Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Keitaro


Keitaro
addikt

Wow, aranyos kis kütyü ^_^
Mennyire hangos működés közben?
Egyébként grat a cikkhez itt jól jön a sok kép :)

(#2) Sav


Sav
tag

Cuki, jópofa. Gondolom ára is van. :)

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#3) eddie303


eddie303
őstag

Nagyon nagyon ügyes impresszív kis masina! :P :C:C:C:C:C:C:C:C

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#4) anulu


anulu
félisten

Kis valami :DDD A cikk tetszik, a gép kevésbé... Azt elismerem, hogy pl TV álványban jól néz ki, és még át is lehet minden különösebb erőlködés nélkül róla lőni a DivX filmeket, de enyhe túlzás (vagy lekicsinylés?) ezt PC-nek nevezni. Nálam a PC-nél sarkalatos pont a bővíthetőség. Itt pedig az szinte egyenlő a nullával. Nem érte volna meg egy kicsit mélyebb házikót összerakni, hogy egy Gef3/4 beleférjen? Úgy már akár tényleg szinte bármire használható lenne. Fanyalgásomról ennyit...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) Spensers


Spensers
aktív tag

Hali
A cikk nekem is nagyon teccett sok JÓ kép!
Nekem a gép is bejön de vajh mennyi az ára?

(#6) Iginotus


Iginotus
őstag

Az ár engem is érdekelne! nagyon ha tudja valki oldja már fel bennem ezt a feszültséget, hogy meg tudom e venni; nem tudom megvenni....
:DD

Plug and Pray... :)

(#7) Skica válasza Iginotus (#6) üzenetére


Skica
őstag

MSI MEGA 651 nettó: 85900.- Tartalom:P4 Socket478, Pentium 4 1,3-2+GHz/SiS651 chipset, 400/533MHz FSB, 2 DDR DIMM max. 2GB PC1600/2100/2700 SDRAM/1db AGP 4X, 1PCI, 2 UDMA33/66/100/133 Bus Master IDE, 6USB 2.0 !!!, 1P/1S, PS/2 bill/egér/Integrált VGA, modem, ALC 650 6ch audio SPDIF kimenettel, 2db IEE1394, LAN10/100 MP3, Audio CD, AM/FM rádió hallgatására alkalmas Power Off állásban, ekkor teljesen zajmentes a gép.

.: No Comment Grp:.

(#8) dabadab


dabadab
titán

Nahat, ez eleg jopofa HTPC-alapnak nez ki - egyebkent egy kicsit furcsa volt, hogy Quake FPS-t neztetek rajta, ahelyett, hogy olyan kerdesekre kerestetek volna valaszt, hogy mennyire hangos, RDS-es-e a radio, a taviranyito/LCD/egyebek hozzaferhetok-e programbol is, meg ilyenek...

Amugy jol lattam, hogy nincs rajta TV-out?.... :-o

DRM is theft

(#9) BobMaster


BobMaster
senior tag

Vagy én vagyok vak, vagy tényleg nem volt S-Video kimenet? Azért ez elég súlyos baki, ha valaki DVD/DIvX nézésére is akarja használni csodadizájnos multimédia barebone-ját. :D

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#10) vernyul


vernyul
tag

Én csak ott értetlenkedek egy picit miért nem MSI cd-rom-ot tettetek bele pl egy dragonwriter-t itt is volt rola tesz és elég szépen szerepelt. Amúgy a cikk jó grat hozzá.

What kind of Csatahajo?

(#12) Ra3


Ra3
őstag

nekem is tetszik a cuccos, de az ára bizony elrettentő. otthonra a számitógép mellé nekem egyenlőre elég az asztali DVD, amin mp3-at hallgatok, DVD-t, Vcd-t nézek, jpeget is megeszi, játékra meg ott a gép. gondolom erőlködő meg kell a kis MSI-re is.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#13) kalcika


kalcika
tag

Na, hali!

Szóval, lehet kapni már olyan változatot, amiben MSI Combo drive van eredetiben.
A MEGA PC fanatikusoknak lehet venni TV-Out kártyát, TV Tuner kártyát, de Speakert és állványt is -> minden speciálisan a MEGA PC-hez tervezve.

Érdekes módon mi is LG Combo drive-val szereltük és nem, ismétlem NEM akadt el a tálca.

Egyébként gratulálok a cikkhez!

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#14) kalcika válasza Ra3 (#12) üzenetére


kalcika
tag

Az ára lefelé fog kúszni remélhetőleg... Illetve biztosan! :)

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#15) kalcika válasza BobMaster (#9) üzenetére


kalcika
tag

Ja, de a barebone lényege pont a kis helyen való tárolás, amit persze csak a zsúfoltsággal lehet elérni, nem igaz?

Ha valaki bővítgetni akar, a lehetőség adott, kicsit nehézkes. De aki hetente átépíti a gépét az NE vegyen ilyet. :DDD

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#16) Den


Den
veterán

A pcworldben azt olvastam hogy a hifi rész nem megy ha a pc be van kapcsolva. Ha tényleg így van akkor az egész nem ér semmit

www.simson4t.hu

(#17) Flashcash válasza Den (#16) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Tényleg így van.
Az mp3 lejátszás hifi módban (pc kikapcsolva) csak MSI cd/dvd meghajtóval működik.

(#18) Den válasza kalcika (#15) üzenetére


Den
veterán

Nem, nem ez a barebone lényege, van midi atx méretű barebone is.

www.simson4t.hu

(#19) Den válasza Flashcash (#17) üzenetére


Den
veterán

ehh, ez nagy kár, pedig szivesen lecseréltem volna esetleg egy ilyenre a gépem, álltalában rádiót hallgatok.

www.simson4t.hu

(#20) Flashcash válasza Den (#19) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Egy PCTV még befér a PCI slotba. :)
Sőt ahogy néztem a külföldi teszteket még egy Radeon 9700-at is be tudtak tenni valahogy. :)


Nekem is bejön a design, remélem hogy továbbfejlesztik és lesz belőle fejlettebb verzió.

(#21) kalcika válasza Den (#18) üzenetére


kalcika
tag

De, szerintem a kis méret a barebone-ok lényege nagy átlagban. Én pl. még nem találkoztam MIDI méretet elérő barebon-nal. De ha mégsem ez a lényeg, akkor azt fogadd el, hogy ebben az esetben ez volt a cél...

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#22) kalcika válasza Den (#16) üzenetére


kalcika
tag

Nem, ezzel sem értek egyet. A hifi rész arra van kitalálva, hogy ha rádiózni vagy cd-t hallgatni szottyan kedved, ne kelljen elindítani a PC-t, feleslegesen zajt - még ha minimálisat is - keltve ezzel.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#23) MLaca válasza Keitaro (#1) üzenetére


MLaca
őstag

Igen, ezt elfelejtettem leírni: halk a működése, majdnem csak a HDD hallatszik, de erős igénybevételkor (pl Quake3) felpörögnek a ventik a CPU-n és a tápban is, de akkor sem vészes).

http://mlzphoto.hu/

(#24) MLaca válasza Den (#16) üzenetére


MLaca
őstag

Így van - vagy-vagy. Még külön kapcsolójuk is van!

http://mlzphoto.hu/

(#25) Den válasza kalcika (#22) üzenetére


Den
veterán

de én pc használat közben rádiózok ha egyet értesz ha nem :P Ha meg nem a pc előtt ülök minek halgassam a pc-be integrált ''hifit'', akkor hallgatom a normál hifit.

Ha még nem láttál normál méretű barebonet (ami csontvázat jelent egyébbként) akkor nézd meg az asus bareboneokat.

www.simson4t.hu

(#26) Mazlee válasza Den (#25) üzenetére


Mazlee
aktív tag

OFF

nem a skeleton a csontváz? :)) :)) :))

ON

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#27) MLaca válasza Mazlee (#26) üzenetére


MLaca
őstag

''Bare Bone'', azaz ''csupasz csont'' - érti? A skeleton egy élőlény csontváza. A barebone pedig vázat jelent (PC: ház, alaplap esetelg még egy-két valami).

http://mlzphoto.hu/

(#28) vzzoli válasza Den (#25) üzenetére


vzzoli
tag

A barebone csak képletesen jelent csontvázat, valójában sovány embert jelent a szó átvitt értelmében is: tehát vékony pénztárcájú ember

If you one door how a mace?

(#29) Den válasza Mazlee (#26) üzenetére


Den
veterán

tudtam hogy vcalaki szóéni fog :) Mlaca már válaszolt.

www.simson4t.hu

(#30) vzzoli válasza vzzoli (#28) üzenetére


vzzoli
tag

Gondolom azt akarja jelenteni, hogy csoró ember számítógépe. De lehet hogy nem. Főleg, hogy ez a gép nem igazán a csóróknak lett tervezve. :)

If you one door how a mace?

(#31) Den válasza vzzoli (#28) üzenetére


Den
veterán

de itt csontváz, egy gép váza, amire felpakolod a többi részt a te izlásed szerint. Amúgy a barebone eredetileg nem a fogyasztóknak lett kitalálva, hanem kisebb gyártóknak akik megveszik az oem-től a barebone rendszert és a helyi igények szerint kész gépet csinálnak belőle. Pl notiknál a gericom, portocom... gépek ilyen bareboneként érkeznek taiwanból aztán a gericom/portocom csinál belőlük full gépet.

www.simson4t.hu

(#32) Den válasza vzzoli (#30) üzenetére


Den
veterán

ha megnézed az árát, vagy mondjuk az xpc barebone-ok árát akkor rájösz hogfy nem a csóró ember számítógépét akarják jelenteni :)

www.simson4t.hu

(#33) c* válasza Iginotus (#6) üzenetére


c*
aktív tag

van 1 tippem hogy sokan nem tudjak majd megvenni :C

(#34) vzzoli válasza Den (#32) üzenetére


vzzoli
tag

Hát igen, ez az ötlet nálam is hamar megbukott :)

If you one door how a mace?

(#35) Keitaro válasza MLaca (#23) üzenetére


Keitaro
addikt

Köszi a választ ez érdekelt, mert nekem is tetszenek ezek a pici kütyük, csak a hangal is hadilábon állok :)

(#36) engusz


engusz
veterán

Nagyon tetszik ez a kis cucc.
Akkor fieztnék érte 80 ropit, ha lenne benne CPU (Akár Celeron.), memória és winyó. :) VGA-ból szvsz meg bele lehet rakni egy Radeon 9700 All-In-Wonder-t is, mert külföldi oldalon már láttam. Ezzel a kártyával már űtős lenne a kicsike. Viszont az nekem sem tetszik, hogy nem mehet együtt a hifi és a PC rész.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#37) Godfather válasza Den (#25) üzenetére


Godfather
aktív tag

Szerintem Kalcika tudja, hoy hogy néz ki az asus barebone... HA nem, holnap megmutatom neki...

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#38) purci


purci
tag

Kértem árajánlatot az egyik nagykerből egy összerakott MEGA-PC-re:
- MEGA PC
- Celeron 1,7 BOX (hűtővel együtt - szerintem a hűtőt meg lehet spórolni, így -2000 HUF)
- DVD MSI 16x/48x
- Twinmos RAM 256DDR/333MHz
- HDD WD 40GB/7200
- VGA G4 440/TV-OUT 8X
Ez osszesen 114ezer HUF.

Szerintetek lehet használni a PC részet csupán TV-OUT-on keresztül, azaz monitor nélkül? A nappaliba szeretném betenni, hogy a család tudjon divx-eket nézni, ill. néha-néha játszani. Nem parázna a gép, ha bootoláskor nem talál monitort?

Sok jó ember kis helyen is sok jó ember.

(#39) Keitaro válasza purci (#38) üzenetére


Keitaro
addikt

DivXre az integrált VGA is jó kell legyen. Külső kártyán biztos megy, hogy csak a TV legalábbis pl Radeonokon csináltam már ilyet, de szerintem az alaplapi is tudja. Fixre persze nem mondom.

(#40) karib válasza kalcika (#21) üzenetére


karib
addikt

Keveritek a miniPC-t és a barebone-t. A barebone annyit tesz, hogy egy fél konfigot kapsz, procit, RAM-ot, HDD-t stb. te adod hozzá. Lehet miniPC, de lehet akár szerver is, ha úgy vesszük... A félreértés onnan eredhet, hogy a legtöbb miniPC barebone kiszerelésben érkezik, nem kapni külön miniPC házat, alaplapot, tápot stb.

Department of Redundancy Department

(#41) kalcika válasza Den (#25) üzenetére


kalcika
tag

Ehh... Szóval, ez a gép azért jó, mert pl. egy kis lakásban, kolesz szobában vagy akárhol helyettesíti a hifit is. Szerintem.

Ismerem az ASUS barebone-okat :) Kicsik. Nem ennyire, de azért kicsik. Szerintem amúgy kényelmesen szerelni nagytoronynál kisebb gépben NEM lehet.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#42) kalcika válasza karib (#40) üzenetére


kalcika
tag

Nem hinném, hogy nem tudom, mi az a barebone... :D

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#43) Flashcash válasza purci (#38) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az ár nem is olyan vészes.
Vinyót jót választottál, mert a WD-k nem nagyon melegszenek, ez ilyen pici vinyóhűtés nélküli házban fontos.
Az MSI DVD olvasóval menni fog az MP3 lejátszás a PC mód bekapcsolása nélkül.

VGA ügyben nem tudok segíteni, de biztosan lesz valaki akinek van Gef4 MX kártyája.

Ha megvetted azért írj egy pár sort a cuccról, hogy mennyire vált be. :)

(#44) Den válasza Keitaro (#39) üzenetére


Den
veterán

csak mint bobmaster is említette az integrált vga-nak nincs tv-outja.

www.simson4t.hu

(#45) Den válasza purci (#38) üzenetére


Den
veterán

tv-outon bootkor is lesz kép.

www.simson4t.hu

(#46) kalcika válasza Den (#44) üzenetére


kalcika
tag

Igen, valóban, de a külön TV-out kártya beszerezhető.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#47) joghurt válasza MLaca (#27) üzenetére


joghurt
addikt

[L]http://dict.sztaki.hu/dict_search.php?L=ENG%3AHUN%3AEngHunDict&O=HUN&flash=&E=1&sid=acbb7a2be4c4031ab5ed71c2c265ed92&in_form=1&W=barebone&M=2&P=0&C=1&A=0&T=1&F=0[/L],
csak hogy újfent rávilágítsak a RI/OS ''érdekes'' viselkedésére a hosszú linkek kapcsán. :(

Angolul kicsit értőknek:
[L]http://szotar.sztaki.hu/webster/webster.php?D=1&T=1&S=0&O=1&P=1&L=1&result_target=_self&&S=1&&W=bare%20bones[/L], ez némiképp jobban visszaadja a ''bare bones'' rendszerek lényegét.

A tej élet, erő, egészség.

(#48) _George


_George
senior tag

''Az MSI MEGA mini-PC egy igen jópofa kis herkentyű''

nekem is u. ez a véleményem...
szvsz pofás kis jószág...
tetszik, de nekem már van külön házimozi (rádióval...), és számító gép :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#49) Edem válasza Den (#19) üzenetére


Edem
senior tag

Én egy ilyenért adtam el a pici pécét meg a játszós gépem, de mikor megtudtam, hogy nincs hifi ha megy a gép, akkor az egész ugrott. :U

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.