Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erhas01


erhas01
tag

udv:
remek munka csakugy, mint az amd.
udv: erhas01

(#2) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Szép munka,nekem csupán anyi hozzáfűznivalóm lenne,hogy nem kéne erőltetni a Maxtor hdd-k-et,egy ilyen kategóriás gépbe,mint pl az utolsó 2-3,pláne.
ui.:kicsit drágállom az F900B-t 68.750-ért,ma vettem Cegléden,helyben 61.500-ért..Szerencsém volt?:)

[Szerkesztve]

(#3) PH! daemon


PH! daemon
csendes tag

Én azért 300e + Ft-os konfigokhoz már igényesebb tápegységet és processzorhűtőt tennék, nem is beszélve a két merevlemezről. A csúcskonfigból csak úgy repülne a Coolink táp, a TT hűtő és a Maxtor HDD. Nem is beszélve a zacsis OEM DVD-íróról. :))
Azt is megfontolnám, hogy az ''olcsóbb'' összeállításoknál a gyorsabb és megbízhatóbb NEC ND-3500A-ért kiadjak plusz 6-800 Ft-ot a 2510-hez képest.;)

Egyébként jó az összeállítás, csak kissé szponzorszagú. :D

[Szerkesztve]

Ez az élet, Babolcsai néni!

(#4) freya


freya
aktív tag

Egy csomó táblázat össze van keverve, a 250-300-350ezresek, a végösszegek nem stimmelnek, ha jól látok még éjfél után... :)

(#5) zsoltee10


zsoltee10
addikt

grat, megint sikerült jól összeválogatni az alkatrészeket. egyetlen dolog szúrja a szemem. 350-400e-s gépbe Abit IS7 alaplap? :Y:F míg a PCI-E gépben Gigabyte lap van, az Agp-s gépbe is komolyabb lapot kellene tenni szvsz, úgy korrekt, az Asus P4P800SE alig drágább, mint az is7-e, viszont nagyságrenddel megbízhatóbb, jobb a hibastatisztikája, és mégiscsak márkásabb lap. nem? :)

(#6) PH! daemon válasza zsoltee10 (#5) üzenetére


PH! daemon
csendes tag

Vannak, akik szervert üzemeltetnek IS7-tel már másfél éve.;)
P4P800 semmivel nem jobb, a hibastatisztika alapján igen csekély az esélyed, hogy az IS7 problémás legyen.
A márkásabb némileg szubjektív fogalom szvsz.

Ez az élet, Babolcsai néni!

(#7) Docci válasza PH! daemon (#6) üzenetére


Docci
senior tag

Így van.
Nálam is tökéletesen megy.(16hónapja)
Ettől függetlenül én se IS7 lapot tettm volna a 200.000 feletti gépekbe.(IC7-et)

A tápokkal semmi gond nincs.

Maxtor vinyo ki helyébe Samsung,Seagate.

Erőt s erényt!

(#8) Loha


Loha
veterán

Én azt nem értem, hogy az utolsó konfigba minek 675MHz--es RAM.
Ha jól tudom intelhez a tuning miatt kell a gyors RAM.
3400MHz-es procid úgysem lehet 4000MHz fölé húzni, de még akkor is elég lenne 450mhz-es...
Szóval szerintem több értelme lett volna 2GB márkás 400-as ramnak...

Egyébként jó a cikk és hasznos is :)

[Szerkesztve]

(#9) ptiboy válasza Docci (#7) üzenetére


ptiboy
senior tag

200e felett alapból felejteném az abit nevet :)

NF7 4 EVER! ;]

:)

(#10) anulu válasza Loha (#8) üzenetére


anulu
félisten

ez DDR2...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) Panther válasza freya (#4) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Igen, a 300e-seknek a végösszege 250e (forintra egyezik a 250e-sekkel), a 350e-s vége meg 300e... ezeket tényleg jó lenne javítani.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#12) viharhozo


viharhozo
addikt

A nagyobbik MSI GeForce 6600 GT szintén az árával üt keményet: 54 300 Ft. Amit kérnek érte, már megközelíti az NVIDIA által ajánlott 250 dolláros árat (kb. 271 dollár).

Leirtam mar parszor, h a 250 dollaros ar Amerikaban ervenyes es nem tartalmaz forgalmi adot. Ha mindenkeppen ahhoz viszonyitotok, akkor a magyar netto arat kell vele osszehasonlitani.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#13) Docci válasza ptiboy (#9) üzenetére


Docci
senior tag

Jo, tudom... akkor Gigabyte.

Erőt s erényt!

(#14) rudi válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

A HDD márkája olyanmindegy a konfigokban tekintve hogy árban alig van köztük eltérés. Aki olyan drága konfigot rak össze, az általában tudja is mit akar. Amúgy meg most már 3 év gari van a maxtorokra is, nálam 3-4 barab megy már 1-2-3 éve és eddig nam volt velük bajom. 80 GB-mos HDD tesztünkben a Maxtor jött ki győztesen. Persze akinek a Samsung kedvesebb, az válassza azt, legfeljebb 2-3000 Ft eltérés lesz.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) rudi válasza PH! daemon (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem ha a NEC 3500A zacsiban jön, akkor lassabb/gyengébb a konkurenseknél, akiket a legtöbb tesztben venri szokott? A saját 8 szoros tesztünkben győzött a 2510 megbízható teljesítményével. Most hogy végre van 16-szoros lemez már nemsokára lesz 16-szoros tesztünk is, ha abban elverik a NEC-et akkor ide is beírom. Akinek nem tetszik az vegye annak a Pioneer-nak a 108-asát amelyiket a nyolcszoros mezőnyben a NEC meghajtója elvert.

A Coolink táppa mi a bajod? Vannak vele kapcsolatban rossz tapasztalataid?

A szponzországúságot hogy érted?! Állítani nagyon könnyű ám! Indokold lécci!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) rudi válasza freya (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Utánanézek, javítom, ahol hibáztam. A komponensek ára 99% hogy jó. A végösszegek összeszámolásával lehet baj, mert a táblázatok eredetileg excelben vannak, ami automatikusan számol.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) rudi válasza Docci (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Miért érdemes IC-7-et venni az IS-7 helyére ha szinte semmivel nem gyorsabb? A drágább konfigoknál is szem előtt tartottam az ésszerűséget, azt hogy pl. az intel 875 fölösleges. Ha az I865-mellett ICH5R-van akkor csak PAT-ban tér el a két kártya.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) rudi válasza viharhozo (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Sorry! Igazad van! De akkor ha leszámolom az ÁFA-t akkor 217 USD jön ki, ami olcsóbb mint az amcsi árak nagyrésze! Akkor most mi van?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) Loretto


Loretto
veterán

nagyon örülök hogy végre itt az intel, mert én szigoruan :b ilyen platformot használok. igen picit sok a maxtor, de ezen nem mulik semmi.
viszont megnézném kinek futná a csúcskonfigra.
ami fura egy kicsit hogy biza az olcsóbb szegmensben nincs nv. ennyire nem lene az 5900xt-n kivül semmi amit be lehetne tenni?
milyenek ezek a spire hűtők? mert olcsok mint a fene.

amugy sztem klassz.hajrá.

Soirée...

(#20) PH! daemon válasza rudi (#15) üzenetére


PH! daemon
csendes tag

Egy csúcskategóriás hardvert nem csak a teljesítménye alapján választ ki a gazdija. Így a hozzáadott szoftvercsomag, az esetlegesen hosszabb garanci és nem utolsó sorban a pofásabb külső is szerepet játszhat.

25x0-es NEC-t és a PH!-s DVD-író tesztet inkább hagyjuk (esetleg nézzük meg a fórumát, vagy hogy a tesztelő melyiket tette magáévá...;]). ;)

Coolink táppal az a baj, hogy kicsivel többért Enermaxot lehet kapni.
A sok-sok Coolink cucc miatt mondtam a szponzorszagút. Csúcskategóriában szerintem nincs helye.

[Szerkesztve]

Ez az élet, Babolcsai néni!

(#21) rudi válasza Loretto (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

A Spire coolerek egész jók pláne az árukhoz képest. Én általában költséghatékony gépekre ilyeneket szoktam venni. Ha nem kell szegén 1700+-os AthlonXP-t 2 GHz-ne hajtani akkor elég csedegen és hatékonyan tud menni egy ilyen Spire Lion stream vagy AMD-n a FalconRock (ami most már asszem Owl Stream néven fut).

GeForce FX oldalról tényleg nagyon hanagyolni szeretném a propagálást, mert most már nagyon jönnek a ShaderModell2.0-s cuccok és ott biza elvéreznek az FX-ek. Ráadásul itt az olcsó és jó 6600-ak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) rudi válasza PH! daemon (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

A Coolink Coolap 500-as és kb. 24750 Ft
Enermax EG465AXVE 460 W kb. 28200 Ft
Enermax EG475AXVE 470 W kb. 29150 Ft
Enermax EG651PVE24P 550W kb. 37000 Ft

Ezek közül csak az utolsó Enermax erősebb a Coolinknél és az már nem csak kicsivel olcsóbb. Szerintem a Coolink a 300 Wattostól az 500-asig jó cuccokkal rendelkezik, árban és teljesítményben is. Nálam kb 2 éve üzemel egy 300-as és egy éve egy 350-es, soha semmi bajuk nem volt, pedig párszor mentek már további 3-4 géppel együtt egy konnektorról, amin az Edimax 380-as megfeküdt.

Azért remélem prioritásban a teljesítmény az elős, aztán jön az ár, garancia és később a hozzápakolt cuccok és végül a pofásabb külső (pláne a beépített cuccoknál).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) PH! daemon válasza rudi (#22) üzenetére


PH! daemon
csendes tag

Hát én inkább vennék egy 475-ös Noisetakert a csúcskonfigomhoz, semmint egy akármekkora Coolinket.
Nem mondtam, hogy baj van velük, de szerintem hangosak.

DVD-írónál azért a használható software is számít (Pl. Plextoroknál, Pioneer A0x sorozatnál), illetve ez azért nem a ház belsejében rejtőzködik. :)

Ez az élet, Babolcsai néni!

(#24) rudi válasza PH! daemon (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Hidd el a CoolAP 550X sem olyan rossz táp ;) Annak sem nagyon van hangja. A DVD írókkal kapcsoltaban akkor a következő cúcskonfig kap egy Pioneert, de Plextort asszem nem rakok bele, mert annak csak a neve maradt a CD-író időszakból, DVD-íróban még nem láttam bizonyítani.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) rudi válasza Panther (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Köszi hogy szóltatok, moddoltam.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) PH! daemon válasza rudi (#24) üzenetére


PH! daemon
csendes tag

Bizonyos szint fölött ezek dolgok már inkább szubjektív megítélés alá esnek. ;) Kicsit ilyen a ''nem nagyon van hangja'' is.

Pioneer-bőkl az A0 széria a dobozos (pofásabb előlappal, szoftverekkel, halkabb működéssel).
Talán a következő összeállításra már kapható lesz a Plextor 716-osa is, bár elég rosszul indított...

Ez az élet, Babolcsai néni!

(#27) viharhozo válasza rudi (#18) üzenetére


viharhozo
addikt

1. 54300 Ft jelenleg kb. 286 dollar, nem 271.
2. Ami nagyon olcso, az altalaban lopott. Nem ez lenne az elso pelda a dologra.
3. A 249 dollaros ar ajanlott kiskereskedelmi, nyilvan a nagyobb vasarlok kapnak ebbol meg boven kedvezmenyt.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#28) rudi válasza viharhozo (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

1. Hú tényleg! Hogy ez az USD mennyit tud romlani, én még 200-zal számoltam. Elnökválasztás rulez...
2. Hát ezért Expertből meg Cor-Runból is minimum töklecsavarást kapnál már bocsáss meg :D Kétlem, hogy lopott cuccal üzletelnének!
3. Tényleg csak ajánlott, mert a GB 6600GT-je az újvilágban onlájn Bővebben: link 200 USD alatt van, így a mi ÁFA nélküli kb 190Ft/USD-vel számolt árunk 228 USD, szóval nem túl olcsó nem is túl dárga és a gigabájt még nálunk is olcsóbb majdnem egy tizessel (USD-ben) :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) viharhozo válasza rudi (#28) üzenetére


viharhozo
addikt

2. Gondolom, el sem merik kepzelni, hany videokartya, ram es processzor fer bele egy monitor dobozaba. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#30) pabadam


pabadam
aktív tag

Nem lehetett könnyű ezt a cikket összepasszintani az AMD konfig listával.

"...I'll never stop looking..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.