Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peet


Peet
senior tag

Nekem tetszik, és nem is drága. Azért kíváncsi lennék rá, hogy milyen elven működik. :F

(#2) ByB


ByB
addikt

Vmi baj van, mert nem jön be az eredeti cikk!!! Pedig nagyon kiváncsi vagyok...:U

ui.: Na erre bejött...:B

[Szerkesztve]

(#3) biker válasza Peet (#1) üzenetére


biker
nagyúr

kurva egyszerű

gondolom senki se látott még kontaktusmentes töltőt?
súgok, jobb elektromos fogkefék.
nos ott a töltő egy müanyag csap, benne egy tekercs
fogkefében a másik, összetéve egy trafó, és semmi fémes kontakt, tölt ezerrel


namost ha itt az egérpad egy elektromos X-frekvenciájú hálót tartalmaz, ami mágneses teret gerjeszt, majd ezen mozgatsz egy testet, aminek talpában van sok kis tekercs, akkor már tölti is az egérben lévő mini akkut, mert tutti van benne egy picike darab, mint egy gombelem.
de akár DC is lehet a talpban, sok kis kétpólusos tekercs, és a mozgatott másik tekercs változó teret lát, és már tölt is

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4) bLaCkDoGoNe válasza ByB (#2) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem sem jön be a cikk, de biztos én vagyok a béna.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5) ByB


ByB
addikt

Hát azért annyira nem kell elszállni a dologtól: a mágikus pad titkos szabadalmát már rég feltalálta a wacom!!! (És valószínűleg előtte már jópáran...) Ezer éve ilyen elven működnek a Wacom padok, csak ott a rajzeszközön van a hangsúly és nem az egéren.
A másik meg, hogy így pont a vezetéknélküliség nem igaz, hiszen maga az egér helyhezkötött, hiszen csak a paddal együtt működik, amit nehezebb rakosgatni, mint egy sima vezetékes rágcsálót...
Asszem kicsit elhamarkodott volt a különösen ajánlott jelző, mivel pont arra nem jó, amire kitalálták. Hisz miben is különbözik egy jó optikai vezetékes egér és maratott üveg felületű egéralátét párostól, ami mellesleg nem vezetéknélküli?! Max annyiba, hogy nem az egér farka csatlakozik a gépbe...

(#6) L3zl13 válasza ByB (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Teljesn egyet értek. Ráadásul ha már elektronikát raknak az egérpadba, akkor az optikai érzékelő is teljesen fölösleges. (Lásd Wacom.)

Aki hülye, haljon meg!

(#7) sirály12


sirály12
őstag

Nekem nagyon bejön ez a kis rágcsáló, csak azt nem értem miért nem találom a cég lapján? Mert nincs ott, vagy én vagyok vak?

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#8) kikka80


kikka80
tag

írnék véleményt, de...
NEM TUDOM ELOLVASNI A CIKKET!
miért? :(

''open your eyes!''

(#9) sirály12 válasza kikka80 (#8) üzenetére


sirály12
őstag

kétszer ment el.

[Szerkesztve]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#10) sirály12 válasza kikka80 (#8) üzenetére


sirály12
őstag

Explorerban nem is fogod tudni megnézni, abban nekem sem jött le, de oprával megy. Próbáld operával.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#11) Arhel


Arhel
senior tag

Ha valakit megnyugtat, akkor közlöm, hogy nekem sem megy PH! cikk olvasás! De másik cikket sem tudok olvasni... :(

(#12) Hypp


Hypp
tag

Heyhey! Én szintén nem tudom elolvasni a cikket... :O
Nem lehet elérni sem a főoldalról, sem a fórum [EREDETI CIKK] gombjáról:F

Bite my shiny metal ass!

(#13) sirály12 válasza Hypp (#12) üzenetére


sirály12
őstag

Válasz opera!!!

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#14) süti5


süti5
őstag

Háát, nemtom. Nekem egy egérpad azért nem sokáig húzza... Ennek ultraerősnek, minőséginek kell lennie, hogy ne kopjon el hamar, különben dobhatod ki az egeret...

(#15) ByB


ByB
addikt

Nekem Explorer-ben is megnyílik! De elején vacakolt! Mielőtt azért bárki a vásárlásra szánná magát, próbálja ki. A Wacom-nál az egérnek érdekes érzete volt használat közben!

(#16) sirály12 válasza ByB (#15) üzenetére


sirály12
őstag

Mien érdekes érzet?

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#17) kBagyula


kBagyula
senior tag

Ász rágcsáló! Az ára is barátságos. Ha kibír annyit mint a mostani A4Tech-em (~3 éves most) veszek egyet. Remélem lehet majd Szegeden is kapni vhol. Ami nem tetszik benne az az, hogy világít.
Világítósőrület? :D

Üdv,
kBagyula

(#18) Arhel


Arhel
senior tag

Na, már nekem is sikerült elolvasni :)

És csak egy megjegyzésem lenne: ha pont akkor nem úgy reagál játék közben egyszer az egér , ahogy mi szeretnénk, akkor mégsem annyira jó!!! ;] (elég sok minden múlhat azon az egy kimaradáson)
Amúgy tetszetős ;)

[Szerkesztve]

(#19) kBagyula


kBagyula
senior tag

Én MyIE alól néztem a hírt és bejön.

kBagyula

(#20) emvy


emvy
nagyúr

Ha nem jelentkeztem be, nekem se jött be...
Lépjetek be, és oké.

while (!sleep) sheep++;

(#21) ByB válasza sirály12 (#16) üzenetére


ByB
addikt

Mivel szinte semmi sincs az egérben, ezért hyperkönnyű, ami szerintem nem tesz jót neki. Túl könnyen moccan be. Nagyon mű volt. De mondom ez anno a Wacomra vonatkozott, hogy most mi a helyzet, az más kérdés?!

ui.: ''Én? Én szárnyalnék, de nem hagyják.'' - ez honnan van? Nagyon ott van, napi sokkk!!! Engedelmeddel az élet más területein nem üzleti céllal felhasználnám.

[Szerkesztve]

(#22) Hypp válasza emvy (#20) üzenetére


Hypp
tag

A cikk címét javaslom javítani erre: ''Csodaegér az A4 Techtől (cikk olvasása csak regisztárlt felhasználóknak)'' :DD

Egyébként ha jól értem, kizárólag a töltés miatt van szükség az alátétre. Nagyon hozzászoktam már az én kis alátétemhez, az egér viszont jól néz ki... :)

Bite my shiny metal ass!

(#23) shev7 válasza Hypp (#22) üzenetére


shev7
veterán

Szerintem nincs benne olyan egység ami tárolja az energiát. Szerintem az alátét nem tölti az egeret, hanem árammal látja el. Vmit félrértettél.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#24) ByB válasza shev7 (#23) üzenetére


ByB
addikt

Szerintem sincs energiatároló, vagyis a Wacom-éba nem volt. Abba az egérbe ''semmi'' sincs...

(#25) Erasmus válasza emvy (#20) üzenetére


Erasmus
őstag

A baj az, hogy a híreket sem lehet olvasni...

(#26) Hypp válasza shev7 (#23) üzenetére


Hypp
tag

Igazad lehet... Mindenesetre mostanában olvastam olyan eljárásról, ahol ráteszel egy aksit egy felületre, és az meglepő módon feltöltődik. Persze az a felület hálózatra van dugva, onnan az energia. Azt hittem, itt is erről van szó... :(

Bite my shiny metal ass!

(#27) biker


biker
nagyúr

szerintem is ez a helyzet, de mindegy.
végülis megoldható tároló nélkül is, tehát nem tudom :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28) kymco válasza ByB (#24) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem meg cikk sincs se operával se ie6-tal..... :)

www.refujvaros.hu

(#29) sirály12 válasza ByB (#21) üzenetére


sirály12
őstag

kétszer ment. :(((

[Szerkesztve]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#30) sirály12 válasza ByB (#21) üzenetére


sirály12
őstag

Én találtam ki. Használd nyugodtan, engedély megadva. :))

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#31) Flashback


Flashback
addikt

Akkor ez most rádiós, csak ez a talp a töltője?
Azért szivesen megizzasztanám egy kis CS alatt! :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#32) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

bocsánat az offért, de nem állhatom szó nélkül a változást:

''ez a különösen ajánlott'' cédula sokkal ütősebb, és ''magyarikailag'' is ott van, szemben a ''highly recommended'' emblémával.

gratula! :C

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Az egér egyszerű indukciós (amiről van is szó a reklámanyagban;)).


-4.0 is kb. 5000 ft (800 dpi, egyebek).
-Engem a vásárban kapható kínai mütyűrökre emlékeztet, amik szépen világítanak, több szólamban képesek játszani skót népdalokat, viszont gyakorlati hasznuk nincs (nem értem, mit nyer egy felhasználó ezzel a fajta ''vezetéknélküliséggel''). Egyetlen dolog miatt érdekes: újszerű.
-Szvsz nem szabad pénzt kiadni rá.

egyéb állatfajták

(#34) Mike T.


Mike T.
tag

Firefox-ból minden cikk jól olvasható! :DD
Az lehet, hogy csodaegér, de mire jó? (''azt értem, hogy villanymotor, de mi hajcsa?'')
Játszani nagyon kicsi a pad, mobil egérnek, meg nem mobil... Majd biztos kijön hozzá a gamer pad + 10 k.ért, amivel már játékra is jobb lesz. Szvsz ez még csak átmenet a vezeték nélküli és a vezetékes egerek között.
Pofásnak pofás!

(#35) Yaye válasza parandroid (#32) üzenetére


Yaye
őstag

Cserébe viszont nagy összegben fogadtam rá -és meg is nyertem- hogy az első tíz mondatban elő fog fordulni a ''rágcsáló'' szó :(

(#36) Goose-T


Goose-T
veterán

Az állandó elektromágneses mező nem okoz hosszú távon ízületi problémákat?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#37) parandroid válasza kamikaze boci (#33) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

nagyon kemény ítélet. ;)

igazság szerint én sem cserélném a logitech wireless desktopomat, tekintet nélkül a battery-free technológiára. világéletemben utáltam az egérpadot, mint olyat, érzésem szerint beszűkíti a felhasználási területet - értsd a területet ezúttal szó szerint.

szerk:
yaye: :DDD

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38) emvy válasza Goose-T (#36) üzenetére


emvy
nagyúr

Ekkora nem.
Erős mágnesek felett mondjuk félnék nyúlkálni hosszútávon.

while (!sleep) sheep++;

(#39) anulu


anulu
félisten

de csúnya vagy, picim... :Y

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#40) kamikaze boci válasza Yaye (#35) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Áh, olvastam múlt héten egy Krakoff interjút (Razer CEO), ő is rágcsálózott (rodent) :D

egyéb állatfajták

(#41) PostMan válasza kamikaze boci (#33) üzenetére


PostMan
csendes tag

Azért van még itt egy érdekesség (és megfontolandó is) az egyetlen újszerűségen kívül: nem kell elem/akku. Ez elég meggyőző érv...
Ha játékra nem is, de pl. grafikára egész jónak tűnik (de 2 görgővel tuti...).
Kb. két hét múlva várható az importőrhöz.

megszűnt user: PostMan

(#42) sirály12


sirály12
őstag

Nekem is tetszik, hogy nincs benne aksi, se elem. Télleg előny, mert találkoztam már egy két olyan egérrel, hogy szinte hetente kellett az elemet cserélni/ aksit tölteni. Itt ez elhagyható. És még jól is néz ni, persze kinek milyen az izlése.
Nekem most is pirosat világít a márkátlan optikai rágcsálóm, és tetszik.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#43) kamikaze boci válasza PostMan (#41) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Ahogy vezetékes egerekhez sem kell.:)
Viszont kevesebb teret vesznek el az asztalról, sokkal kevésbé helyhez kötöttek (vezeték ide vagy oda), semmivel nem drágábbak, a felbontásuk sokkal jobb.

Az NB30 a régi optikai egerekre emlékeztet, amik csak a saját egérpadjukkal voltak képesek működni. Kihaltak....

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#44) Hülyesamu


Hülyesamu
csendes tag

Asszem, az A4Tech oldalán olvastam, hogy indukciós elven működik: ehhez hülye vagyok, de ha jól emléxem, az egérben van egy mágnes, ami, ha elmozdul, akkor az padba helyezett vezetőben áramot indukálm melynek mértéke az elmozdulással stb arányos. Magyarul a te kezed termeli az energiát :)
Remélem, lesz beőle tízgombos (nyolc is elég) példány, akkor én is rámozdulok.

Egyébként itt a link, valaki nem találta:

http://www.a4tech.com/en/product2.asp?CID=90&SCID=92&MNO=NB-30

[Szerkesztve]

(#45) emvy válasza Hülyesamu (#44) üzenetére


emvy
nagyúr

Fordítva, nem a padban termelődik az energia. :)

while (!sleep) sheep++;

(#46) Hülyesamu


Hülyesamu
csendes tag

A vezték nélküliség nem arra való, hogy a lakás túloldaláról használjuk az egeret, akkor a monitort se látod, a CD-t sem tudod betenni. Arra való, hogy a drót ne húzzon, mert abba meg bele lehet őrülni. Aki nem veszi ezt észre, ill akit nem zavar, az elég izomból játszik.

(#47) Hülyesamu


Hülyesamu
csendes tag

Sztem, ha az egérben van a mágnes, akkor a padban lévő drótban keletkezik az áram, mert a (mozgó) egér mágneses mezejében mozog a fix pad.. Ilyen elven működnek a vadászgépeken lévő sisakkijelők helyzetérzékelői, kivéve a MiG-29 Sjel-ét, az infrás :)

(#48) emvy válasza Hülyesamu (#47) üzenetére


emvy
nagyúr

Izé, de valamivel táplálni kell a CMOS szenzort, meg a LED-et is. :)

while (!sleep) sheep++;

(#49) Hülyesamu


Hülyesamu
csendes tag

Télleg, ez világít is!

Akkor rohanok szabadalmaztatni az ötletemet :)

(#50) kBagyula


kBagyula
senior tag

Egyébként azért örülök neki különösen, mert az egérpad nem csúszkál az asztalon. Na attól tudok megőrülni rendesen. Egyébként most is optikai egerem van amihez nem kellene alátét, de az asztalom mintázata miatt ugrál a mutató sajnos, amitől ismét az ideg kerülget... :D
Remélem hamarosan megjelenik a környékünkön is az árlustákon, aztán meg a gépemre kötve is hamarosan. :C

kBagyula

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.