Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

Lehet, hogy én vagyok túl maximalista, de mi lenne ha a cikk készítője megosztaná a közönséggel a ház 3Ds kiterjedésének a méreteit?

(#2) ISZOLE válasza twollah (#1) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Ott a link az első oldalon....:)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#3) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Model: CK-1018-1A
Type: Super ATX Tower Case
Mainboard: ATX / FULL AT
Expansion Slots: 7
Drive Bays: 5 1/4'' FDD x 4 (open bay)
3 1/2'' FDD x 2 (open bay)
3 1/2'' HDD x 6(Hidden include 3 PCS optional)
Material: 1.0 mm SECC
Power Supply: Optional Power Supply Unit (Standard PS/II 300W,400W or PSII Redundant)
Cooling Fans Vent Front Access Fan with Filter x 2 Rear fans vent with fan holder for 8cm fans ( fan not included )
Front I/O Optional
EMI Finger Available
Tool free PCI Slot included
Chassis Dimensions: 510 x 205 x 520 mm ( D x W x H )
Case Dimensions: 558 x 205 x 520 mm ( D x W x H )

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#4) AND1


AND1
őstag

Ha lenne most pénzem első dogom lenne hogy vennék egy ilyet. 2 hónappal ezelött már volt szerencsém ''találkozni'' egy ilyen példánnyal a .....comp-ban. Fini darab, nagyon tetszik :))

Egy régi PH-s.

(#5) Szeni


Szeni
aktív tag

Ha nem jár hozzá tápegység, akkor mi az a Case w/: PSU?

(#6) robekri


robekri
addikt

Nagyon fasza kis házikó ez!!Egy chieftek v. enermax táppal elég ütős lehet, mind pénzügyileg mind teljesítményileg!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#7) Szeni


Szeni
aktív tag

Véleményem szerint az, hogy nehéz, nem tartozik a negatívumok közé! A merevségnek meg ára (súlya) van. Egy ilyen ház úgysem lan party-zásra való!

(#8) Obi-1


Obi-1
őstag

Szerintem is gyönyörű egy darab. De remélem, a következő házam már olyan lesz, mint amit a heatpipe-os topikban láttam. Csak kezdjék el a sorozatgyártást, hogy 20K körüli ára legyen :DD

Most a Codegennel bőven meg vagyok elégedve, tulajdonképpen úgyse nyúlkálok bele olyan gyakran.

Only a Sith deals in absolutes.

(#9) nbi válasza Szeni (#7) üzenetére


nbi
tag

Ahogy néztem a linkelt oldalon: 1mm-es acélból készült, melynek köszönhetően megfelelően stabil, biztonságos , tehát nem aluminium, hanem acél. Ezért is nehezebb, de szerintem jobb is, ha nehezebb. Még nehezebben borul fel, nem mintha nagyon rugdosnám a sajátomat.
Teljesen tuti a ház, de még az a plusz, hogy vinyó beszerelést segítő kütyüket is adnak hozzá, remek - még nem láttam ilyet, max. Compaq-os házakban.

3athlon - swim, bike, run

(#10) tadream


tadream
csendes tag

Ha alaposabban megnézitek, lehetőségeit tekintve megegyezik a Thermaltake Xaser III-mal. Abban default ott vannak a házventik (7 db.) és egy két vizuális trükk. A lényeg azonban ott van. És Ennek az ára messze jobban megéri!

(#11) redf


redf
csendes tag

Ez tök ugyanaz mint a Thermaltake Xaser III, csak kiszedtek belőle mindent
(táp,ventik) és kicserélték az előlapját egy rondábbra.
Ha megveszel bele mindent akkor ugyanott vagy árban, ha nem drágább.
Egyébként a TT Xaser III nagyon jó kis ház, nekem is az figyel otthon.

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!'' T. A. Edison

(#12) redf válasza tadream (#10) üzenetére


redf
csendes tag

Pont elkéstem. Gyorsabb voltál. :)

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!'' T. A. Edison

(#13) Adi válasza redf (#11) üzenetére


Adi
senior tag

Azért ugyanaz, mint a TT háza, mert mind a kettő eredetileg Chieftec, csak kissé át van szabva IMHO. Kicsit mindenki nézze már meg jobban a ventihelyeket, a lemezek kidolgozását, a talpakat alul, oszt rögtön rájön. :) A TT-nél ráadásul még az előlapon is alig módosítottak, csak kidíszítették.

ldm start-reconf primary

(#14) Adi


Adi
senior tag

Jegyzem meg, hogy nyugati hw-es site-okon is láttam már ilyet, agyba-főbe dícsérnek egy itthon (számomra) ismeretlen házmárkát, megnézem a tesztet, erre ott vigyorog egy átszabott Chieftec. :D

ldm start-reconf primary

(#15) kalcika


kalcika
tag

Nem értem, miért írjátok, hogy a fehér meghajtó jól érvényesül így a fekete házban. Szerintem szörnyű kombináció... :(

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#16) guess.who


guess.who
senior tag

Határozottan tetszik a cucc, még az ára is egész tisztességes... Csak az a baj, hogy túl hosszú, és nem fér be az asztal alá... Pedig a magassága ideális lenne, még egy vízhűtésnek való víztartályt is lehetne barkácsolni alája. :DDD
Az ötletek tényleg jók -végülis Chieftec a kicsike-, bár én a tetőre eszkábált USB/Firewire/hang kivezetéseket elég butaságnak tartom, elvégre fájlszervernek készült házról van szó, így a dugaszok az asztal alá téve használhatatlanok. :(
A dögösebb Aopen házikókat mikor lehet végre már itthon is kapni? :P

(Amúgy a magyar forgalmazó oldalán szintén nincs fent a ház mérete, ezt csak az eredeti honlapon lehet elolvasni...)

(#17) Fr4G


Fr4G
aktív tag

Ennyire kevés alaplap/cpu kerül hozzátok?

(#18) zsozsosama


zsozsosama
csendes tag

Persze, hogy hasonlít mivel a tt xaserek modok.
A xaser2 chieftec dragonra épül a xaser3 pedig erre a casetek re.

(#19) Zsiba


Zsiba
senior tag

Nagyon jónak tűnik ez a ház...!

''One Ring to rule them all...''

(#20) Savatage


Savatage
csendes tag

Nekem ilyen cuccom van.
Az interneten a mereteket elirtak.
A haz ugyan az mint a xaser.
Ha mindent megveszel akkor kb 10-15 rugoval olcsobb csak mint a xaser..(meg az utannajaras)

(#21) Savatage


Savatage
csendes tag

ilyen van nekem is.
A meretek nem eggyznek mert nagyobb.
Ugzan az mint a xaser csak mas az eleje. Ha mindent beleraksz kb 15 rugo csak a kulombseg (meg az utannajaras)

(#22) misimagaki válasza guess.who (#16) üzenetére


misimagaki
aktív tag

A Sowah-nál kaphatók Aopen házak H700B fekete-ezüst 20400 Ft+ÁFA /350 W-os táppal/

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#23)



senior tag

Jól nézne ki, meg meggyőző... de a plexis oldallaptol meg sok világító csilingelő biszbasztól a szőr feláll a hátamon .. Ha lehet esetleg tele oldallappal is kapni, akkor sztem én is beruházok egyre.

(#24) válasza (#23) üzenetére



senior tag

jóvan .. látom van ojjan is .. kérdés itthon is vanik-e ?

(#25) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Nekem gorillahosszú karjaim lettek mire a villamosig elvittem meg onnan a kocsiig!:DDtényleg halál ugyanaz mint az XIII ,de nem olyan csicsa és jóval olcsóbb így jobban is tetszik.Nekem nem érné meg a+15-20E ft a csicsáért.Nagyon fasza kis ház,itt figyel mellettem,most éppen parafával bélelem.Imádom,olyan elegánsan brutális!:DD

(#26) Tütüm válasza (#23) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Ja,enyém pld ilyen tele oldallapos.Én 3testőrben vettem még kb két hónapja.Plexivel nekem nem jött be annyira pedig néztem azt is.

(#27) twollah válasza ISZOLE (#2) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha egy könyvet olvasol akkor nem egy másik könyben (linken) van a tartalomjegyzéke annak a könyvnek amit olvasol.

(#28) guess.who válasza misimagaki (#22) üzenetére


guess.who
senior tag

Ez mennyire tuti? Táp nélkül lehet kapni? Mert a 350-es Enermaxomat nemigen akarom lecserélni... :)

(#29) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Én április eleje óta használok ilyen házat. Nagyon meg vagyok vele elégedve.
Eredetileg Antec házat nézegettem, de azok akkor már nem nagyon voltak felénk elérhetőek. Véletlenül botlottam bele ebbe a casetek darabba, és azóta nagyon örülök, hogy nem Antecet vettem (van a közelemben olyan is).
Az én galériámat itt nézhetitek meg a házról: http://www.pompi.hu/casetek/

Aki azt mondja, hogy a hát TT koppintás csak kiszedték belőle az extrákat, az téved, eléggé utánna néztem a dolognak mielőtt megvettem és arra jutottam, hogy a dolog pont fordítva van, a TT építette a casetek házaira a xaserIII-at.

Aki pedig azt mondja, hogy azért olyan mint a TT mert mindegyik chieftec klón az is téved. Ezek a házak (casetek, tt) sokkal mélyebbek mint a chieftec házai. Az én képeimen jól látható, hogy az abit nf7s beépítése után is maradt még bőven hely (kb 5 centi) a legmélyebb 5.25-ös eszköz vagyis a mobil rack kezdetéig. Többek között ezért is nagyon szimpi ez a ház nekem.

Feel Good Inc.

(#30) guess.who válasza guess.who (#28) üzenetére


guess.who
senior tag

Hm, már én is látom, de 20.9 k+FA. :) Asszem, új házam lesz... :DDD

(#31) Netmaster válasza kalcika (#15) üzenetére


Netmaster
tag

Nem azt írták, hogy jól megy a fehér meghajtó a házhoz, hanem azt, hogy olyankor jön jól a külső keret. :)

Netmaster

(#32) marcee válasza Pompi (#29) üzenetére


marcee
addikt

Asus kártyaolvasó Abit Nf7-tel??!!
Hö, kirá' :D

\m/

(#33) Pompi válasza marcee (#32) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Simán :DD

Feel Good Inc.

(#34) benedekco


benedekco
addikt

nekem nemteccik! túl fekete túl csúnya!:((

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35) roonin


roonin
tag

Bocsi kicsit off leszek. Engem az utso kepek hattereben lathato billentyuzet erdekelne hogy mi a tipusa es hol kaphato estleg. :P

(#36) neduddki válasza roonin (#35) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Az egy Compaq bill /legalabbis nekem ugy tunik/ a fekete 310/312-esekhez adnak ojjat! Vhol volt egy topik ahol vki meg fel is ajanlott nehany ijjet eladasra!
Mellesleg masziv egy darab az besztos!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#37) freddirty


freddirty
senior tag

Tud nekem vki. boltot ajanlani ahol kaphato a cucc?
(Kekben volna a legjobb, mert a fekete nem tul vidam, a feher pedig nagyon unalmas...)

fred

(#38) Sufa válasza Pompi (#33) üzenetére


Sufa
csendes tag

Jók a képek!:)))Azis aluból!:)))

Egy olyan kérdésem lenne hozzád,hogy ami a képeken látszik procihűtő,az milyen?Mert így ránézésre nem sikerült megállapítanom!:((

Gigabyte GA-P35-DS3P;C2D 6420;2*1 Corsair DDR2 800 Cl4;Sapphire Radeon HD 4850 1Gb;Thermaltake Xaser III

(#39) prt válasza roonin (#35) üzenetére


prt
csendes tag

Compaq bill, a chs-ben lehet kapni.

''Ha vonalazott papírt tesznek eléd - másra írj.''

(#40) roonin


roonin
tag

Koszi a segitseget! :)

(#41) rii


rii
nagyúr

nekem abszolút nem jön be.... pölö eléggé erötlen a design, ....

ajtós házak eleve baromságok a számtechben .... folyton utban van ...
én is olyan házat vettem, codegen, de inkább lekaptam az egész elölapot .... most nagyon sirály .....

ha aszongya a CD/DVD hogy kiaggya a benne lévő anyagot, akkor lefejeli az ajtót...? mer lehet egy progi ráküld egy eject-et ... ne is mongyam a nero-t .... mongyuk a cd-rw-t teheted fentre is , de akkor a dvd már szükségszerüen a ajtó mögé megy ....

nem értem miért jó, hogy könnyen lehet szerelni egy házat.... naponként veszel/teszel bele IDE/PCI/AGP-s cuccokat...?
2 havonta 1szer igazán nem fontos, hogy kényelmesen lehessen szerelni ....
divat.....

a háznál igazán lényeges dolgok...

- elég mély legyen a ház .... mint ez is ....
- sok venti hely .... elöl-hátul....
- 4-5 5.25-ös hely ....
- semmi csicsa, NULL ajtó

sztem ez egy átlag juuzernek tök fölösleges .... ebbe bele még egy jó táp, +10-20E HUF....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42) Pompi válasza rii (#41) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

rii igazán nem akarok Veled vitatkozni, teljesen természetes, hogy nem vagyunk egyformák, így van akinek tetszik ez a ház és van akinek nem. Ennek csak örülni kell, hiszen abból nagyobb gond lenne, ha mindenkinek ugyanazok a dolgok tetszenének.
Csak megjegyzem, hogy az általad említett Nero-t be lehet lehet úgy állítani, hogy ne köpje ki a CD-t az írás végén....tehát ahogy írod is ne is mond a nerot, mert felesleges.

Feel Good Inc.

(#43) Pompi válasza Sufa (#38) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Egy olyan kérdésem lenne hozzád,hogy ami a képeken látszik procihűtő,az milyen?Mert így ránézésre nem sikerült megállapítanom!

Talán azért nem megy ránézésre mert alig látszik :)
És amúgy is kicsit át van alakítva.
Ez eredendően egy Globalwin CAK4-88T típusú cooler.
[L]http://www.globalwin.com.tw/products/cooler/k7_p4/cak4-88t.html[/L]

Ennnek eredetileg egy 2800-4000 között pörgő ventije van elég jól behangolt hőérzékelővel, de nekem még a 2800rpm is kicsit hangos volt ezért lecseréltem egy 8 centis Enermax ventire amit kézzel állítottam be 2500rpm környékére.

Itt egy kép amin ugyan nem ez a fő téma, de valamivel jobban látszik a dolog:
[L]http://www.pompi.hu/casetek/ati_custom_mem_borda_1.jpg[/L]




Feel Good Inc.

(#44) Ploszi válasza Pompi (#43) üzenetére


Ploszi
senior tag

Pompi! a VGA memokra a bordákat magad szerkesztetted? mi az az íves felfogató? :DD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#45) Sufa válasza Pompi (#43) üzenetére


Sufa
csendes tag

Ahha,mostmár látom,köszi!

De a kép főtémája kicsit elinditotta a fantáziámat!Azok a hűtőbordák a Radeon memóriáin.....Gyárilag rajta voltak,vagy te vetted rá?

Ha te vetted,hol lehet ilyen szettet beszerezni?

Gigabyte GA-P35-DS3P;C2D 6420;2*1 Corsair DDR2 800 Cl4;Sapphire Radeon HD 4850 1Gb;Thermaltake Xaser III

(#46) rii válasza Pompi (#42) üzenetére


rii
nagyúr

és más progi nem köpheti ki a CD/DVD-t...? csak mer engem irritál egy kicsit, amikor rá van csukva az ajtó a CD/DVD-ROM/RW/RAM-ra.. vagy mire ....

már kicsit lement a nap .... szóval engem csak az ajtó dűhit, mert sztem fölösleges.... de amugy igazad lehet, nem tudom....

és a szerelésre mit szondasz .....? mer szerintem divat .... uj koncepció, avagy hogyan aggyunk el megint iksz-ezer darab házat a júzereknek, akik majd naponkén veszik/teszik ki/be a CD-ROMokat a házba, dicsekedve a szomszéd srácnak ... bibibibiiii nekem millly jó házam van ....

rájöttem mér vagyok ingerült:
szal enegm a ház mögött meghúzódó marketing fogások bosszantanak ....
tök fölösleges dolgokkal akarják elhitetni a juuzerekkel, hogy a rég(ebb)i házuk máá nem jó... ujjat kell venni ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#47) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Ploszi, Sufa:

A Radeonon nem gyári bordák vannak, viszont nem is én csináltam őket.
Már nem is tudom, hogy akadtam rá, de itt lehet róla bővebben olvasni ill. rendelni:
[L]http://cwx.frontember.hu/hindex.php?menu=other&sub=other_ramsink[/L]
Ami jó benne, hogy nem kell ragasztani a bordákat, hanem egy rugóacél csipesz fogja rá a kártyára a bordákat mindkét oldalról.

Feel Good Inc.

(#48) Pompi válasza rii (#46) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

rii

Nagyon rákattantál erre a CD-ajtó témára...
A legtöbb cd író programnak meg lehet mondani, hogy ne nyissa ki a trayt, DE ha nem is lehet megmondani, akkor sem váratlanul eccercsak kinyitja, hanem azért szól előtte...
Amúgy részben igazad van abban, hogy némiképp kellemetlen a használata, de egyrészt ez a ház azért is szimpi nekem mert az ajtó kinyitása nélkül hozzáférek egy cd-s egységhez, másrészt viszont inkább legyen rajta egy ajtó és így egyéges legyen a dolog, mintsemhogy a fehér devicéket bámulhassam a fekete házban.
Szóval én úgy vagyok vele, hogy ha már nem fehér a ház akkor legyen rajta ajtó...

A szerelésről meg annyit, hogy én még ha évente csak kétszer nyúlok bele a gépbe akkor sem szeretném egyrészt szétvágni a kezemet, másrészt a kártyák hátlapját baszogtatni, hogy be tudjam csavarni stbstb. Láttam már elég szar dzsunka házat amitől elment a kedvem ezektől. De természetesen meg lehet érteni a te álláspontodat is, van választék bőven, de nem kell elítélni azt sem aki minőségi alkatrészekből akar magának gépet építeni.
Sajnos eddig ez volt, nem régóta lehet igényes házakat kapni nálunk mert egyszerűen nem gondolták, hogy van rá igény, vehettük a gagyi házakat mégggyagyibb tápokkal évekig. Én nagyon örülök, hogy végre a hazai hw árusok rájöttek, hogy erre is van igény. Már akinek. Akinek meg nincs az ne ágáljon ellene, hanem vegye azt amit eddig.

Feel Good Inc.

(#49) TheVeryGuest válasza rii (#46) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

SZVSZ azé' kék rá ólajtó, mer' elég lehangoló lenne ha a full fekete házban ott figyelne a sok beige/fehér/szürke cumó. Bár má' lehet tán minenbő' feketét venni.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#50) Pompi válasza TheVeryGuest (#49) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Bár má' lehet tán minenbő' feketét venni.

Azért ez egy kicsit túlzás. Még ha gyárt is pár gyártó feketét is, Magyarországra nem nagyon jut belőle. Persze még mindig lehet festeni :)) de én csak a gari lejárta után vállalkoznék ilyesmire.

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.