyelemmel...

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#19) guest


guest
veterán

Én meg kösyön syépen, de elégedett vagzok a 650es duronommal is... és bár menne többet is ha kérném, mégsem tuningolom, mert amire hasynálom arra bőven elég.
Nektek egyébként mire kell(ene) 2.4 Ghzes processzor? Mihez szükséges ilyen irdatlan számolási teljesítmény? Talán otthon újraszámoltatjátok a NASA 25 évvel ezelőtti kísérleteit?

UI: Mi a véleményetek az alábbi configról (bátyám akar gépet venni) ?

1GHz Duron
ECS K7S5A
pc2100 ram
Gef2 MX400
40 Gb HDD
17 coll monitor

prohardver vendég

(#20) guest


guest
veterán

ÉS HOL LEHET ILYEN 1,6A-T KAPNI ???

Én már egy hónapja bujom az árlistákat, de még egy darabot nem láttam.

prohardver vendég

(#21) guest


guest
veterán

az amd-k a sima homersekletukon is ongyulladnak, huzasnal kiegetik a monitort is hogy nagyobb legyen a kar ... ?

prohardver vendég

(#22) guest


guest
veterán

Mire egy ilyen proci?

Nekem: rendszeresen digizek es csinalok DVD rip-eket (divx, svcd) es ott bizony minden codec/program foleg P4-re van optimalizálva és nem mindegy, hogy 18óráig vagy 3 óráig tart egy svcd elkészülése

Arról nem is zsólva, hogy mindez elmenne miközben dolgoznék a gépen.

Ha végre lehet kapni tuti beruházok ilynre (feltéve, hogy mint amit sok cég csinál celeronnal: találok olyan helyet, ahol vállalnak garanciát a procira és arra is, hogy elmegy 2.2 .. 2.4-en)

Persze netezésre és szövegszerkesztésre ne vegyél ilyet.

NA

prohardver vendég

(#23) Den válasza guest (#22) üzenetére


Den
veterán

Ez a p4-re van optimalizálva, azért nem teljesen igaz. Mert van ami sse-re van optimalizálva, viszont atlon xp-ben van sse, a legújabb divx pedig kimondottan athlonxp-re van optimalizálva. Egyébbként nincs olyan borzasztó különbség a két platform legjobbjai között.

www.simson4t.hu

(#24) laja válasza guest (#19) üzenetére


laja
tag

Mint már többször kifejtettem, a 2.4 Ghz meg a Geforce4 azért kell, hogy MINDEN játék MINDIG simán fusson MINDEN grafikai beállitás maximumával, beleértve az anti-aliasingot, a LOD bias-t és az anizotropikus filteringet is. Na meg nem túl sokára kijön a következő Doom és Unreal.

Néhányan grafikamániásak vagyunk.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#25) h4ndsp1k3n


h4ndsp1k3n
tag

vagy azért, mert egy 2 ghz körüli gépet geforce 3 -4 gyel nem kell frissíteni 3-4 évig és mégis minden menni fog rajta, és egy 40000 proci télleg nem drága

Ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye!

(#26) laja válasza h4ndsp1k3n (#25) üzenetére


laja
tag

Ghatt, az érvelésedben az a bibi, hogy aki ilyet vesz, az úgysem használja ugyanazt a konfigot frissités nélkül egy évnél tovább... tudom, saját tapasztalat.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#27) guest


guest
veterán

Laja: van ilyen ember. A jelenleg gepemhez kb 2 eve nem nyultam hozza. Es 512 ram van benne. Kepzelheted ez ket eve mennyibe kerult. Plane mennyibe kerult akkor egy asus6800deluxe

De ket eve semmi valtozas.

Most viszont itt az ideje egy uj gepnek. Ami megint drága lesz, de tekintve, hogy min 1.5-2 évig nem nyúlok hozzá megéri.
---
Den: SSE2 (mondjuk a divx5 tenyleg szar pelda volt; de foleg CCE-t es TMPGenc-t hasznalok SVCD eloallitasra)

prohardver vendég

(#28) guest


guest
veterán

Skacok, tud valaki helyet ahol 1.6A-s procit lehet kapni?Mar egy ideje hajtom de sehol nem leltem :( . Koszi elore is, udv!

prohardver vendég

(#29) greg214 válasza guest (#27) üzenetére


greg214
tag

18 óra vagy 3 óra :))

Tegnap egy 1600+ XP-vel ujra kellett számoltatnom egy filmet (divx 3e -> divx 5), mert nagy volt (1 cd-re nem fért fel, kettőre meg kicsi). Full psychovisual effect, strong source postprocess, 2 pass. Na, ez tartott 3,5 óráig. Imho ez nem sok, illetve részemről tok mindegy, hogy egy számitásigényes meló, ha igényesek akarunk maradni 2 vagy 3,5 óráig tart-e. Ha rendszeresen szórakozik az ember ilyesmivel, akkor úgy 5 óra után azért elgondolkodik az ember.
A konklúzióm: átlagember minimális idővesztéssel nyugodtan alhat - tuning nélkül. Jó az a 1.6A northwood tuning nélkül is.

Greg O'Rich

(#30) guest


guest
veterán

Na ma megjött a processor, de kiderült, hogy az alaplap meg nemjó. Abit TH7-II. Ezért sajna nem tudom megosztani veletek a tapasztalatokat az 1,6-os northwood. holnap visszaviszem az alaplapot és majd ha megjött az új, írok.

Pilóta

prohardver vendég

(#31) guest


guest
veterán

Nos, holnap lesz egy 1.8A-s cuccom, Abit TH7 IIRaid-el.Majd irok mi az abra.A 35.000-t viszont el lehet felejteni.Aki ennyiert tud 1.6A-t, az hazudik :))))

prohardver vendég

(#32) guest


guest
veterán

greg:
használtál-e már TMPGenc-et svcd készítésre?
celeron2-n (600@900), én igen és eldolgozik az 24 órát is
mivel P3 és P4-re optimalizálták és a visszajelzések szerint igen sikeresen lesz abból 12 is ha nem kevesebb

jó példa a CCE, ami celeron2-re is optimalizálva van és az ugyanezen filmen 8-10 órát matat

Örülnék ha 2,5-3 óra alatt lenne megy egy ilyesmi, mert akkor nem egy nap több filmet is meg tudnék csinálni, miközben tudnék dolgozni is a gépen nem full timeban csak a filmkészítés megy

prohardver vendég

(#33) guest


guest
veterán

Kiderült, hogy nem a TH7-II a rossz, és nem is a processor, mert külön-külön mindkettő jó, csak együtt nem akarnak működni. Elvileg egy BIOS frissítés megoldaná a dolgot, csakhogy mivel Northwood processorom van, nem tudom elindítani a gépet, hogy BIOS-t frissítsek, hogy felismerje a Northwood processort.
Azért egy ilyen cégtől, mint az ABIT, elvárnám, hogy a legújabb BIOS-sal adja el az alaplapot, hiszen már 2001-ben is volt Northwood processor.
Pilóta

prohardver vendég

(#34) laja válasza guest (#30) üzenetére


laja
tag

Megjött az 1.6 Ghz-es Northwood. 46 rongy + Áfa, www.demostudio.hu.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#35) biker


biker
nagyúr

nem tudom, ki mit mond, de a seria számok nem minden. nekem 0f0ah-s 1.5-öm van, amit állítólag mindenki 130-133mhz-en futtat, de nekem fix pci clockal sem megy 117 fölé, mert be sem bootol, be sem kapcsol. ez van.
lehet hogy megveszi a csávó, aztán ha nem megy? mi van? kit érdekel(boltos szemszögből)? 1.6A 1.6 on megy? akkor jó!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#36) guest


guest
veterán

Hello! Azt szeretnem kerdezni toletek hogy melyik a legidealisabb alaplap ehhez a processzorhoz (P41,6A) ??
Segitsegeteket elore is koszonom !!!

prohardver vendég

(#37) guest


guest
veterán

A TH7-II.

prohardver vendég

(#38) guest válasza guest (#36) üzenetére


guest
veterán

Csak vigyázz vele, mert BIOS frissítés nélkül nem ismeri fel a Northwood-ot!

prohardver vendég

(#39) guest


guest
veterán

demostudio-s oldalon kint van egy kép 1,6A 2,39Ghz gyári hütővel

prohardver vendég

(#40) guest


guest
veterán

ehh ez kell ! :-)

prohardver vendég

(#41) guest


guest
veterán

Abit TH7 II Raides lapomban az 1.8A-s cput 2x190MHz-nek ismerte fel, szarakodott, satobbi. Sima command prompt azert megy, egy 38as BIOSt kell beegetni es minden megy mint karikacsapas.

prohardver vendég

(#42) guest


guest
veterán

és mennyit nyom th7II-ben? lehet huzni új biossal?

prohardver vendég

(#43) BYpsilon


BYpsilon
csendes tag

A hetvegen kiprobaltam par sima 1.6-sat egy ASUS P4S-333-s alaplapban, es sima proc fesz emeles mellett, gond nelkul mentek 2133-t, amig wint beallitgattam. Tobb tesztelgetesre nem jutott idom.

(#44) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Lehet, hogy nem passzol ide, amit kérdezni fogok, de mennyiért lehet eladni most egy procomp B684-es (slot1) alaplappal 333-ac celeronnal, 4 gigás vinyóval, 64 mbrammal, és 4 mgás s3 trio videokártyával felszerelt gépet?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#45) Egon


Egon
nagyúr

Írja már meg valaki, hogy jelenleg hol lehetkapni 1.6A-s P4-et (lehetőleg kiskerben)! Én még nem láttam sehol (mármint árjegyzékben...), és nagyon kellene...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#46) guest


guest
veterán

#39-es üzenetet olvasd el

prohardver vendég

(#47) Egon


Egon
nagyúr

guest: Elolvastam a 39. üzenetet, ellátogattam a demostudio.hu-ra, de csalódnom kellett... Bár ott a kép meg a dobozos proci ára is szerepel (nyilván tájékoztató jelleggel...), az árlistájukban csak 2 és 2,2 GHz-es Northwood magos P4-ek vannak...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#48) guest válasza Egon (#47) üzenetére


guest
veterán

Hali!
Hol lehet kapni? Pl. itt:

Mult het csutortokon jott par 1.6A a Demostudioba, el is kapkodtak (1et vittem pl. en a havernak). 46+AFA. PAM Comp.-nal vettem egy 1.8A-t szinten csutortokon, 55+FA.

Ami nem tetszik az Abit TH7 IIR + 1.8A konfigban:
proci intel gyari hutovel 52 C fokos huzas nelkul.
feszultseget alapbol 1.625-ig lehet csak huzni.
Masnak miert 30 C fokokon megy a procija?
Mas miert tud 1.85 V-ot allitani?

Udv!

prohardver vendég

(#49) Egon


Egon
nagyúr

Mondjuk az általad írt ár egy kicsit az ingerküszöböm fölött van, de mindegy... Nekem jó lenne a nem dobozos verzió is, de max. 40K nettót vagyok hajlandó érte kifizetni... Akárhogy is van: per pillanat sehol sem lehet kapni (legalábbis én nem találtam olyan helyet ahol lehetne...). Az előrendelés meg nem az én stílusom... Ha valaki lát 1.6A-t árjegyzékben, az írja meg legyen szíves...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#50) guest


guest
veterán

Ez a cikkben írt 35e-s ár egy kicsit alacsony. Szerintem egy kiskerben sem kapod meg 40 alatt!

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.