Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) polika


polika
senior tag

Gratulálok, az ember sokkal szivesebben olvas egy ilyen kisit előre megemésztett sok helyről összeszedett árlistát mint hogy maga vadássza össze hogy min érdemes gondolkozni mert épp jó árban van.

Egy dolgot hiányolok, jó lenne ha valami kis függelék táblázatban a végén az ember elolvashatná hogy melyik cégnél lehet azt az adott terméket annyiért megvenni ahogy írtad..ez sok szempontból lenne jó:

ezek a cégek is versenyeznek egymással a vevők elcsábításáért és ha ez a rovat befutna úgy mint pár külföldi oldal hasonló rovata befutott, akkor ez olyan vásárlást módosító tényező lehetne hogy ezek a hazai forgalmazók is odafigyelnének hogy itt jól szerepeljenek, ergo a hazai mezőnyben jók legyenek az árakkal, és ez talán elősegítené annak a szomorú ténynek a felszámolását hogy mire egy árú ide ér hozzánk kb 40-50%-al fizetünk érte többet.

másrészt mi ár érzékeny vásárlók (szerintem egyre többen leszünk akik elvárjuk hogy azt kapjuk a pénzünkért amit elvárunk így a post EU csatlakozás után egyre jobban) kényelmesen elolvashatnák havonta hogy épp hogy alakulnak az árak, érdemes e még várni vmivel vagy sem

(#2) FlasH-BacK válasza polika (#1) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Igen ám, csak ezek a boltok mind nagykereskedések, ahonnan az árakat egy bizonyos egyenlettel számítják ki. Tehát ezek nem konkrét árak, csak bizonyos +%-okkal terhelt nagyker bruttó árak.

(#3) Alvin_ti4200 válasza FlasH-BacK (#2) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Kisker bruttó árnak felelnek meg.

(#4) Zordkaszás


Zordkaszás
senior tag

A Logitechtől már láttunk „kétszemű” és lézeres egeret, most az MX900 személyében a Bluetooth-változatot üdvözölhetjük.

Khm... az mx 900 már elég régóta kapható... na mindegy.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#5) Biaggio


Biaggio
őstag

Sokaknak segíthetne, ha lenne a cikk végén egy-egy konfigösszeállítás (minimum-optimum-maximum) szinten, nagyjából mit érdemes venni. Már láttam a cikkekben konkrét összeállításokat, de csak elvétve.
Ezzel sok topik megoldódna (videokártyát, de milyet, stb.) Úgy gondolom, a PH van olyan hiteles és elfogulatlan, hogy korrekt összeállításokat közölne. Vagy akár hétről hétre egy-egy PH addikt fórumtag is ''javasolhatna''.

(#6) rudi válasza Biaggio (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Dolgozom a táblázaton, most éppen valahol 900 sor környékén tart az a 140kb-os excel ''puska'' amibe pakolom az árakat már a 25. hét óta. Csak valami logikus átlátható formát kell neki adni, mert most már mire legörgőzök az alaplapoktól az egerekig lerohad az ujjam :)

Az összes konfigot (na jó, talán nem mindet) frissíten a jövő héten. A nyugatiak előnyben vannak hozzán képest mert ők prájszvoccsból nyomulnak, az alatt meg olyan motor van amit a kereskedők (is) töltenek.

Ja, jövő héten csak vasárnap estére vagy hétfőn lesz új pálya - pihenek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) rudi válasza Zordkaszás (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

ja, kapható, nálunk olyan 4-5 hete volt a nagyker hírlevelében, csak valahogy kimaradt. De most már ott van ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) DonLeo


DonLeo
senior tag

Az X700Pro (esetleg majd XT) mikor várható AGP-s felülettel nagyjából? Már ha egyáltalán lesz ilyen. :)

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#9) Raymond válasza rudi (#6) üzenetére


Raymond
félisten

Hasznald az Auto-Filter-t :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#10) Zordkaszás válasza rudi (#7) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Az érdekess :))
Tavaly karácsony előtt, amikor a kormányomat vettem, ott sasoltuk kollégákkal a boltban a logitech egereket, köztük a 900-ast is :))

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#11) Loretto


Loretto
veterán

nem tudom miért, de vga most a legbizonytalanabb.vagy nem?ati-nál ekkora gáz marad?

Soirée...

(#12) Zordkaszás válasza Loretto (#11) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

hát most nem vagyok olyan vga cserélgetős kedvemben. :DDD
Meg nem is szoktam.
Amikor megvettem ezt akkor jó volt, meg most sem gyenge :DDD
Szvsz legközelebb akor veszek videokártyát amikor socket 939-es alaplapot + procit is :DDD
És az nem most lesz :))

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#13) ciao


ciao
senior tag

Ezeknek a Centrino technológiás gépeknek a szíve egy-egy 1,4 GHz-es mobil Celeron,

ezt nem értem egy Centrino minősítésű gépben hogyan lehet egy sz@ros celeron????

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#14) Loretto válasza Biaggio (#5) üzenetére


Loretto
veterán

ez nem rossz ötlet :C

Soirée...

(#15) Loretto válasza Biaggio (#5) üzenetére


Loretto
veterán

klassz ötlet, kiegészítve hogy hol lehet megvenni őket.

Soirée...

(#16) maszat


maszat
senior tag

Remélem tudtok nekem segíteni egy kis piacjóslásban:

Tavaly decemberben (és szinte az egész éveben) a 256 MB-os ''brand'' DDR memóriák árai olyan 10-11k alakultak. Viszont idén januárra előbb 9,5-re, majd 8,5-ra estek az árak, végül a hónap végére 9-10k körül normalizálódott és ez tart mostanáig.

Kérdésem: Várható, hogy januárban esenek az árak?

(#17) Loretto válasza maszat (#16) üzenetére


Loretto
veterán

sztem amig nem lesz tömegvásárlás a ddr2-ből addig csak lassan fog apadni.

Soirée...

(#18) maszat válasza Loretto (#17) üzenetére


maszat
senior tag

ha meg lesz, akkor sztem emelkedni fog az ára


Rájöttem, máshogy kellett volna megfogalmazni a kérdést:

Miért esett olyan sokat a DDR memóriák ára idén januárban? Megakartak szabadulni a karácsonyra felhalmozott készletektől?

(#19) Deathcourier


Deathcourier
aktív tag

A Socket 939-es 3500+ ára ugyan 73 000 forintról csak 72 300 ! Remélhetőleg pár héten belül megérkeznek hozzánk a kétcsatornás memóriavezérlővel szerelt (Socket 939-es) Athlon 64 3000+ és 3200+ szilíciummorzsák is.

Erre várok én is :DD

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#20) Loretto válasza maszat (#18) üzenetére


Loretto
veterán

ddr2 melett megy fel a ddr ára? erre gondoltál?

Soirée...

(#21) rudi válasza ciao (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

pedig biza lehet! Nem is olyan gázos az a mobil celeron. A Centrino platform CPU+alaplapi chipset+hűtés kombót takar mindenféle jóval mint pl. a beépített wifi.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) rudi válasza maszat (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

A RAM árak mozgása egy nagyon érdekes folyamat, mert HATALMAS gyártók gyártják őket óriási tételekben és a felépítésüknél fogva (sok egyforma modul) eléggé gazdaságosan. A piaci verseny is eléggé kiélezett, ezért a nagyok időnként bepróbálkoznak a kisebbek agyonnyomásávl. Termelnek mint az állat, és amikor jön egy tájfun vagy összországi áramkimaradás, ami leállásra kényszeríti a gyártókat, akkor nosza előkapják a tartalékot a piaci ár alatt és így próbálják a meggyengült kisebb cégeket térdre kényszeríteni, mjad felvásárolni. De olyat is láttunk már, hogy a Hynix állami kölcsönből vette meg mások moduljait és árulta saját néven, erre kaptak is alapos USA és EU védővámot. Az árakat befolyásolja a gyártási arány is. Most javarészt DDR-t gyártanak és kevesebb DDR2-t, de ha majd nő a DDR2 gyártási aránya, akkor drágulhat a DDR1 mert kisebb tételben elérhető.

Szerintem pillanatnyilag az olcsóbb DDR500-as modulok érik meg legjobban az árukat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) rudi válasza Deathcourier (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Igazat megvallva nem is értem miért várjuk ezt ennyire, hiszen a tesztjeinkben is kimutattuk, hogy biza az A64 nem nagyon tud mit kezdeni a kétcsatornás memvezérlővel. Érdekes továbbá, hogy az azonos számozású A64-ek közül a 754--es általában alapból 200 MHz-cel magasabban megy.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) maszat válasza Loretto (#20) üzenetére


maszat
senior tag

Igen, ha már kevesebb lesz belöle a gyártás, bár az még odébb van

(#25) maszat válasza rudi (#22) üzenetére


maszat
senior tag

Éretem, tehát memória terén nem érdemes jóslásokba belemenni.

Szerintem pillanatnyilag az olcsóbb DDR500-as modulok érik meg legjobban az árukat.
De a többség mivel használja ki?

Rudi!
45. heti cikk mikor lesz már?

(#26) Deathcourier válasza rudi (#23) üzenetére


Deathcourier
aktív tag

:U

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#27) rudi válasza maszat (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Én speciel a szorzólock mentes Athlon XP-imben használnám a DDR500-as modulokat ugyanúgy, ahogyan a P4-eket is húzzák velük. Ezek a modulok általában DDR400 környékén is jobb késleltetéseket tudnak, ezért A64-ekhez is jók lehetnek. Persze a kihasználás már más kérdés. Igazából nem is tudom minek jó a nagy memsávszélesség... Mindegy 9×250-et tuti megy az 1700+-om :D


Most később adtam le a cikket mert hétközben nem voltam, szerintem a hét elején megy ki.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) Zordkaszás


Zordkaszás
senior tag

Hol marad a ''hazai pálya 45. hét'' ??
Vagy csak én vagyok tájékozatlan és nem heti rendszerességgel jelenik meg?

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#29) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Belinea 10 17 15 25 : fényerő: 3000 cd/nm ááááááá ezzel már ölni is lehet?;]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.