Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wesder


Wesder
félisten

Euróban nem is dràga, de forintban màr erősen kellene érvelni hogy ilyet vegyek. Egyébként nem rossz az ötlet, és ez az elhagyàsbiztos dolog is egész frankónak tűnik.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2) WildBoarTeam


WildBoarTeam
aktív tag

Nem lenne rossz beszerezni két ilyet a gyerkőcökre. :))

(#1) wesder

Igen, az ára sajnos nem túl csábító, de gondolom idővel olcsóbb lesz (vagy megjelennek e-bayen az occó kici copyk)

[ Szerkesztve ]

blabla

(#3) oszi666


oszi666
őstag

Egyebkent ha egy mai csucs telefonon folyamatosan be van kapcsolva a bluetooth mondjuk egy ilyen cucc miatt az nem szivja le seperc alatt az akksit?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Fogadni mernék,hogy Kinabol már lehet alternativat rendelni :D

Amúgy hasznos ez teny

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) WildBoarTeam válasza Graphics (#4) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Alternatíva rengeteg van. Én is vásároltam ilyen csuklóra szerelhető modul + kulcstartó párost, de nem valami hatékony.

(#3) oszi666

Mondjuk a kékfogas headset vagy kihangosító is össze van kapcsolva a telóddal, ha használod.
A kijelző szerintem többet szív le az akkuból, mint egy ilyen kapcsolat.

blabla

(#6) Bog válasza oszi666 (#3) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem. Okosóra is van egész nap a csuklómon, mégis megy két napig egy töltéssel a telefonom.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#7) speed471 válasza oszi666 (#3) üzenetére


speed471
aktív tag

Én pl fejhalgatót használok és nem szívja le a aksit.

Én olyasmit szeretnék ami gps-el megy és pici, és bírja sokáig...:D

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#8) DrBubo77 válasza speed471 (#7) üzenetére


DrBubo77
addikt

Amikor elkezdtem olvasni, én is azt hittem, hogy GPS-szel megy. Így nem annyira frankó.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#9) Csapoati


Csapoati
nagyúr

10 perc/nap a keresgélésre átlagban? Az azért nagyon soknak tűnik. Látatlanban azt gondoltam volna, hogy egy ilyen kütyüre max egy kis rétegigény létezhet, de ezen szám ismeretében már jobban megértem a dolgot.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) helixP válasza oszi666 (#3) üzenetére


helixP
nagyúr

Okosfitband + BT headset, lehet két nap.

Amúgy nagyon-nagyon jó kis cucc ez, de baromi drága, ebben a formában. Talán majd a kínaiak "ötletet merítenek".

(#11) Igric


Igric
tag

Jópofa kütyü ez, bár kicsit drága.
Mindenestre kipróbálnám. :DD

(#12) Graphics válasza helixP (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én egyet rendeltem Kínából most, a cikk olvasása után, jelzek ha megérkezett, hogy is működik :)

Nem ilyen, de elég hasonló.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) helixP válasza Graphics (#12) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi előre is, feltétlenül érdekelne, hogy alkalmas-e a használatra :R
Bár 5 $-ért majdnem mindegy is :D

(#14) Graphics válasza helixP (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

2,99$ volt ;] [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) hemaka


hemaka
nagyúr

Trehany embereknek jol johet. En mindig mindent egy helyre pakolok, csak felmarkolon, azt go.

(#16) Fejvadi válasza Bog (#6) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Milyen telefont használsz most?

(#17) Zola007


Zola007
veterán

25 euró/db?
ennyit nem érnek a cuccaim amiket keresni szoktam :DDD
na jó, viccet félretéve egy 7-8 euró vagy 25/5db-os szett az oké, de ez így rva sok

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#18) szetib


szetib
tag

Nekem nagyon tetszik ez a megoldás, mi több, ez a tökéletes ajándék a barátnőmnek. Viszont a fentebb linkelt cuccok bezavartak. Gondolom az 5dolláros gps/nfc tag nem tudja az oda-vissza lokációt, max a telefonnal tudja megkeresni az elhagyott eszközt. Ebben jobb a chipolo, mivel barátnőm kulcsa egy kisebb szerszámosláda tartalmára hasonlít, a telefonját pedig állandóan keresi.
Ezért az egy funkcióért sokallom a több, mint 6ezer Ft-ot.

(#19) Bog válasza Csapoati (#9) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nálam ez elég gyakori, túl sokféle helyre szoktam csak úgy ledobni a telefonom. (A kulcsomat sokkal ritkábban keresgélem, annak fix helye van). Lehet az előszobában, gatya zsebében, fürdőben, kanapén, asztalon, másik asztalon, maradt már kint a teraszon, meg a kocsiban is, nyilván. Mondjuk egy Android Wear is ad erre megoldás, noha az azért más árpont. De igen, megerősítem, én is keresem sokat a telefonom, de mostanra már simán rászoktam arra, hogy ha 1 perc alatt nincs meg, akkor megcsörgetem óráról.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#20) helixP válasza Fejvadi (#16) üzenetére


helixP
nagyúr

És milyen okos kiegészítőt? :)

(#21) szetib


szetib
tag

Javítok, nem 5, csak 3 dollár, de van 2-ért is, és azt irják tudja az oda-vissza lokációt, tud kamera kioldóként funkcionálni és még a hangrögzítést is hozzá lehet rendelni. Egyedül a hőmérő nincs benne, ill. a social háló, amivel másokkal is tudod kerestetni elhagyott chipolos cuccodat. Ez utóbbi számomra elég elképzelhetetlen, mivel androidom van, és mindent kilövök amit épp nem használok. Tehát ha mégis tag lennék, és vki chipolos cucca mellett mennék el, tuti nem jelezne a telefonom, mivel nem fut rajta az app.
Ezek után tényleg jobb választás a kínai 3dolláros, szemben a 25euróssal.

[ Szerkesztve ]

(#22) haxiboy


haxiboy
veterán

Árát kicsit sokallom, 10euro/db körül szerintem reálisabb lenne, de tekintve a szolgáltatásokat már nem tűnik rossz vételnek. Lehet barátnőmnek beszerzek néhányat.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Nagyon jó ötlet, de az ára nagyon sok. Ha sikerülne a 25 eurós árat 1/3-ra csökkenteni, akkor rendelnék belőle, de így nem.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#24) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Nem rossz.

A térerő veled van!

(#25) atiapa válasza Graphics (#12) üzenetére


atiapa
tag

Nekem volt ilyen, sz@rt se ér. Én Iphonnal használtam, de állandóan elvesztette a kapcsolatot egy idő után, pedig hármat vettem, egyik sem volt jó. Előtte használtam 2 db stick'n'find-ot azokat is eladtam ugyanúgy kapcsolódási hibák miatt, meg elég ritkán használtam de amikor kellett volna soha nem működött.

[ Szerkesztve ]

-----Ivy-----

(#26) Graphics válasza atiapa (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Majd kiderül milyen :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Lehet, hogy láma a felvetés:

Az ok, hogy a BT nem merít sokat (tényleg nem), de a teló egyszerre csak egy BT cuccal tud kapcsolatban lenni, nem? Magyarul ha a Chipolo legfoglalja ezt a helyet, akkor nem tudok BT fülest, okosórát, vagy egyebet használni? Rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#28) Graphics válasza Den Hadnagy (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megnézem, de asztali gép pl több eszközzel is képes kontaktolni

BT speckokat kéne megnézni :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) Fejvadi válasza helixP (#20) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Okos kiegészítőnek, feleséget használ. :D

(#30) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Wow, az ötlet nem eredeti és már millió van belőle, viszont a funkciók és az ár nagyon meggyőző :) Akinek ilyen eszköz kell az tuti ezt fogja venni.

Finn the human

(#31) helixP válasza Den Hadnagy (#27) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem 'egy helyes'. BT füles és Okosfitband egyszerre kapcsolódik és marad fent nálam
. :)

(#32) twollah1976


twollah1976
őstag

Az esetek 99%-ban mindig egy helyre rakom a cuccaim.
Mindennek megvan a saját helye a lakásban, lakáskulcsnak, mobilnak, ciponek, stbnek.
Alig párszor fordult elő velem, hogy a nagy siettségben "elszórtam" a lakásban a dolgaim.

Sose értettem, hogy mi a jó abban, hogy mindent ledobunk valahova ahova esik, aztán amikor indulni kell, megy a keresgélés, kérdezősködés, hogy "nem láttad?", "szerinted hová raktam"?

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#33) oromisu válasza oszi666 (#3) üzenetére


oromisu
csendes tag

Dehogy szívja le a bluetooth az akksit. Biztos jobban merül picit, de nem számottevően. Az okosórák is bluetooth kapcsolattal lógnak a telefonon és én személy szerint nem veszem észre, hogy jobban merülne, mint amikor még nem volt okosórám...

(#34) oromisu válasza Den Hadnagy (#27) üzenetére


oromisu
csendes tag

Dehogynem tud több BT cuccot hsználni. Nekem okosóra és bluetooth füles vígan elvan egyszerre a telefonnal...

(#35) helixP válasza twollah1976 (#32) üzenetére


helixP
nagyúr

És elérkeztünk a tökéletes emberhez, mit emberhez... félistenhez.Mindig van ilyen, akinek nem kell tok mert nem ejti el a telefonját sosem, nem kell külső akksi, mert mindig okosan tölti a telefonját és sosem hagy el semmit...
Szerintem nem az volt a topic tárgya, hogy Te mit hova pakolsz, hanem ez a kütyü.

[ Szerkesztve ]

(#36) twollah1976 válasza helixP (#35) üzenetére


twollah1976
őstag

Elejtem a telefonom, rosszul toltom, van tokom, van kulso akkumulatorom, elhagyok dolgokat.

Ezektol fuggetlenul a halalom az "elszorok mindent", "nem rakom vissza a helyere ahonnan elvettem" tipusu ember.
Ha kell fealomban, vak sotetben is megtalalom a dolgaim, mert mindennek meg van a maga helye.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#37) Janaboy


Janaboy
veterán

Ettol szerintem a Tile olcsobb. Bar abban nem cserelheto az elem.
Az a baj ha elhagysz vmit es vki megtalalja, akkor komoly kozosseg kell hozza, h veletlenul vki ratalaljon.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#38) Pttypang válasza Bog (#19) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem a kulcsnak, telefonnak fix helye van, ahogy hazaerek, oda leteszem, ha nincs epp a kezemben. Ez a legolcsobb opcio :D

Everybody lies.

(#39) Fejvadi válasza Pttypang (#38) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ezt a kütyüt használom én is. :D

(#40) ladik válasza Graphics (#12) üzenetére


ladik
csendes tag

Kaptam egy ilyet az asszonytól ajándékba. Egy fél órán keresztül kielégíti a kütyü-mániát (amíg az összes lehetséges beállítást végigpróbálja az ember), utána minden ezzel kapcsolatos dolgot le KELL törölni a telefonról megelőzendő azt, hogy "idegállapotba" kerüljön az ember.

Nem tudni, mikor van vagy nincs kapcsolatban a telefonnal, nem működik az oda-vissza pingelés.
Ezzel szemben amikor véletlenül kapcsolatban marad és hatósugáron kívül kerül az eszköz, akkor éktelen visításba kezd. Ezt akár két szobával arrébb is képes produkálni (ami sajna nincs 60m).

Az ötlet alapvetően jó, de sajna a technika közbeszól. Nekem azóta is rajta van a kulcstartómon (szigorúan offline állapotban), mert ugye ajándék volt.

Jó volna egy valódi teszt, hogy a cikkben említett kütyü jobb-e az általam birtokoltnál (300k rúpiából hátha nem csak a 9. festékre jutott). Ha hasonlóan működik, akkor csak erős idegzetűeknek van mazochistáknak ajánlom.

(#41) Hallosz


Hallosz
senior tag

Hát bizonyára van rá kereslet.
Én egyszer vettem egy hibajavítót, de kidobott pénz volt, . . . beszáradt. :U
Ha majd kezdek szenilis lenni, biztos veszek, ha nem felejtem el. :B

Mert lakni, muszáj.

(#42) _X10Dead_


_X10Dead_
aktív tag

A közösségi keresgélős funkción kívül mindent tud 2 dolláros kínai is.
Azzal a kitétellel, hogy a hatótávot nyugodtan lehet osztani tízzel. Panelban akár hússzal is.
A csillió métert meg a 25 eurós sem fogja tudni, mert BT-s.
Ez arra jó, hogy reggel ne hagyd otthon a kulcsod. Másra nem.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#43) Pttypang válasza _X10Dead_ (#42) üzenetére


Pttypang
veterán

Reggel ne hagyd otthon a kulcsot, peldaul indulaskor tapogasd vegig a zsebeidet, ez a legolcsobb verzio.
A bt fura, mert nekem a headset pl az elso emelet kornyeken dobja el a telefont, ha fent hagyom, pedig a harmadikon lakom, tehat van kozte vagy ket vasbeton fal.
Eljen a nokia bh-111 :C

Everybody lies.

(#44) _X10Dead_ válasza Pttypang (#43) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Értem.
De ezt miért nekem írtad? Én csak annyit jegyeztem meg, hogy ezek másra nem jók, ráadásul ezt a funkciót a 2 dolláros is tudja, és a 25 eurós sem lesz jó másra. (A közösségi keresgélés meg egy vicc. Ha elhagyom a cuccom, majd pont a zinternetet fogom rászabadítani...)
A headset-es hozzászólásod sem értem, miben vitatkozunk? A 3.-on laksz, az elsőn eldobja a jelet. Az kb 3-4 méter légvonalban, Pont erről beszéltem, hogy panelban 4-5 méter felett gond van a vb falak miatt. És igen kellemetlen tud lenni, mikor a kulcsod pl. ledobod a konyhában a telefonod meg a kezedben és átkocogsz a lakás egy távolabbi pontjára, és a csipogó meg a telefonod egyszerre kezd zajongani a szakadás miatt.
3 nap bohóckodás után garantáltan a fiókban/kukában végzi. A BT ennyit tud és kész. A cikkben említett hatótávolsággal már használható lenne, de azt sosem fogja tudni.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#45) Pttypang válasza _X10Dead_ (#44) üzenetére


Pttypang
veterán

Azert neked irtam, mert a te hszedre reagaltam, a tavolsag pedig inkabb 10 meter kornyeke, amirol szo van.
A kozossegi keresgeles nem ugy lenne ertelmes, ha csak neked dobna fel, hogy valakinek az eszkoze talalkozott vele es xy koordinatakon eszlelte az eszkozodet, tehat ott talalhato?
A vasbeton falakbol pedig 2 emelet tavolsagban azert atlosan mar nem gyenge mennyiseg jon ossze, ezert is hoztam ezt a peldat, hogy nem olyan elveszett dolog, de csak ha tenyleg sokszor hagyod otthon es nem tudod megszokni, hogy rutinkent vegigtapogatod a zsebeidet.

Everybody lies.

(#46) etnies válasza oszi666 (#3) üzenetére


etnies
senior tag

Nem. Én autóra küldöm rá az mp3-at bluetoothon keresztül, 8 óra alatt 10-15% megy le összesen az S5-ből.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#47) etnies


etnies
senior tag

Ilyet próbáld már valaki?

[link]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#48) MikeRenton


MikeRenton
tag

Az nem lehetséges, hogy egyéni beállításokat adjunk meg a távolságot illetően? Nekem ne 60 méter után jelezzen, hanem tegyük fel 20. Van lehetőség ilyesmire?

(#49) Spet


Spet
addikt

Kellemes ötlet, a Nokia Treasure tag szinvonalas ellenfele, na meg még design-ban is veri. Bár érdekelne, hogy WP10-el is kompatibilis, vagy majd lesz (sajnos oldalukon még csak 8.1 van említve).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#50) Graphics válasza atiapa (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megígértem, hogy írok, amint megjön a kütyü, nos tökéletesen üzemel, mindenféle gond nélkül.

Most még tesztelem, de eddig tudja amit kell

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.