Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) X@b3e


X@b3e
addikt

Tök jó, de rakhattak volna bele frissebb vasat is. Az instant-on funkció is jó, LAN-ra járni egy jó VGA-kártyával teljesen jó lenne

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#2) ciao


ciao
senior tag

a 3.oldal első képén jól látom, hogy csak úgy lehet felnyitni a tetejét ha előbb kihúzom az optikai meghajtót? a kisfloki emuláció miért nincs asztali gépekben:F útálom a kisflokit!!

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#3) Daywalker


Daywalker
addikt

Hát, ez már nem új vas.

A bemutató S-Presso már járt pár 100 helyen.

Egyébként miért van az, hogy az instant-on-t csak említitek, és nincs róla screenshot? Végülis ez az egésznek az értelme. Csak nem belefagyott a telepítésbe?:)

Mert nálunk pont ez történt.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) Daywalker válasza X@b3e (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Ezzel az a baj, hogy elég korlátozott méretű dolgok férnek bele. Már nem emléxem pontosan, de egy ti4600 se fér bele gond nélkül...mondjuk annál asszem rövidebb az X800:)

[Szerkesztve]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#5) Flashy


Flashy
veterán

ez az operációs rendszer nélküli operációs rendszert hülyeségnek tartom (szerintem!). ha már egyszer be kell bootolni winchesterről valamit, akkor egyből a rendes oprendszert fogom elindítani, amiben ugyanúgy tudok tévézni meg hangot videót lejátszani, csak még közben netezni is, meg ha megunom a filmet nem kell rebootolni. azt a 2 percet kibírom amivel lassabban bootol. szerintem akkor lenne jó, ha eepromból bootolna, a winchestereket leállítaná és a procit (és a hűtését) valami energiatakarékos módba rakná ami dvd filmhez még elég. aki nem ért a számítógéphez és csak filmet akar nézni, az is el tudja indítani duplakattal a desktopra kitett dvdlejátszót vagy winampot...

(#6) karib válasza Flashy (#5) üzenetére


karib
addikt

Tényleg ez lenne a legkorrektebb. Mondjuk korszerű gépet minek kikapcsolni? Ott a készenléti üzem vagy a hibernálás, nem kell bootolással vesződni.

Mondjuk a bootmentes médialejátszónak annyi előnye van, hogy egyszerű kezelni, ezért talán még apuka-anyuka is megbírkózik vele, nem kell a Windowsban bolyongani.

Aki mondjuk komolyan HTPC-nek akarja használni a gépet, az nézze meg a Windows Media Center Editiont.

Apropó, lesz i915 alapú, LGA775-ös S-presso is hamarosan. Sajna másról nem hallani, pedig egy AMD-s verzió nagyon jó lenne.

Department of Redundancy Department

(#7) Adi


Adi
senior tag

Szerintem a cucc belső kábelezése halál igénytelen, ahogy a többi ilyen mini barebone gépé is. :( Ha ennyire mindent kézben tarthat a gyártó a tervezés során, akkor miért nem képesek úgy megtervezni és belerakni az alaplapot, hogy a tápból, az előlapi USB+audiocsatlakozókból és egyéb helyekről csak jól eldugott, burkolt, pár cm-es kábelek vezetnek át? :F Extrém esetben még az IDE/SATA kábelt és az optikai meghajtó, valamint a merevlemez csatlakozóit is lehetne egy bizonyos határon belül rögzíteni. Sőt, SATA meghajtónál egészen fixen, mint a hot-swap tokokban.

Azért a PC-tervezők még sok ötletet lophatnának a Macekről, mert messze vannak tőle. :(

ldm start-reconf primary

(#8) BySoft_


BySoft_
csendes tag

Külsőre nem tetszik, egy Asus DigiMatrix szerintem jobban fest. Egyébként nem tudjátok, hogy azt miért nem nyomatják ennyire? Tudomásom szerint már 2003 év végén kijött, de nem sokat hallani róla, ellentétben ezzel a pressóval.

[Szerkesztve]

(#9) 5xl


5xl
tag

a táp 220 w ??
elég ez egy izmosabb procihoz?

maffiozo nick: morr

(#10) erdeya


erdeya
senior tag

Pont ilyet szeretnék, csak nem ennyi pénzért :O

De klassz cucc. Kivül belül megnyerő.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#11) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Az a baj, hogy a Design nekem spec nagyon bejön.. Még elgondolkodom a végén..

(#12) stfeca


stfeca
csendes tag

Üdv mindenkinek.


Nekem már néhány hónapja üzemel otthon egy ilyen és semmi gond sincs vele. Video illettve DVD recorder helyett használom. Persze van néhány dolog ami nem tetszik.

1. Multimedia PC FireWire nélkül? :F
2. Időzített felvétel esetén arról gonsokodni kell, hogy a gép be legyen kapcsolva.
3. TV-kimenet nincs rajta, ezért csak egy plusz videokártya segítségével, vagy átalakítóval tudod kiküldeni a jelet.
4. A hozzáadott progammal nem tudtam kiadni az 5.1 jelet az optikán keresztül
5. Az MS Win XP media center ED -el kb 80%-ig kompatibilis. (Nem megy a tv, rádió és a távirányító 1-2 funkciója sem)
6. Szerintem a táp nagyon melgszik.

Ciao: Nem kell semmi kiszedni ahhoz, hogy szétnyitsd.
DayWalker: Az instantON rendszer egy erőssen lebutított Linux-os rendszer lehet. Igénytelen külsővel, majdhogynem karakteres megjelenítéssel. Persze működik, és nincs vele gond.
BySoft_: A Digimatrix tényleg jobb lenne, de abba csak 2,5-ös Northwood magos P4 mehet maximum. Szóval az még ennél is öregebb cucc.

Ha valakinek további kérdése volna szívesen válaszolok. stfeca@freemail.hu



[Szerkesztve]

Ma nem volt egy telefonhívás sem. De holnap kétszer ennyi lesz! (Al Bundy)

(#13) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Kár az AGP-ért.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) AMD Power


AMD Power
titán

Nekem tetszik a kis gép. Komolyan mondom , ha itthon maradok lehet ,hogy veszek egyett a notebook-m mellé , de én mondjuk MSI-t fogok venni. Van ezekből AMD-s is?:B

(#16) Sefter


Sefter
veterán

kár, hogy könnyen karcolodó olcsó műanyag a borítása....
a levett előlapos képen nem nagyon látszik, de a gombok körüli igénytelen ''rugó'' és a kijelző is elég olcsó érzetet nyújt....

Psn ID: sefter_hun

(#17) stfeca


stfeca
csendes tag

AMD Power: Az MSI MEGA DELUXE volt elötte és el kellett adnom, mert még annyira sem volt használható, mint ez. Szép volt és jól működött, de mondjuk nem tudtam bekapcsolni a PC-t távirányítóval.

Annak is megvannak az előnyei, de szerintem nem jobb ennél. Az AMD 64 -ami ér is valamit az MSI-ben sem megy :(

Jim Tonic: Van benne AGP slot, ha az a gond.

Sefter: A rugó az érintőgom működéséhez szükséges, amiből összeszerelt állapotban semmi sem látszik. Egyébként nem olyan gagyi, aminek látszik. Tényleg nem.

FeCa


Ma nem volt egy telefonhívás sem. De holnap kétszer ennyi lesz! (Al Bundy)

(#18) Sefter válasza stfeca (#17) üzenetére


Sefter
veterán

volt ilyenem, tudom, hogy nem látszik a rugó, de azért jobban is megoldhatták volna.... pláne, hogy a kijelzője olyan mint a bolhán kapható ''mjúzikcentereké'' :DDD
megvettem és 2 hét múlva eladtam....

Psn ID: sefter_hun

(#19) Kaoru


Kaoru
aktív tag

ez elég jól néz ki, 1 ilyet az anyukának meg a húgocskának és nem lesz többé spyware emg ismeretlen progi az én gépemen , úgy is csak emaileznek meg zenét hallgatnak, de a dizájn fontos (nekik - anyám vett volna egy razer db áráért egy noti egeret ami picike szép fényes ezüst-piros volt, mondva nézd ez is olyan mint az csak szebb, ilyet vegyél!):DDD

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#20) Jim Tonic válasza stfeca (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pont ez az. Kifutó megoldás.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) Sefter válasza 5xl (#9) üzenetére


Sefter
veterán

egy jó tápnál elég...amit megveszel 400W-osnak Codegen/Acorp stb néven jó ha ennyit tud....

Psn ID: sefter_hun

(#22) velizare


velizare
nagyúr

hát ahogy ránéztem a címre, meg a képre, nekem is rögtön a kávéfőző jutott eszembe. ez is levehető tetejű, mint az ndk turmixgép? :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#23) Sefter


Sefter
veterán

nem tudom, kijavították-e már ,de a nálam járt 3 db-nál ''házi-mozi módban'' optikai kábellel összekötve csúszott a hang (zavaróan)... :F

[Szerkesztve]

Psn ID: sefter_hun

(#24) Phantom Lord


Phantom Lord
aktív tag

Ebbe elfér a zalman vga hütő?

(#25) stfeca válasza Phantom Lord (#24) üzenetére


stfeca
csendes tag

A zalman passzív hűtőre gondolsz?

Ma nem volt egy telefonhívás sem. De holnap kétszer ennyi lesz! (Al Bundy)

(#26) Phantom Lord válasza stfeca (#25) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

igen

(#27) stfeca válasza Phantom Lord (#26) üzenetére


stfeca
csendes tag

Szerintem elfér, de mivel a szellőzés nem olyan, mint egy nagy dobozos PC-ben, ezért nem biztos, hogy hatékony lesz. Nekem egy Asus 9250 Home Theatre van benne az eredeti gyári hűtővel. Ebben a felállásban sem mondhatnám zajosnak. Nem biztos, hogy kell bele a passzív hűtés. :)

Ma nem volt egy telefonhívás sem. De holnap kétszer ennyi lesz! (Al Bundy)

(#28) Cane


Cane
őstag

tényleg, milyen igénytelen és csúnya a bekábelezése:
-a tápkábeleket igazán behúzhatták volna ''harisnyával''
-miért nem hengeres kábelt használnak?
-igazán kialakíthattak volna a ház mindkét oldalán kábelcsatornát

ez a szellőzésnek sem a legjobb, másik hogy ahogy rögzítve van az előlaphoz egy-két kábel, olyan érzésem van, mintha a sokadszori kinyitásra le akarna szakadni a vezeték az előlapi forrasztásról. az előlapi kijelzőn van számomra tök felesleges (VPE-vel ellátott) világítós ábra, ami nem tudom miért jó ha csak úgy villog...

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#30) Sefter válasza stfeca (#12) üzenetére


Sefter
veterán

van rajta firewire....az enyémeken volt (előlapon be van ragasztva a helye, de ott van a ragacs mögött a bekötött csatlakozó :) )
optikai jelet simán kivittem, csak csúszott a hang (zavaróan)

Psn ID: sefter_hun

(#31) Sefter


Sefter
veterán

a cikkben is látszik a firewire.....

Psn ID: sefter_hun

(#32) Proxxon


Proxxon
csendes tag

Sziasztok! Most szeretnék egy hasonló gépet venni, de én az Aopen XC Cube AV editionra gondoltam. Bővebben: link Igaz, ez régebbi konstrukció, de a dizájnja jobban tetszik, a nagy teljesítmény meg nem szempont nálam. Egy 2GHz-es procit gondoltam bele. És már ''csak'' 83000 HUF TV tunerrel együtt. Véleményeket várok! Köszi!

(#33) x_o_n


x_o_n
veterán

én ugy vélem jó választás.

(#34) Sefter válasza Proxxon (#32) üzenetére


Sefter
veterán

na, olyannal is foglalkoztam már, 1 gondja volt, hogy válogatós volt memóriában, de ezt leszámítva nekem bejött

Psn ID: sefter_hun

(#35) Proxxon válasza Sefter (#34) üzenetére


Proxxon
csendes tag

Mekkora procival használtad, mennyire melegedett, és mennyire volt hangos?

(#36) Sefter válasza Proxxon (#35) üzenetére


Sefter
veterán

3GHz P4
nem érdekelt, hogy mennyire melegedett, mert nem fagyott a gép, hangja annyi, hogy amikor bekapcsolod felpörög max fordulatszámra a venti de egy 5-10mp múlva leszabályozza magát és ''hangtalan''...

Psn ID: sefter_hun

(#37) Proxxon válasza Sefter (#36) üzenetére


Proxxon
csendes tag

Akkor maradok az Aopennél. Vagy tudsz még esetleg hasonló gépet, amit kifejezetten multimédiás célokra terveztek? Via Epia alapokon esetleg?

(#38) Sefter válasza Proxxon (#37) üzenetére


Sefter
veterán

Epia-t kerestem én is de nem nagyon tudtam szerezni normális áron....
MSI-nek van még ilyesmilye, de Én utálom az MSI-t így soha nem próbáltam.... :B

Psn ID: sefter_hun

(#39) Proxxon válasza Sefter (#38) üzenetére


Proxxon
csendes tag

Még annyit leírnál, hogy milyen memóriával nem volt gondja? Kösz!

(#40) Sefter válasza Proxxon (#39) üzenetére


Sefter
veterán

Samsungot nem szerette

Psn ID: sefter_hun

(#41) stfeca válasza Sefter (#30) üzenetére


stfeca
csendes tag

FireWire: Azt láttam én is, hogy van benne csati, de nem gondoltam volna, hogy be van kötve. Megnéztem belülről is de ott is csak csupasz tüskéket találtam. Szóval használtad is, vagy csak láttad te is, hogy ott van?

Ma nem volt egy telefonhívás sem. De holnap kétszer ennyi lesz! (Al Bundy)

(#42) stfeca válasza Kalandor (#29) üzenetére


stfeca
csendes tag

Noss igazad, van. A TV-tuner elavult. A Media Center-nek olyan kártya kell ami helyből Mpeg 2-be rögzít. Végül is csak azt kell kicserélni és Minden ok.

A hozzá adott Home Theatre Progival is szinte mindent meg lehet csinálni. Csak azt a fránya bekapcsolást kéne még megoldani. :((( Lehet, hogy írok rá valmi progrit. :DD (Ismerve magam sosem lesz kész)


[Szerkesztve]

Ma nem volt egy telefonhívás sem. De holnap kétszer ennyi lesz! (Al Bundy)

(#43) Sefter válasza stfeca (#41) üzenetére


Sefter
veterán

a kamerámról digiztem be vele :F
Neked nincs rákötve?

Psn ID: sefter_hun

(#44) x_o_n válasza stfeca (#42) üzenetére


x_o_n
veterán

nekem asus tvtuner van ami mpg2 be rögzit akkor az nem jó mce alá,vagy mégis?:)

(#45) stfeca válasza Sefter (#43) üzenetére


stfeca
csendes tag

Bevallom nem próbáltam, de most, hogy mondtad megnézem.

x_o_n: Igen az enyém is abba rögzít SZFOTVERESEN. De ide sajana hardveres kell. Tudomásom szerint van olyan NVIDIA kártya ami tudja, csak még nem sikerült fellelnem. A media centerrel egyébként a Hauppage kártyák működnek. Lehet, hogy veszek egy olyat bele + egy kisteljesítményű TV kimenetes videokártyát.

Ma nem volt egy telefonhívás sem. De holnap kétszer ennyi lesz! (Al Bundy)

(#46) useeme


useeme
csendes tag

nem rossz gép csak ezer apró, de annál bosszantóbb hibája van.
elsősorban szoftver problémák.
néhány hónapja vettem, hogy majd ''tökéletes'' választás lesz a dolgozó/hálószobába, mert nem kell így külön tv, hifi stb a gép mellett.
felraktam az instant on-t is, ez hiba nélkül megtörtént.
de az égész felejtős, úgy ahogy van.

ezért mindig ''rendesen'' bebootolok és ott automatikusan elindul a home theather, így nem kell a távirányítón kívül más.

a rádiók beállítása katasztrófális. gyakorlatilag 0 beállítási lehetőség.
végigscanneli a rádiókat (RDS nincs), a rádióknak nevet adni nem sikerült még, és szinte minden indításnál újra kell kerestetni az összes adót, mert elfelejti.
Biztos túlzott igény részemről, hogy beállíthassam azt a 4-5 rádióállomást, amit közvetlenül elérhessek.
A TV sz*r.
Azt már megszoktam, hogy a tv-tunerek beállítási lehetőségei egy igénytelen, 20e ft-os kínai hulladék tv-jétől is fényévekre vannak, de soha nem fogom megérteni, hogy miért.
Napokig kerestem a neten, hogy hogyan kellene beállítani, és többen is esküsznek, hogy a Holland beállítást kell választani, de így sem tökéletes.
A tv képe katasztrofális. Biztos én hibáztam, amikor azt gondoltam, hogy egy 19'' Sony TFT-vel megfelelő lesz, de nem. Ezért inkább marad a nézzünk TV-t TV készüléken műsor.
Az olyan apróságokról nem is beszélve, hogy a time-shiftes felvétellel is gond van. Kétszer fordult elő, hogy használtam, és amikor tovább néztem a műsort kiderült, hogy néhány perc elveszett. Ezt kétszer csinálta meg, azóta nem használom.
Eleinte vártam, hogy legyenek hozzá szoftverfrissítések, de feladtam.
És még sorolhatnám, hogy alig sikerül lejátszani avikat, többnyire belefagy, ezért mindig az egérhez kell nyúlni és másik lejátszót (akár a win media playert) használni.
STB STB
Megértem, hogy a tesztelők többségének tetszik. Nekem is tetszett, ezért vettem meg.
És amíg az ember ismerkedik vele tényleg jópofa meg csili-vili. De ha napi használatban megismerkedik vele az ember, kiderülnek a fogyatékosságai és több a bosszúság vele, mint az előnye.
Nem igazán tudom elképzelni kinek ajánlható nyugodt szívvel ez. Sztem senkinek.
Aki gépet akar, vegyen ugyanennyi pénzért sokkal jobb gépet.
Aki a multimédiás lehetőségeket akarja kihasználni, az meg inkább vegyen küllön cuccokat.

(#47) dre válasza stfeca (#12) üzenetére


dre
csendes tag

nem értem gyerekek miért kell fikázni. nekem van egy ilyen intel p4 extrem edition ES 3,4-es van benne 2 gb corsair twinx rammal :)
vga az kicsit gyengusz mert én nem játékra használom (mindig) egy Radeon 9550 with omega driver softmod 9750. nem találkoztam még alkalmazással ami nem megy rajta. aki meg combosabbat akar az rakjon bele egy x800-at. szerintem itt senki nem a NASA-nak dolgozik be, hogy ekkor teljesítmény ne legyen elég.

másik véglet.

rendelésre hoztam egyet alapkiépítéssel. egy 2,8 GHz-es Celeron D-vel meg 2x256DDRam-al tökéletesen ellátja azt a funkciót amire kitalálták. lehet rajta dolgozni, tv-zni, dvd-zni zenét hallgatni. mellesleg van előlapi firewire is csak aki looser az nem veszi észre. kábelezésre csak annyit tudok mondani, hogy nem bemutatógép alapján kell véleményt mondani. az origi doboz változatnál amit te bontasz ki nincs összegányolva semmi...ha meg hengerest akarsz akkor vegyél...aki ilyen gépet vesz nem vágja földhöz 3ezer pénz.

szerintem

''Az még nem is lenne baj, hogy nagy az Isten állatkertje.Engem csak az aggaszt, hogy alacsony a kerítés...''

(#48) dre válasza dre (#47) üzenetére


dre
csendes tag

ja amit kifelejtettem...

a beépített médialejátszója alapéból valóban csak mpeg-et játszik.én nem adtam fel ilyen könnyen. acemegacodecpack legújabb felnyom és nézd má' lejátszik mindent ugyanabból a programból....


mindegy ez is olyan mint a windows, lehet szidni, hogy szar, meg lehet érteni hozzá :)

''Az még nem is lenne baj, hogy nagy az Isten állatkertje.Engem csak az aggaszt, hogy alacsony a kerítés...''

(#49) stfeca válasza dre (#48) üzenetére


stfeca
csendes tag

Teljesen igazad van, de a lényeg, hogy az emberek egy része ezt multimediára szeretné használni (mint én is). Az ACEMegaCodecPack igen jó megfelelő stb, csak nem ez a lényeg.

- TV tuner: Képzajszűrés?!, Magyar beállítások?!, Képminőség?! szóval van még min javítani. :F

- Szoftver: A gép kikapcsolása ha végzett a felvétellel, illetve időzített bekapcsolása amikor szükséges. TV csatornák átrendszése, automatikus név hozzáadás sem a legjobb. :(

-DVD lejátszás: A digitális hang kimenet másolásvédelmi problémák vagy isten tudja miért nem nagyon megy. Persze kis ügyeskedésssel sikerült, de miért van szükség ügyeskedésre? :o

- Hardver: A kijelző szerintem jó volna. Viszont, hogy kizárólag a hozzá adott program tudja kezelni az nagyon gáz. Egyéb esetben semmi haszna. Adhatnának ki hozzá egy MCE patch-et is. (Ja és az enyémben nincs firewire ahogy már említettem)

Szóval én azt érzem, hogy ez egyre csak egy nagy bohóckodás. A számítástechnika otthon még mindíg csak szívás és szívás. Nagyon messze van még attól, hogy bekapcsolom az asztali készüléket és működik. (sajnos)

Ja és még valami. Ami nagyon gáz. Itthon semmit nem lehet kipróbálni. Tegyük fel van pénzed és venni szeretnél egy jobb TV-tuner kártyát. Hol lehet kipróbálni, felvenni, a szoftverét megismerni? Sehol! Ahol lehet kapni elhajtanak. (Ha lehet kapni)

Szóval ha a PC-det játékra, internetezésre és Irodai munkára szeretnéd hasznáni, akkor OK, de ha egy kicsit is más dologra (Komolyabb multimedia) akkor már nem olyan jó a helyzet.

Ja és én már kb 20 éve foglalkozom számítástechnikával. Szóval van némi tapasztalatom.

[Szerkesztve]

Ma nem volt egy telefonhívás sem. De holnap kétszer ennyi lesz! (Al Bundy)

(#50) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

helló

van itt valakinek ilyen cucca a fórumon AGP-s VGA-val? Mekkorát tudott belepaszírozni?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.