Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Ismét egy régi, húzódó adósságunkat törlesztettük ezzel a cikkel. Reméljük, senkinek sem fekszi meg a gyomrát az irdatlan méret, ezt most nem tudtuk és nem is akartuk szétvagdalni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2) Egon válasza Parci (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Parci, szó volt valami hangkártyatesztről is, szintén jó régen... Nem akarnátok mostanság az a ''régi adósságot'' is törleszteni? :)
Nehogy zaklatásnak vedd, csak kérdezem!!!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) SpeedR


SpeedR
őstag

Gratula cikkhez ,nagyon jó.Egy kérdésem lenne : mi a helyzet az Asus A7V266-C 333MHZ-es FSB támogatásával?

(#4) Sidaries


Sidaries
őstag

Nekem nagyon hiányzott egy Abit Kx7. Egyébként nagyon jó a cikk.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#5) Ketama


Ketama
aktív tag

Igen, egy új Abit lap nem ártott volna még. De így is elég átfogó képet ad a mai AMD-s lapokról és chipsetekről. Szintén csak gratulálni tudok a cikkhez. Csak így tovább!!! :))

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#6) PeterSon válasza Ketama (#5) üzenetére


PeterSon
csendes tag

Hi!

Abit kx7-333 nagyon hiányzott a tesztből :( , amúgy alapos munka csak így tovább!!

(#7) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Tehát: A K7S6A-ról mondanám. az advanced settings alatti synchasynch beállítás gyakorlatilag megegyezik a memória frekvencia állításánával(ha cpu freki=133, akkor:synch=cpu freki, async=100mhz,illetve 100-as fsb-jű procinál asynch=133, és synch=100),
más:
Milyen időzítési beállításokkal néztétek a lapot?
Állítsátok a CLAS latencyt 2ns-re, ddr refresh cycle:Tras+Trp),
van itt még egy almenű, ebben: synch,ultra,normal,normal a leggyorsabb beállítás, eddig még a memória órajelet nem tudtam 166*2-n hajtani:(((, ennek utánna tudna nézni valaki?
Az OCWorkbenches bios jó???
Nagyon érdekelne...

I am having fun staying poor.

(#8) karib válasza SpeedR (#3) üzenetére


karib
addikt

A7V266-C nem fogja megenni a 333-as (166-os) FSB-t, a KT266A nem osztja le rendesen az AGP és PCI frekiket :(

Department of Redundancy Department

(#9) karib válasza PeterSon (#6) üzenetére


karib
addikt

KX7-333 tényleg hiányzik, de vele együtt még kb. egy tucat alaplap, főleg a KT400-asok (Abit KD7, stb.). Sajnos irgalmatlan meló összerakni egy ekkora cikket, és jelenleg nincs erőforrásunk tisztességgel kipörgetni a folytatást, de fenn van a tennivalók listáján.

Engem személy szerint a ''200-asok klubja'' izgat a legjobban, azaz a 200-as FSB fölött is életképes lapok. Akikről ilyet rebesgetnek: KX7, Epox lapok némelyike, a már általunk is tesztelt Chaintech 7VJA Apogee, illetve az MSI-k.

Talán a folytatást sikerül gördülékenyebben összeszedni, az igazat megvallva a regisztrált eredmények kb. harmadát közöltük, a többire leginkább a keresztellenőrzések és tapogatózások miatt volt szükség, egyébként redundáns infók (pl. SiSandra CPU és MMX tesztek - ezek az azonos proci sebesség miatt szinte teljesen ugyanúgy alakultak). Most már kicsit jobban látjuk, hogy mit érdemes nézni.

A kukacosak megnyugtatásáért: később lesznek más tesztek is a jól bevált házi bencheinken kívül, de csak akkor bővítjük a programok körét, ha definiálni tudjuk, pontosan mivel is fogunk többet megtudni. Egyelőre ennyi grafikon legyen elég :D

Department of Redundancy Department

(#10) TitiRii


TitiRii
senior tag

KG= rula :DD

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#11) Makker


Makker
tag

igen! én is szeretnék hangkártyatesztet! :) pölö...

hercules - Game Theater XP
philips - acoustic edge
audiotrak - maya44, prodigy 192
M-Audio - Audiophile 2496

a cikk sirály, ha így állunk lehet, hogy megmaradok az asus a7v266-nál.

üdv

.

(#12) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Az AC97-es chipsetet ne hagyd ki :)

Egyébként ez az acorp lap nagyon megfogott, egy ismerősöm P4-et akar venni óccsón, de majd lebeszélem róla ezzel a cuccal.

(#13) zotyesz01


zotyesz01
tag

Acorpnak egész tűrhető P4-es lapjai is vannak: 4D845A, 4D845AP, 4D845G.
És az áruk sem vészes. Mostanában kicsit összeszedték magukat, nincs túl sok probléma velük.

(#14) The_Tom válasza Parci (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

Ha van ra mod, csinaljatok mar meg a tesztet az Abit KX7-tel is, nagyon kivancsi vagyok ra. Ettol eltekintve gratula a cikkhez.

Előre is kösz!

Üdv.

Szerintem.

(#15) karib


karib
addikt

Tessék már valamibe belekötni :o

Department of Redundancy Department

(#16) gericooper


gericooper
aktív tag

oké, én belekötök..
mé' nincsenek kt 400-as alaplapok a tesztben. már mo-n is annyivan belőlük... hogy néhány.

(#17) The_Tom válasza gericooper (#16) üzenetére


The_Tom
senior tag

Karib #9:

''KX7-333 tényleg hiányzik, de vele együtt még kb. egy tucat alaplap, főleg a KT400-asok (Abit KD7, stb.). Sajnos irgalmatlan meló összerakni egy ekkora cikket, és jelenleg nincs erőforrásunk tisztességgel kipörgetni a folytatást...''

Üdv.

Szerintem.

(#18) b@ndi


b@ndi
tag

Ez jó mulatság, férfi munka volt.
Tényleg jó ilyen átfogó összehasonlításokat olvasni.

A negatív oldal. :(
Az abit lapokat felesleges volt beletenni, mert értelmetlen a 2 generációval (kt7a) idősebb lapokat összehasonlítani viszonylag újakkal (asus a7v333). Ha nincsenek új teszt-lapok akkor ne tedd be a régieket pótlásnak.

(#19) morzsa


morzsa
aktív tag

Jó kis cikk volt. Talán a chaintech lapokat is belevehettétek volna, ha már korábban megreklámoztátok őket? Legalább kiderült volna, hogy ténylegesen hol helyezkednek el a mezőnyben.

https://linktr.ee/wbteam21

(#20) karib válasza b@ndi (#18) üzenetére


karib
addikt

Nem hiánypótlásként voltak a régi Abitok, hanem az áttekintés érdekében. Éppen Abit volt kéznél KT133A-ból és AMD 760-ból, ráadásul a koruk legjobbjai közt voltak, így az összehasonlítás érdekében kerültek be. Láthatod, hogy a régi lapokból csak egy-egy került be, az újabbakból pedig több.

Megnyugtatok mindenkit, LESZ folytatás, ahol kevesebb mellébeszélés lesz és inkább csak eredmények :)

Department of Redundancy Department

(#21) greenface


greenface
aktív tag

Szerintem meg jó, hogy beletettétek a KT7A-t, nagyon elterjedt lap, érdekes látni, hogy muzsikál a mai DDR-s világban.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#22) Casoli


Casoli
őstag

Üdv, látom az ECS K7S6A tesztet egy elméletileg szorzó kiiktatott CPUval. A kérdeésem az lenne, hogy működik-e a lapban a szorzóállítás, mert nekem is ilyen lapom van, egyszer szorzómentesített CPU került bele, de sajnos meg sem nyikkant egy szorzóval sem, csak a default szorzóval ment :(. Kíváncsi lennék hogy nektek ment e az alaplapban, mert azért a 166MHz FSB elég ütős lenne, mert ugye le tudja osztani a PCI frekit, meg így durva a memóriaátvitele is.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#23) karib válasza Casoli (#22) üzenetére


karib
addikt

K7S6A-n nekünk működött a szorzóállítás, nálad valszeg a proci előkészítésével lehetett a gond (rossz grafitozás - ezüstözés?).

166-os FSB-t nekünk nem sikerült megütni vele, 150 volt a max. Nem is tudom, hogy a SiS 745 támogatja-e. Az más, hogy DDR333-as RAM-okat tud kezelni, ebből az FSB még nem következik.

Department of Redundancy Department

(#24) Parci válasza morzsa (#19) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Jól, imho. karib válaszol majd, de szvsz a Chaintech Apogee simán veri ezt a mezőnyt...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26) Casoli válasza karib (#23) üzenetére


Casoli
őstag

Köszi a gyors választ, hogy lehet az, hogy csak 150FSB-n működött? Én pl, nem igazán tuningolok, pedig vízhűtésem van. A gépben van egy 1700XP 11x133MHz-n, de szeretnék szinkron 166/166 sebességet elérni kisebb szorzón, pl. 9x166MHz-t, szerinted lehetséges lenne? Az XP-t grafitoztam, de lehet tényleg nem lett jó. Van egyébként egy grafitos módszer XPre, egyeseknek működött, nekem sajna nem. További infó HWSW.hu fóruma. Lehet ezüsttel kellene megpróbálni. Karib nektek gyárilag volt free, vagy ezüstöztetek? Akkor ezt a 150FSB-t nem értem, ti tuninggalk nem tudtatok feljebb emelni, vagy alapban? Mert mondom 166FSB-t akarok tuning nélkül. Üdv!

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#27) karib válasza morzsa (#19) üzenetére


karib
addikt

Chaintech benne lesz a következő körben, mivel itt lábatlankodik :) FSB-re tuti veri a mezőnyt (200+). Teljesítményt meglássuk, a KT266A-s Asus is eleget tudott nyomni, tehát az újabb nem feltétlen jelent ászt. Azért nagyon ígéretes a Chaintech.

Department of Redundancy Department

(#28) karib válasza Casoli (#26) üzenetére


karib
addikt

Ha jól emlékszem, a K7S6A 150 után már csak 166-ot ajánl fel. 150-en vígan futott, 166-on meg sem nyekkent. Lehet, hogy az újabb (esetleg tuning?) BIOS-ok már tudnak mást is, esetleg funkcionális lett a 166 is, bár ezt kétlem, mert az MSI-t sem sikerült 160 fölé küldeni.

Mindenképp érdemes a lehető legmagasabb FSB-t használni, ha 150, akkor azt.

XP-t nem lehet grafitozni, a műanyag tokon nem fog a ceruza. Ezüst festékkel (nyákjavítóval) kell megcsinálni, de előbb a lézervágásokat fel kell tölteni. Megfelelő technológiával 10 perc, és nem is kell szétbarmolni a procit... Én már majd' egy tucatot csináltam, mind müxenek.

Amúgy én a tesztelt KT7E-t hajtom 5x150-en egy Duronnal. Munkára elég, hangja szinte nulla (2 db. 80x80-as Papst venti van az egész gépben és kész). Underclocking rulez!

Department of Redundancy Department

(#29) Drizzt válasza karib (#28) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Légyszi a #7 üzenetemre válaszolj!
Az érdekelne, hogy milyen beállításokkal teszteltetek a K7S6A-n.

I am having fun staying poor.

(#30) karib válasza Drizzt (#7) üzenetére


karib
addikt

133 Syncben a legdurvább beállítást húztam minden paraméterre (CAS 2.0, RAS Pre 2T, RAS Act 5T, DDR refr TRAS+TRp). Ultra stb. beállítás tekintetében nem tudom pontosan kivenni a jegyzetemet sajnos. SiSandra 02 a következő részleteket mondta ekkor: 8-1-1-1R, 6-1-1-1W, 2.5-2-2CL. 150 MHz-nél a RAS Act-ot 6-ra kellett emelni. Mindezt egy 256 megás Samsung DDR333 modullal.

Department of Redundancy Department

(#31) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Epox 8KHA+ -t hiányoltam, mert elég nagy sláger volt és nekem is az van. :)

(#32) Zeratul


Zeratul
addikt

Ha az MSI 745 Ultrát nem lehetet 160MHz felé tuningolni akkor vajon hogy fog benne menni a 166MHz FSB-s XP? Mert éppen az egyik híretekben írjátok hogy a MSI 745Ultra kompatibilis a 2700+ és 2800+ XP-el amelyek már 166MHz FSBevel mennek.

(#33) Ketama válasza Parci (#24) üzenetére


Ketama
aktív tag

Akkor vegyétek be a mezőnybe. Én szivesem látná ma következő cikkben, hogy tényleg annyira sirály a lap vagy nem. Éleseben úgyis minden kiderül!!! Mikor jön a folytatás?

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#34) karib válasza Zeratul (#32) üzenetére


karib
addikt

Tudnád linkelni a vonatkozó hírt? Én nem találom. A SiS honlapján a 746(DX) is csak 266-os FSB-re van specifikálva, bár lehet, hogy csak az oldaluk van lemaradva.

Department of Redundancy Department

(#35) karib válasza Zeratul (#32) üzenetére


karib
addikt

Ja, asszem megvan, mire gondoltál. A hír nem említi, hogy 166-os FSB-n futott a proci, csak azt, hogy hibátlanul ment. A kettő nem ugyanaz.

Department of Redundancy Department

(#36) Casoli


Casoli
őstag

Én azt nem hiszem, hogy nem működnek a SIS 745 chipsetek 166MHz-n. Karib remélem felraktad azt a BIOS-t ami engedi az asszinkron 166MHz RAM sebességet, mert a default BIOS ezt nem tudja! Hiába állítod be a 133/166 sebességet, a RAM 133-n fog közlekedni. Ehez kell a BIOS frissítése. És remélem nem agyontuningolt RAMmal próbálgattátok a 166MHz FSB-t, mert ott lehet a RAM nem bírta! És még azt sem írtátok, hogy milyen szorzóval próbáltátok 166MHz FSB-n hajtani a procit. Eléggé ködös ez a teszt. Ha még valaki nem tudja milyen lapról van szó, akkor íme: K7S6A. Ráadásul hivatalosan támogatja a 166MHz FSB-t. Szerntem ti nagyon elszúrtatok valamit a tesztelés közben :(

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#37) Zeratul válasza karib (#35) üzenetére


Zeratul
addikt

http://members.rogers.com/skillton/166.jpg

Na ehhez mit szólsz?

(#38) Zeratul


Zeratul
addikt

http://www.ocworkbench.com/ocwbcgi/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=37&t=002555

Pontosabban erre a topicra gondoltam.

(#39) Zeratul


Zeratul
addikt

http://www.ocworkbench.com/ocwbcgi/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=21&t=000698&p=

És ez is erről szól. (ez már tényleg MSI)

(#40) mittomén


mittomén
csendes tag

Hali!

Na jó de ha megveszem 30é az asus a7v333at akkor azt nem tom csak 2000ig bővíteni? Van 1általán olyan lap amit lehet? Persze ennyiért!!!:)) vagy mittomén

majd azt én tudom oké?

(#41) karib


karib
addikt

Annyit tudni kell, hogy a lapok egy részének tesztelése kb. 2 hónapja történt, köztük a SiS-eseké is (ezért is Parci topicindító hozzászólása...). Az akkor elérhető legfrissebb BIOS-t használtuk minden teszthez, persze azóta javulhatott a helyzet (ECS helyzetén nem változtat, az 1.0d BIOS kiadási dátuma március 11, tehát mi is ezt használtuk). Ellenben amit belinkeltetek, az nem túl meggyőző.

1. Az első linken egy SiS735-ös K7S5A-ról van szó és nem K7S6A-ról. Azt is csak úgy sikerült 166-on hajtani, hogy konzervatívabb értéken bebootoltak Windowsba (133 v. 147) és ott valami szoftveres FSB-piszkálóval álltak át 166-ra. Mi alapvetően a stabilan bootolható és üzemeltethető frekiket néztük, tehát ilyesmire semmiképp nem jöttünk volna rá. De mondom, nem is az általunk tesztelt lapról van szó :)

2. A második linken valóban az MSI 745Ultráról beszélgetnek, illetve arról, hogy írnak az MSI-nek, hogy adjon támogatást a 166-os procikhoz. Jelentkezik is valaki, akinek megy, mások viszont arra hivatkoznak, hogy sok gond van a lappal (állítólag van még bőven ezzel kapcsolatos téma az ocworkbenchen). Meg kell hagyni, nekünk sem volt felhőtlen, bár némi ismerkedés után jól ketyegett. Csupán nem kell tőle feltétlen a legdurvább túlhajtásokra számítani.

Megjegyzendő, hogy sem a SiS site-ján, sem az ECS-nél vagy MSI-nél nem tesznek említést a 166-os FSB-ről a SiS-es lapok kapcsán. Casoli, hol láttad, hogy hivatalosan támogatja a K7S6A a 166-ot?

RAM: mint említettük, egy 256 megás DDR333 Samsung modult használtunk, ami más (VIA) lapokban nagyon tisztességesen teljesít, 200+ MHz CAS2 (lásd Chaintech 7VJL Apogee tesztünket). Az ECS-sel ment, az MSI-vel nem (az egyetlen lap, ami nem szerette), ott egy 512 megás DDR266-os CL2 Nanya modult használtunk, ami viszont szintén elég jól bírta a gyűrődést más lapokban, úgy 170+ MHz CAS2.

A tesztek első lépése az FSB és RAM időzítések belövése volt, amihez Memtest86-ot használtunk, semmi zavaró Windows hókuszpókusz. Minden FSB-n a lehető legagresszívebb stabil beállítást használtuk, ha több lehetőség volt, akkor a nagyobb sebességet nyújtót. Emlékeim szerint az ECS meg sem szólalt 166-on, az MSI ment, de hibázott Memtestben.

Ettől függetlenül, szerintem egyáltalán nem húztuk le a SiS-es lapokat, sőt, szerintem jó darabok. Nekem az ECS puritánsága és olcsósága imponálóbb, árához viszonyítva teljesítménye továbbra is jó. Többért viszont már nagyon erős a konkurencia...

No, megyek, csinálom a folytatást :)

Department of Redundancy Department

(#42) karib válasza mittomén (#40) üzenetére


karib
addikt

A7V333 megeszi az összes XP-t. Bár szerintem ne vedd, annyiért már KT400-asok közül válassz... vagy várj egy hajszálnyit a KT400A-ra és nForce2-re!

Department of Redundancy Department

(#43) karib válasza Casoli (#36) üzenetére


karib
addikt

Casoli, amúgy neked K7S6A fut? El tudod mondani a beállításaidat? Ha legközelebb látok egy ilyen lapot, leellenőrzöm. Mekkora FSB-t tudtál elérni vele?

Szorzó nálunk nagyjából mindegy, a tesztprocink 1800 MHz-et visz tisztán (az új már 1900 fölött is akár). Amúgy pedig, ahogy a cikkben írtam, 1400 MHz-en tartottuk a CPU-t, és lépkedtünk lefelé a szorzóval és felfelé az FSB-vel. 166-nál kicsit csalni kell, mert 164,7-re jön ki az 1400 / 8,5, de ha már ilyen közel voltunk egy szabványos frekihez, inkább azzal mentünk (már ahol lehetett, ugye).

Department of Redundancy Department

(#44) Seagull


Seagull
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy tudnátok segíteni, hogy hol tudnék, hol a legérdemesebb Acorp 7Kt333 alaplapot venni?
Előre is köszönöm a válaszokat, sziasztok,

Seagull

(#45) karib válasza Seagull (#44) üzenetére


karib
addikt

Annyit tudok mondani, hogy az Acorp cuccokat a Coomp-Ker és a Mycom disztribeli, utóbbi állítólag már 3 év gart (!) ad a cuccokra. Ha másként nem megy, tessék a kedvenc kiskereskedőt elkergetni valamelyik nevezett nagykerbe és hozatni...

Remélem, másnak is beválik a lap, nekem tetszett, bár továbbra sem tudom teljesen levetkőzni az ''acorpos'' reflexeimet. Tuninglapnak ne vegyétek (csak a bátrabbak), de alapgépnek szerintem tuti...

Department of Redundancy Department

(#46) Casoli válasza karib (#43) üzenetére


Casoli
őstag

Nekem 150FSB-n megy a dolog, csakhát nem szorzómentes benne a CPU. Azt esetleg meg tudod mondani, hogy a tesztprocitok alapból volt szorzómentes, vagy festegettétek? Hivatalosan nincsen BIOS a 166MHz RAM sebesség eléréséhez, hanem egy oldalról lett leszedve. Azzal biza megy az asszinkron RAM kezelés, csakhát elég gagyi :) Nálatok tuti azért nem ment mert rossz volt a BIOS. Bár a fene sem tudja.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#47) karib válasza Casoli (#46) üzenetére


karib
addikt

Én igyekeztem mindent kihozni az ECS-ből, és szerintem ki is jött, mert az MSI sem szerepelt jobban, tehát kb. ennyit tud a SiS745 szerintem.

Department of Redundancy Department

(#48) karib


karib
addikt

Azon kéne elmorfondírozni, hogy milyen formában tálaljuk a teszteredményeket, ha folytatjuk a sorozatot. Laponként kb. 10 beállítással nagyon elnyúlnak a táblázatok, már így is hatalmasak, mi lesz ötször ennyi lappal? A különböző beállítások összevethetőségét viszont jó lenne megtartani, azaz könnyen meg lehessen nézni, hogy 160/200 vagy 166/166 a jobb beállítás.

Tippeket, ötleteket várok. Sok lap van a piacon, be kéne őket gyűrni, de az eredményeknek áttekinthetőnek kell lenni, mert másként megette a fene...

Department of Redundancy Department

(#50) Drizzt válasza karib (#30) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Köszi szépen!

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.