Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Még mindig nem értem mit tesz lehetővé a ChromeOS, amit az Android nem? Hol van a COS eszközök létjogosultsága?

(#2) Fecogame


Fecogame
veterán

Tetszetős, szívesen kipróbálnám. Az a 350$ meg egyáltalán nem sok, sőt...

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Szerintem a ChromeOS nem fogja megváltani a világot mint az Android de ne szaladjunk még ennyire előre.

(#4) csendes válasza szilagyiv (#1) üzenetére


csendes
őstag

Valamikor a jövőben talán egyesítik a kettőt. Pillanatnyilag az Android érintőképernyőt használva kényelmes, a ChromeOS pedig elsősorban billentyűzettel, bár odafigyelnek az érintőképernyőre is a fejlesztésnél [link]. A Chromebooknál a jó hardveren és kedvező áron kívül nagy előny, hogy viszonylag könnyen telepíthető a ChromeOS mellé normális Linux disztribúció a teljes ingyenes programkínálattal, és le lehet válni a Google Play-ről. Remélem, hogy ez megmarad a jövőben is.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5) dominating


dominating
tag

Próbáltam tesztet keresni a chromebookokról, de nem találtam sehol (mármint olyat ami engem érdekelne). Következő lenne a kérdésem, hogy ez a cb olyan mint 1 androidos telefon vagy tablet? a play-ből lehet róla letölteni alkalmazásokat és egérrel és klavival lehet irányítani (gondolok itt játékokra vagy akar szövegszerkesztőkre)? Pendrivéról lehet-e filmet nézni rajtuk?

5800x3d + 6900xt

(#6) Elrood válasza dominating (#5) üzenetére


Elrood
őstag

Van nálunk egy Acer C720.

ez a cb olyan mint 1 androidos telefon vagy tablet?
Egyértelműen nem. A chromeos gyakorlatilag egy chrome böngésző és semmi más.

play-ből lehet róla letölteni alkalmazásokat
Google Play-ről nem. A chrome web store-ról lehet. Androidos appok nem működnek (más se).

egérrel és klavival lehet irányítani
Igen.

Pendrivéról lehet-e filmet nézni rajtuk?
Igen. Bár csak egy videóval próbáltam, de azt lejátszotta. Pendrive-t magától bemountolja.

(#1) szilagyiv
Sokkal korlátoltabb a rendszer, de jóval egyszerűbb (csak egy böngésző) és biztonságosabb (google állítja). Ja és jóval olcsóbb :).

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#7) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

Ha jól tudom, a Chromebookok nem teljes értékű notebookok, akkor meg mi értelme az egésznek?

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#8) dominating válasza Elrood (#6) üzenetére


dominating
tag

köszi a válaszokat!

5800x3d + 6900xt

(#9) Elrood válasza RocknRoller (#7) üzenetére


Elrood
őstag

Ezen már én is elgondolkoztam.

Nekem egyértelműen kevés lenne, hiszen jóval többet csinálok a géppel, mint amit a chromeos megenged.

Olyan embereknek, akik gyakorlatilag CSAK a neten lógnak, felhőbe dolgoznak, tárolnak, ott csinálnak mindent, azoknak egy egész jó olcsó alternatíva lehet (és biztonságosabb).

Valamiért a tengerentúli oktatási intézmények nagyon veszik így biztos lehet valamire használni :).

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#10) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Mit vétettünk, hogy ily keményen büntet a sors bennünket?! :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#11) próbakocka válasza Elrood (#9) üzenetére


próbakocka
senior tag

"Olyan embereknek, akik gyakorlatilag CSAK a neten lógnak, felhőbe dolgoznak, tárolnak, ott csinálnak mindent, azoknak egy egész jó olcsó alternatíva lehet (és biztonságosabb)."

Tehát anyám tökéletes alany lenne egy chromeBOX-hoz egy nagyobb monitorral... Most kezd rákapni erre az egész felhős dologra... receptek nehogy elvesszenek, amit eddig lementegetett ... meg az aranyos kiskutyás videókat nézegeti YT-n ...

Miért csak US only ez az egész dolog már megint???

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#12) szilagyiv válasza Elrood (#6) üzenetére


szilagyiv
senior tag

"Sokkal korlátoltabb a rendszer, de jóval egyszerűbb"

Na akkor meg végképp nem értem miért kerül ennyibe egy Chromebook, és mit kezd az i3 procival?? Egyszerűbb => kisebb erőforrásigény (gondolnám én).
Fészbukozni, jutubozni, "csakúgy netezni" meg már padlószőnyeg is tud lassan.

:F

(#13) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Én sem vágom ezt a Chrome OS dolgot, eddig nem érdekelt, nem tájékozódtam. Gyakorlatilag ez csak online működik? Net nélkül pl semmire nem használható, vagy a letöltött alkalmazások, játékok azért működnek offline? Anyámnak keresek valami face/farmerama/fényképnézegetős/skype stb... gépet.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#14) stbtamas


stbtamas
aktív tag

Ez is csak paraszvakitas. En feltettem itt a szervizre egy gepre, olyan rosszul ment hogy sirtam (P4 3.2HT, 2GB DDR2)

Alapjaba veve egy opensuse rendszer mas designal.. nem lattam semmi kulonbseget, vagy pluszt..

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#15) VaniliásRönk válasza Gadgetfan_ (#13) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha nem akarod anyukádat teljesen kiszolgáltatni a Google-nek én nem vennék neki ChromeBookot. Annyival nem olcsóbb ez, hogy megérje.
Egyébként gondolom nem teljesen működésképtelen net nélkül, de nem offline használatra lett kitalálva, pl. rendes háttértár sincs benne, szóval mindent fel kell nyomni a felhőbe.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#16) Gadgetfan_ válasza VaniliásRönk (#15) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Az a gondom, hogy most egy régebbi laptopomat használja, és baromira unom, hogy hetente kell újra raknom a Windowst mert állandón összeszed minden szemetet a netről, kattint a hülye farmaranyakért, meg minden flash játékra regisztrál, győzöm takarítani a gépet a sok kéretlen programtól meg toolbaroktól... Gondoltam hátha ez jobb lenne neki.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#17) Fecogame válasza Gadgetfan_ (#16) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha nem rendszergazdaként lépteted be, hanem korlátozott felhasználóval, akkor nem fog feltelepülni semmi kéretlen :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#18) cellpeti


cellpeti
veterán

nem értem ezeket a ChromeBook-okat. Netfüggő, nem? Más nem fut el rajta, mi a franc értelme volt

Tigris, tigris, csóvafény...

(#19) VaniliásRönk válasza Gadgetfan_ (#16) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ahogy írták adhatsz neki korlátozott felhasználót telepítési jog nélkül, vagy rakhatsz rá egy LinuxMintet, és akkor még új laptop sem kell.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#20) kriszpontaz válasza Gadgetfan_ (#16) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ja, szerintem is egy Linux Mint lenne a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#21) kovgab válasza VaniliásRönk (#19) üzenetére


kovgab
aktív tag

... vagy elementary os-t
:C

Ká Úr

(#22) cellpeti válasza kovgab (#21) üzenetére


cellpeti
veterán

baker ez tetszik nekem :C

Tigris, tigris, csóvafény...

(#23) cellpeti válasza kovgab (#21) üzenetére


cellpeti
veterán

van olyan Linux, ami ugyan ilyen "letisztult", de jóval több funkciója van?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#24) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Kössz a tippeket! :R

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#25) tomab04a válasza cellpeti (#23) üzenetére


tomab04a
aktív tag

Ubuntu.

Nincs ekezet.

(#26) SylverR


SylverR
senior tag

Ez aztán hiányzott, mint egy falat kenyér... x86 alá Chrome. Szuper. Acer... Ahelyett, hogy összetoldoznának valami GDDR5-ös Kaverit. Annak keletje is lenne. :(

Nem!

(#27) section9


section9
őstag

Ennek is annyi értelme van mint a Firefox OS-nak. ;]

(#28) SylverR válasza section9 (#27) üzenetére


SylverR
senior tag

Hé! Az mobilra jött, az Androidot váltván. Annak igenis van értelme. :B
(Várok pár verziót, aztán váltok is. :U )

Nem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.