Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) plus44


plus44
veterán

Megszívták, mert jól berendeltek belőle, a kutyának nem kell és most rajtuk rohad 200 rekesz alma.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#2) Lenry


Lenry
félisten

Kínában nem megengedett a WLAN használata
de egy elszabott ország ez a Kína

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) aram01 válasza Lenry (#2) üzenetére


aram01
nagyúr

"de egy elszabott ország ez a Kína" enyhén szólva ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4) KG.


KG.
tag

Érdekes, hogy nem engedélyezik a WLAN-t, de ebből mi nekik a haszon?, okés diktatúra van, de ez akkoris nagy rohadékság, kinézném azt is belőlük hogy figyelik minden egyes embert, hogy mit néz a neten!(igaz annyi embernél ez érdekes lenne)

Ha érdeklődsz valamelyik termékem iránt, írd le melyik hirdetésre hivatkozol!, nem vagyok gondolatolvasó hogy kitaláljam!

(#5) Scenic válasza KG. (#4) üzenetére


Scenic
tag

Hidd el, hogy figyelik is... ;)

Különben ennyi embernél van igazán értelme a mobilnet csomagoknak, képzeld csak el egy zsúfolt városban egymás szájába lógnak a hotspotok, ki fizetne elő mobilnetre? Ez mondjuk lassan persze mindenhol így lesz, csak nyugatabbra későn kaptak észbe, Kínában meg úgyis az van amit a Párt akar...

XPERIA Z2

(#6) #16820480 válasza KG. (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

ennél azért bonyolultabb a dolog. a wifi úgy általánosságban nem tiltott. laptopban péládul simán lehet wifi (én is ott vettem, van benne). itt arról van szó, hogy a jogszabály szerint a wifi telefonokban, és pda-kban nem engedélyezett. tehát nem tiltva van, hanem nincs benne a jogszabályban, hogy engedélyezve lenne. amiből az következik, hogy általában a hálózati bevizsgálás alkalmával elutasíják az olyan telefonokat, amikben van (ahogy Amerikában az FCC vizsgál be minden telefont péládul, úgy Kínában is va egy szervezet, akinek ez a dolga). de még ez sem egyértlemű, mert lehet több olyan telefont kapni Kínában, amikben legálisan van wifi. ezek egy részét nem tudom hogyan oldották meg, de például a jelenleg forgalmazott Meizu M8 SE telefonokban is van wifi. ez utóbbi azért lehetséges, mert igazából wapi van benne, ez pedig a kínai szabvány a 801.11-es vezetéknélküli átvitelre, és kompatibilis a wifi-vel. gondolom az Apple nem volt hajlandó ilyen átalakítást eszközölni a telefonján, így kénytelenek voltak kiütni benne a wifit.

(#7) Maegoss


Maegoss
tag

Pontositanék: Kinában nem megengedett a wifi mobiltelefonokban. Más eszközökben (pl. laptop, iPod Touch, stb) természetesen megtalálható. Gondolom a kinai operátorok könyörögték ki a Párttól (mivel másnak nem származik haszna a korlátozásból).

Szerk: ahogy látom, Sheratan már megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

(#8) #16820480 válasza Maegoss (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

ipod touch-ban nem vagyok teljesen biztos. illetve eleve abban nem, hogy kapható-e hivatalosan Kínában (nem néztem utána, sosem érdekeltek annyira az alma termékek). mert jelenleg is bőven lehet wifi-s telefonokat kapni a szárazföldi részen is, csak azokat Hong Kong-ból vagy Szingapúrról szürkeimportálták, és nincs rájuk garancia.

egyébként én is úgy tippelem, hogy a mobilszolgáltatók vannak a dolog mögött. viszont azt is hozzátenném, hogy vannak már kezdeményezések, hogy ezt enyhítsék, iletve a wapi-val jelenleg is tulajdonképpen kijátszható.

[ Szerkesztve ]

(#9) madarasz92


madarasz92
őstag

Ez elég gáz hogy csak ennyit adtak el belőle.Meg az is hogy kinába nem megengedett a Wlan..

(#10) kaller1 válasza Maegoss (#7) üzenetére


kaller1
veterán

Kinában nem megengedett a wifi mobiltelefonokban

Még is raklapszámra lehet venni kínai gyártmányú,wifis telefont Kínából... :U

.::> <::.

(#11) BiP


BiP
nagyúr

Lehet, hogy azért nem kelendő, mert rengeteg ilyen kinézetű telefont kapni ott már régóta, ez csak egy újabb. (nem számít, hogy ez az eredeti, de mégsem kell, mert drága).

(#12) #16820480 válasza kaller1 (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

választ részben a #6-ban, másrészt meg exportra gyártani wifis telefont sosem volt tilos ott sem.

BiP: a kezdetektől fogva lehet kapni szifont Kínában. igaz nem hivatalos apple boltban, és nem szolgáltatónál, de aki akarta, eddig is megvehette.

(#13) Karma válasza BiP (#11) üzenetére


Karma
félisten

Azért, mert kínai, még nem feltétlenül hülye mindenki ott.

“All nothings are not equal.”

(#14) BiP válasza Karma (#13) üzenetére


BiP
nagyúr

Senkit nem hülyéztem le (burkoltan sem, nem tudom, hol olvastál ki ilyet a mondatomból), csak nagy általánosságban ilyenek a vásárlási szokások. A legtöbb ember kinézet/ár alapján vesz telefont, kevés százalék keres pontos paraméterek alapján.
sheratan: ezt nem tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#15) Karma válasza BiP (#14) üzenetére


Karma
félisten

Onnan olvastam ki, hogy ők ne tudnák megkülönböztetni a klónokat az eredetitől. Ha valakinek iPhone kell, akkor (mint sheratan is írta) megvette odakinn az eredetit, nem "elégedett meg" egy klónnal.

Nem sok embert ismerek (talán szerencsére), aki pusztán a kinézet alapján venne telefont. Még a húgomnak is fontos a kinézet mellett, hogy gyors és megbízható legyen a telefonja.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#16) BiP válasza Karma (#15) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem így gondoltam. Mindösszesen arra akartam utalni, hogy látványban semmi újat nem ad a korábban bárhol elérhető hamisítványokhoz képest (még ha ez is az eredeti) az átlagember számára. Tudásban és anyagminőségben persze sokkal jobb, viszont jócskán drágább is, azaz nem egy kategória. Abban egyetértünk, hogy aki tényleg iPhone-t akart, az nem elégszik meg egy klónnal. (bár szerintem mennyiségben ők vannak kevesebben).

Szerencsére az én környezetemben is nagyon kevesen vannak, akik nem elég tudatosan vásárolnak műszaki cikket, de szerintem a nagy átlag nem elég körültekintő.

(#17) gyoref1 válasza Karma (#15) üzenetére


gyoref1
aktív tag

Szerintem meg a vásárlók nagy százalékával simán meglehetne vetetni
pl. egy Iphone 3G-t is a 3 GS helyett mert nem értenek hozzá és
csak trendiségből veszik

(#18) Ulkesh válasza BiP (#16) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Abban egyetértünk, hogy aki tényleg iPhone-t akart, az nem elégszik meg egy klónnal."

Meg nem elégszik meg butított változattal sem, így megveszi, illetve már rég megvette a szürkén bevitt készüléket.

Igazából az lenne érdekes adat, hogy hányan használnak iPhone-t Kínában, nem az, hogy az ottani szolgáltató menyit adott el a buta változatból :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#19) Ricardo


Ricardo
félisten

Az ázsiai találékonyságnak köszönhetően majd itt is örülhetnek a hentesek is.:DD [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.