Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Obi-1


Obi-1
őstag

Lehet, érdemesebb lett volna korábban szólni a digitális fényképezőgépekről. Viszont jó a szűkszavú cikk, aki ennyire ért csak hozzá, annak úgyis a Canon A75 a legjobb választás.

A Fuji S5500 szerintem nem tükörreflexes.

Only a Sith deals in absolutes.

(#2) ahojpoblacsek


ahojpoblacsek
csendes tag

Nem kötekedésképpen mondom, de a Fuji S5550-es messze nem SLR, inkább SLR-like, ez kissé megtévesztőleg hathat. Az EVF keresője kissé pixelszegény, de ez csak az én véleményem. :) Viszont a gyári csomagban már találtam adaptertubust, szvsz ritkaság, piros pont!

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés.

(#3) pilóta válasza Obi-1 (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Bizony hogy nem az. Ezt javítani kellne. A legolcsóbb tükörreflexes digitgép az a Canon 300D-je, és az igencsak 200k felett mozog árban...

Egyébként meg egy A75-is lealázza képminőségben a fuji 5500-ast... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) sakál válasza Obi-1 (#1) üzenetére


sakál
tag

A cikk 4 megásnak írja az A 75-öt, pedig csak 3! (3,2) Ettől függetlenül tényleg az egyik legjobb gépa kategóriában. (Nekem is van ilyen)

A szépség az eszed rovására megy

(#5) sakál válasza pilóta (#3) üzenetére


sakál
tag

Nem is kicsit.

A szépség az eszed rovására megy

(#7) sakál válasza Kalandor (#6) üzenetére


sakál
tag

Sajnos amíg ugyanakkora lapkára ''erőltetnek'' egyre több pixelt, csak egyre nő a zaj. A Fuji egyébként is élen jár a zajosodás terén.

A szépség az eszed rovására megy

(#8) pilóta válasza Kalandor (#6) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az szerintem nem a 4 megapixel miatt lehet, mert abból azért simán lehet A/4-re nagyítani, még A/3-ba is, inkább túl magas iso értékkel lett fotózva, és azért. Mindenesetre nemrég csináltam egy A/0-ás képet egy 5 megapixeles képből, amiből még vágni is kellett, és teljesen jó...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) sakál válasza pilóta (#8) üzenetére


sakál
tag

Sajnos egyre kevésbé arányos a nagyíthatóság a megapixel számmal!
A Te esetedben azért kaptál jobb eredményt az 5M-ás géppel, mert az 5M-ás gépek CCD mérete már nagyobb, mint a 2-3-4-eseké.
Az 1:2,7coll méretű CCD-k esetén élesség-zaj szempontból a 3M. az optimális.
Az ugyanekkora lapkára beültetett 4M nemhogy nem hoz jobb eredményt,(nincs az az objektív ami egy kb. 9mm-es ccd-re 4M-nyi felbontást produkáljon) de az egymáshoz közelebb kerülő pixelek miatt zajosabb!

[Szerkesztve]

A szépség az eszed rovására megy

(#11) sakál válasza Kalandor (#10) üzenetére


sakál
tag

Nem is figyeltem, hogy A0-át írt.. Nem lehet tévedés? Az A0 már asztal méretű!

A szépség az eszed rovására megy

(#12) pilóta válasza Kalandor (#10) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát gyere be a boltba valamelyik nap és nézd meg. Szeged, Béke u. 1. gyorsnyomda. Amikor belépsz, ott van szemben a falon :D

Persze ha tíz centiről nézed, akkor azért észrevehető a nagyítás, de egy A/0-ás képet legalább két méterről érdemes nézni, hogy beleférjen a látótérbe, és akkor már semmi hiba nem látszik.

Na mindegy, egy 4 megás képet azért A/4-ben ki lehet nyomni. Ha elhozod, megnézem mit lehet kihozni belőle. Legfeljebb kinyomjuk lézerrel, azon kevésbé látszik a zaj...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#13) pilóta válasza sakál (#11) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem tévedés. És igen, asztal méretű... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) sakál válasza pilóta (#13) üzenetére


sakál
tag

Milyen géppel csináltad?

A szépség az eszed rovására megy

(#15) pilóta válasza sakál (#14) üzenetére


pilóta
nagyúr

Minolta A1

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16) freya


freya
aktív tag

Imho a tökéletes képhez (profibb) körökben 300 dpi-t illik hozni, és a Canon 300D/Rebel pont nem az a gép a 6.2 megapixelével, amivel A4-be ''tökéletes képet'' lehet csinálni. Pont ez volt az egyik fő érv - marketing szöveg a 8.2 megapixeles Canon 20D mellett, hogy végre A4-re is jó.

Legalábbis én erre emlékszem. Ennek ellenére 300D-vel fényképezek és nem olyan szörnyű A4-esben, de egy 4 megapixeles tévesen SLR-nek nevezett Fuji gépet ne keverjünk már ide. Szerintem.

(#17) sakál válasza freya (#16) üzenetére


sakál
tag

A Canon 8,2Mp-ével is az a baj, hogy ugyanakkora lapkára rakták,mont a 6Mp-t.
A kifejezetten digitekhez gyártott objektívek felbontása pedig - az összes mérvadó nyugati teszt szerint is - nemhogy jobb, - ezt igényelné a filmesnél lényegesebb kisebb képméret - de lényegesen gyengébb, mint a filmeseké.
De nem is a minőségről szól a dolog...

[Szerkesztve]

A szépség az eszed rovására megy

(#18) Allien


Allien
veterán

Szvsz, lassan elgondolkodhatnának itt a PH!-n egy Digifotós teszten!:)) Nekem pl. KonicaMinolta Dimage Z2-s van. Elötte meg mondjuk semmi.:B Illetve, a nagysikerü ''Szmena 8M''. Máshol olvastam, hogy 10X-s optikaival már nehéz fotózgatni kézből. Hát, nem tudom, nekem azért az esetek többségében sikerült. Igaz, nem tökéletes a gép, illetve a tudásom elég korlátozott, és pl. a manuális beállitásokat csak most kezdegetem gyakorolni.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#19) DrSoul


DrSoul
őstag

Elég durva (mint már itt írták) a szerzőtől, hogy az s5500-as SRL-nek van titulálva... Ha én valamit nem tudok, nem írom le... :D
Bezzeg amikor én jelentkeztem PArcinál a hírszerkesztői munkára nem voltam jó... :))

Mindig az X jelöli a pontot...

(#20) Allien válasza DrSoul (#19) üzenetére


Allien
veterán

Tényleg azt irta, hogy tükörreflex-s.:)) Ezzel az erővel az enyémre is rá lehetne fogni, mert van benne tükör, amivel az LCD képét tükrözik a kis keresőbe.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#21) DrSoul válasza DrSoul (#19) üzenetére


DrSoul
őstag

Közben én is hibázgatok, még jó, hogy nem lettem szerkesztő...! :DD
Tehát nem SRL, mint elírtam, hanem SLR (Single-LEns-Reflex)... :DDD

Mindig az X jelöli a pontot...

(#22) Erasmus válasza DrSoul (#21) üzenetére


Erasmus
őstag

A bakik javítva.

Btw, ha nagyon preciőzek akarunk lenni, dSLR.:)

(#23) Zse'La


Zse'La
csendes tag

Mielött elrohannak az emberek nyomtatót venni, ki kéne javítani a cikket.
Ha a hőszublimációs nyomtatóhoz 50 lap 5000, és a laborban 90-ért dolgoznak ki egy képet, akkor a büdös életbe nem fog jobban járni aki ezzel próbálkozik :Y


[Szerkesztve]

Türelem rozsdát terem...

(#24) Loretto


Loretto
veterán

ez a hűtő akkor jó a 6600 series-hez. nincs utba a hsi?

Soirée...

(#25) engusz


engusz
veterán

Éppen a napokban vásároltam egy Olympus µ-mini DIGITAL-t. Sajnos csak 16 Mb-os xD-t csomagoltak mellé. Szerintem ez nagyon-nagyon kevés. Tekintve a gép árát és azt, hogy 4 megapixeles. Gyorsan vettem is egy 256 Mb-os darabot. De megleptés lesz! El ne áruljátok nekem! :D

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#26) rudi válasza Zse'La (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha beleszámolod a gyorsaságot, akkor már jobban áll a téma. Nagyobb tételben a lapok valamivel olcsóbbak. Ha mondjuk egy sulis fotószakörről van szó, akkor már megfontolandó a téma. Igazolványkép csinálásnál meg még olcsó is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) rudi válasza Loretto (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Elvileg rámegy, gyakorlatban majd meglátjuk...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) Allien válasza engusz (#25) üzenetére


Allien
veterán

Ma úgy látszik, az összes gyártónak ingyé adják a 16Mb-s kártyákat, mert nem adnak hozzá nagyobbat, és ugye a belső memóriákat is kispórolják.:)) Ha én maxra veszek mindent, akkor 7 azaz hét kép fér fel rá. Igaz, minimális felbontásba relative sokkal több, de úgy meg semmi értelme. Kb. mint a Geforce FX sorozattnak (alapból gyors, csak ne akard az okosságokat bekapcsolni rajta).:B Nekem mázlim volt, relative jó áron vettem 512-s kártyát (SD).

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#29) engusz válasza Allien (#28) üzenetére


engusz
veterán

Tényleg vicces a 16 Mb. De még az is, hogy a M*d** M*rkt vagy éppen az újonnan nyílt S*t*rn is majdnem dupla áron adja az egyes memóriakártyákat.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#30) sakál válasza engusz (#29) üzenetére


sakál
tag

Ez 16Mb nem beépített memória ?

A szépség az eszed rovására megy

(#31) engusz válasza sakál (#30) üzenetére


engusz
veterán

Jó lenne. De a benne lévő xD 16 Mb-os. Bővebben: link.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#32) sakál válasza engusz (#31) üzenetére


sakál
tag

O.K. Csak azért kérdeztem, mert én is most vettem ajándékba egy kis Olympus-t, (C370) abban beépített a 16 Mb.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

A szépség az eszed rovására megy

(#33) baroczp


baroczp
tag

Az S5500-ban nem SuperCCD, hanem 'sima' CCD van - szerencsére...

(#34) Allien válasza sakál (#32) üzenetére


Allien
veterán

Vannak gépek, melyekbe raknak belső memót, mert van értelme, ha nagy felbontásba ráfér 30-40 kép. Ez egy 2-3 Mp-s gépnél még elmegy talán. De, szvsz már abban is kevés, mert inkább fotózok a legnagyobb felbontásban, a legjobb (fine) tömörités melett, mert vágni egy képből könyebb, vagy kicsinyíteni, mint utólag megpróbálni növelni a pixelek nemlétező számát.:)) Persze, ez attól is függ, hány napos kirándulásra megy az ember, mekkora kártyával. Nekem egy 512Mb-ra ráfér minimum 250 kép, a legnagyobb beállítással is, vagy 20 perc 640x480-s videjjooo.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#35) exitwindows


exitwindows
csendes tag

Csak most tűnt fel, hogy a cikk 50. heti, de a hozzá tartozó fórum 51.

És hol az 51. hét?

Jézus megváltoztatta az életed. Kívánod menteni a változásokat?

(#36) pilóta válasza baroczp (#33) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát pedig de. SuperCCD van benne.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#37) sakál válasza pilóta (#36) üzenetére


sakál
tag

Extrasuperultrahiper CCd...

A szépség az eszed rovására megy

(#38) baroczp válasza pilóta (#36) üzenetére


baroczp
tag

Hát pedig nem! :)
Keress rá a google-n az s5500-re és nézz meg pár review-t! Az index Digicam-jára nem sokkal a bejelentés után kerültek fel a gép specifikációi (sajnos, hibásan...)
Én pont a SuperCCD miatt nem vettem s7000-et és vártam inkább meg az s5500-at.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.