Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Jysk?

(#2) Chebbie válasza Gézengúz (#1) üzenetére


Chebbie
tag

Igen... a 3. vagy 4. ilyen eset már.

(#3) Gézengúz válasza Chebbie (#2) üzenetére


Gézengúz
addikt

Tutti szériahiba. Nekem is eltört az egyik, de még gariban cserélték. Én 2-es vaslemezt fúrnék a belső felére.

[link]

Az ember azt gondolná a vas van körbeöntve műanyaggal, erre csak egy alátét van benne :(((

(#4) Chebbie válasza Gézengúz (#3) üzenetére


Chebbie
tag

Szerencsére nem dobtam ki a dobozát, megvan mindennel együtt, blokk is benne volt.
2015.09.12-én vettem. Próbáljam meg kicseréltetni? :F

(#5) Gézengúz válasza Chebbie (#4) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ja, hogy még garis? Simán adnak a kar helyett másikat! Tőlem el sem kérték, biztosan tisztában vannak vele, hogy problémás.

(#6) Peterson_


Peterson_
addikt

[link]
-Nem olcsó, de tényleg nagyon hatásos, ha esetleg mégis ragasztani, pótolni kell.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#7) kmisi99


kmisi99
addikt

Én itt hibáztam régen. én is ragasztani próbáltam. Fém kell ide. Amolyan kapocsként egy fémlappal és két csavarral összerögzíteni a törött részt. Persze ragasztó is mehet mellé, de azért a fém erősebb szerintem. Itt egy profi szimuláció arról, hogy mire gondoltam.

A piros téglalap egy fémlemez, a hatszög forma pedig egy egy csavar. Nem a legszebb de laposabb csavarral meg lehet oldani. A túloldalon meg csak enged 5-6mm hogy 1-1 anya odaférjen. Vagy másnem kicsit meg is lehet süllyeszteni. Feketére lefújva még nem is annyira látványos. Persze lehet ez is idővel elgyengül.

[ Szerkesztve ]

(#8) ubyegon2 válasza Peterson_ (#6) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Attól függ, milyen anyagból van a kartámasz.

polietilén és polipropilén ragasztására nem alkalmas. forrás

Itt meg azt írja, hogy:
Műanyagok ragasztása esetén, mint pl. Polietilén (PE), Polipropilén (PP) és egyéb ragasztó anyagnak ellenálló anyagok esetén előkezelés szükséges, különben nem kapjuk meg a kívánt ragasztó erőt. forrás

:F

(#9) Hieronymus válasza kmisi99 (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha nincs már garancia.

Ragasztó kell, de önmagában nem ér semmit. Hiába erősebb, mint az alap műanyag, a ragasztás mellett fog újra eltörni.

A fémlemez belül és kívül is kell. Belül süllyesztett fejű csavar, kívül a hatlapfejű anya. Kettő nem elég. Mind a két oldalon kettő kell. Összesen négy csavar.
A fém lemezeket is ragasztani kell a műanyaghoz. Tulajdonképpen ez a ragasztás fogja összetartani a műanyagot.(A csavarokat nem szabad túlhúzni. Károsítják a műanyag belső szerkezetét illetve teherbírását.)

A csavarozás helyett meg lehet próbálni. a két fémlemez, ragasztó és erős ragasztószalag kombinációt.
A ragasztott elemeket ragasztószalaggal rögzíteni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) Lauda


Lauda
félisten

En ezt egy regi szekemnel ugy oldottam meg, hogy az also-elso es erre a felso csavarra raerositettem egy-egy drotdarabot, kozeje egy ilyen (also kicsi) allithato feszito es kesz. Azota mar reg eltort a masik fele is, ugyan igy van megoldva. Szabalyozhato, bombabiztos, csak nem szep, ez meg nem izgat.

[ Szerkesztve ]

(#11) marositech


marositech
senior tag

Nem szériahiba.
Elég ha ráülsz és már reccs!
Faterom megcsinálta eléggé stabilan, csak a kinézete nem szép. Pont nem tudok neked képet mutatni.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#12) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nekem is szétment a karfa fél évesen. Kicserélték. Aztán megint eltört, de két héttel elmúlt egy éves....Annyira nem is reklamáltam, mert 130kg vagyok, és a szék teherbírása is ennyi papír szerint. Vettem egy másik fajtát, aminél nem a karfa tartja a háttámlát, ez csak 15 ezer volt akciósan. Valószínűleg ez többet kibír mint a 30 ezres, ami 60-ról volt leakciózva.
Kb 20 éve van számítógépem, azóta kb évente veszek széket, nem is veszek drágákat, tökmindegy, egy év után mindegyik elpusztul. Asszony és a lányom normális méretek, 60-70 kilósak, nekik sokáig kitart egy szék. :)

(#13) SutPet válasza Zoli bácsi (#12) üzenetére


SutPet
aktív tag

Ha olyan aminek az ülőlap aljához van egy vaslemezzel fogatva a hátlap azzal is vigyázni kell, ismerősnek és nekem is(100-120kg) meggyűlt már a bajunk vele. Ha kényelmesen hátradőlsz hajlamos eltörni az ülőlapot a háttámla meg lifegni fog szépen.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#14) kmisi99 válasza Zoli bácsi (#12) üzenetére


kmisi99
addikt

Én ilyesmi célra is fém merevítést csinálnék, egy jó erős legalább 2mm vastag acéllemezből kivágni egy olyan formát mint a karfa és akkor nem a műanyag szar fogja merevíteni a hátlapot az üléshez hanem fémmel lenne megerősítve. Lehetne belülre is rakni így a karfa akár mindent el is takarhatna. Nekem is volt, hogy vígan hintáztam a székecskémben aztán reccs én meg már borultam is hátra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) djculture


djculture
félisten

2 komponensű epoxi mindent megold..

(#16) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Egyébként akkor már egyértelműek legyenek a dolgok:
[link] Ez a szék ami le volt értékelve 30 ezerre, szerintem 100kg felett senki ne vegye, egy év alatt 2 pár karfa törött össze. 60 kilós embernek soká tartana, sajnos a műanyag karfa tartja a hátlapot össze az ülőlappal.
Most [link] ezt vettem, feleségemnek ilyen van régóta, munkahelyemen is ilyen van....Nem néz ki masszívnak, de erős vas a háttámla tartója, ha egy évet kibír, akkor nálam már nagyon jó. :)

(#17) #81556480


#81556480
törölt tag

Akármit csinálsz , ha a műanyagot meghagyod teherhordó elemnek, el fog törni.

Én műhelyszéket csináltam belőle így nem nagyon figyeltem a dizájnra, kb 5 perc alatt összedobtam ezt:

Egyébként a belső oldalon van, így nem látni belőle semmit., csak a repedést, ami most eláll, de csavarozás előtt be kell igazítani.

(#18) SutPet válasza Zoli bácsi (#16) üzenetére


SutPet
aktív tag

Nekünk is ez a Trige van. eddig semmi gond nem volt, de garancia hamarosan lejár, elgondolkodok hogy megerősítem a kartámaszt.
Viszont ez az a Billum amit említettem hogy ha kicsit kényelmesebben dőlsz hátra benne reccsen az ülőlap...

God must love stupid people, he made so many of them.

(#19) Zoli bácsi válasza SutPet (#18) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Enyém még nem recseg, a munkahelyi már igen. Ez van, sajnos beletörődtem, minden évben egy irodai szék szétesik alattam. Gondolkodtam hagyományos széken, de a számítógéphez a forgószék kényelmes. Mint feljebb írtam, sajnos ez a 60ezres szék is fél évet bírt. Szerintem széket, maximum 100 kilóra terveznek. Én jelenleg 125 kiló vagyok, és nem is gondolom magamat extrém elhízottnak, mert közel 2m vagyok.
Ja, nézd meg a karfát, először a csavarnál lesz egy hajszálrepedés. Aztán hamarosan egy erős roppanás egy hátradőlésnél. Egyébként ez a mérgem, hogy amúgy az egy éves szék olyan, mint az új, más baja nincs, mint a krónikus vashiány. Beletettek volna egy vas merevítést a műanyag belsejébe, semmi gondja nem lenne. Egyébként a Jysk garanciaidő alatt szó nélkül cserélte a karfákat, sőt a garancia letelte után is kerestek egy karfát nekem a raktárba...de sajnos mindkét oldal elrepedt.

(#20) SutPet válasza Zoli bácsi (#19) üzenetére


SutPet
aktív tag

Hát igen sajna ezeket is tönkremenetelre tervezik nem tartósságra... Érdekes am hogy van otthon egy székem kb 12 éves műanyag karfával műbor borítással (ami már ugyon szakadt és hiányos így van rajta egy egyedi huzat) de ezt leszámítva semmi baja. pedig nem volt drága (~9-10e Huf emlékeim szerint) és kapott is rendesen, tehénkedtem mindkét karfára a 100-110 kilómmal, aludtam benne, folyamatosan hátradölve használtam amennyire csak lehetett és még mindig tart. Hátha sikerül mégegy ilyen csodapéldányt kifognom :D

Ugye asszony használja a trige-t én meg olyat amit most te is de számomra baromira kényelmetlen hosszabb ülés után ezért nézelődök folyamatosan új után. Gondoltam hogy akciósan beszerzek még egy tigre-t de nem volt rá keret ezekután meg el is gondolkozok rajta, olvasva th-t nem tudom honnan vagy mennyiért szerzek normálisat.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#21) Hieronymus válasza SutPet (#20) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Hát igen sajna ezeket is tönkremenetelre tervezik nem tartósságra."

Elárulok neked egy nagy titkot.
Ezeket a hibákat nem tervezik.
A közepes minőségű tervezés - magyarul egy egy elismert termék koppintása - némi átalakítással, közepes minőségű alapanyagból, közepes minőségű gyártási technológiával, a legjobb esetben is csak gyenge minőségű terméket fog eredményezni.

Egy ilyen karfa töréses hibához elegendő, ha a beszállító nem tartja be az előírt technológiát.
Ha a terméket koppintották, bevett szokás az egész világon, megpróbáltak egyszerűsíteni rajta. Ezzel "tervezik be" a gyári hibát. Persze ez a gyártónak sem érdeke.
Ha garancia időn belül kell cserélni valamit, azzal nyereséget bukik a gyártó. Ha garancia után nem sokkal megy tönkre a termék, azzal vásárlót bukik a gyártó.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#22) Peterson_ válasza ubyegon2 (#8) üzenetére


Peterson_
addikt

Meg kell reszelni durva reszelővel, aztán egy kis nitroval lepucolni.
A pótlógranulátummal biztos meg kell fognia.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#23) ubyegon2 válasza Peterson_ (#22) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem ez lenne akkor az említett előkészítés! :R Így már biztosan megfogja, az a granula jó kis pótlóanyag, kicsit kicsi az adag, ez az egy baja van!

(#24) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Én is gányoltam vaslemezzel. Ha otthon leszek dobok fel képet ide.

[ Szerkesztve ]

(#25) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Itt is van. Mind a két oldal ilyen szép.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.