Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) embe


embe
nagyúr

Ismét egy jó kis olvasnivaló.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2) UnA válasza embe (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Látom, már sokadszorra jön elő az a kérdés, hogy az Android miért nem támogatja az NTFS vagy az exFAT filerendszereket. Ez a Microsoft hülyesége, mert licenszdíjat kér érte. Arról sohasem jön elő a kérdés, hogy a Windows miért nem támogatja az ext2, ext3, stb. filerendszereket... Egyébként ez sokkal egyszerűbben megoldható, ha tényleg fontos neked, mert Windowsra van ingyenes, nyílt forrású ext driver.

(#3) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Néztem ezt a tabit, paraméterei jók, de nincs benne GPS :O

Milyen hasonló tab van GPS-el?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4) #01378048


#01378048
törölt tag

Akku az hogy bírja?(Android/win10)
Nem találtam meg ezt a cikkben.

(#5) embe válasza UnA (#2) üzenetére


embe
nagyúr

Esküszöm én ártatlan vagyok - nálam ez nem jött elő. :DDD :N :O

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6) kenand válasza UnA (#2) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm, márt tudom, hogy miért nincs...
Köszönöm a tippet is, használtam is, asztali gépen, de sd kártyánál még nem jutott eszembe, végül is megoldható, hogy ext3-ra formázom... de azért nem hiszem, ha a Google belehalna, ha venne az Androidhoz egy exFAT licencet...és a 6 éves kínai PMP-im mind kezelték az exFAT-ot és vagy NTFS-t ....

[ Szerkesztve ]

(#7) kenand válasza #01378048 (#4) üzenetére


kenand
veterán

4000mAh-s aksi, csodát nem várhat az ember, de mivel a képernyő nem nagy nem vészes a fogyasztás. De kb 3 óra lehet (android alatt jobb, ott nem fut annyi miden a háttérben)

GPS nincs.

Egyébként most elérhető EU raktárból is.

[ Szerkesztve ]

(#8) alevan


alevan
őstag

Szia. Az USB3-hoz.

Tudtommal az Intel Z8300 SOC natívan nem támogat USB 3.0-t, hanem 3 darab USB 2.0 portot. Az, hogy pár tablet képes ennél többre, annak köszönhető, hogy még mellékeltek külső vezérlőt az alaplapra, amely viszont nagyobb hő- és fogyasztásnövekedéssel jár.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#9) b0bcat válasza kenand (#7) üzenetére


b0bcat
addikt

A "sima" Hi8 akkuideje kb. 3-4 óra volt használattól függően.

Az Op3n Dott tablet amúgy 7,9(5) colos, nem 8,9. :N

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#10) kenand válasza alevan (#8) üzenetére


kenand
veterán

Nem így van. Átnéztem az Intel leírását, 1db USB 3.0 OTG portot támogat, a többi ahogy írod csak USB 2.0 lehet. Cube iWork 10 és Jumper Ezbook 2 is Z8300, nincsbenn semmilyen plusz vezérlő és mindkettő USB 3.0-án ad egy portot. (Jumper nem ad elég tápot HDD-nek így külső támogatás kell, de USB stick megy 3.0-val)


Táblázat jobb sora a Z8300: 1 db USB 3.0 itg

Ez meg a storage táblázat (itt is a jobb oldal)

Fránya 2-es index meg ez: DDR50 due to PMIC power delivery limitation (ez táblák felében még is megy)

[ Szerkesztve ]

(#11) kenand válasza b0bcat (#9) üzenetére


kenand
veterán

:R
Akkor javítom köszi, rosszul emlékeztem, pedig jóval nagyobbnak néz ki : :)

(#12) UnA válasza embe (#5) üzenetére


UnA
Korrektor

Bocs, a "válasz"-ra kattintottam véletlenül :)

(#13) Zoltn


Zoltn
senior tag

Volt ilyenem. Egy hétig. :U

Nem volt rossz, meglepődtem milyen jó minőségű a cucc.
Androiddal szalad, akadás nélkül lehet használni, a kijelzője tényleg nagyon príma.
A win-t nem is nagyon erőltettem, csak kipróbáltam, viszont ennyi idő alatt is észrevettem egy elég bosszantó hibát.
Wifi-n csatlakoztam az otthoni hálózatomhoz, gyorsan stabilan megy, ezzel nincs baj. Mondom erőltessük meg a kicsikét, elkezdtem telepíteni a régi NFS:MW-et a hálózati meghajtómról. Arra lettem figyelmes, hogy iszonyatosan leesik néha a wifi tempója, ilyen 2-5 kbyte/sec re. Mint kiderült a csatlakoztatott bluetooth egér zavarja a wifi jelet. :B Ha kikapcsoltam a pakkányt, felgyorsult a telepítés. Ha bekapcsoltam és használtam szinte megállt. Ugyanezt produkálta a DS4 kontrollerrel, csak ráadásul az még működni sem volt hajlandó rendesen, mivel folyton "laggolt".
Kodi csodálatosan ment, lejátszik szinte mindent hálózatról, amíg nem mozdítok az egéren. :D
Megjegyezném, ennyi pénzért csak mosolyogtam a hibajalenségen, elég könnyen megkerülhető azért.

Kicsit már bánom amúgy, hogy eladtam. :R

"Music is your only friend. Until the end!"

(#14) kenand válasza Zoltn (#13) üzenetére


kenand
veterán

Majd megnézem én még nem észleltem pedig én is bluetooth egeret szeretek használni. (kevés usb miatt már a Macbooknál megszoktam őket, nekem a legjobban a MS Notebook mouse 5000 jött be, 7 éve szalad kifogástalanul)

(#15) kenand válasza UnA (#2) üzenetére


kenand
veterán

Beleírtam a tippedet, köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#16) Zoltn válasza kenand (#14) üzenetére


Zoltn
senior tag

Sima böngészéskor nem volt észrevehető teljesítmény csökkenés, csak folyamatos, nagy adatátvitelkor.
Én egy Razer Orochi-t használtam.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#17) qantum


qantum
senior tag

A Hi8 jó kis gép,ez is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#18) #01378048 válasza kenand (#7) üzenetére


#01378048
törölt tag

Köszi a gyors választ.

(#19) kenand


kenand
veterán

Chuwi Hi 8 pro
Teclast X80 Pro (van mobilaréna teszt)
Cube iWork 8 Air (most akcióban, vadi új...)
Majd ugyan az......az áráért mind jó: 80-90 USD-ért Win 10-es gépecske+ Android
Chuwi Hi 8 pron USB-C van de csak 2.0-ás sebességgel működik, annyi előnye van hogy nem lehet fordítva bedugni a microusb dugót...

[ Szerkesztve ]

(#20) embe


embe
nagyúr

Egyébként ezeknél a dual gépeknél megoldahtó, hogy a nekem unszimpatikus rendszert eltávolítsam, és ezzel tárhelyet szabadítsak fel?
Vagy pl. a bios olyan szinten ennek van alárendelve, hogy nem lehet?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21) kenand válasza embe (#20) üzenetére


kenand
veterán

Mindent lehet, fordítva macerásabb, single boot->dual boot iWork 10-nél csak BIOS programozással megy

Androidot könnyebb ledobni, mivel az Androidot nehezebb átpartícionálni, de az Opendottnál is megoldották...
De van csak Androidos Intel Tab x5-z8300-zal ha az kellene pl. Teclast X16 pro, jó áron

[ Szerkesztve ]

(#22) embe válasza kenand (#21) üzenetére


embe
nagyúr

Igen nekem is az említett Opendott van otthon. Mihelyst elkészítették a srácok hozzá az átparticionált romot, ment is rá.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#23) kenand válasza embe (#22) üzenetére


kenand
veterán

A mély víz topikban minden jól le van írva... de nem egyszerű...

[ Szerkesztve ]

(#24) embe válasza kenand (#23) üzenetére


embe
nagyúr

Mármint nem egyszerű? A Tescos tablet romolása?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#25) kenand válasza embe (#24) üzenetére


kenand
veterán

Nem
A módosító script megírása, az egyes partíciók méretének kiszámolása nem rutin faladat.
A kész scriptet lefuttatni és átméretezni már nem nagy feladat, 4 OpenDott tab-on én is megcsnáltam

[ Szerkesztve ]

(#26) embe válasza kenand (#25) üzenetére


embe
nagyúr

Meglepődtem, mert azt hittem a romolásra gondolsz. :D
Igazából csak böngészésre használjuk - ágyban, wc-n :DDD stb. - csak már kezd erre is kevés lenni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27) kenand válasza embe (#26) üzenetére


kenand
veterán

OpenDott 4:3-as képarányát- ha e-bookot olvasok én is jobban szeretem. 1GB RAM és a lassabb SOC miatt nagyobb képregények már belassítják. 1024x768 sem olyan jó, mint az 1920x1200... de az árát megérte az OpnDott

(#28) embe válasza kenand (#27) üzenetére


embe
nagyúr

A vásárlás története röviden: 30eFt. volt tavalyelőtt karácsonykor. A fiamnak akartuk ajándékba, de mást kapott. karácsony után lement az ára 24-re - talán. Nézegettem. január elseje után meg 15.-re. bementem és vettem egyet.
Azóta nem volt 5x kikapcsolva szerintem.

Igen én is gyengének találom. De amit említettél oldalarányról, az valóban kellemesebb böngészéshez.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#29) b0bcat válasza kenand (#27) üzenetére


b0bcat
addikt

"de az árát megérte az OpnDott"

Így van. Bőven megért 15 ezret. :C

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#30) batai15


batai15
félisten

Android only használatra mennyire ajánlott?

(#31) 30z.Samu válasza batai15 (#30) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ahogy elnéztem a hardverét, max arra ajánlott. :) Az ára amúgy szerintem tök jó!

Sic Parvis Magna

(#32) b0bcat válasza 30z.Samu (#31) üzenetére


b0bcat
addikt

A Win 10 is szépen fut rajta, de a RAM nyilván behatárolja a lehetőségeket.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#33) 30z.Samu válasza b0bcat (#32) üzenetére


30z.Samu
félisten

A 8.1 szerintem jobban kezelte a kis memóriát.

Sic Parvis Magna

(#34) alevan válasza Zoltn (#13) üzenetére


alevan
őstag

Ugyanez van a frissen megkapott Cube i7 Stylusomon is. XDAsok szerint mivel az SDIOs WiFi/BT chip a hibás. Főleg ha itt is egy gyenge antennával van megoldva az egész. Ott némileg ki lehet küszübülni a hibát notebook antenna beszerelésével.

Ha nagyon zavar, szerezz be egy USBs BT adaptert :)

(#10) kenand Itt olvastam. De igazad van, egy USB 3.0 OTG-t kell támogasson a Z8300.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#36) b0bcat válasza 30z.Samu (#33) üzenetére


b0bcat
addikt

Ezt nem tudom megítélni, mert soha semmilyen eszközön nem használtam 8.1-es Windows-t. :N

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#37) 30z.Samu válasza b0bcat (#36) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem a Toshiba Encore 7-en az van, kemény 1GB Ram van benne, perdül fordul a gép. Mintha nem tudom mennyi lenne benne. Oké, 70%-on kezeli végig, de internetezni, beszélgetni bőven jó. Húgom nagy megelégedéssel használja. :)

Sic Parvis Magna

(#38) Clorf válasza kenand (#21) üzenetére


Clorf
tag

Tudnál egy linket küldeni erről az Opendott átparticionálásról? Köszönöm!

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#39) embe válasza Clorf (#38) üzenetére


embe
nagyúr

Az összefoglalóban mindent megtalálsz.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#40) hampidampi válasza kenand (#21) üzenetére


hampidampi
senior tag

"De van csak Androidos Intel Tab x5-z8300-zal ha az kellene pl. Teclast X16 pro, jó áron"
A pro az Z8500-zal megy.

[ Szerkesztve ]

(#41) saelin


saelin
veterán

Jók ezek a noname brandek, csak vigyázni kell velük, mert sosem tudni hogy idővel milyen bajaik jönnek elő. Olyan is akad bőven, ami már a megvétel első napján produkál valamit és már lehet is visszavinni cserélni, ahogy a teszteden is jól látszanak azok a bizonyos kompromisszumok.

Első napon észrevehető hibák:
- Kijelzőt érintő gyártási hibák (halott pixelek, rossz háttérvilágítás, érintőpanel problémái stb)
- Rossz wifi (dobál vagy nem is csatlakozik)
- Hibás funkciógombok
- Összeszerelést érintő hibák, mint amilyen a liftező kijelző a gyenge ragasztás miatt, vagy recsegés és kattogás a rosszul összeszerelt ház miatt.
- Gyártási hibás kameramodul vagy hangszóró (az utóbbi mondjuk elég ritka a tapasztalatom szerint).
- Nem megfelelően működő tartozékok. Pl töltő.
- Esetleg szembetűnő szoftveres hibák

Az idő múlásával feltűnő hibák:
- A gyakran melegedő tableteknél/telefonoknál a ragasztások megolvadnak és nagyobb eséllyel kozmál oda valami az alaplapon is, de még millió más hibát is produkálhat egy beépített kazán, ezért nagyon fontos, hogy terhelés alatt ne izzon a telefon/tablet. Szvsz az összes ilyen kerülendő!
- Ismét kijelzőt érintő meghibásodások
- "Idő előtt" elöregedő akkumulátor
- A gyári szoftver bugjai, amik lehetnek kisebbek vagy nagyobbak. De ennél zavaróbb a frissítések teljes hiánya. Ez persze androidra értendőek, mert a win10-es gépekre jön frissítés, ha akarod, ha nem. :)

Szerencsére egyre ritkábban találkozni ilyennel. A (hazai) webshopok egyszerűen nem rendelnek a sok panaszt kapott márkákból(pl prestigio-t már alig látni), így idővel valamennyit tisztul a piac és utat enged az új brandeknek - amik között lehet megint jó pár "ugh" kategória. Az aranyszabály amit minden ismerősömnek szajkózok, hogy ne dőljön be a specifikációknak, hanem előbb kérdezzen rá nálam vagy járjon utána a neten, hogy milyen panaszok vannak az adott termékre. Újonnan megjelenő terméket pedig sosem szabad venni!

Jó hogy itt van nekünk a logout, mert mindig van valaki, aki egy kicsit világosabb képet fest le a tesztjeivel. :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#42) kenand válasza alevan (#34) üzenetére


kenand
veterán

Kicsi világ :) azt a topikot én indítottam, az oda belinkelt Intel PDF fájlt olvastam át.
4 fajta Z8300-as volt a kezemben. Abból 2 db-nak megy az 1Db USB 3.0 OTG, - nél csak USB 2.0 sebesség van. Ezért is nézttem át, hogy mi lehet az oka... SD kártya olvasás is DDR50-e (max 50 mega/s van limitálva hivatalosan, 2 eszköznél nem törődtek vele engedték az SDR104-et így a SD kártyát akár 80 megával is olvassák.

Más...
Nem kell lenézni rajta a Windowst, egyszerű játékok és szövegszerkesztés stb. simán fut.

(#43) kenand válasza 30z.Samu (#33) üzenetére


kenand
veterán

Volt (van csak törött a képernyő) Vi10-em, az 8.1-gyel jött 2 GB RAM-mal, nem volt jobb, - szerintem-, mint a Win 10

(#41) saelin

Igyekeztem is kihangsúlyozni, hogy ilyen kütyüt csak előzetes utánajárás után érdemes venni, és a logout cikk - a hiba feltárás mellett- közösség indító céllal is indul, hogy a tulajok tudjanak egymásnak segíteni.
De egyre több kínai cég ügyel a minőségre pl Xiaomi és Cube is. Szmo kínai kütyüm van ami még működne, de már nem használom, mert elavult..... de nem ment tönkre.

De ott korábbi tesztem gyönyörű, de hihetetlenül durva hibával (használhatatlan wifi) kiadott tabletje az Onda Obook 10 . És ami nálam volt az már a V5, azaz az ötödik verzió!!!!!

Logout teszteket én is jobban kedvelem másoknál (nem akarom sorolni, nehogy sértődés legyen ) még ha lelkes "amatőrök" írják is, mivel pártatlanok, így a hibák is kiderülnek, na meg némi hack is (root stb)
Hivatalos helyen - felkért cikk esetén nem nagyon lehet ezeket beletenni...

[ Szerkesztve ]

(#44) kenand válasza hampidampi (#40) üzenetére


kenand
veterán

Bocs Teclast X16 Plust akartam írni
és be is linkeltem mert most megint jó áron van 129 USD és van EU raktárban is.
Aki csak Androidost akar, annak jó választás

[ Szerkesztve ]

(#45) kenand válasza Clorf (#38) üzenetére


kenand
veterán

Itt van, az egész topik azzal foglalkozik, számos hozzászólás van, az összefoglalóan ott a végleges script.
beleül meg taglalva, hogyan jöttek rá...

(#46) batai15 válasza saelin (#41) üzenetére


batai15
félisten

Na akkor ilyen tabletem se lesz .
Van olyan tablet az olcsóbb szegmensből ami ajánlott ?

(#47) kenand válasza batai15 (#46) üzenetére


kenand
veterán

Nem erről a tabletről írta, hanem a Kínából beszerzettekről általában...
De nem lehet általánosítani. Xiaomi, Chuwi, Cube, Teclast a jobb fajták közé tartozik, és Nonamenek nem lehet nevezni, de ott is előfordulhatnak bakik. Emiatt nem érdemes egy megjelentet azonnal megvenni, várni kell, amíg megjelenik róla részletes teszt és info, javított széria.
Chuwi Hi 8 pro most már nyugodtan megvehető....

(#48) tibaimp


tibaimp
nagyúr

"Az SD kártyaolvasó SDR104-es elméletileg, de Intel ajánlás szerint DDR50-re van limitálva a Z83000-nál. Így csak kb. USB 2.0-s sebességet tudtam belőle kicsikarni, SD kártyát így lassabban kezeli mint az Obook 10, és kb. ugyanúgy, mint a Cube iWork 10." -- bocsi, de szerintem ez el van írva....

Jó kis cikk lett. Mondjuk nem teljesen értem az Intel politikáját az atom termékvonal beszüntetésével. de biztos jobban tudják mint én.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#49) UnA válasza tibaimp (#48) üzenetére


UnA
Korrektor

Mondjuk nem teljesen értem az Intel politikáját az atom termékvonal beszüntetésével. de biztos jobban tudják mint én.

Pedig egyszerű. Beleöltek milliárdokat a gyártása, marketingbe, ingyen adták a gyártóknak, és még így se kellett. Meg kellett húzniuk egy határt, amikor kiszállnak. Persze van elég pénzük, akár csinálhattok volna addig, amíg a versenytársak ki nem halnak, de most nem vállalták be.

(#50) #88470784


#88470784
törölt tag

Én azt olvastam csak az elején adták ingyen, hogy beetessék a piacot. Aztán amikor elkezdtek pénzt kérni az inteles procikért már senkinek sem kellett a kínai gyártóknál, mert ha kifizetnék az intel által kért összeget eltünne az árelőnyük azt meg nem engedhetik meg maguknak.
Azért van most ennyi ezekből az atomos tabletekből kiárúsításban, de hamarosan hírük sem lesz.
Szóval nem tudom mennyire jó ötlet olyan terméket vásárolni ami hamarosan eltünik az adott gyártó polcairól.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.