Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ha ezt megcsinálták volna egy full egyenes előlappal, már meg is rendeltem volna.

Engem inkább az érdekel, milyen széles mATX lapokat fogaD?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Hintalow


Hintalow
senior tag

Nem rossz kis ház, morcos kis tégla :D
A nagy előlapi bővítőt még megértem, valamennyi igény még biztos van az optikai meghajtókra, de a kisebbiknél tanácstalanul állok, utoljára 16-18 éve emlékszek olyanra, hogy még ilyen potméteres ventiszabályozók, meg minden egybe (de cserébe jó megbízhatatlan) kártyaolvasók kerültek ilyen helyekre. De ezeknek a használata ma már azért egy szemöldökfelrántást minimum igényel :B

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#3) Kansas


Kansas
addikt

Akit érdekel, jelenleg iPon-ban 21e-ről 14e alá van leárazva... a cikkben levő 27e ár kicsit túlzásnak tűnik ennek fényében...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#4) Zanik


Zanik
addikt

Jópofák ezek a kis kockaházak. Korábban már agyaltam rajta, hogy majd ilyen kis kuckóba költöztetem az mATX (vagy ITX) build-em, bár nekem a Thermaltake V21 jobban bejött külsőre, de végül maradtam a 'toronynál'. Na, majd legközelebb! :D

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5) --ka válasza Graphics (#1) üzenetére


--ka
senior tag

"Engem inkább az érdekel, milyen széles mATX lapokat fogaD?"

Szerintem minden méretű mATX-et, a teljes méretűvel (244×244) sem lesz gond.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#6) --ka válasza Hintalow (#2) üzenetére


--ka
senior tag

Azért egy normál méretű optikai meghajtó és egy normálisabb kártya olvasó és/vagy további USB kivezetések, merevlemez dokkoló könnyebben odakerülhet, ha már van neki hely.
...és a hűtés vezérlés sem elvetendő, vannak nagyon pofás darabok ma is, még ha nem is elterjedtek annyira, a használható szoftveres megoldások miatt.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

Köszi a tesztet!

Engem érdekelne, hogy mennyire találtátok masszívnak a házat?
Igaz hogy kicsi, és ahhoz képest "sok anyag van benne" de a merevítések iránya/forgás pontok szerintem nincsenek jól kitalálva. Meg tudjátok ezt cáfolni?

[ Szerkesztve ]

(#8) Chaser válasza Graphics (#1) üzenetére


Chaser
titán

ha egyebet nem írnak akkor a standard teljes szélességű matx lapot eszik a házak, mint itt is, aza ritkább amikor csak a keskenyebbet, azt közlik is külön

--ka
nincs ma már létjogosultsága ezeknek, olcsóbb lapokban is nagyon jül testre szabható a ventik szabályzása
kártyaolvasónak éppen jó lehet de ez már nagyon oldschool
viszont ha annyit tettek volna hogy az 5,25 és 3,5-es helyet egy ajtó mögé rejtik, máris elegensábban néz ki, akár valamilyen mágneses megoldással, ne kelljen nyitogatni
aki akarja használja, aki meg nem az nem

Duracellm...
nagyon nyegle nem lehet
vízszintes elrendezés miatt erők sem úgy hatnak mint a hagyományos függőleges elrendezsénél
egy ilyenben könnyű lehűteni mindent, mai atx házak a vga-k miatt "véreznek el", jellemzően az a legtöbbet fogyasztó komponens
itt van neki szabad levegője és a megtermelt hőt is egyből ki tudja nyomni, nem fűti szét a komponenseket
van már nekik ilyen jellegű házuk, pl ez:
CHIEFTEC CUBE CI-01B-OP
csak annál olyan érdekes kinézet van, szellőzés is lehetne jobb
na itt megoldották, szóval gyoooooo' ez

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) mad823 válasza --ka (#6) üzenetére


mad823
őstag

(#10) Dare2Live válasza Hintalow (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nekem egy 3.5es kártyaolvasó, usb kombóm van.

más: Ami nekem hiányzik rendszeresen az a sok USB kimenet. Nálam folyamat kevés a két házas + 2 extra.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11) Wombath válasza #16939776 (#7) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Elég masszív, nem nyökög, ha megnyomod oldalról. Van az előlap-tetőlap kombó, amit előre tudsz dönteni, azt például oldalról és hátulról is fogják csavarok, amikor zárt, ez elég sokat számít. Ha pedig rövid a tápegységed, akkor még a 3,5"-es hely oldalát sem kell kivedd, az pluszban merevít.

(#12) Duree


Duree
veterán

Minél kisebb annál drágább. Szerintem jól néz ki praktikus, kicsit zsúfolt de ebben a méretben ez természetes, lehetne olcsóbb is.

duree54

(#13) Chaser válasza Duree (#12) üzenetére


Chaser
titán

ma néztem egy itx házat, itx lap, két slotos lp vga, 70mm max cpu hűtő, sfx táp, semmi extra design
40e ft ( :
5e ft nincs benne az anyag és a tervezés kb:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) Kansas válasza Duree (#12) üzenetére


Kansas
addikt

Olcsóbb, minél? 14e-nél?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#15) Graphics válasza Kansas (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tesztben 27-et írnak...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) Chaser válasza Graphics (#15) üzenetére


Chaser
titán

az sztem is erős, a hasonló kialakítású házuk is 15e környékén ment
van egy ilyen tg verzió, az volt 30e környéke

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) Radványi válasza Chaser (#16) üzenetére


Radványi
aktív tag

Nekem annyira nem hiányzik az USB-C az előlapról, ha most építenék gépet akkor megvenném.

(#18) Graphics válasza Chaser (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én se értem mi ez az ár a tesztben ,szerintem valami másolt adatlap.

13-ért már rendelem is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Kansas válasza Graphics (#15) üzenetére


Kansas
addikt

Azzal nem kell törődni, meg kell nézni bolti árlistában... azokban pedig mindenhol 14e körül van(iPon, PCX pl.)

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#20) Graphics válasza Kansas (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Már rendelem is :D

Már múltkor is szemeztem vele, amikor kijött a hír, de ennyiért szerintem best-buy

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) SidCorky válasza Kansas (#3) üzenetére


SidCorky
senior tag

A cikk írásakor csak a BestMarknál volt elérhető 27-ért, máshol nem találtuk. Akciós árakat nem írunk a tesztbe, ahogy áthúzottat sem. :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#22) Graphics válasza SidCorky (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Iponnál 13790.

Sehol nem 27 ezer ez a ház.

Wincity oldalán szintén 13 ezer pár száz forint, és szinte mindenhol.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) Kansas válasza SidCorky (#21) üzenetére


Kansas
addikt

Én épp ezért nem szoktam a tesztben levő árakkal foglalkozni.
Egyrészt napról napra változnak, elég ha csak egy nagyker nekiáll akciózni...
Másrészt a házak lényegesen kevésbé avulnak, mint a VGA-k/procik, a mostani házam(CM N500) is akkor vettem, mikor már nem is forgalmazták, de bőven benne van, hogy évekkel később olvasom a cikket(újra), mint ti magírjátok, mert akkor válik aktuálissá a vásárlás - a cikk még releváns, az ár már rég nem.
Ráadásul bőven nem csak lefele mozdulnak... pont most döbbentem le, hogy az általam 2018 szeptemberben 13e-ért vett Zalman M1-et az Emag nem átallja 141e-ért( :Y ) adni... hogy ki az a hülye aki ennyiért megveszi, az más kérdés... lehet meg kéne hirdetnem, kis hibával(a tetejét tartó csap eltört) 80-90e-ért, máris lenne pénzem procira... :D

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#24) Graphics válasza Kansas (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az nem valós ár, kifutott terméknél sokszor így szokták, hogy felnyomják az árat.

Nem fogja senki se megrendelni.

------------------------

Én viszont berendeltem ezt a Chieftec-et. Így nem kell mini-itx-re költenem.

szerk.: Amit töröltem is... 39cm hosszú a ház, 40 cm-es könyvespolcon pont nem fér el a kábelezéssel együtt... :(

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) Kansas válasza Graphics (#24) üzenetére


Kansas
addikt

Még mielőtt kifutott volna is a legtöbb helyen felment 25e körülre, amikor még mindenhol volt belőle készlet is... persze ez az emag ár egy vicc...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#26) prolad


prolad
őstag

Érdekes ez az USB-C az előlapra, lehet, hogy egyszer majd elterjed és jó lesz, nekem amikor volt sosem használtam, jobb lett volna helyette egy normál USB.

Bár a mostanin semmi előlapi csatlakozó nincs, ahhoz képest bármi előrelépés lenne :D

(#27) Graphics válasza Kansas (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha megnézzük, nem az eMag a forgalmazó :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) koby11h


koby11h
aktív tag

Egész pofás házikó, és a feléért már reálisabb és tetszik is.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#29) abéla


abéla
senior tag

A kompakt mérethez dukáló halk/effektív vízhűtéshez kevés a radi hely/felfogatópont, ami van az is kicsit logikátlan, dupla blokkot felejtsük el (mondjuk sanszos, hogy a perforált oldallap "elbírja" :K ), viszont helyette a ott sok "hasznos" ODD, meg FDD (?) hely.
Kár érte, ennyiért(14-15) ajándék .. lenne. Jobban mondva, ne ebből akarjunk halk/hűvös játszós gépet öszerakni.

Bár szét lehet/kell szabdalni és minden a helyére kerül :)) ;
ha 1 hete jön velem szembe ez a promó, akkor lehet ennek esek neki, nem a régi Zalman R1-emnek :DDD .

hootka!

(#30) Solicidium válasza Graphics (#24) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Ajánlottam volna a hasonszőrű, ám csak 340 mm mély Antec ISK600M-et, melynek lettek volna előnyei is a nyilvánvaló hátránya (jelesül az nem ilyen ötletesen nyitható fel) mellett a Chieftec-kel szemben, de most látom, már nem lehet kapni, és mikor lehetett, akkor sem a Chieftec árában. Személy szerint hosszabb ideje használom ezt az Antec házat (de a következő gépfejlesztésnél valószínűleg menni fog, mert visszaállok ATX-re) és szívesen meg is osztottam volna a tapasztalataimat róla.

(#31) Graphics válasza Solicidium (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szimpatikus :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Duree válasza Kansas (#14) üzenetére


Duree
veterán

Olvad el a cikket és látod, hogy 27 ezer forint az ára, amit írtál az az előző modell, ami gyakorlatilag megegyezik ezzel, viszont remek az ára.

duree54

(#33) regener válasza Duree (#32) üzenetére


regener
veterán

Pedig a cikkben szereplő 2-est tartalmazót linkelte, nem az 1-est :)

(#34) jeni


jeni
félisten

Épen ma reggel olvasva a cikket a 27000Ft ár helyett már 14500Ft a Bestmarkt boltban.
A korábbi ház is tetszetős a 19600Ft -al is.
Negatívum,hogy csak 160mm hűtőt fogad be és m-ATX lapokat!

[ Szerkesztve ]

(#35) Graphics válasza jeni (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fizikai korlátai vannak a kompakt méretnek.

Fizikát nem lehet meg...ni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) Kansas válasza jeni (#34) üzenetére


Kansas
addikt

Legalább a cikket elolvastad, ha már a kommenteket nem... ;]
Mekkora lapot szeretnél beletenni? Nem rémlik, hogy valaha láttam volna vízszintes alaplaptálcás toronyházat ami támogat teljes méretű ATX alaplapot... Biztos van, mert miért ne lenne, de kétlem, hogy gyakori lenne.
Szóval nem értem, mitől lenne a mATX negatívum... ATX-re ott van csillió hagyományos, függőleges alaplaptálcás ház.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#37) jeni válasza Kansas (#36) üzenetére


jeni
félisten

mert nekem a Thermaltake Core X9 van ügye az már méretes ház,azon a fix lábakat lecseréltem szerelhető 4db fémes kerekes bútorgörgőkre.
így takarítani is könnyebb,lehet kényelmesen ide - oda tologatni bármilyen irányban.
pl.:Msi X570 Unify
az m-ATX alaplappal korlátozott a FELHASZNÁLÁS.
a kommentek jönnek mindig utoljára,ahogy illik is.
tetszenek a vízszintes beszerelhetőségű alaplapos házak,
mivel sem a proci hűtő sem a vga nem súlya nem terhelné meg az alaplapot.
pl.: gond lenne ennél a háznál ,ha beteszek egy Mugen Rev B 5 hűtőt akkor már a tetejére nem tudok berakni plusz venti.
egy vizes blokkal ez áthidalható lenne egy ilyen alacsony magasságú házban a méret csökkenés.
olyan házat amibe függőlegesen szerelhető az alaplap már nem szeretnék többé venni.

"Szóval nem értem, mitől lenne a mATX negatívum... ATX-re ott van csillió hagyományos, függőleges alaplaptálcás ház."

[ Szerkesztve ]

(#38) Kansas válasza jeni (#37) üzenetére


Kansas
addikt

Nem mondod, hogy egy 14e Ft-os ház kompromisszumos egy Tt Core X9-hez képest... ami mennyibe is került, 60-70e Ft? Ez egy kompakt ház, a tiédhez képest jelentősen kisebb méretekkel és árban.
"mivel sem a proci hűtő sem a vga nem súlya nem terhelné meg az alaplapot." Hát te mire szereled őket? Ha csak nem szalagos riser-t használsz, akkor a VGA bizony minden esetben az alaplapra fog nehezedni, ahogy a CPU-hűtő is, ha nem vizes rendszerről van szó. Az már más kérdés hogy az erőhatás nem párhuzamos lesz az alaplappal, hanem merőleges rá, de én nem nagyon láttam a postán feladott komplett konfigokokn kívül olyat, ahol ez komolyabb gondot okozott volna.

"a beteszek egy Mugen Rev B 5 hűtőt akkor már a tetejére nem tudok berakni plusz venti." Miért, szükséged volna rá? A kompakt házaknak megvan az az előnye, hogy kevesebb ventivel meg lehet oldani ugyanazt a levegőáramlást.
A cikkben is ott az a hibás elgondolás, hogy amit a venti nem direktben fúj, azt nem hűti... hát a francot nem. Ha rendesen meg van oldva a légáramlás a házban, akkor nem gond alacsonyan beszívott levegővel magasabban levő hardvert hűteni.

"tetszenek a vízszintes beszerelhetőségű alaplapos házak," nekem is, volt is olyanom ITX méretben(Bitfenix Prodigy, Zalman M1), de ATX méretben már olyan böhöm, hogy az előnyeit(pl. könnyű szerelhetőség) mind háttérbe szorítja a mérete. Szóval kösz, de ATX méretben inkább a torony. Nekem már a mATX is erősen határeset, egyszerűen túl sok helyet foglal az asztalon, lejjebb pedig a por miatt nem teszem(laminált padlós a szobám).

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#39) Kansas válasza Kansas (#38) üzenetére


Kansas
addikt

Amikor még gondolkodtam ilyesmi mATX házon, a Rajintek Aeneas járt a fejemben mert a CHIEFTEC CI-01B-OP-t túl ipari design-nak találtam, ez a mostani egy fokkal esztétikusabb nála, de még mindig inkább a Rajintek, de az is túl nagy, ezért letettem róla...azóta pedig már nem is forgalmazzák...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#40) Chaser válasza jeni (#37) üzenetére


Chaser
titán

minek kellene plusz venti egyáltalán?
vga kapja a friss levegőt kívülről, aztán kitolja felülre ahol perforált a tető
cpu-ra raksz egy jó top flow hűtőt ami hűti a vrm-et, ramokat, nem is kell bele több venti, aero/termodinamika a többit megoldja
de normál toronnyal sincs gond ha az alaplapi vrm hűtés jól méretezett
ez a vízszintes elrendezés csodája, amikor nem fűti szét a vga a házat és komponenseket, nem utolsósorban pedig nem tolni kell neki a levegőt kívülről, hanem csak "kiszedi" a perforáción keresztül ami ott van a pofájában

abéla
pont ebből tudsz halk/hűvös gépet építeni ( : nem kell 4-6 600-1500rpm.en járó venti pluszba
ha víz halk már biztos nem lesz, nem tudom mi ez a sztereotípia sokaknál ( : ami előnye van a víznek az hogy a hőfokok jobbak, de a hangja nagyon nem - ventik ugyanúgy kellenek hozzá plusz ott a pumpa, ami minden csak nem halk -
egy jó léghűtő tud némán/nagyon halkan üzemelni, ajánlom a ninja 5-re nézz rá, van sok teszt róla, 2db max 800-as ventivel forgalmazzák, egyik legjobb léghűtő ami a legjalkabbak közt is van
vga-nál pedig olyat kell venni ami halk, neadjisten' levenni kicsit a tdp limitből

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) jksx


jksx
senior tag

Én a CHIEFTEC CI-01B-OP-t használom. Simán befért a Grandis 3 hűtőbordával szerelt alaplap is.

(#42) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Tetszetős kis házikó. A korábbi modeljét néztem ki ,ha új procit veszek ilyenbe építem. Kis hely, pofás kialakítás és egyedi leosztás. Nekem a lényeg az 5,25" hely, mert BD-író nélkül nem vagyok meg. Plusz van sok hely SSD-nek is.

Érdekesség hogy az előző modelnél a hivatalos oldalon vannak szellőzők a bal oldali lapon a VGA-nál, de bárhol olvasom nézem képen/videón már nincs!

(#43) Chaser válasza Harbinger85 (#42) üzenetére


Chaser
titán

abból két rev van, én találtam anno olyan videót amin már a perforált lapos megoldás van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) ljs válasza Kansas (#36) üzenetére


ljs
tag

Cooler Master HAF XB EVO (RC-902XB-KKN2)
Én még nem ennyiért vettem.
Vízszintes helyzetű alaplap, jól szellőző, jól szerelhető, szenzációs! (Nekem nagyon bejött, már évek óta használom.)
Akinek van helye, vegye bátran.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#45) TeeBee73 válasza jeni (#37) üzenetére


TeeBee73
addikt

"mivel sem a proci hűtő sem a vga nem súlya nem terhelné meg az alaplapot."

Szép magasra dobtad azt a labdát... :U

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#46) Kansas válasza ljs (#44) üzenetére


Kansas
addikt

Az, valami perverz okból nekem is tetszik, de nincs annyi helyem, ráadásul ahogy nézem, a tetején is szellőzőnyílás van, oda se lehet pakolni... nekem még egy ideig jó lesz a CoolerMaster N500...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#47) jeni válasza ljs (#44) üzenetére


jeni
félisten

Cooler Master HAF XB EVO (RC-902XB-KKN2)

korábban ezzel is szemeztem csak nem tudtam,hogy hogyan is helyezzem el?
ilyet nyilván nem lehet a földre tenni,legalábbis kényelmetlen lenne akár egy USB pendrive-t vagy az optikai lemezzel hozzá férni,vagy kezelni.
asztalra vagy polcra helyezhető.
amúgy full összerakva mennyit kóstál a súlya?
ljs
hát ,igen..
nem mindegy,hogy lefelé vagy oldalirányú erő hat rá a rászerelt alkatrész az alaplapra.
a mozgatást és a szállítást is jobban elviseli a vízszintesen szerelt lapra ráhelyezett hardver elemek.
a függőlegesen szerelt alaplapos háznak az az egyetlen előnye,hogy nem lesz vastag a PC ház.
aztán a végső döntést a kényelmesebb szerelhetőség adta meg.

[ Szerkesztve ]

(#48) abéla válasza Chaser (#40) üzenetére


abéla
senior tag

Szeretem a "kicsi, kompakt házakban - brutál/kompakt belső" projekteket (nagyrészt reddit/YT figyelgetve, néha saját agymenések)
innen jött az ötlet, hogy víz, ami ugye eleve kifelé viszi a meleget(kivéve ha az okos-user a radiról befujatja a házba :U ), így nem kell a passzív rendszerekre bízni, amik azért egy cpu+vga esetén ~ 400TDP-nél már nem biztos, hogy hosszútávon hatékony és halk megoldást jelentene.

Bár ha már áramlási/fizikai szellőzési segédlet, a régi "lógós" Silverstone Ravenek ebben verhetetlenek. (az hogy hogy néz ki, már más kérdés) Ezekben tényleg 5-8 fokot is jelenthet a kürtőhatás. (volt ilyenem, mértem)
szerk: ennél ráadásul a vga is a házkeretre terhel leginkább

De pl AIO vízpumpából utóbbi hetekben 4 félét nézegettem/hallgattam, gyakorlatilag mind hangtalan volt , értsd: 400-500rpm venti/ hdd hangosabb volt náluk(kivéve ha az 5-6 éves cucc pwm pumpáját 100%-on járattam, de ez meg egyáltalán nem jellemző üzemállapot).

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#49) ljs válasza Kansas (#46) üzenetére


ljs
tag

Csak kívánni kell, van a tetején nem szellőző verzió is:
RC-902XB-KWN2 (windowed version)
47
Én sem a földön tartom.
Igazad van, "belakva" a házat, a tömege már nem elhanyagolható.
Ha mozgatás során a padlóra teszem, akkor felemeléskor már célszerű ügyelni az egyenes derékra. :)
De jól kitalált és megépített a konstrukció, mert előírásszerűen rögzített oldallap esetén a "bemélyített" fogantyúk bírják a kiképzést.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#50) Chaser válasza abéla (#48) üzenetére


Chaser
titán

meg lehet oldani többféleképpen, a legrosszabb a hagyományos függőleges elrendezés, ahol a vga fűt mindent
mostani új trend ráfejel, mikor a blakckplate vége már perforált - új rtx széria fe és egyes customok -, magát a vga-t kiválóan hűti, a hő nagy része ott eltávozik
de felfűti a ramokat ( : és cpu alá is jobban odapörköl ha lassú a szellőzés a házban
halk, hangos az szubjektív, pumpákról én még sok jót nem hallottam
ha a ház adottságai olyanok, egy léghűtő nagyon halkan megoldja a cpu-t, és ennél a háznál olyanok, gyaníthatóan 8 magig egy ninja 500rpm-es ventivel elég játékra kényelmesen, 6 magnál sok is volt - zen 3600, 55 fok játék alatt 4 v 500rpm-en egy ventivel -
megint más kérdés hogy amellett a vga üvelteni fog, kivéve ha nem egy msi gaming x/suprim, vagy strix, vagy egyéb tényleg halk kártya
mondjuk msi-nél legutóbbi talákozásom alkalmával a cw üvöltött, - suprim - ventiket nagyon halkra be tudtam állítani, hdd-m meg nincs

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.