Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Youri


Youri
veterán

Továbbra sincs létjogosultsága...

RTX ON

(#2) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát szerintem ez buktás történet. Most ki akar egy Windows vagy Linux helyet egy ismeretlen rendszert használni?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3) spammer


spammer
veterán

Már az előzőnek kellett volna ilyennek lennie 200$ -ért. Linuxot meg lehet rátenni, úgy már akkor nem rossz.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4) Peter789


Peter789
senior tag

nem értem miért akarnak "új" oprendszert bevezetni? miért nem az androidot és annak nevét rendszeresítik x86-ra is? sokkal kevesebb reklám kellene neki, kisebb lenne a bukás valószínűsége...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#5) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ennek annyi. Rendes notebook méretben minek használna az ember iyen korlátozott vackot?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#6) FlekkeN válasza Cyberpunk (#2) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Ez is linux. Pontosabban linux kernelt használ.

(#8) Cyberpunk : Mindenütt ott van a linux. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ezeknek olyan kicsi visszhangjuk van, mint a vitának megjelenés után.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8) Cyberpunk válasza FlekkeN (#6) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Tényleg nem mondod? ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9) Tejes Pite válasza Zirowe (#7) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Kell nekik a reklám! :D

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#10) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Mivel nekem van netbookom (még a jelenlegi nagy táblagép láz előtt vettem), ezért elárulom: Baromira van létjogosultsága. Igaz manapság már nem nagyon veszem elő, mert lett egy nagyobb laptopom is, de amíg a nagy vasra nem volt szükségem, addig az asztali PC mellé jó társ volt, hogy ne kelljen mindig a nagy gépet bekapcsolni.

Semmi másra nem használom, csak arra, hogy netezzek, szöveget írjak (cikkek, blog bejegyzések) meg alkalomadtán magammal vigyem amikor elutazok. Minden másra asztali PC van tartva. A Windows helyenként túltesz a hardver képességein és akkor hajtépős, de Linux is van rajta egy másik partíción.

De az átlag user nem fog Linuxot használni, mert rugalmatlan és amúgy is túl bonyolult neki. Számára egy faék egyszerűségű valami kell (amit meg tudok érteni). És megvallom őszintén, ez az OS nekem is szimpatikus, de már nem veszek újabb netbookot (egyrészt lett közben egy izmos laptopom is, mert kellett utazós munkához, másrészt inkább akkor egy ASUS Transformer Pad lenne a nyerő számomra).

A Chromebook egyetlen hátránya, hogy belekényszerít a felhőzésbe, én azt meg nem csípem. Igaz egy csak netezésre és blogolásra tartott kis ultrakompakt valamin eleve nem tárolnék semmit. A netbookomon sincs semmi, csak a nyers OS, kötelező driverek, böngésző, szövegszerkesztő, illetve egy videó lejátszó.

(#11) bloomberg válasza Stauffenberg (#10) üzenetére


bloomberg
tag

Nekem is van netbookom.

És arra pont jó, amire a chrome os jó lenne.

Ráadásul 3G-s, lubuntu fut rajta, a chromiummal tud annyit, mint ez.

Igen, ez újabb, erősebb, de nekem elég.

Pedig tetszik, ha nem lenne a netbookom, akkor vennék egyet, mert nekem is tetszik az os.

(#12) Tejes Pite válasza Stauffenberg (#10) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Szerintem Youri a Chromebook-ra írta hogy nincs létjogosultsága, nem a netbook-okra. Bár a tabletek mellett már tényleg nincs értelme az összes többi netbook-nak sem. Ezt bizonyítja hogy az kb. az összes gyártó leállt ezek gyártásával.

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#13) Szizol


Szizol
tag

Nekem pl tetszik a chromebook koncepciója, meg aztán sorra adják ki az chromebook-okat, úgyhogy talán lehet azt mondani, hogy van létjogosultsága :)

(#14) Youri válasza Szizol (#13) üzenetére


Youri
veterán

Még egyel se találkoztam élőben

RTX ON

(#15) nyirir


nyirir
csendes tag

az anyag használat kiváló nem véletlen ,hogy a macbook pro-k is fémből vannak

(#16) spammer válasza nyirir (#15) üzenetére


spammer
veterán

Ja azok fémből vannak, ez meg teljesen műanyag :) Viszont x86, HDD-vel, tehát "olcsó" netbook alternatívának jó lehet.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17) VaniliásRönk válasza Youri (#1) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A mobilitás netovábbja, aki biztos szolgáltatást akar az húzzon egy UTP kábelt maga után. Ja bocs, ha megint köhög a Google akkor az sem segít. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#18) Tejes Pite válasza nyirir (#15) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

:F

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#19) Stauffenberg válasza Tejes Pite (#12) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tudom mire mondta, hogy nincs létjogosultsága. Én csak a klasszikus netbookok példáján át érveltem amellett, hogy márpedig van, ráadásul olcsó és célszerszám. A Chromebook is csak egy netbook, de tetszik ez a $200 körüli árpolitika és az OS is arra való amire egy ilyen gépet használni szokás.

(#20) somogyib


somogyib
őstag

Úgy tudom, hogy a chromeOS arra lett kitalálva , hogy legyen egy böngésző+médialejátszó, a többit old meg a felhőben. Mint egy vékony kliens.
Ezért nem tudom, hogy minek tesznek bele 500GB HDD-t. :F

Minimál hardver kellene bele (max. 20GB SSD, 2GB RAM), külső portokat (USB, R45, stb.) elhagyni.
Meg persze egy büdös nagy akku, hogy sokáig kihúzza. :)

Meg hát elszaladt mellete a tablet láz.

(#21) bloomberg válasza Tejes Pite (#12) üzenetére


bloomberg
tag

Utólag végigolvasva mit írtam, jogos hogy nem érted, mert én sem érteném abból :)

Azt akartam kihozni belőle - így jár az, aki meló közben fórumozik -, hogy midig vágytam egy tabletre, vártam a nekem megfelelő koncepciót - aztán jóárasított 3G-s netbookot vettem, jóval olcsóbban, mint egy 3G-s táblát.

Mióta megvan a billentyűzet, el sem tudom képzelni, hogy tableten gépelek.

Lehet, ez változna, ha kipróbálnám ill. használnám egy ideig, de ez most nekem tökéletesen elég, s ha nem lenne, sztem vennék chromebookot.

[ Szerkesztve ]

(#22) Youri válasza somogyib (#20) üzenetére


Youri
veterán

RTX ON

(#23) Tejes Pite válasza Youri (#22) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

:U

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#24) somogyib válasza Youri (#22) üzenetére


somogyib
őstag

What???

(#25) Tejes Pite válasza somogyib (#24) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#26) somogyib válasza Tejes Pite (#25) üzenetére


somogyib
őstag

Négy sör után nekem ez már nem megy inkább kiszállok :DDD

(#27) Tejes Pite válasza somogyib (#26) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

;]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#28) Youri válasza somogyib (#24) üzenetére


Youri
veterán

Kukázni kellene ezt az egész Chrome OS dolgot, és megpróbálni Droid alá valami bill+egér guit varázsolni, ami a Play Store, meg az elterjedtségnek hála nem kis előny lenne

RTX ON

(#29) VaniliásRönk válasza Youri (#28) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Akkor nem jutnak annyi kontrollhoz a felhasználók felett, amennyit szeretnének. Plusz azzal nehezebb lenne nyomni az online-only szolgáltatásaikat.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#30) somogyib válasza Youri (#28) üzenetére


somogyib
őstag

És a google asztali PC-s oprendszere is a droid lenne?

(#31) Youri válasza VaniliásRönk (#29) üzenetére


Youri
veterán

Megkockáztatom, hogy a 32-64 gigás telefonokon kevesebb adatot lehet helyben tárolni, mint az 500-as chromebookon...

somogyib: Igen. Egységes ökoszisztéma, asztalon, táblán, és telefonon.

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#32) VaniliásRönk válasza Youri (#31) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Itt az offline funkcionalitásról van szó. A telefonod internetkapcsolat nélkül is működik, a ChromeBook nem.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#33) Youri válasza VaniliásRönk (#32) üzenetére


Youri
veterán

Kicsit változott a chrome os az első verzió óta, mondhatni windowsosodott. Offline is eléred a helyben tárolt cuccaidat, de ez az első verzióban is így volt :U

RTX ON

(#34) VaniliásRönk válasza Youri (#33) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az hogy eléred mit takar? :U

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#35) Tejes Pite válasza VaniliásRönk (#34) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Meg tudod nyitni, tudod szerkeszteni és a következő netcsatlakozásnál módosítja.

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#36) Youri válasza VaniliásRönk (#34) üzenetére


Youri
veterán

(#37) VaniliásRönk válasza Tejes Pite (#35) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Így meg abszolút semmi értelmét nem látum.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#38) Tejes Pite válasza VaniliásRönk (#37) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Miért? :D

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#39) VaniliásRönk válasza Tejes Pite (#38) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mert így egyszerűen olyan, mintha pl. a DropBoxot integrálnák a Windowsba és folyamatosan szinkronizálna. Kinek hasznos ez?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#40) somogyib válasza Tejes Pite (#38) üzenetére


somogyib
őstag

Én szerintem azért, mert ha az oprendszer már nem csak egy böngésző - mint ahogy az eredeti koncepció volt - akkor egy 'robosztusabb' asztali oprendszert kellene megteremteni.

(#41) IIIIIIIIIIII válasza Peter789 (#4) üzenetére


IIIIIIIIIIII
csendes tag

Miért nem tolja desktopra az androidot a Google?

1.Mert megint megtörténne, hogy egy nagyhal átírogatja az Androidot a saját szájíze szerint, és elkezd versenyezni a Google-lel. Pl. az Amazon.

2. Ezt lelopni/lemásolni nemnagyon lehet. Google szintű infrastruktúrája+szoftvercsomagja csak a Googlenek van. Biztos monopólium.

3. A logika a következő: Nagyobb kontroll->több adat->több hatalom->több pénz->több fejlesztés->nagyobb kontroll->több adat....

[ Szerkesztve ]

(#42) somogyib válasza IIIIIIIIIIII (#41) üzenetére


somogyib
őstag

"Mert megint megtörténne, hogy egy nagyhal átírogatja az Androidot a saját szájíze szerint, és elkezd versenyezni a Google-lel. Pl. az Amazon"

Ehhez csak az kell, hogy asztali verzión ne legyen opensource az oprendszer.

"Ezt lelopni/lemásolni nemnagyon lehet. Google szintű infrastruktúrája+szoftvercsomagja csak a Googlenek van. Biztos monopólium."

Mit nem lehet lelopni/lemásolni?
Az MS-nek meg MS szintű infrastruktúrája van. (de őszintén nem is értem, hogy itt mit akarsz mondani)

"A logika a következő: Nagyobb kontroll->több adat->több hatalom->több pénz->több fejlesztés->nagyobb kontroll->több adat...."

Ez meg valami összeesküvés-elmélet? :)

(#43) Tejes Pite válasza IIIIIIIIIIII (#41) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Miért nem tolja desktopra az androidot a Google?
Mert az egy mobil operációs rendszer, az érintőképernyő a lételeme.
És van desktop-ra windows-unk és OS X-ünk.

Értelmetlen amit írsz...

[ Szerkesztve ]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#44) somogyib válasza Tejes Pite (#43) üzenetére


somogyib
őstag

És most már a desktop-ra olyan windows-unk is van (Win8), aminek az érintőképernyő a lételeme :D

Komolyabban:

Szerintem jelenleg egyedül a Google tudná megszorongatni az MS-t asztali oprendszer területén (legalábbis otthoni felhasználás területén).
A linux disztribúciók nagyon sokrétűek. Ha megkérdezel egy átlag usert, hogy ki gyártja a Windowst egyből rávágja, hogy az MS. (rosszabbik esetben azt, hogy Bill Gates).
Ha azt kérdezed, hogy a Linuxot ki gyártja, akkor nem tudna mit mondani (mondjuk én se :) ).
De ha a ChromeOS lenne az alternatíva a Win ellenében (persze olyan svunggal mint az Android), akkor mindenki tudná, hogy a Google csinálta. És ez egy biztos pont a felhasználók szemében.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#45) IIIIIIIIIIII válasza somogyib (#42) üzenetére


IIIIIIIIIIII
csendes tag

"Mit nem lehet lelopni/lemásolni?
Az MS-nek meg MS szintű infrastruktúrája van. (de őszintén nem is értem, hogy itt mit akarsz mondani)"

A ChromeOS alapösszetevőiből a Google minddel rendelkezik, egy kézben.(cloud, profi kereső, profi e-mail, egész jó dokumentumkezelés, közösségi oldal, gyártói kapcsolatok, hardvergyár). Egy Microsoft még csak-csak, de egy Facebook közel sem.

Ezért írtam, hogy nem lemásolható->monopol helyzet ha befut.

"Ez meg valami összeesküvés-elmélet? :)"

Nem, ez szimplán megmutatja, hogy hogyan terjeszkedik egy cég, itt konkrétan a Google. Ennek a terjeszkedési módnak a ChromeOS tökéletesen megfelel.

A ... az öngerjesztő folyamatot jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#46) Tejes Pite válasza IIIIIIIIIIII (#45) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Piaci elemző vagy?

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#47) somogyib válasza IIIIIIIIIIII (#45) üzenetére


somogyib
őstag

Tehát azt akarod mondani, hogy a Google-nak nem érdeke megjelenni asztali oprendszer szinten?

(#48) Youri válasza Tejes Pite (#46) üzenetére


Youri
veterán

Inkább szemellenző

RTX ON

(#49) bloomberg válasza VaniliásRönk (#37) üzenetére


bloomberg
tag

Tekintsünk úgy rá, mint egy újabb linux-disztróra..

Ez a sokadik, és lesz még pár belőle.

(#50) Stauffenberg válasza Youri (#28) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Próbáltad már az ASUS Transformer Pad-ek valamelyikét? A billentyűzet teljesen jól működik (van már magyar kiosztás is) és rajta a touchpad is fasza ha kell. Az Android már régóta kezeli az egeret is és ebbe is be lehet dugdosni. Persze maga a felület így is tapicskolásra van kitalálva, de például a Windows RT-vel szemben ez nem kínszenvedés egérrel. Ráadásul egyedi GUI-t tervezni sem nagy dolog és az ASUS is belenyúlt helyenként a saját gépére telepített Androidba, hogy kicsit laptop/desktop érzésed is legyen.

Ja meg alapból 32GB, bővítheted újabb 32GB-al és külső SSD/HDD dugható rá, van 3G is ha kell. Ez bőven elég azokra a célokra amire egy netbookot használni szokás.

Ha ez előbb jön, akkor nem veszek netbookot, hanem egy ilyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.