Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) turbuczn


turbuczn
tag

Amiben van RGB-led, már csak jó lehet! :)) :DD

Amúgy az olcsóbb házak közül ez nem rossz vétel!

[ Szerkesztve ]

(#2) nullpoint


nullpoint
senior tag

Jól sejtem hogy az rgb mániának már sosem lesz vége?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#3) shifty! válasza nullpoint (#2) üzenetére


shifty!
senior tag

Ha tudsz olyat ami többet és színesebben és gémerebbül villog, mint az árdzsíbí, akkor az lesz az új. Amúgy nem :DDD

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#4) nullpoint válasza shifty! (#3) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ez keserves :DD

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5) lo_jo


lo_jo
senior tag

Valaki elmagyarázhatná ezt az rgb gyűlöletet. Senki nem kötelez, hogy megvedd, de ha mégis olyat veszel, ami rgb-s, mert nincs más, akkor is az esetek 99,99%-ban kikapcsolható. Valamint azt sem értem, hogy egyeseknek miért fáj, hogy mások mit vesznek maguknak otthonra. Nekik ez tetszik, másoknak meg más, elég széles a paletta, hogy mindenki megtalálja a neki valót.

(#6) shifty! válasza lo_jo (#5) üzenetére


shifty!
senior tag

Savazzuk, savazzuk, de divatok mindig voltak és lesznek, plusz, ha nem hányadék igénytelen tákolmány, akkor tud jól kinézni. Magam részéről jobban tudom támogatni az ízlésesen megválasztott egyszínű világításokat, de az se hátrány, ha napi hangulattól függően azt át tudod csavarni másik színre.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#7) turbuczn válasza shifty! (#6) üzenetére


turbuczn
tag

+1

(#8) WD40


WD40
aktív tag

Az a kínai autós fejegységes / led szalagos távirányító kell, mint egy falat kenyér. Életben hogy néz ki a használat, ülsz a számítógépasztalnál és kapcsolgatod a "világítást"? Nem egyszerűbb akkor szoftverből, mikor úgyis ott ülsz a gépnél? :N

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#9) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem jó, de nem is tragikus.
Kb. Fractal Define C a belső, de az jóval szebb ennél. Amit sajnálok, mert régi Chieftec rajongó vagyok, most is van kettő (mini ITX).

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) Televan74


Televan74
nagyúr

23.000 Ft -ért ez egy tömegtermék,semmi eredeti sincs benne. :N

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) #65675776 válasza lo_jo (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Senki nem kötelez, hogy megvedd"

De. Ugyanis szépen lassan a véralja kategóriát leszámítva nincs, amit ne nyomnának tele RGB-vel. Lehet, hogy kikapcsolható, de akkor is felesleges kiadás. Ráadásul a legtöbb esetben pofátlanul túlárazott átcímkézett kínai dolgokról van szó.

(#12) Synthwave válasza lo_jo (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Valamé mindig kő nyekeregni.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Predatorr


Predatorr
őstag

Ilyet mintha már láttam volna valahol. Üveglappal elzárják a légáramlást, ssd-t csakis az alaplap alá, vagy más forró pontra, a tervezők zseniálisak. És ez ajánlott, hová jutottunk...
Ja, nem tényleg, a tévirányíró és a színes, de gyenge ventik azon a vékony résen át pöpecül megoldják a túlmelegedési problémákat kánikulában!

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#14) Taranti válasza Predatorr (#13) üzenetére


Taranti
senior tag

Hehe, igaz.

Számomra ez a mérvadó gépház vásárláshoz (és ez alapján ez a Chieftec sem lehetne ajánlott...):
[link]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#15) Noukoum válasza Predatorr (#13) üzenetére


Noukoum
veterán

:C

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#16) Snoop-y válasza Taranti (#14) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem van egy kb 15 eves Chieftec szerver hazam. Ugy nez ki mintha most vettem volna le a polcrol.
Erre meg ra lehet ulni mert nem papundeklibol van. Nem zorog nem csorog igaz 2 ember kell a mozgatasahoz :D
Ahhoz kepest ez egy vilagito szappantarto...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#17) lo_jo válasza Predatorr (#13) üzenetére


lo_jo
senior tag

Na igen, az üveglappal elzárt előlap és a két oldalt vékony sávban vágott szellőző sokkal jobban zavar, mint bármi. Anno én is egy hasonló kialakítású, minimalista házzal szemeztem (nzxt h500), de nem voltam meggyőződve róla, hogy elég lenne a légáramlás úgy, hogy ott csak az egyik oldalon van lyuggatva az oldallap elöl. Inkább zalman z3 plus lett, ami valószínűleg alulmarad anyaghasználatban és kábelmenedzsmentben is, de az airflow elég jó és szépen beférek. Kábelezés is szépen megoldható, csak kicsit macerásabb.

(#18) #65675776 válasza Taranti (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kár, hogy totálisan felületes az egész, és egy beszűkült látókört mutat. Ráadásul a magyarázata, saját példái azt mutatják, hogy csak összehajigálja a gépeit, de nem állítja be. Így szivatja magát pl a porral.

(#19) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Sajnos a mostanában jellemző szokásos tucat cucc. Üveglap mögé rejtett rgb ventik, amit kb. semmit nem érnek, üveg oldallap, kevés 3,5 colos hely, stb...
Szerintem ez nem túl nagy innováció.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) Solten


Solten
addikt

Ez az idetlen RGB sosem megy ki a divatbol?

Saor Alba

(#21) Noukoum válasza Solten (#20) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha már ezzel lehet eladni valamit.:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#22) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Ez egy az egyben Zalman i3, csak kicsit letisztultabb az eleje. A Zalman 14K-ért adja kb. ugyan ezt :U

Oké, a Zalman háza csak jégkékben tud világítani, de nekem ne mondja senki, hogy az RGB megér +10K-t :Y

[ Szerkesztve ]

(#23) Zolik válasza #65675776 (#11) üzenetére


Zolik
senior tag

+1
Nagyon jól leírtad. Az rgb mániások azonnal hatert kiáltanak ha valaki meg meri jegyezni hogy túl van hypolva ez az egész rgb imádat. (ez nyilván személyes vélemény de az autód se villog, foszforeszkál egy tucat színben, mi a jó abban ha a géped egy karácsonyfa? játék közben nem villog a monitor eléggé? pár óráig még hangulatos de minek?.. saját vélemény nem ítélkezés!)
Nekem is ez a legnagyobb bajom, hogy lassan nem lesz normál RAM, VGA, alaplap csak olyan ami világít. Nem érdekel hogy ki lehet kapcsolni, olyan legyen amiben nincs, ennyi. Nem akarom kapcsolgatni meg felárat fizetni ugyan azért a hardwareért amibe bele tettek egy filléres kínai ledes valamit.

Mikor mindenki a klímaváltozásról meg a föld mérhetetlenül pazarló energia fogyasztásáról beszél akkor mit csinálnak a hardware gyártók? tele pakolják a gépet még több világító energia fogyasztó cuccal. Igen persze alig fogyaszt. Csak ha azt számoljuk hogy hány milló Pc-be vannak világító cuccok akkor szépen össze jön az a pár kW-nyi fogyasztás naponta, csupán azért hogy világít a gépünk.. (Erre szoktam mondani hogy minden 10. ember utaljon az országban 50Ft-ot a számlámra és többet nem lesz anyagi gondom..).
Lassan már minden HW világítani fog (ha jól tudom most mutattak be nemrég egy világító Sound Blastert..), mi lesz a következő? Világító monitor, hogy hátha még több fény mehet az arcodba?

#22 pont ez a lényeg. Filléres led égőkért elkérnek egy brutális felárat..

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#24) syberia válasza nullpoint (#2) üzenetére


syberia
veterán

https://howbad.info/

(#25) nullpoint válasza syberia (#24) üzenetére


nullpoint
senior tag

Köszönöm. Mégmégméééég... :DD

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#26) joey04 válasza lo_jo (#5) üzenetére


joey04
titán

+1

Mondom ezt úgy, hogy én még a power ledet sem kötöm be annyira zavar a fény este mondjuk filmezés közben. De attól még nem zavarnak ezek a cuccok, vagy nem veszem meg, vagy kikapcsolom a világítást.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) Noukoum válasza Cingáriusz (#22) üzenetére


Noukoum
veterán

Az rgb minden pénzt megér:DD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#28) TA68 válasza Snoop-y (#16) üzenetére


TA68
senior tag

Hát persze, a 15 évvel ezelőtti CRT TV is jobb volt, merabbamégbennevótazanyag..... :D

(#29) shifty! válasza Cingáriusz (#22) üzenetére


shifty!
senior tag

Ez igényesen néz ki, de azért a Zalman termékek nem a non plus ultrák...a ventilátorok nagyeséllyel MOLEX táposak, fordulatszám-szabályozást élből felejtsd el. Gépház tetején lévő porvédős rácsozás gondolom feleljtős, radiátor felszerelést élből felejtsd el.

Szóval kompromisszumkésznek kell lenni, ezektől függetlenül igényesen néz ki...

Gustibus non est disputandum...

[ Szerkesztve ]

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#30) Noukoum válasza shifty! (#29) üzenetére


Noukoum
veterán

Cserébe rendkívül olcsó.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#31) Zolik válasza syberia (#24) üzenetére


Zolik
senior tag

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#32) shifty! válasza Noukoum (#30) üzenetére


shifty!
senior tag

Ezen az árszinten akkor már inkább a CM MB511.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#33) Jim Tonic válasza Noukoum (#30) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A Zalman nagyon ütős ár/minőség és szolgáltatás kategóriában. Nyilván nem az a minőség, mint sokkal drágább társai, de bőven megüti az elvárható szintet, és cserébe féláron van.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) Noukoum válasza Jim Tonic (#33) üzenetére


Noukoum
veterán

Igen tudom, nekem is zalman házam van:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#35) TA68 válasza shifty! (#29) üzenetére


TA68
senior tag

Nemrég szerencsém volt ilyen Zalman házhoz. A ventik fordulatszámát 3 fokozatban lehet állítani, a fényerejükkel együtt. Annak mondjuk nem sok értelelme van, hogy teljesen ki is lehet kapcsolni őket. A nejlon oldallap rohadtul karcolódik és gyűjti a port. Elől semmilyen porszűrő nincs. Közelről azért már látni, hogy egy olcsó ház.

(#36) Memphis79


Memphis79
aktív tag

"A Scorpion II ház 0,6 mm vastag acélból készült"
Mi a f@sz ez harckocsi? :Y :DDD

Origin:Memphis79HUN

(#37) kromatika


kromatika
veterán

Uncsi már ez a simlis RGB láz.

(#38) Geri Bátyó válasza Memphis79 (#36) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem az, hanem spórolás! Régebben 1 mm-es lemezből csinálták a házaikat! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#39) TA68 válasza Geri Bátyó (#38) üzenetére


TA68
senior tag

Kifuserált páncélszekrényből. :DDD

(#40) #65675776 válasza Geri Bátyó (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

1 mm-es borítólemezek, 1,5 mm-es profilból készült vázon. Legalábbis az eredeti Scorpio és Dragon így készült. Még a nagytornyokat sem lehetett megcsavarni. Ma meg a legkisebb kockákat is ki lehet csavarni kb.

(#41) Predatorr válasza lo_jo (#17) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát nekem a Define XL R2 jött be, ott elég széles rések vannak elég hosszan, és az ajtót is kinyithatom, ha valami melegedne. csöndes és hatékony is. És masszív, mint zállat.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#42) Gülredy


Gülredy
tag

Az előlapi kijelző másnak is resetelődik egy idő után? Ilyenkor lekapcsol a harmadik előlapi ventillátor is.
Van rá valami mód hogy ezt megjavítsam, vagy esetleg arra, hogy a ventik fixen menjenek függetlenül az előlapi kijelzőtől?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.