Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  [Re:] Abit KT7A (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Ezt is meg lehet nyerni?

prohardver vendég

(#2) guest


guest
veterán

Hali!

Nekem KT7A-RAID-em van és Hyundai rammal etettem meg :). Eddig 156 MHz volt amit ki tudtam belőle préselni, de 150-en atomstabil volt. Ja, és minden időzítés a legagresszívebbre volt állítva (Turbo, 4way interleave, NO DELAY, CAS2, stb.)
Mindez megfűszerezve egy 9-es szorzóval :D.
Üdv: Mike

prohardver vendég

(#3) Celtic


Celtic
tag

Egyáltalán: milyen processzorról volt szó?
(a konfigról nem is beszélve...) :)

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#4) guest


guest
veterán

Hello Srácok!!
Az lenne a kérdésem, hogy nekem is kt7a-r-es lapom van és az USB-port Nem müxik.
Ha rajta van az egér bekapcsoláskor, akkor nem ismeri fel, viszont ha kihúzom és vissza dugom akkor meg megy probléma nélkül. Mi lehet a problem.
Segítségeteket elôre is köszi
üdv enigma

prohardver vendég

(#5) guest


guest
veterán

Hali!

A képen nem véletlenül a KT7E? Már csak azért, ha valakinek megtetszik..

prohardver vendég

(#6) pogacsa


pogacsa
csendes tag

hat, itt mindenki olyan jokat ir errol, nekem nagyon nem jott be :))

(#7) guest


guest
veterán

Nekem nem tul jok a tapasztalataim a kt7a-val.
Egy 1200-as 133(266) Thunderbird-ot raktam bele, win alatt 1-5 perc alatt lefagy, foleg ha mozgatom az ablakok oldalan talalhato slidert.

Ha leveszem az FSB-t 100 akkor kicsit tovabb birja.

Biosfrissites utan 133-an nincs valtozas, 100 on stabil.

gcsapo

prohardver vendég

(#8) guest


guest
veterán

Sajnos az ABIT KT7A-s szériája elég rosszul sikerült nekem is elég gyengén teljesitett,egy ASUS A7VE (VT8363E chipset) simán lenyomja pedig csak a 100MHZ-es FSB-t támogatja (max 110).Ennek ellenére az ABIT KT7E nagyon jol sikerült:stabilabb és pörgösebb mint a KT7A aki alaplapvásárlás elött áll annak csak ajánlani tudom!Na és az ára: kb.8-10 ezerrel olcsobb mint a "nagy" testvér.

prohardver vendég

(#9) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

A kép valóban KT7E, most javítottam a szöveget alatta (amikor a KT7A-t teszteltük, még nem volt digit kameránk). A proci pedig 650MHz-es Athlon volt.

Ez egy marha régi teszt... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) guest


guest
veterán

Esetleg egy ABIT KT7E vs. ASUS A7VE tesztet nem akartok csinálni ????

prohardver vendég

(#11) karib


karib
addikt

A7VE nem KT133E, csak KT133, tehát nem egy kategória. Egyértelműen megveri a KT7E, mert a 133 MHz FSB minimum benne van, de több is. A7VE a maga 110-ével nem sokat tud domborítani ebben a tekintetben (illetve kb. ugyanannyit, mint a többi KT133-as lap).

Mint a tesztből tán kiderül, a lap nekem sem jött be igazán. Egyszerűen többet vártam tőle. Nekem az Abit termékek közül mindig a value cuccok jöttek be: anno a ZM6 (Intel ZX chipset, PPGA foglalat, SoftMenu II - alapvetően korai Celeronok olcsó tuningolásához), és most a KT7E. Ugyanazt tudja, mint a KT7A, de legalább olcsósága feledteti sok igenis bosszantó hülyeségét.

Egyébként a tesztkonfig megegyezett az Iwill KK266-nál használttal.

Department of Redundancy Department

(#12) guest válasza karib (#11) üzenetére


guest
veterán

Az ASUS A7V-E alaplapon ha leveszed a northbridge hütöbordáját a következö áll:VT8363E - ami minden kétséget kizáróan a KT133E-s chipset.Az egy más kérdés,hogy az ASUS csak 110MHZ-ig engedi tuningolni az FSB-t.

prohardver vendég

(#13) Parci válasza guest (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Wow, akkor változott a helyzet, ugyanis több ilyen lapot is csekkeltünk régebben (amikor kijött a lap), és azokon mind sima KT133-as North Bridge volt!

Mondjuk, ha 110MHz fölé nem engedi az ASUS, akkor tökmind1, mert 110MHz-en a sima KT133 is elmegy.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) karib válasza Parci (#13) üzenetére


karib
addikt

Akkor tényleg változott a helyzet. Asus site-on viszont nem verik nagy dobra. Sajnos viszont nem ér sokat, ha nem tud domborítani :(

Department of Redundancy Department

(#15) guest


guest
veterán

Hi all!

Elmondaná valaki, hogy mi a fene aza +33%!
és hol lehet állítani ezt?!

Előre is köszi!

Losika

prohardver vendég

(#16) Parci válasza guest (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A rendszerbusz (FSB) órajeléhez képest a RAM órajele 33%-kal magasabb. Tehát ha 100MHz-en megy a lapod, akkor a +33%-kal 133MHz-en megy a RAM, azaz aszinkron megy az FSB-től.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) LordX válasza Parci (#16) üzenetére


LordX
veterán

Hmmm. Nálam ezt a 133-as RAM órajelet nem úgy állítja elő a gép, hogy FSB+33%, hanem FSB+33MHz!

Ha túlhajtom 108-as FSB-re, akkor a RAM nem 143, hanem 141 MHz-es.

Talán jó, mert tovább lehet húzni az FSB-t anélkül, hogy a RAM meghülyülne (2 MHz-el :D)

1ébként Via KT133.

(#18) LordX válasza Parci (#16) üzenetére


LordX
veterán

Hmmm. Nálam ezt a 133-as RAM órajelet nem úgy állítja elő a gép, hogy FSB+33%, hanem FSB+33MHz!

Ha túlhajtom 108-as FSB-re, akkor a RAM nem 143, hanem 141 MHz-es.

Talán jó, mert tovább lehet húzni az FSB-t anélkül, hogy a RAM meghülyülne (2 MHz-el :D)

1ébként Via KT133.

(#19) SPuD


SPuD
csendes tag

az lenne a kerdesem hogy az melyik alaplap a stabilabb: ASUS A7VE vagy az ABIT KT7E ?

(#20) Parci válasza LordX (#18) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Az biztos nem így van, csak a BIOS-ban el van írva... 108MHz + 33MHz egy órajelezett rendszerben biztosan nem menne rendesen... +33%, tehát 4/3-os frekvenciaosztót könnyű csinálni, de +33MHz-et nem hinném...

Szóval imho misprint a BIOS-ban.

A7VE kontra KT7E: nem tudom, mert nem volt nálam az ASUS lap, de az Abit lap tényleg elég jó, az ASUS-ról meg rosszat nem hallottam, viszont az Abit tud 133MHz-et rendesen, én tehát ebben a helyzetben kivételesen az Abit mellett voksolnék.

Az Abitnak amúgy az újabb P4-es lapjai is nagyon zúzósak... javulnak a srácok, határozottan.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21) Kobor


Kobor
aktív tag

Hali !

Alaplapot szeretnék venni Abit KT7A+RAID
erre gondoltam van valami ellen vélemény miért ne ezt vegyem?
szükségem van 1 ISA slotra, és ha nem muszály nem vennék szívesen memóriát.
Köszi.

(#22) Parci válasza Kobor (#21) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Imho vedd meg nyugodtan. Egesz jo cucc :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) karib válasza Kobor (#21) üzenetére


karib
addikt

Ha kell a RAID, akkor nem rossz cucc. Ha nem, akkor nézd meg a KT7E-t is. Ugyanazt tudja, de olcsóbb és szebb (kék).

Department of Redundancy Department

(#24) guest


guest
veterán

hello !
Nekem Kt7A -m van Thunder 850-essel.Ebben a lapban 2x 64 Pc100 és 1x 128 Pc133 ram simán megy 141 Mhz-en 7x141=987 Mhz ...ja és a ramok tök noname-ek,nem holmi Infineon Viking meg Micron :).

prohardver vendég

(#25) karib válasza guest (#24) üzenetére


karib
addikt

Helyes. Nekünk is kb. ez a tapasztalat a KT7E-vel, meg anno a KT7A-val is. Úgy 140-150-et kiviszi átlag RAM-mal, persze nem CAS2 Turbo :)

Department of Redundancy Department

(#26) guest


guest
veterán

Nekem abit kt7a-m és 1ghz thunderbirdem van, 2db 128 mb -os noname SDRAM-mal. Állandóan lefagy és csak bios beállítással lehet 1 ghz-re állítani, amúgy csak 750 -re ismeri fel. Nem kéne 1 ghz -re felismernie annak ellenére, hogy valószínű RAM problémája van?

prohardver vendég

(#27) guest


guest
veterán

Sziasztok!

Nekem Abit KT7a-m és 1 ghz thunderbird-öm van, 2 db 128 MB-os noname SDRAM-mal. Állandóan lefagy, és bios beállítás nélkül csak 750-re detektálja a procit. Ki tud segíteni?

prohardver vendég

(#28) Panther válasza guest (#27) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ez azért van így, mert a proci az alaplapnak csak a szorzóját mondja meg, az FSB-jét nem. Az "alapértelmezett" ( :) (De mellesleg válaszd az "1000(100)"-as beállítást, nem kell feltétlenül "User Defined".

Ja fogadni merek hogy a procid alapból 133*7,5-ös, szóval FSB266-ként vetted. Szóval ez teljesen természetes, hogy 750-esnek ismeri fel.
(Nekem 1333MHz-es TB-m van (133FSB), és nekem meg 850-esnek ismeri fel alapból.)

Remélem segítettem.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#29) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Bocs, az "1000(133)"-at válaszd. Elírtam :DDD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#30) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Üdv!

Egy kérdés: AMD 800-as procim van Abit KT7A-s alaplapban,256 SDram (hyund.)mennyire lehet ezt a konfigot húzni?
Ja és ha valakinek van kedve + ideje írja le légyszíves hogy a bios-ba mit,hol, állítsak be a legnagyobb (stabil) sebességhez!
Ui: Nincs grafitozva a proci, jelenleg 8x100-on fut.

(#31) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Erre csak annit mondhatok, hogy nekem a Samsung RAM-mal a következő beállításokkal stabil a gépem:

--- SoftMenu III ---
> CPU FSB/PCI Clock: 150/37MHz
> Enhance Chip Performance: Enabled
> Force 4-Way Interleave: Enabled
> Enabled DRAM 4K Page Mode: Enabled
--- Advanced Chipset Features ---
> Bank 0/1, 2/3, 4/5 DRAM Timing: Turbo
> DRAM Bank Interleave: 4-Way
> Delay DRAM Read Latch: NO Delay
> MD Driving Strength: Hi
> SDRAM Cycle Length: 2

Na ennyi :))

SiSoft Sandra 2001te eredményeim:
> Int/ALU: 596 MB/s
> Float/FPU: 694 MB/s
Úgy érzem ez elég jó, mivel épp egy AMD 760-as eredményét hozza CL2.5-ös DDR RAM-mal (573/700)!
:DD :DD :DD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#32) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Na ma felhúztam a procim,most 800@1000-en fut,viszont a softmenu III-ban csak 124/31 ig tudtam állítani utánna fagyott vagy (133/33) el sem indult :)

(#33) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Nem PC133-as RAMod van? Mert akkor mennie kell 133-on... Szóval szerintem grafitozz, mert az valószínűbb hogy a procid nem bírja. Szerintem. És próbáld meg 7.5*133-on. :D

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#34) guest


guest
veterán

Hali!

Nekem KT7E-m van 1.2GHz-es TB-vel. Nagyon jól fut és stabil is. Most akarok venni egy GeForce Titaniumot, viszont néhány rémhír szerint a GeForceok nem indulnak el az alaplapban. Van ebben valami igazság? Ha igen, lehet valahogy orvosolni, pl. BIOS frissítés?

prohardver vendég

(#35) karib válasza guest (#34) üzenetére


karib
addikt

Nekem futott Creative és Eagle GeForce256-tal is. A többinek is mennie kell!

Department of Redundancy Department

(#36) BobMaster válasza guest (#34) üzenetére


BobMaster
senior tag

A rémhír talán onnan eredhet, hogy pl. az ASUS V7100 dobozán rajtavan, hogy "Intel chip set mainboard recommented".

Para az egész, ABIT KT7A-ban frankón megy a GeF2 GTS.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#37) Breki


Breki
veterán

van valami ujabb BIOS a kártyához?

az abit oldala nem jon be a viahardvare-n meg nem egeszen vilagos.....

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#38) karib válasza Breki (#37) üzenetére


karib
addikt

A KT7x szériához asszem most a 64-es BIOS a legújabb. Nekem legalábbis az van...

Department of Redundancy Department

(#39) Breki


Breki
veterán

EZ az oktoberi?

Es milyen proci van benne?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#40) Thom!


Thom!
veterán

Abit KT7A-ba lehet-e Xp-t rakni?

(#41) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Engem is érdekelne fenti kérdésre a válasz, nekem KT7E-m van. Valahol olvastam, hogy ezek a lapok valami okból nem szeretik az XP-ket. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

....What's up!....

(#42) Thom!


Thom!
veterán

Abit KT7A 1.3v Bios-tól tudja fogadni az XP-t.
Cáfojátok meg ha nem így van.De szerintem igen.

(#43) Panther válasza Thom! (#42) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nem így van :D

Hivatalosan az 1.3-as revíziótól tudják fogadni az XP-t, bios-frissítés után, persze.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#44) karib


karib
addikt

KT7E hivatalosan soha nem fogja vinni az XP-t, mert csak 100-as FSB-t tud.

Viszont mivel gyakorlatilag ua, mint a KT7A, lehet, hogy megy bele XP.

Egyszer kipróbálom, ha kerül a kezembe XP.

Department of Redundancy Department

(#45) hupika


hupika
csendes tag

Hali!
Most akartam venni egy Abit KT7A -t, de egy másik fórumon lebeszéltek róla. Helyette az ECS K7S5A SiS-735 -öt néztem ki. Olcsóbb, mint a KT7A, ráadásul támogatja a DDR RAM-ot. Ez tényleg jobb vétel?
Üdv:

Hupika

(#46) LordX válasza Parci (#20) üzenetére


LordX
veterán

#20:

De, annyi, lemértem. Fogalmam sincs hogy csinálják, de annyi. Egyébként nem is megy rendesen úgy: fél óra után 99%-os valószínűséggel fagy.

(#47) karib válasza hupika (#45) üzenetére


karib
addikt

Hát, KT7A-val jobban tudsz tuningolni, viszont az ECS alapból gyorsabb. El kell dönteni. Szerintem ma már SiS735 alá adni nem érdemes. Akár csak sima SDRAM-mal.

Ja, arra figyelj, hogy az ECS piszok nagydarab lap, csak hogy beférjen a házadba...

Amúgy ismét említem, hogy az ECS lap kapható Amptron K7-830 néven is, olcsóbban (csak a színe kicsit rondább). 20e alatt van (jobban, mint az ECS), mindegyiken van háló (legalábbis amit én láttam), és szoknak hozzá adni egy 56k-s AMR modemet is ajándékba...

Department of Redundancy Department

(#48) Breki


Breki
veterán

erdemes felrakni ennel a lapnal a viapfd-t?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#49) guest


guest
veterán

MSIk7t266pro/pro2-ru alaplappal kapcsolatban érdekelne,hogy mi a különbség köztük a 7000Ft-on kívül?

prohardver vendég

(#50) Thom!


Thom!
veterán

A chipsetben különböznek és jóval jobb az MSI
KT133A=>KT266A és tuti támogatja az Athlon XP-t és elég jó tuninglehetőséggel kívánlozó BIOS-a van.:)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  [Re:] Abit KT7A (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.