Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Tetszik a cikk.
Érdekelne, hogy a szerkesztő miért nyomja ennyire a Maxtor vinyókat, amikor vannak megbízhatóbb, gyorsabb és halkabb merevlemezek is a piacon (Hitachi, Samsung), én pl. ezeket raknám a konfigokba, nem Maxtorokat. Ezentúl egy szerverként is üzemelő játékgépet HTT-s P4 alapokra helyeztem volna, az A64 tapasztalataim szerint ebben eléggé gyengus.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2) Jenő válasza fLeSs (#1) üzenetére


Jenő
aktív tag

Engem pedig az érdekelne (ha szabad megkérdezni), hogy melyik boltban kaphatóak a dolgok ezeken az árakon. ( Őszintén érdekelne, mivel most éppen ''bevásárlás'' előtt állok. )

(#3) Loretto válasza fLeSs (#1) üzenetére


Loretto
veterán

Rudi beleszeretett a mxtorokba. de télleg a 10 amd/intel gépek is ezekkel mennek

Soirée...

(#5) DonLeo válasza Kalandor (#4) üzenetére


DonLeo
senior tag

Lehet, arra gondolt, hogy CRT-ben majdnem a 19''-esnek felel meg (kb. 18''). :DDD

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#6) rudi


rudi
nagyúr

Írtam már párszor, főleg a pár héttel korábbi adattárolós cikkben, hogy szinte mindegy melyik vinyó, árban kicsi az eltérés (max 10%) és Murphy úgysem alszik. Én pl. egyszer Samsungon vesztettem el anyám 5 éves könyvelését... A 80 GB-os tesztünkben is a Maxtort hoztuk ki győztesnek, igaz abban Samsung nem volt. A 160-asok ugyanarokra a 80-as tányérokra épülnek, csak kettő van bennük. Azért tényleg jó lenne egy 160-as HDD összehasonlító. Persze ha gondoljátok átállok a Maxtorról, de melyikre?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) rudi válasza DonLeo (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem, nem, elírás, javítom! A 710T képátlója nagyjából 43 cm, egy tizenhetes CRT-jé olyan 40-41, de a 19-es CRT legtöbbször eléri a 44 centit.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) rudi válasza fLeSs (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez lehet, nálunk 10-12 gépet etető CS szervernek tökéletesen elég volt egy húzott Athlon XP-is, de hát a CS ilyen szempontból eléggé igénytelen :) Akkor viszont Mehet bele egy 27.000 Ft környéki Abit AI7 vagy Asus P4P800 Deluxe (30e körül), vagy stílszerűen egy DFI LAN Party 865PE (24e környékén) és hozzá egy 2,8-as vagy 3-as P4 800 MHz-s FSB-vel (40-45e körül).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) rudi válasza Jenő (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Ahogyan írtam az árakat nagyker partner nettó ára +10% haszon +ÁFA képlettel számítottuk ki. Nem akarok senkinek reklámot csinálni, de a legtöbb általunk képzett árnál láttam már alacsonyabbat kiskerben, csak keresni kell! Persze fennáll annak a veszélye is, hogy egyes kiskerek így a karácsony előtti nagyrohamban kicsit magasabb haszonkulcsra váltanak mert így is le tudják adni a portékát. Viszont az is benne van a pakliban hogy a kiskereskedő nagybb tételben vásárol a nagykereskedőtől és akkor olcsóbban jut a cucchoz.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) Loretto válasza rudi (#6) üzenetére


Loretto
veterán

preferáljuk a garanciát (samsung).

Soirée...

(#11) rudi válasza Loretto (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

A múltkor utánanéztem, és már minden gyártónál 3 éves garanciát találtam (persze egyeseket olcsóbban meg lehet venni rövidebb garanciával!), de akkor húzok egy vonást a Samsung rublikájába (az enyém marad a Maxtornál - legalábbis az első alaposabb HDD behalásig).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Loretto válasza rudi (#11) üzenetére


Loretto
veterán

nem is hiszed el, de amint elküldtem hsz-t vhogy lett egy sanda gyanúm hogy ilyesmit fogsz érni és beégek. és puff. pl a sea nemcsak 160g felett adja a nagy garit?

Soirée...

(#13) DonLeo válasza rudi (#7) üzenetére


DonLeo
senior tag

Tudom, vicc volt. Kb. én is ezt mondtam, hogy a 19''-es CRT-ből ált. 18'' a tisztán látható kép, a 19''-es TFT-ből meg 19'', tehát egy inch az különbség.

Most akkor a 710T vagy a 910T kerül 125.000-be cirka?
Mod: Ja látom a 17''-es. Elég olcsó lett volna ennyiért 19''-es, bár vhol láttam e körüli bruttó áron 19''-es TFT (max 130-135 k körül), igaz az Samtron volt vagy mi. Az is Samsung nem? Olyan mint az Asus-nak az Asrock-ja, vagy az Iyama-nak az Eyama.

[Szerkesztve]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#14) rudi válasza DonLeo (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

A 710T a tizenhetes és 125000 körül fogható. Nemrég volt hír a 19 colos 913N-ről, ami a 19 colos 910N utódja lesz Bővebben: link és 500 eurós kiskereskedelmi árat javasonlan neki, ami ugye 120.000 Ft környéke. Igaz DVI nincs rajta, de hát a 120 000 Ft még úgy is elég jó.

Ha már a DVI-t feszegetem. Most cseréltem le a Radeon 8500-asomat (powermagic) egy 9550-esre (sapphire). Mindkettővel a Samsung 710T-met hajtottam/hajtom és a 8500-asnak SOKKKKKKAL jobb volt az analóg képet! Sokkal-sokkal jobb! A DVI kábelem már úton van...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) rudi válasza Loretto (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Trükkös ez a gari móka! Elvileg mást vállalhat a gyártó, mást a nagyker és mást a kisker. A gyártók ma mindenhol minimum 3 évet vállalnak, és néhányan bizonyos modellekre és bizonyos területeken 5 évet. Nagykerben még 5 évet nem láttam sehol (bár nem is nagyon kerestem, de csak a 36 hónap szokott figurálni vagy semmi). Láttam viszont ''OEM'' cuccot és egy éves garis meghajtókat OLCSÓBBAN! Az a gyanúm, hogy ezekre is vonatkozik a gyári 3-5 év, csak akkor már a kedves kuncsaftnak kell érvényesítenie, intézkednie.

Valami olyasmiről is beszéltek, hogy ezek a sokéves garanciák idővel valahogyan csökkennek értékben. Jó fél órája keresgélek, de az istennek nem találom hol olvastam, pedig tuti olvastam, vagy Samsung vagy Seagate volt, tovább nem keresem, de aki megtalálja lécci linkelje be!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) Loretto válasza rudi (#15) üzenetére


Loretto
veterán

hát igen. lényeg hogy ne kelljen visszavinni hisz ennél jobb ajánlólevél nincs.

Soirée...

(#17) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Az alapgép sztem lehetne egy barton,nf7-el,2*256 ddr-el,fillérekért.
Kisméretű lanparti konfignak meg én venék 400k-ért egy erősebb laptopot..
Amúgy jó a cikk.:D

(#18) Loretto válasza _Volkovy_ (#17) üzenetére


Loretto
veterán

bakker most lesem a configod. mikori?

Soirée...

(#19) _Volkovy_ válasza Loretto (#18) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Az aláírásomban szereplő darab két napos..:)

(#20) Loretto válasza _Volkovy_ (#19) üzenetére


Loretto
veterán

még egy vga és... és... ;) tervben van?

Soirée...

(#21) Hani


Hani
aktív tag

stratégiai játékok (apróemberkés, építkezős-rombolós, sokáigtartós)
:))

(#22) _Volkovy_ válasza Loretto (#20) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Viccelsz?;]
Először is kap a ram egy ikertesót,a többit meg még meglátjuk.

(#23) rudi válasza _Volkovy_ (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

ÁÁÁÁÁÁ!!! De hogy tudtam hogy valami kifelejtem!!! Amikor nekifogtam a cikknek még az eszemben volt, hogy keressek valami olcsóbb diszkrét grafikás nótbúkot, de aztán elidőztem kicsit S+ARK weboldalán és elfelejtődött.

Mondjuk fajlagosban egy barbone 15-ös LCD-vel még olcsóbban jön ki mint egy hasonlóan motorizált notebook, de nem sok az eltérés.

Bartonnal az a baj, hogy már nem nagyon kapni, és a dual channellel nem nagyon tud mit hezdeni a K7 architektúra.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) _Volkovy_ válasza rudi (#23) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Na,mondom én hogy nem hülyeség a noti :)
Azért a Barton még potens proci,és ha a delikvens mellészór duálban egy kis ramot,még bőven el lehet vele játszogatni.Ha csak pár százalékot gyorsít is a dual,akkor is gyorsít.
Vagy szerinted a 2*256 helyett az 1*512 jobb?;)

(#26) viharhozo válasza fLeSs (#1) üzenetére


viharhozo
addikt

A heten elhullott a harmadik 160as Samsungom is a 8bol.
Orvendetes, h harom evig kicserelik, de az adataim ettol nem lesznek meg.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#27) Loretto válasza viharhozo (#26) üzenetére


Loretto
veterán

:Y egyébként egyre több 160-as hallani hogy kinyiffan.

Soirée...

(#28) _Volkovy_ válasza viharhozo (#26) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nyolcból?:D

(#29) ebx


ebx
aktív tag

Szerintem aki 300 kHuf-nál többet kiad egy gépre, picit jobb fülhallgatót is vesz hozzá...

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#30) anulu válasza viharhozo (#26) üzenetére


anulu
félisten

nekem 3 hete hullott el... 160/8MB/SATA :( azonnal cserélték, és mivel ha nem érte el az 50°C-ot, addig jó volt (csak utána kezdett kattogni de durván), ezért gyorsan drive image-el átnyomták a cuccokat az új vinyóra :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) anulu válasza rudi (#11) üzenetére


anulu
félisten

#30 miatt Seagate vagy Western Digital, 1 hónapja még Samsungot mondtam volna.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#32) anulu válasza fLeSs (#1) üzenetére


anulu
félisten

megnézem, hogy a gépem mit fog leművelni, mikor szerver lesz 16 fős partyn :) amúgy tavaly haver IC7 + 2,6 P4-e hamarabb kifeküdt (teljesítményre értve), mint az én 1700+ @ 2100MHz AMD-m... :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#33) Alvin_ti4200 válasza rudi (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Western Digital, Hitachi?:U

(#34) rudi válasza ebx (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Bőven jó az a Philips HP250. van hozzá 6 méter kábel rajta hangerőszabályzóval. Nagy, hönnyű és olcsó, nincs gáz ha törik. Persze zenehallgatásra akkor inkább már valami jobb, de hogy ki merre tappog a fal másik oldalán, arra tökéletes.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) dabadab válasza _Volkovy_ (#17) üzenetére


dabadab
titán

''Az alapgép sztem lehetne egy barton''

Gondolom, azert nincs bartonos gep, mert nem lehet kapni, mivel az AMD leallt a gyartasaval. Talan egy honapja raktam ossze unokatestveremnek gepet, a fel varost vegigtelefonaltam, amig vhol sikerult talalnom egy 2500-os Barcit (ott is osszesen ket darab volt).

DRM is theft

(#36) fLeSs válasza viharhozo (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én a Hitachi-ra szavazok. :DD (-> 2 van belőlük, még mennek :D)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#37) zsoltee10


zsoltee10
addikt

szerintem is Hitachi. :))

(#38) rudi


rudi
nagyúr

Akkor most már a Maxtort és a Samsungot ejtjük a negatív élmények miatt, marad a Seagate, Hitachi, Western Digital. Apropo, tud valaki valamit az Excelstorról?!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) Zenty


Zenty
őstag

western digital is a starok közöt van! :)

Guild Wars - Zenty a survivor

(#40) Atlantis


Atlantis
veterán

Nekem meg a Seagate a kedvencem. Eddig bejött.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#41) zsoltee10 válasza rudi (#38) üzenetére


zsoltee10
addikt

A Saturn gazdaságos gagyi gépekben van Excelstor vinyó. ez persze nem biztos, hogy azt jelenti, hogy a vinyó gagyi, csak ilyen gépekben találkoztam vele.

(#42) Cpt. Zsöci


Cpt. Zsöci
tag

Üdv!
bocs ha hosszú leszek, szokásom :U

Most lehet, hogy hülyeséget mondok, de az alap konfigban miért 9600XT van:
''A legkisebb, 128 MB-os Radeon X600 Pro a Sapphire változatában 31 000 Ft, 256 MB-os testvére 34 200 Ft. A 128 MB-os Sapphire Radeon X600 XT 38 400 Ft, míg a kétszer ekkora memóriával szerelt modell 44 600 Ft.''
Ezek ha jólemlékszem hasonló árkategóriában vannak, mint a fennt használt, de azért jobbak, nem? Bocs, ha tévednék.

Másrészt az LCD-k ára azért rosszul lett fölmérve én tavaly karácsonykor vettem ennyiért a 17-esemet és azóta jócskán lement az áruk. Most nem hozok föl példákat, de azért sokkal olcsóbban (értsd 100 rugó alatt) lehet már játékra alkalmas lcd-ket kapni. Legyalábbis amikor legutóbb néztem az árlistákat, föltünt. Persze nem teszteltem őket...

Harmadrészt egy kicsit azért túl vannak értékelve a gépigények. Nekem egy 1600+ -os Palonimom(!) van, ami 1700Mhz-en megy, plusz egy 8500-as VGA-m (ez se mai darab ugye - mondjuk BBA és van rajta + memóriahűtés) 292/288-on és mellé 768MB Samsung Ram (PC 2700-as). Szoktam néha LAN-partyzni és (sokszor) online játszani (CS:Source, AArmy, CoD, Homeworld2, Generals, ET - próbáltam Halot is), általában 1280X1024-ben (TFT miatt) és nagyon ritkán van problémám (füstben szokott, de azért ott másnak is).
Persze lehet, hogy nem olyan szép, csilivili minden, de multiplayer játékokban asszem ez elég harmadlagos.
(lehet hogy egy kicsit olyan íze lett, de esküszöm, nem akartam falme-elni)

Vinyókról annyit, hogy nekem a Samsung 80gigásom régóta fut hibátlanul (a 10-es quantum fireball-om pedig ősidők óta:) ), de most egy Seagate 200-asat néztem ki mert annak a legjobb az ára és azt javasolták sokan.

Ennyi, ismét bocs a terjedelemért.

ugye-ugye, rudi, milyen jó kis kártya az a 8500-as? fájni fog a szívem amikor majd egyszer megválok tőle ... ALL TIME BEST :C

cptzsöci

''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

(#43) MaUser válasza rudi (#38) üzenetére


MaUser
addikt

Storagereview-on van reliability survay és azt (stagisztikai szemmel;)) nézegetve kijön, hogy a minta nagyságához képest az ottani adatok messze a szóráson belül vannak, azaz minden winyó gyakorlatilag ugyan olyan megbízható/megbízhatatlan. Szvsz ha ma mindenki ráállna a WD-re egy év múlva azzal lenne tele a fórum, hogy milyen megbízhatatlanok. A kezdeti nagy Samsung mánia is kezd ilyen irányba menni. (Szerintem.:) ) Bár a hazai gyári garancia tényleg komoly előny.

Mod.: helyesírás

[Szerkesztve]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#44) zsoltee10 válasza Cpt. Zsöci (#42) üzenetére


zsoltee10
addikt

Az alap konfig AGP-s, az X600 pedig PCI Express foglalatba illeszkedik, ergo fizikai képtelenség beletenni.

A gépigény pedig valós. Próbáltál már Far Cry-t multiban? vagy NFSU2-t 1280*1024-ben max grafikával?

(#45) Cpt. Zsöci válasza zsoltee10 (#44) üzenetére


Cpt. Zsöci
tag

Na igen a foglalat ... egy kicsit figyelmetlen voltam. Túl korán volt...
:))

Nem ezeket nem próbáltam még de
1. Nem voltak fölsorolva a cikkebn
2. Szerintem kevesen játszanak multiban ''max grafikával''. És nemcsak a multirólvan szó. Nézd meg pl a hl2-t. Havernak 7200-assal fut. Persze nem olyan szép mintha egy 6800-assal jászaná (:) ) de a játékélmény megvan (fizika, úgymint fekhajtóerő, surlódás stb)

Persze nemmondom senkinek, hogy vegyen egy olyan gépet, mint az enyém, mert nem éri meg, viszont váltani se kell feltétlenül, a játékok zöme elfut az én gépemen is, főleg ha nem a grafika, hanem a multi a lényeg (és nálam az, főleg hogy lanpartyról volt szó)...

''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

(#46) LordX


LordX
veterán

Az a HDTV kimenet az HDMI kimenet akart lenni nem? :) Mert azt úgy hívják, ha jól tévedek.

(#47) rudi válasza LordX (#46) üzenetére


rudi
nagyúr

Nemtom, lehet. Azért írtam HDTV-t mert az azért már páran hallották hogy van, de a HDMI nekem is csak onnan rémlik, hogy a cikkcsinálás közben láttam az ABIT oldalám. Lényeg, hogy olyan TV kimenet ami 1920×1080-at is tudhat :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#48) rudi válasza Cpt. Zsöci (#45) üzenetére


rudi
nagyúr

vegyes ez a multizásosdi gépesdi! Ha pl 1.5-ös cs-ről van szó akkor 1200-as duron és Gf2MX is elég leget, de hogyan...? Szaggatni fog, lagolni, a töbieknél ''teleportálni'' fogsz, nem lehet majd célozni... szóval ''jó'' szórakozás lesz.

Azt hogy farcry Neked megy rendesen 8500-assal azt egyenesen nem hiszem el, próbáltam és az én igényeimnél sokkkkkal jobban szaggatott. A másik ami sántít az az 1280×1024-es game, ahhoz legtöbbször a 9600 XT is kevés, ezt meg a mostani húzott 9550-esem miatt és a 710T miatt tudom.

Az LCD árral kapcsolatban azt tudom mondani, hogy prá hónapja ez az LCD még 150.000 Ft környékén volt és 12 ms-os és DVI-s és az egyik legjobb a kategóriájában, azért került a gépbe. Pár hete volt nagyobb LCD-lista (tudom be kellett volna linkelni) Bővebben: link.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) rudi válasza MaUser (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Erre gondoltam én is,olyan ez mint a villanykörte. Idővel elromlik, de hogy mikor...

erről a péntek reggeli ''móka'' után tudnánk vitatkozni az biztos, de majd a 3. ZH-ban lesz jó kis hibabecslés meg minden sz@r :C

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#50) mg105


mg105
senior tag

ilyen kesztyut hol lehet kapni? van tobb fajta? (nekem nagyon izzad a kezem game közben)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.