Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) 04ahgy válasza gyiku (#1) üzenetére


04ahgy
nagyúr

LoL, ez gyors volt. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3) Hiftu


Hiftu
senior tag

Jó lenne, ha ez a launch partnerség rövidebb határidőt (3 hónap) határozna meg. Silent MX-nél sincs még szinte semmi a Corsair-on kivül.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#4) nyunyu


nyunyu
félisten

Azta, hihetetlen, kepesek voltak meredekebb fuleket rajzolni az MX Red/Black/Grey stemjere? :Y

Ez am a termekfejlesztes csucsa. :DD

Inkabb a gyartosorok bovitesevel foglalkoznanak, mert ha ilyen utemben folytatjak a nemgyartast, akkor par ev mulva mindenki a kinai klonjaikat fogja venni, mert azok a Cherryvel ZF Electronicsszal szemben szallitani is tudnak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) nyunyu válasza nyunyu (#4) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha valaki lemaradt volna, jovore mar fogaskerekgyar neven fogjak forgalmazni a kedvenc MX kapcsoloinkat, felteve, ha addigra nem daralja be oket a kinai konkurencia.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Én ugyan elolvastam négy-öt cikket a világ minden tájáról, de nem világos: 1.2 a kapcsolási pont, vagy a teljes útja?
Mert ha maradt a 4mm út, akkor bakfitty!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#7) bencze


bencze
senior tag

Nem teljesen értem, működésében úgy hangzik mintha feltaláltak volna egy rendes notebook kapcsolót, de közben full méretű lesz...? A tactile feedback nekem elég fontos, maradok a klasszikusoknál valszeg (főleg hogy mostanában nem lesz további billentyűzetekre pénzem) :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#8) nyunyu válasza Gróf... (#6) üzenetére


nyunyu
félisten

4mm full utat tetszes szerint lehet o-ringekkel csokkenteni, felteve, hogy maradjon eleg tavolsag az aktuacios pont elereseig.
Pl. MX Brown 2x1.5mm gyuruvel nem jo otlet (4-2x1.5mm=1mm), mert valamennyire ugyan osszenyomhatoak a gyuruk, de joval nagyobb az ellenallasuk, mint a rugonak, a hianyzo 1mm eleresehez mar tul erosen kell nyomni, nem biztos, hogy kapcsolni fog a kapcsolo.

(Mondjuk nekem az 1x1.5mm jobban bejott, mint az 1x2mm, ujjaimnak kevesbe volt faraszto, hogy fel mm-mel kesobb akadt fenn a gyuruzott kupak.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9) nyunyu válasza bencze (#7) üzenetére


nyunyu
félisten

Mit nevezunk full meretnek?

70-es evekben meg a szamitogepet vezerlo pultokba epitettek a billentyuzeteket, igy ott nem volt problema, hogy az akkoriban hasznalt nyomogombok oriasiak voltak (pl. Cherry M5), boven elfertek az asztalban.

80 korul merult fel, hogy kulonallo billentyuzethez kordaban kellene tartani a mechanika magassagat, mert az nem jarja, hogy a 2-3 centi magas kapcsolokbol meg kiallt 1 centi pocok, es azok vegere voltak rahuzva a gombok sapkai.
5-6 centi vastag billentyuzeten nem lehet kenyelmesen gepelni, mert hamar elfarad a levegoben tartott karod.

Ugyhogy akkoriban merult fel igenykent, hogy vekonyabb kapcsolokat kellene gyartani, de a 4mm billentyuut azert maradjon meg, mert azt tartottak idealisnak.

Erre alkotta meg a Cherry az M9 kapcsolot, aminek a nagy ujitasa az volt, hogy a kapcsolo hazat ugy formaztak meg, hogy a billentyukupakok szoknyaja a kapcsolo haza kore csukodjon, igy nyertek 4mm vastagsagot a korabban hasznalt kapcsolokkal szemben, amiknel a szoknya alja a kapcsolo sik tetejebe utkozott.

Aztan 83-ban finomitottak az M9 terven, es megszuletett az MX Black.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ha jól érzékeltem eddig itt a PH-n, még azt is elég nehéz belőni, hogy kinek-mire-melyik kapcsolós a legjobb.
De általánosságban egyiket inkább játékra, míg a másikat inkább gépelésre ajánlják.

Gondolom ez, ez esetben sem fog sokat változni. Vagy megérkezett az "über" kapcsoló, ami az összes többit feleslegessé teszi? :F Sajnos a szűkszavú cikk nagyon ezt sugallja... ...pedig, ugye nyilván, hogy nem...

(#11) nyunyu válasza SunMount3r (#10) üzenetére


nyunyu
félisten

Tul sokfele, helyenkent egymasnak ellentmondo kovetelmenyeknek kell megfelelnie az idealis kapcsolonak:
- hangja legyen/ne legyen? (mennyire maszhat a lakotarsak/feleseg/gyerekek/kollegak agyara? Linearisok a leghalkabbak.)
- kell taktilis visszajelzes? (ha kell, az noveli a zajt! Raadasul csokkenti a leutes finomsagat, darabosabban jar.)
- kell extra kattogas? (->Blue/Green vonal, de ez megintcsak noveli a kollegak agyara meno zajt.)
- mennyire legyen kemeny? (sokaknak a 45 grammos MX Red mar tul puha, mivel 55-60 gramm korul vannak a sima membranos billzetek, van akinek meg a 80gramm kell...)
- hol kapcsoljon? (Altalanos MXek, legtobb klonjuk 2mm, ujhullamos Kailh "Razer" PG1511 az 1.8mm)

Igy aztan mindenkinek maganak kell merlegelni, szamara melyik az optimalis kapcsolo.

Az itteni billzet topikokban olvashato melyik MX az idealis nekem jellegu kerdesekre kapott valasz az igazabol csak a jeghegy csucsa, ennel joval durvabb hitvitakat olvasni a komolyabb mecha billzet forumokon.

Jellemzo, hogy a jelenleg legjobbnak mondott taktilis kapcsolobol is kinalnak NEGYfelet, attol fuggoen, mennyire kemenyet szeretnel. :))
Ezek utan mar en sem tudok eligazodni a kapcsolok rengetegeben. :DDD

Ez az uj Cherry max az MX Red helyett lesz alternativa, de arra mar ott van a hangtompitott MX Silent is.
-> kerdes, hogy melyik neked a fontosabb: a rovidebb kapcsolas, vagy a kevesebb zaj?

Nyilvan az idealis az lenne, ha kepesek lennenek egy rovid leutes utan kapcsolo, hatarozott taktilis visszajelzessel biro, membranosoknal nem hangosabb kapcsolot gyartani, de ehhez nullarol teljesen uj kapcsolot kellene tervezni, mert a 30+ eves MX dizajn, akarhogyan finomitjak, nem alkalmas erre.

Plusz itt jon elo a piaci tehetetlenseg, hiszen hiaba tervezel teljesen uj kapcsolot, a kutya nem fogja megvenni, ha nincsenek ra kupakok. (Lasd Omron/Logitech Romer-G, vagy regebbi peldanak ott az Alps, amit gepelesre jobban ajanlanak, mint az MX Bluet. Alpsot ugyan mar regota nem gyartanak, de mai napig leteznek klonjai, csak senki nem gyart Alps felfuggesztesu kupakot.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) ViZion


ViZion
félisten

Frankónak tűnik... nyomnám :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) duke


duke
aktív tag

Akkor kene csak ha csinalnanak belole vezeteknelkuli verziot, es persze nem 50 ezerert adnak.

(#14) bencze válasza nyunyu (#9) üzenetére


bencze
senior tag

Mivel nem 1960-at írunk, így a full méret a jelenleg ismert és elterjedt mx kapcsoló természetesen, miért mit gondoltál? Rövid utas precíz, mechanikus kapcsolóra nekem notebokban lenne szükségem, amióta a Lenovo változtatott ott nincs egy rendes billentyűzet...

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#15) nyunyu válasza bencze (#14) üzenetére


nyunyu
félisten

Kupakokkal egyutt 5-6mm magassagot max valamilyen ollos/gumimembranos megoldassal lehet elerni.
(Elfelejtettem lemerni, milyen vastag az IBM T40 billzet, mielott szetrobbantottam, de az egy alulemezre raszegecselt 3 reteg muanyag foliabol, kb. 3 mm magas gumiharangokbol, meg kb. 1mm vastag "kupakokbol" allt.)

Legalacsonyabb kaphato mechanikus kapcsolobol nem lehet 9-10 mm-nel vekonyabb billzetet epiteni.
Aztan a Cherry MLt szidjak, hogy nem jo a gepelesi erzete.

Egyebkent meg kilencvenes evek elejen gyartottak hordozhato gepet Cherry MX-es billzettel. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) gabor7th


gabor7th
addikt

Hogy mik vannak... Tetszik, hogy ilyenről is megjelenik cikk.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#17) bteebi


bteebi
veterán

"Az eddigieknél is gyorsabb mikrokapcsoló került az MX portfólióba."

És ettől majd 5%-kal több lesz az FPS és 10%-kal több a heccsat :U.
Amúgy biztos nagyon jó lesz, bár már eddig is jó volt.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) ViZion válasza bteebi (#17) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem ilyet nem írtak. Csak ugye menő a haterkedés...
Viszont sokaknak nem volt megfelelő a 2 mm út a kapcsolásig, erre az igényre lett ez a kapcsoló. Nem tetszik, nem veszed.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Zealiovak az ujjaim alatt csak mosolyogni tudok ezen. :)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20) bteebi válasza ViZion (#18) üzenetére


bteebi
veterán

Azt hittem ettől egyértelműbb lesz, hogy poén ;). Amúgy se volt haterkedés, írtam, hogy jó cucc. Szívesen kipróbálnám, mert amúgy fogalmam sincs, hogy mennyire lenne más élmény, mint a mostani billentyűzeteim.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) DBob


DBob
őstag

Van itthon lehetőség megtapogatni és alkalomadtán megvásárolni az angol kiosztású Cherry MX-Board 3.0 billt, mondjuk mind a 4 fajta alap gombbal?
Anélkül nem rendelek, hogy kipróbálnám előtte melyik a tuti újra nekem.

(#22) ViZion válasza bteebi (#20) üzenetére


ViZion
félisten

ooopsz, nem jött át. :B
Szerintem dícséretes, h vásárlói igénynek próbálnak megfelelni. Kár, h korszar ráteszi a kezét, lehetne ebből normális bill is majd.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ha a Steam 3 -relatíve- annyira jó gépelésre, akkor igazán pöccenthetnének belőle egy wireless változatot is :) ... Persze tudom, a Cherry-féle gyártóknak eszük ágában sincs erre a területre tévedni, csak majd valamikor 15 év múlva, majd, a legközelebbi gyártósor cserénél....

(#24) Hiftu


Hiftu
senior tag

PAX Easten a srác végignyomkodta az új billentyűzetet.
Nagyon rövid az útja.
[link]

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.