Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  [Re:] ASUS A7V133 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Milyen tápot és CPU hűtőt használtatok a teszt során?

prohardver vendég

(#2) Goodman válasza guest (#1) üzenetére


Goodman
tag

Codegen 300 Wattos tápot, valamint GlobalWin WBK68-as hűtőt.

(#3) Adi


Adi
senior tag

De iszonyat rendes ez a Goodman srác, megköszöni magának a segítséget! :D

Nem rossz a deszka, de ezt az AMR/CNR/CMR mizériát elfelejthetnék. :( Használ egyáltalán ilyet valaki?

ldm start-reconf primary

(#4) guest


guest
veterán

A Sisoft Sandra CPU teszthez csak annyit tennék hozzá, hogy az 1Gh-es IPIII-as Coppermine-om 1200Mhz-re húzva lenyomja az 1,6Gh-es P4-et.
Namost ez nevetséges.
Szerintem az FSB-t nézi, és itt az én 160-as FSB-m nyilván többet nyomott a latban, mint a P4 100-as FSB-je.
Ugyanez lehet a helyzet az 1400Mhz-es Athlonnal kapcsolatban.

U.I.: Nem azt akarom mondani, hogy kamu az, hogy az Athlon lenyomja a P4-et, hanem ez a Sandra féle CPU teszt nem az igazi.
Üdv
Mister

prohardver vendég

(#5) Parci válasza guest (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Szerintem Goodman sem erre építette a lényeget. Általában a Sandrából csak a memória bencsiket szoktuk használni, bár már ezért is ért minket kritika.

Abban viszont elég penge az ASUS, meg stabilitásban is.

A Sandra Dhrystone/Whetstone CPU tesztje az FSB-nél azért komplikáltabb, de valóban nem az igazi CPU/FPU bencsmárk. Amúgy pedig egy 1.2GHz-es P3 tényleg elver egy 1.6-os P4-est pár alkalmazásban!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) guest


guest
veterán

Nem írsz semmit, hogy mik azok, amikben nem tökéletes a lap... pár szót mondhatnál.

prohardver vendég

(#7) Parci válasza guest (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ár, elrendezés.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) guest


guest
veterán

Hát nem tudom, 35+fáért szerintem nem olyan sok, egy (szememben) konkurens MSI is 33+fa körül osztódik, ha télleg fullextrás, akkor megéri azt a plusz 2ezret, vagy mégsem?
üdv
Lajos

prohardver vendég

(#9) zolee


zolee
csendes tag

+ hát :)

"Dobjátok a padlóla le! De nagyon dulván!" - Blájen élete

(#10) guest


guest
veterán

Szerintetek az Alimagik1 vagy a via csipkészlet a jobb, azaz A7A266 vagy a jelen alaplap a gyorsabb és stabilabb?

prohardver vendég

(#11) guest


guest
veterán

Én is vettem egy ilyen lapot. Durván 5 napig birta, azóta szervírben van. Az Asus nem akarja kicserélni, ezért kéthetente ottho van 1 napot. Na ilyen a szervízgarancia.

Üdvözlettel Com4

prohardver vendég

(#12) Parci válasza guest (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Uhh :), ha nem (akkor valszeg A1), akkor so-so... stabil, de nem elég gyors (A1).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) guest


guest
veterán

Egy nagy kérdésem lenne Asus alaplapilag. Én egy sima A7V alaplappal rendelkezem és jelenleg egy 700-as Duronnal és 512 Mb Rammal használom. A kérdés, hogy ha a későbbiekben bővíteni szeretném Tbirdre akkor ez a lap támogatja-e a 266 Mhz Fsb-s Tbirdöket vagy nem? A biosban - mint a tesztben szreplő alaplapnál - az órajelek ugyan úgy és ugyan addig állíthatók,(jelenleg 7x100), viszont nem tudom, hogy a 266 Mhz Fsb az ténylegesen 266 Mhz vagy pedig a 133 Mhz-et szorozza fel kettővel?
Köszi előre is a válaszadónak. Márk

prohardver vendég

(#14) Barton válasza Parci (#12) üzenetére


Barton
senior tag

Stabinak addig stabil amíg a fesz. stabilizátorok
túl nem melegednek utána vcore,stb fesz. leesnek ami néha fagyihoz vezet.Mivel MIDI-zek ezért én még az alaplapra integrált hangártyát is teszteltem. NEM MIDI KOMPATIBILIS !!!!
Azaz az MPU-401-es portja nem megy. Szerintem egyiken példányon se (1.02-es revizió) !!!
Már kéthete szervízben van. De ha visszajön elviszen a szintim+AZZA KT3ABX alapú gépemet a bolta és megmutatom mi az a MIDI-zés.
Ezen a 25 rúgos alaplapi hangkártya MIDI portja tök jól megy !!! Pedig csak VIA gagyi !!!
S ha nem megy akkor visszakérem a zsozsot és bye-bye ASUS, mert ez a legsz.rabb mobo amim valaha volt.Mellesleg TBird killer mert szétfőzi a procit ! Na nem akarom tovább hergelni magam ...
Pá ...

(#15) Parci válasza guest (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A7V sajnos nem megy 133MHz-en. Tudod egy picit tuningolni, mondjuk 110MHz-re biztosan, de tovább nem valószínű :(.

Szori.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) Scytam


Scytam
tag

Én az A7V-mben az AXIA-s TBirdemet 120*12-en ( 1440 ) is stabilan megy ( fentebb nem próbáltam )!
Lehet, hogy szerencsém volt? :D
De sajnos a procimat nem tökéletesen kezeli ( 266-os 1G-s AXIA ), így lehet, hogy meg kell válnom tőle! :(

(#17) Parci válasza Scytam (#16) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Mi az, hogy "nem tökéletesen kezeli"? Most megy, vagy nem?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18) Scytam válasza Parci (#17) üzenetére


Scytam
tag

Megy! De ha az ember babrál a BIOS-ban azt nem szereti. Most is így jártam, visszavettem a proci sebeségéből, és utána se kép, se hang. És elég sokáig nem lehet bele életet rugdalni.

Tehát menni megy, csak ne nyúljon hozzá az ember.
Ja, és a procit se nagyon ismeri fel ( hol 100*8, hol meg 100*8,5 )
Viszont külön-külön mindenki tökéletesen gurul!
Maga a lap simán megy pl egy 850-es TBirdel ( 120-as FSB! ), a proci meg egy KT7A-ban.

(#19) guest


guest
veterán

Sziasztok!
Ilyen AususA7V133-am van.
"PCI Mass Storage" drivert keresek.A WIN ME nem talált hozzá.Egyébként mi ez.Mer most driver nélkül is tök jól megy...
Kösz.
MaTT

prohardver vendég

(#20) zotyesz01


zotyesz01
tag

Az a Promise ATA RAID vezérlő. Driver a CD-n vagy az Asus honlapján.

(#21) guest


guest
veterán

Kösz.
Hát akkor hagyom,mer jelenleg egy 3gigás kvantum fityeg a primary ide-ben :) Nem fér fel a commandos2.Nem ártana egy vinyü csere :)
byez
MaTT

prohardver vendég

(#22) Kaczor


Kaczor
csendes tag

Figyu, valamelyik fórumon olvastam egy jumperbeállítást a A7V133-hoz, ami a leírásban is el van állítva. Most viszont sehol nem találom. Van ötletetek mi lehetett az?
A másik kérdésem az lenne, hogy azt honnan lehet tudni, hogy a különböző szorzóállításoknál melyik feszültséget kell használni? A szorzó és az FSB már stimmt, de a feszkóra még mindig nem találtam semmit...

Köszi előre is

Bela

(#23) Parci válasza Kaczor (#22) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Feszültséget nem kell állítani, csak ha tuningolsz, akkor meg teheted maxra (1.85V).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24) zsborbas válasza Kaczor (#22) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Üdv Kaczor!

Nekem ugyan A7V133C-m van, de a két lap teljesen ugyanaz, csak a raid vezérlő nincs a C-s változaton.Arról a jumperről én írtam valamelyik fórumon, ha jól emlékszem, akkor a cooler tesztesben.
Az a jumper a memóriák végénél, a lap széle felé található. A 3.3V-ot hivatott beállítani. Sajnos gyárilag ez pont a tuningos állásban van, és még véletlenül sem 3,45V-ot ad mint ahogy a leírásban van, hanem 3,56-ot. És sajnos ez a proci irányában is igaz. Nálam ebből kifolyólag sokkal melegebben futott a proci. 7 fok!!! volt a különbség a két állás között. Remélem segítettem vele.
Zsolt

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#25) Kaczor


Kaczor
csendes tag

Köszi a választ srácok!
Parci: ez azt jelenti, hogy ha nem tuningolok, akkor a default beállítást használjam, ha viszont tuningolok, akkor az 1.85-öt? Nem három féle feszkót lehet állítani a lapon?

Zsborbas: köszi, kipróbálom. Én is próbáltam magasabb órajelen működtetni a procit, de nem volt se kép se hang. Lehetett ez a bibi? Ja, és Ti mit ajánlotok, a softweres vagy inkább a jumperos tuningot? Van különbség?

Bela

(#26) zsborbas válasza Kaczor (#25) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Lehetett, mert magasabb (3,56) fesszel nekem sem ment 1466 fölé. 3,3-on 1533-on is ment egy darabig, de egyszer csinált egy totális újraindulást a gép, pedig nem melegedett jobban a proci mint előtte. Azóta 1466-on megy, alapfeszen (3,3 és 1,75), és semmi probléma vele. Nálam csak a szorzó állítás jöhetett szóba, mert a ramom 7.5 ns-es, és nem megy 133 fölött. A procim gyárilag nincs lezárva szorzó szempontjából. :) Egyébként WBK68-as hűtőt használok hozzá. Én bios-ból állítgatok mindent. Igaz az FSB-t nehéz lenne fentebb húzni jumperrel (ott 133MHz a max), BIOS-ból meg 200MHz-ig 1MHz-es lépésekkel. Tuningnál nem kell mindjárt 1,85-el neki menni a procinak. Ha egy beállítással megy rendesen, stabil minden (24 órás burn-in teszt), akkor nem érdemes emelni a feszen, csak jobban fog melegedni. Ha nem tuningolsz nem érdemes a feszeket emelgetni, semmi sem lesz jobb tőle, az előzőekben leírt itt is igaz.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#27) Kaczor válasza zsborbas (#26) üzenetére


Kaczor
csendes tag

Én eddig azt hittem, hogy a tuning úgy megy, az ember fia kinézi a leírásból a megfelelő órajelet (mondjuk 900 MHz), ahhoz tartozik egy adott jumperállás és kalap-kabát). Ti viszont ezt másthogy csinálhatjátok.

Még egy kérdésem lenne és békén hagylak titeket ígérem. Van egy asus dvd-m, de mostanában vigéckedik: a legváratlanabb pillanatokban magától berántja a tálcát, ha az kinn van. Van olyan, hogy háromszor kell kicsalogatnom, aztán amikor végre kinnmarad, berakom a lemezt, de már kaphatom is el a kezem, mert rántja be. Hívtam a boltot, azt mondták, szerintük szoftveres a hiba. Most tettem fel a gépemre új oprendszert, azzal is ugyanezt csinálja. Szerintetek higgyek nekik avagy sem? Még decemberig van rajta gari...

Bela

(#28) Kaczor válasza zsborbas (#26) üzenetére


Kaczor
csendes tag

Ja, és tényleg köszi zsorbas, segítettél, télleg... :)

Bela

(#29) zsborbas válasza Kaczor (#27) üzenetére


zsborbas
aktív tag

A tuningolással kapcsolatban most nem akarok kisregényt írni, arról Parci sokkal többet tudna mesélni. :) Ha szépen megkéred, Ő biztosan mond neked valamilyen linket, ahol részletesen olvashatsz a témáról. A DVD-vel szerintem ne várj tovább, vidd vissza a boltba, próbálják ki ők is hogy működik, és ragaszkodj hozzá, hogy jelen lehess a kipróbáláskor. Köztudott hogy a kereskedők (kiskerekre gondolok) a garanciaidő vége előtt 1-2 hónappal már nem nagyon szeretnek az ilyen dolgokkal foglalkozni. Az is lehetséges, hogy a te DVD-d már régóta ott volt a boltjukban, és a bolt részére biztosított garancia a nagyker részéről már lehet hogy le is járt. (pl 2 hónapig a boltban állt a cucc) Ilyen esetben a bolt bukta a termék árát, neki kell rendezni mindent. Ezért kell hajtanod a dolgot minél hamarabb, hogy legyen esélyed még a garanciás cserére (a javítás ezeknél a cuccoknál nem nagyon szokás). Ha meg nem akarnak vele foglalkozni, akkor írj a panaszkönyvbe és jelentsd be az esetet a Fogyasztóvédelemnél is. Ne hagyd magad lerázni!!!

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#30) Kaczor válasza zsborbas (#29) üzenetére


Kaczor
csendes tag

Zsborbas: OKÉ, kösz a tippet.

Parci: Valami link? :)

Kösz mindent

Kaczor

Bela

(#31) pabló


pabló
csendes tag

Szija Mindenki!
Készülök venni egy

-ASUS A7V133-C 266MHz
-AMD Thunderbird 950
-ASUS V7100Pro GeForce2 MX 400 32MB

konfigot.
Szeretném érdeklődni, hogy az alaplap meg a proci mennyire szeretik egymást. Kinek milyen tapasztalata/véleménye van erről az összeállításról?
Azért döntöttem emellett az alaplap mellett, mert szeretném tuningolni a procit úgy rendesen.
No meg később se kelljen az alaplapot kihajítani, ha kicsit fejleszteni akarok rajta.
Szóval ezek a C-s alaplapok mit tudnak kihozni a thunderből?
Ja meg a VIA chipset miért nem szereti a GeForce2-t? Miért szar a GeForce2 teljesítménye VIA mellett?
Köszi.
:)



"helyes munka és időbeosztással minden nehézség áthidalható..."

(#32) Parci válasza Kaczor (#30) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Húú te, ezt most nem szeretném leírni :). Szerintem olvasgass itteni cikkeket, főleg az extrém tuning címűeket... a Cikkek menüpont alatt megtalálod őket. Nem erről a lapról szólnak, sőt, még csak nem is TBirdről, de az "elv" ugyanaz.

A7V133C + TBird 950MHz: nem rossz, de inkább 1 gigás TBirdöt lenne érdemes, azok jobban húzhatók (AXIA széria, pl).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33) guest


guest
veterán

A feszkók stabilak
maga az alaplap sokkal márkásabb cuccból van összerakva mint az Abit DE:
sok a jumper
amúgy összességében szar
állandóan resetelget és nem tudok rájönni miért!
fél óra után csinálja, 300W-s táppal

prohardver vendég

(#34) zsborbas válasza guest (#33) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Nálam csak akkor resetelgetett, mikor 1533-on járattam az 1400-as TB-t. 300W Codegen táp volt. Azóta kidobtam belőle, jött a helyére egy Enermax 350W-os, sokkal stabilabb. Ja és a legfontosabb: a VRM modult nem árt hűteni. Ez szokott egy idő után bizonytalankodni, ha meleg van a házban. Amúgy meg nem sz@r a lap, nálam majdnem folyamatosan megy, és NEM RESETEL-get! Majdnem folyamatosat úgy értsd, hogy 24 órában megy, egy héten max 3x van leállítva, akkor is csak addig, amíg vinyót cserélek benne. Ja és márcsak azért sem sz@r, mert fogadja az XP-t is, meg támogatni fogja a Thorougbred-et is. :) Nincs mégegy ilyen lap, amit ilyen sokáig tudtál volna használni, mint ezt.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  [Re:] ASUS A7V133 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.