Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KYZRR


KYZRR
őstag

Ha az 550W-os peldany 18-23k korul marad, jo vetel lesz.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#2) asvald


asvald
senior tag

Tuti vétel lesz :K

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#3) .mf


.mf
veterán

Csak 200-240 tartomány? Ez fura...

Bele kitől van?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) edari


edari
őstag

Új szabály -> EU

(#5) #65675776


#65675776
törölt tag

Majd akkor szóljanak, ha lesz értelmes teljesítménytartományban is, azaz 200-400W-ig. Utóbbin már illene legalább 2x8 tűnyi PCI-E tápcsatlakozónak is lennie.

(#6) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Nem tűnnek rossznak, meg szépek, meg az eredeti ára is tetszik, csak megint 550W a legkisebb. Nem mindenkinek van csúcs gépe, ami terhelve eszik 500 wattot. Az én gépem is megáll 210W körül, pedig játszani is lehet rajta 2012 előtti játékokkal.

Nyugodj békében Integra!

(#7) CsonkaImo válasza .mf (#3) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Chieftec-től.

(#8) Speed® válasza #65675776 (#5) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

400Wra 2x150W PCIe csati?

(#9) #65675776 válasza Speed® (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mivel a VGA a fő fogyasztó a mai PC-kben, teljesen elfogadható. A 425W-os Modu 82+-okon is 2db van (6+2 leosztásban mind a kettő). Arról nem is beszélve, hogy a VGA-k többségén legalább 1,5x-esen túl van biztosítva a dolog, szóval jóval komolyabb tápellátást sugalmazó csatlakozók vannak rajtuk, mint valójában szükséges lenne.

CsonkaImo: Chieftec maga soha sem gyártott belet.

[ Szerkesztve ]

(#10) proci985 válasza #65675776 (#9) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

azert ez semm feltetlenul igaz, 6950en 6+6 volt es behuzta a 200Wot pciE1.1es csatin ulve is. a csucstuning kategoriaban persze neha tulzasba viszik a dolgot, de nem a powercolor devil / evga soc szeriakbol kell kiindulni szvsz.

60 usdert szerintem a legkisebb azert korrektnek tunik. 80+ titannal meg ugyis bejon, hogy 10%on is tudni kell a hatasfokot tartani, tehat kesobb mondjuk egy 600as titanium tap egy peaken 300Wot fogyaszto konfig ala tokeletes lehet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) #65675776 válasza proci985 (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

225W a maximum felvétel egy ilyen kialakítás esetén. 75W a lap felől, 2x75W a kiegészítő tápcsatlakozókról.

(#12) Speed® válasza #65675776 (#9) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azért az erősen kiegyensúlyozatlan, ha VGAnak kell 375W egy 400as táptól (hisz a lapon keresztül is kap 75Wot). Szerintem 6+8 bőven elég, 250W körül-alatt esznek a normális megoldások. A többiek meg vegyenek kWos trafókat ;p

(#13) #65675776 válasza Speed® (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Annyit valójában soha sem fog felvenni. A 6870-re is 151W a TDP, valójában meg kb soha sem vesz fel többet 110W-nál.

200W felett meg általában már mindenre 2x8 tűt raknak.

(#14) Blindmouse válasza .mf (#3) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nagyobb feszültségnél kisebb az áram és a veszteség. 110V-on kisebb a hatásfok, így ha nagyon hatékonyra akarod tervezni, akkor egyszerűen ki kell hagyni a kompatibilitást.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#15) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Hát engem ugyan nem érdekel mekkora a hatásfoka, legyen nyócvan, oszt jóvan :))
Gyártónak is szerintem eléggé mindegy a dolog. Az ELMŰ meg örül is neki, ha szarabb...
Az EU-t meg azért érdekli, mert miután az uborka görbületét meghatározták (mert bizony, ha nem jó szöget zár be a termés alakja, akkor az nem uborka), más nem maradt, amivel unalmukban szórakozhatnak, jött a hatásfok :D

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16) speedydb23 válasza Speed® (#12) üzenetére


speedydb23
senior tag

Ez most kicsit félreérthető, mert az alaplap is a tápból szívja be a naftát...

Tehát nem termel áramot az alaplap, hogy azt a 75W-ot le tudja adni a PCI-E foglalatra. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#17) Krisszer


Krisszer
aktív tag

Csak szerintem van a(z egyik) képen fejrefordítva a táp?

- küldve az Atari Portfoliomról

(#18) hibavissza válasza BlackSoft (#15) üzenetére


hibavissza
veterán

ne vedd meg. vegyél n-powert. az pont jó lesz neked.

(#19) BlackSoft válasza hibavissza (#18) üzenetére


BlackSoft
addikt

1. Általánosan a tápokról, és erről a hatásfok őrületről beszéltem, nem konkrétan a cikkben szereplő Chieftec-ekről.

2. AX1200-am van, egy is egy közönséged 80Plus Gold táp. Nem tudom miért lenne nekem jobb, ha 80Plus Titanium Pentatium Uranium jelzés lenne rajta, vagy ez a 90Plus... Nem menne semmi sem jobban.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#20) Speed® válasza #65675776 (#13) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Van az a szitu..járt nálam GTX480 Lightning anno, 900MHz/1.15Von játék közben 340W alatt volt a gép, Furmark+IBTvel 530W..nyilván, irreális terhelés, de pl. DIRT2 alatt is izzott a GPU. Szóval a TDP értékbben érdemes szvsz gondolkodni/méretezni, ha más nem, az OC miatt is.

speedydb23
Semmi félreérthető nincs benne :U Nyilván a lap is a tápról adja tovább a PCIe sínnek a kakaót, ettől függetlenül ez a 75W érték hozzáadódik a PCIe kanócokon felvehetőkhöz, ha arról van szó, milyen VGAt bír el a táp.

[ Szerkesztve ]

(#21) #65675776 válasza BlackSoft (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ki mondta, hogy neked cselélni kellene? Viszont aki újonnan épít gépet a nulláról, az vegyen inkább magas hatásfokú tápot.

(#22) BlackSoft válasza #65675776 (#21) üzenetére


BlackSoft
addikt

De ez mire jó? Ez az alapvető kérdésem :K

Mert nekem ettől jobb lesz? Szerintem nem. Oké persze, ha adott a magasabb hatásfokú, és veszek újat, akkor persze, a jobbikat veszem (feltéve, hogy nem kerül 2x annyiba, úgy hogy én a "jobbságából" semmit nem érzek)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#24) #65675776 válasza BlackSoft (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csökkenteni ennek a bolygónak (sic!), pontosabban az emberi civilizációnak az energiaéhségét. HA magasabb hatásfokú eszközöket használunk, akkor kevesebb hulladékenergiát kell előállítani. Csak egy példa. Lehet ez téged egy személyben nem érint hirtelenjében, de összességében jelentős is lehet.

Speed(R): Most úgy őszintén: hol érdekel engem a Furmark és hasonló elmeroggyant, semmi praktikus, érdemleges célt nem szolgáló alkalmazások által generált fake fogyasztás? Persze aki attól érzi magát keménynek, hogy naphosszat ilyeneket futtat, az meg is érdemli.

(#25) CsonkaImo válasza #65675776 (#13) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Köszi az infot. Régóta használok chieftec tápokat, és végig abban a hitben voltam, hogy saját tervezésűek saját alkatrészekkel. Mivel a chieftec nagy részben tápokat gyárt.

(#26) Rypejakten válasza CsonkaImo (#25) üzenetére


Rypejakten
addikt

a sirtectől, régebben a deltától vették a bensőségeket.

(#27) Bogyó bá' válasza #65675776 (#5) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pont erre gondoltam én is. "Normális" táp nincs, csak ezek a fél kilowattos szörnyetegek.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#30) Hebry


Hebry
senior tag

Egészen jónak tűnnek, és elfogadható árakon.

(#31) Robert07 válasza BlackSoft (#22) üzenetére


Robert07
aktív tag

Igy egy asztali gépnél max. 20-30w-ot számít, de 100w-nál már akár 50w-ot is, ami pl. 24/7-es üzemnél már nem elhanyagolható. A másik pedig az, hogy amit nem alakít t, azzal fűt, és minnél jobb a hatásfok, annál kevesebb áramból lesz hő. Ezáltal halkabb lesz a táp, vagy akár egy darabig be sem kapcsolja a ventit (lásd Corsair RM széria).

(#33) proci985 válasza #65675776 (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

multimonitornal a terheles altalaban valahol a furmark es a furmark + prime kozott szokott elhelyezkedni, annak fuggveneyeben, hogy hany szalat terhel az adott jatek (egy szalon ertelemszeruleg "csak" furmark, tobbszalon a szalak mennyisegetol fuggoen kozeliti a primeot).

tehat az, hogy a furmark terhelese fole nem lehet jatek alatt bizonyos korulmenyek kozott mar evek ota NEM igaz. ez foleg azota van igy, hogy a videokartyak tudjak monitorozni a fogyasztasukat es throttlingolnak, hogy beferjenek a TDPbe (reszben a VRM vedelmenek erdekeben): lehet furmark alatt jobban fog throttlingolni, de multigpu alatt ugyanugy vissza fogja venni az orajelet. crysis alatt pl nalam a 6950 folyamatosan visszavett orajeleken ment.

szoval nem kell naphosszat furmarkolni, csak mondjuk leulni es par orat jatszani ilyen feltetelek mellett, sokkal nagyobb terhelest fognak a komponensek kapni. arrol nem is beszelve, hogy tulterheles kozeleben a tapok mar altalaban annyira nem effektivek (folotte meginkabb nem), plusz egy nem indie regulated tapot nem crossloadolnek fullra 12Von mert lehet azt se fogja szeretni.

lehet az en konfigomat is elbirna egy 425os Enermax (konnektorbol 450 korul van furprime alatt), de hogy nem mernem a hx650v2ot downgradelni ra az is biztos.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#34) Bogyó bá' válasza proci985 (#33) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az adatlapomon látható konfig (amúgy CAD munkaállomás a fő funkciója) Crysis2 (kimaxolva) alatt sem tud 290-300W-nál többet felvenni a hálózatból, egy nem különösen jó hatásfokú táppal (Hexa 500). A fogyimérő fixen van telepítve, és az előbbi fogyasztásba már a monitor, a kábelmodem és a router, valamint a szünetmentes táp saját fogyasztása is is benne van. Sima netezéskor (pl. most) 88-90 W-ot vesz fel az egész cucc. Akkor minek is egy átlag usernek 550W-os meg 1000W-oas táp? :F

szerk: mivel én fizetem a villanyszámlát (távmunka) és napi 15-16 órát van bekapcsolva a gép, nagyon tudnék örülni egy arany vagy platina fokozatú, 300W-os tápnak, persze nem aranyáron...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35) tatabike válasza pakriksz (#29) üzenetére


tatabike
őstag

Majd ha szupravezetőkkel oldják meg a delej továbbítását, nem kell hűtés, ugyanis a hőt az alkatrészek ellenállása termeli, és a mai ismeretek szerint ez az ellenállás egy sima vezetőnél akkor lesz nulla, ha mínusz 273 fokra, vagyis abszolút nulla fokra tudod hűteni. Svájciak találtak egy anyagot, ami ezt már a folyékony nitrogén hőmérsékletén is tudja, de hát az is annyira alacsony hőmérséklet, hogy hétköznapi eszközökben egyhamar nem lesz ilyen cucc.
Az lenne a király, ha találnának olyan anyagot, ami szobahőmérsékleten is szupravezető. De szerintem ilyen nem létezik.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#36) Bogyó bá' válasza tatabike (#35) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

6 éves hír: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#37) tatabike válasza Bogyó bá' (#36) üzenetére


tatabike
őstag

Jó, de én nem olyasmire gondoltam, hogy tízezer bar nyomáson... :Y
Ez zsákutca, megnéznék egy 2000 km-es távvezetéket egy ilyen cuccból... :DDD

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#38) Bogyó bá' válasza tatabike (#37) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha jól értem, az csak a gyártáskor kell, nem üzem közben.... ...mondjuk biztos nem lenne olcsó. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39) Akula


Akula
őstag

Nekem túl nagy. Jobb lenne, ha kidobnának a piacra valami 200W körülit ilyen hatásfokkal :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#41) tatabike válasza Bogyó bá' (#38) üzenetére


tatabike
őstag

De üzem közben is nyomás alatt kell tartani, különben elvész a szupravezetés. Ott van a cikkben, hogy megfelelően nagy nyomás alatt válik szupravezetővé.
Akkor az alapoktól, és nem a gugliból: érdekelt egy időben ez a téma. A lényeg, hogy egy atom 99,9%-a légüres tér. Csak ugye olyan kicsi, és olyan sok van, hogy a mi érzékelésünkben szilárd, folyékony, légnemű vagy éppen plazma állapotú. A hőmérséklet az atomok rezgése. Tehát az atomok mozognak. A elektromosságot vezető anyagnak azért van ellenállása, mert az elektronok, mikor áramlanak az anyagban, állandóan nekiütköznek ezeknek a ficánkoló atomoknak. Ettől azok még jobban mozognak, nő a hőmérséklet, nő az ellenállás, önmagát gerjeszti a folyamat, hacsak le nem hűtjük, vagy maga az anyag le nem tud adni annyi hőt a környezetének, hogy ne égjen sz@rrá... Mikor ez mégsem sikerül, akkor szokott kijönni a füst... :) Na most, abszolút nulla fokon ez a rezgés megszűnik, az elektronok szabadon nyomulnak, nincs ellenállás, szupravezető a cucc.
Az atomoknak ezt a nem rezgő állapotát el lehet érni bazi nagy nyomáson bizonyos anyagoknál, és akkor nem kell az alacsony hőmérséklet. De ez csak laboratóriumban érhető el, kísérleti jelleggel.
Egy egyszerű példa: A víz ugye általában nulla fokon megfagy, 100 fokon forr. Na most, ha bazi nagy nyomás alá helyezed, tehát nem engeded az atomokat annyira rezegni, mint azt tennék sima légköri nyomáson, akkor tudsz csinálni +70 fokos jeget is. Odaégne a bőröd, ha megfognád. Másik véglet, ha vákuumot csinálsz a víz környezetében, akkor meg mondjuk +60 fokon felforr, mert csökkented a nyomást, előbb jut el a víz a gőz halmazállapotba, mivel jóval több helyük van az atomoknak rezegni, ezért az alacsony hőfok is bőven elég a forráshoz.
Nyomással és vákuummal érdekes dolgokat lehet csinálni... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#42) Bogyó bá' válasza tatabike (#41) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egész jó a Wikipedia leírása is. (De ez már nagyon OFF itt).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43) tatabike válasza Bogyó bá' (#42) üzenetére


tatabike
őstag

Ja, ott részletes, meg van mindenféle változat, meg ahány anyag, annyi féle hőfok, meg minden...én a fapados verziót írtam...:)

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#44) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na vajon ezt ki gyártja, legalábbis legbelül.?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Pedig már épp írtam volna Black-nek, hogy bagoly mondja... :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46) Cobra. válasza Graphics (#44) üzenetére


Cobra.
őstag

Tippre CWT.

(#47) Reggie0 válasza tatabike (#35) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez igy ebben a formaban nem teljesen igaz. Az ellenallas egy dolog, amin a szupravezeto segithet, de a bipolaris tranzisztorok/diodak nyito vagy szaturacios feszultsegen nem segit, valamint a nagy frekvenciaval kapcsolt eszkozok parazita kapacitasaibol adodo vesztesegen sem.
(A proci sem azert melegszik, mert mekkora ellenallasa van, hanem mert a kapacitasokat baromi gyorsan kell feltolteni es kisutni.)
Persze a szupravezeto is hasznalhato kapcsoloelemkent, de megvannak a maga korlatjai, egy felvezetovel szemben ilyen alkalmazasban nem lenne versenykepes.

[ Szerkesztve ]

(#48) BlackPriest válasza BlackSoft (#22) üzenetére


BlackPriest
őstag

Azert, mert hosszu tavon sporol az uj tulaj, ha nem is sokat, ergo kevesebb energiat pocsekol, ha nem is tobbel, de sok kicsi sokra megy alapon lehet, hogy az unokamnak meg lesz hova kimenni jatszani anelkul, hogy porra egne a napon pl...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#49) #65675776 válasza tatabike (#35) üzenetére


#65675776
törölt tag

-273fok, az egy kicsitvel több, mint 3/4 visszafelé rajzolt kör.

Nem igaz, hogy 0K-re kell hűteni bármit is, hogy szupravezetővé váljon. Az ólom pl 7K-en már szupravezető. A szupravezető kerámiáknál pedig van amelyiket "csak" 180K-re kell hűteni.

"A lényeg, hogy egy atom 99,9%-a légüres tér. Csak ugye olyan kicsi, és olyan sok van, hogy a mi érzékelésünkben szilárd, folyékony, légnemű vagy éppen plazma állapotú"

Egy atom önmagában semmiféle halmazállapottal nem rendelkezik. Halmazállapota akkor lesz, ha már érdemleges mennyiségben valódi anyaggá áll össze.

Ráadásul hogy definiálod azon a szinten a légüres teret?

0K-en meg minden mozgás megszűnik, az elektronoké is. És nem minden anyag képes szupravezetővé válni. A szobahőmérsékleten legjobb elemi vezető ezüst pl nem lesz az, míg a fémek között közepesnek számító ólom azzá válik.

bogyo112: Azért egy olyan cikkre inkább nem hivatkoznék, amelyik "szilikon-hidrogén" vegyületet ír. Még fordítani sem tudnak rendesen, akkor nyilván nagyon szakmai oldal lehet.

""Ha hidrogén vegyületeket elég nagy nyomás alá helyezünk, szupravezetést kapunk"" - Akkor miért nem a mindenhol ott levő vízzel próbálkoznak?

Egyébként teljesen jó, hogy szobahőmérsékleten szupravezetővé válhat, de hűteni ígyis kell, nem is kicsit. Mert ugye a nyomás növelésének hatására bizony az anyag fel fog melegedni.

[ Szerkesztve ]

(#50) tatabike válasza #65675776 (#49) üzenetére


tatabike
őstag

Tudom, azért írtam, hogy ez egy fapados leírás, minden anyagnál más és más a hőmérséklet, sőt, pl. nemesfémek semmilyen formában nem válnak szupravezetővé, meg ugye nem csak elemekkel, hanem nagyrészt vegyületekkel kísérleteznek, ahol megint csak mások a tulajdonságok, stb.

Én nem írtam atomi szinten halmazállapotról. De attól még tény, hogy az atom nagyrészt üres.

Amúgy tök jó, hogy mindig hozzáolvasol valamit a Wikiből, és 2 percenként módosítod a hsz-t, én fejből próbáltam írni, meg válaszolni. Így könnyű a másikból hülyét csinálni, guglizni bárki tud...köszönöm szépen. :((( Leírod azokat, amiket én is a válaszomban. Nevetséges.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.