Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zigur


Zigur
senior tag

Amikorra elértem a "Saját megjegyyés" sorodig, nekem is hasonló volt az érzésem, ez így semmi - főleg pénz nélkül.

(#2) Cifu válasza Zigur (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Gondolkodtam én epésebb megjegyzésen, de végül türtőztettem magam.

Egyébként volt pár mókás megjegyzés, például Shotwell (SpaceX COO) a BFR-t "Big Falcon Rocket" néven említette (eddig ugye még Musk is Big F*cking Rocket-ként aposztrofálta).

Amúgy Pence 45 napon belül újabb tanácskozást helyezett kilátásba. Kíváncsi leszek, lesz-e bármi foganatja a mostaninak...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) twollah1976


twollah1976
őstag

Magyar égre magyar asztronautát!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Köszönet a beszámolóért! :R

Esetleg ha nem probléma meg tudod nekem mondani, hogy hol tudsz ilyen témában tájékozódni? Régóta keresek, de nem nagyon találok. Ha nagyon OFF-nak érzed, akkor privátban is jó lenne. :B

(#5) Cifu válasza .Szaki. (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hírek terén, a teljesség igénye nélkül:

-SpaceNews
-NasaWatch
-NasaSpaceFlight (a Fórum szekció is ajánlott )
-r/SpaceX, r/Space

Twitter terén ajánlottak:

-Peter B. de Selding
-Jeff Foust
-Michelle Lucas
És persze Elon Musk, Lockheed, Boeing, SpaceX, stb.

Ha háttértechnikai dolgok érdekelnek:

-Atomic Rocket / ProjectRho (hatalmas, de nagyon érdekes dolgok vannak benne)
-Encyclopedia Astronautica
-Günther's Space Page

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) .Szaki. válasza Cifu (#5) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nagyon szépen köszönöm, el is mentettem most mindegyik oldalt és nekilátok átnyálazni! :R

(#7) Shing


Shing
őstag

Mióta kevesebb pénzt kap a NASA úgy dobálóznak felhájpolt ötletekkel mint egy marketingcég.

(#8) Hieronymus válasza Shing (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez most kivételesen, teljesen komoly.
Vissza kell hozniuk a zászlót, hogy leselejtezhessék. Annak idején tévedésből, nyilvántartásba vették. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) arc82


arc82
tag

Nem is értem eddig még miért nem tették meg.Vagy azért mert sose jártak ott vagy mert találtak ott valamit.De azt senki ne mondja,hogy mindent tudnak róla és inkább a Marsra kell menni kutatásokat végezni.

Üdv

(#10) nemlehet válasza arc82 (#9) üzenetére


nemlehet
őstag

Hogy mindig előkerül valaki...

A Hold olyan közel van, hogy egy olcsóbb távcsővel is jól megfigyelhető amatőrként a felénk eső oldala. Egy komolyabban látható hogy hol szálltak le. Nem vagyok biztos, de tudtommal az otthagyott tárgyak is láthatók egy mai modern távcsővel ha elég jó a nagyítása.

A kérdésre hogy miért nem mennek oda többet meg nagyon egyszerű a válasz: Drága, veszélyes és igazából nincs ott semmi. A Mars nagyon más tészta, feltételezhető, hogy korábban volt (esetleg még mindig van) rajta víz. Az is veszélyes és drága, de sokkal inkább szolgálja a tudomány fejlődését mint egy kvázi poros kőtömbre kijárni. De amúgy vehetsz telket a holdon ha van fölös pénzed, szóval 20-30 éven belül mehetsz oda IHB partyra a haveroddal amint a kereskedelmi űrutazás oda jut.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#11) GEIL válasza nemlehet (#10) üzenetére


GEIL
addikt

:o :O ;] :o USA mindent megmagyaráz.....9/11 ről meg kell nézni a dokumentumfilmeket.....az épületek "magja" olyan ötvözetből volt hogy a repülőgép robbanás meg égés hője csak töredéke volt annak ami ahhoz kell hogy az a mag megolvadjon vagy ledőljön...3 szintenként berobbantották az épületeket, előre megrendezett szinjáték, áldozatokkal.....az erdeti felvételeken kimerevitett képnél látszanak a repülőgépek, töltetekkel, bombákkal felszerelve...stb....ami mega pentagonba zúgott be, arról is megvan egy közelbeni biztonsági kamera felvétele hogy nemhogy utasszállitó gép nem csapodott oda be, de még kisrepülőgépnek sem mondanám...inkább egy robotrepülő vagy "torpedó"....ennyit erről......de mindegy....mindenki hisz amit akar....de hogy valami gyors épkézláb rakétát nemtud kilőni az emberiség 2017 ben az űrbe az gáz....megy a műsor az űrállomáson aztán ámen....ez a szint megvolt 30 éve is.....röhej ! :Y :C :C :Y :W :W

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#12) mephi666 válasza nemlehet (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

"A kérdésre hogy miért nem mennek oda többet meg nagyon egyszerű a válasz: Drága, veszélyes és igazából nincs ott semmi."

...csak a gyíkemberek :K a hold az ő űrhajójuk, ami dimenziókapuként is szolgál... nem tudtad?

ui: komolyra fordítva a szót szvsz. nem lenne hülyeség egy fix bázis a holdon... el tudnám képzelni, hogy oda küldenek különböző betegeket rehabilitációra, akiknek a felépülés kezdődne azzal, hogy alacsony gravitáció mellett kezdenek mozogni :K (valószínű a magyar tb nem támogatná az eljárást és nem lenne olcsó) ...ezen kívül pedig űrállomást sem lenne rossz ott létesíteni, mert sokkal egyszerűbb légkör hiányában fel-leszállni és kisebb gravitációt kell leküzdeni is

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) GEIL válasza mephi666 (#12) üzenetére


GEIL
addikt

Mennyien élünk itthon magyarországon....pedig itt sincs semmi. :Y :W :W :W :Y :O ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#14) sztanozs válasza Cifu (#2) üzenetére


sztanozs
veterán

BFR - ha jól tudom a BFR pont hogy nem Falcon alapokra épül, ez a lényege (és ezért nem Big Falcon Rocket, hanem a másik)...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#15) Cifu válasza sztanozs (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Yepp, de hát egy befolyásos emberek előtt tartott beszédben Shotwell mégse mondhatta azt, hogy kérem, mi Big Fucking Rocket-et építünk...

Szóval megkeresték azt az 'F' betűs szót, amely nem vulgáris, és mégis a SpaceX-hez köthető. Így lett gondolom Big Falcon Rocket és Big Falcon Ship...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) sztanozs válasza Cifu (#15) üzenetére


sztanozs
veterán

de lehetett volna a BFR a a BFR Rocket rövidítése is nem? :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.