Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wolfman


wolfman
veterán

hasonló előnyöket kínál, mint az OLED képalkotási eljárás, de annál állítólag kevesebbet fogyaszt

Az OLEDnél kevesebbet? Már arra is úgy tudom, hogy kevesebbet eszik mint a LCD LED.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

És ezt akarja Apple 5"ba belerakni....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3) smc


smc
addikt

0,1 milliméter átmérőjű LED
Ebből maximum 254 PPI-t lehet kihozni, de gondolom ez lehetetlen. Viszont már a fele sem lenne vészes egy tévénél.
Megnézném élőben.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ehhez képest a tegnapi hír, miszerint az 1 millióba kerülő projektor "TV gyilkos", egy teljesen hihető dolog.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) berVi


berVi
senior tag

"Szegeny" Samsung kuzd, mint diszno a jegen, hogy ne kelljen az OLED-del (=LG-vel) versenyeznie :C

(#6) Duree


Duree
veterán

Nem hinném , hogy mostanában képesek lesznek kisebb formátumok gyártására. Jó pár év kell ahhoz , hogy 50 60" körül megoldható legyen.

duree54

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

A fogyasztása úgy lehet alacsonyabb, hogy a pixelek kisebb térszögbe sugároznak, kevésbé kell hajtani őket, mint at OLED-nél. Ebből adódóan az Oled-nek természetesebb, homogénebb képe lesz különböző szögekből nézve.

Majd a marketing és a max fényerő eladja, mert lesz benne bőven tartalék a HDR-hez.

[ Szerkesztve ]

(#8) atike


atike
nagyúr

Na erre kíváncsi leszek.... Minden szempontból. :)

(#9) Zimmy88


Zimmy88
tag

Egy kicsit nagynak gondolom otthoni felhasználásra a 150"-t, még akkor is ha ez már a sikerrel csökkentett méret :)

FZR2000 ®

(#10) Tigerclaw válasza Zimmy88 (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

George Lucas magán mozijába biztos beférne, meg gondolom ezt is darabokból szerelik össze a helyszínen, szóval nem kell ajtót, falat bontani. Az ára meg 50-100 millió körül lesz majd forintban számolva. Szóval tipikus otthoni vásárlókra gondolhatott a Samsung ezzel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) J00hnny válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


J00hnny
aktív tag

...ez mindegy, mert kevesebbet fogyaszt az OLED-nel ;]

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#12) Interceptor válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


Interceptor
addikt

Két opció lehetséges veled kapcsolatosan. Vagy nem érted a lényeget, vagy egyszerűen egy cinikus ....fej vagy. :DDD Ha az előbbi akkor segítek, nyilván a Samsung ezzel a kijelzővel(ha igaz egyáltalán, hogy ott lesz a bemutatón) még egy lépést tesz meg afelé, hogy később kisebb méretben is tudják gyártani.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#13) #16939776 válasza #16939776 (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

Erre lehetne számítani "kicsiben":[link]?

No comment.

[ Szerkesztve ]

(#14) e00dgy válasza Zimmy88 (#9) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Nyilván nem otthonra tervezték. :)
Sokkal inkább az itthoni kis "mozikhoz".

[ Szerkesztve ]

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#15) doooo válasza Interceptor (#12) üzenetére


doooo
veterán

A cinizmus rögtön azt jelenti, hogy valaki ....fej? Vagy csak nem szoktad érteni, és azért ajándékozol ilyen "titulusokat" találomra? :B

Samsungnak sok sikert, ráfér.

(#16) Interceptor válasza doooo (#15) üzenetére


Interceptor
addikt

Vagy egy szint ahol már összekapcsolódik a kettő :) A haverod tán azért véded? Amúgy mit kellene azon még érteni amit ide böfögött? Világosíts már fel :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#17) Tigerclaw válasza Interceptor (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A cikkben/hírben ez szerepel:

"Az otthoni felhasználóknak szánt modellbe minden pixel mögé egy LED-et építettek, állítólag."

"A belebegtetett termék méretét viszont már sikerült 150 hüvelykre csökkenteni, köszönhetően az alkalmazott 100 mikron, azaz 0,1 milliméter átmérőjű LED-eknek. Ezáltal pedig az otthoni felhasználók egy részének is reális alternatíva lehet egy projektor, vagy akár egy nagy tv helyett is idővel."

A 150 hüvelyk/inch az 381 cm (3,81 m). Ha megnézed, hogy az ilyen giga méretű tévéket mennyiért adják, mennyibe kerülnek a jóval kisebb OLED TV-k és hogy ez elvileg jobb lenne még az OLED-nél is, akkor az jön ki hogy ez még "fényévekre" van az hogy "otthoni felhasználástól", hacsak nem vagy milliárdos és nem rajongassz az otthoni mozizásért.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) Interceptor válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


Interceptor
addikt

Sokak otthonába befér(nem csak Lucas mozijába oda amúgy is a nagyobbik kerül) és sokan megtudják fizetni világviszonylatban. Nyilván ha arányaiban nézzük akkor meg kevés ember veheti meg, de attól még igaz lehet az otthoni felhasználás, ergo volt értelme a cikkben lévő mondatnak. Másrészt amit írtam feljebb, hogy ez is egy fontos lépés a kisebb méretek felé.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#19) wolfman válasza berVi (#5) üzenetére


wolfman
veterán

Én is ezt az erőltetett mindenbe belekapaszkodást érzem a részükről, ami kezd nagyon kínossá válni, a sokadik "egetrengető" koncepció bebukása után az OLED mellett.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#20) korcsi


korcsi
veterán

150" képátmérő 4K felbontás az 0.86mm-es oldalhosszúságú pixeleket jelent. Miért van szükség 100 mikron méretű ledekre?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#21) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Azért ez még mindig csak pletyka. A CES alatt/után meglátjuk.
A Samsung-nak lépnie kell ez a tény. Akár erőlködés, akár nem, azt nem teheti meg, hogy semmit nem lép az OLED inváziót nézve. Az árak pedig persze, hogy nem alacsonyak. Sosem azok egy új technológiánál és tipikusan soha nem az otthoni felhasználók az első célcsoport. Azt hittem ezt már megugrottuk. :U

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#22) #16939776 válasza korcsi (#20) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nagy százalékban teljesen fekete a panel, és csak kis százalékát fedi led.
Az aktív-nem aktív rész közti arány határozza meg, hogy mennyire lesz élénk a fekete kikapcsolt pixel esetén, mert a led optikája valamennyire vissza veri a környezetből érkező fényt, ami lehet akár a tábla más pixele által kisugárzott fény is, a useről/plafonról visszaverődve.

(#23) doooo válasza Interceptor (#16) üzenetére


doooo
veterán

Általánosságban beszéltem, nem konkrétan a kommentről. De már minden világos, jelenleg nincs több kérdésem. ;)

(#24) bteebi válasza korcsi (#20) üzenetére


bteebi
veterán

Vagyis 75" FHD-ban meg tudnák csinálni gyakorlatilag fejlesztés nélkül. Persze az nem lenne elég fancy manapság, de amúgy megfelelő nézési távolsággal nem lenne vele semmi baj. 4K-ban persze jobb lenne, de kiindulásnak a FHD se lenne rossz. Még a 75" is hatalmas amúgy, sok szobába el se férne értelmesen elhelyezve. Mindenesetre ha tényleg létezik (tényleg valódi :DDD ) LED TV prototípusuk, abból jobb esetben 3-4 év múlvára szerintem lehetne 4K 50-60"-on is, ami már elég jó lenne. A kérdés persze az ár :).

Azt se értem, hogy páran miért fanyalognak a LED miatt (ez LED, nem pedig LED LCD). Az OLED is LED, csak szerves. Ha szervetlenben meg tudják oldani a kék szubpixelt normálisan, nekem bőven megfelel.

Apropó, kék szubpixel. Az vajon hatalmas baromság lenne (valszeg az), ha a vörös és a zöld szubpixel szerves, a kék viszont szervetlen lenne? Persze nem feltétlenül van értelme, ha a szervetlen LED legalább olyan jó, mint a szerves, és/vagy olcsóbb.

#21: Szerintem sokan szeretnének olyan szar helyzetben lenni, mint a Samsung. A QLED (egyelőre) nem jött be, de még mindig övék az LCD piac nagy része, és "csak" a prémium szegmensben estek vissza, ha jól tudom. Azt mondjuk nem tudom, hogy ez profit szinten mit jelent.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) Partz válasza bteebi (#24) üzenetére


Partz
senior tag

Én inkább azt tartom valószínűbbnek, hogy itt alkalmazná először a Samsung a vörös-zöld quantum-dotos színszűrőket és minden egyes sub-pixel kék led alapú lenne. Ez egy nagy lépés lenne a Rec.2020 színtér felé.

(#26) ukornel válasza korcsi (#20) üzenetére


ukornel
aktív tag

"150" képátmérő 4K felbontás az 0.86mm-es oldalhosszúságú pixeleket jelent. Miért van szükség 100 mikron méretű ledekre?"

+1
Én is ezt akartam szóvá tenni: 150 hüvelyken a 0,1mm-es pixelekből 33207x18679 darabot lehet a kijelzőre pakolni (16:9-es oldalarány esetén), ami eszméletlenül, irreálisan sok. A FullHD pixelszámának a 300-szorosa.
Biztos jó az a szám?

(#27) Interceptor válasza doooo (#23) üzenetére


Interceptor
addikt

"Vagy egy szint ahol már összekapcsolódik a kettő" Szerintem ez válasz volt a kérdésedre.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#28) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Érdekes újítás lenne, pláne ha tényleg ez volna a valóság, mert akkor bizony kis idő elteltével végre véget érne az LG egyeduralom, ami az OLED-eket illeti, és abban az esetben jogosan járna SAMU-éknak a piros pont, mert végre saját fejlesztést is villantanának! :))

[ Szerkesztve ]

(#29) Reggie0 válasza #16939776 (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert ezen kivul meg van par modszer. Pl. a kvantumhatasfok novelese, a nyitofeszultseg csokkentese, a felvezeto jobb vagasa.

(#30) RafaelEKH válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


RafaelEKH
tag

Majd kopolele vesz egyet :DDD

(#31) .DLL


.DLL
veterán

Szerintem már a ma elérhető gazdaságosan kezelhető méretű LED-ekből kialakított háttérvilágítás mátrix is kellően jó kéminőséget adott volna a Samsung kezébe, hogy ne kullogjon olyan csúnyán az OLED mögött...

Ha ezt a méretet mondjuk mindenféle körítéssel együtt 2x2mm-nek vesszük, akkor abból pl. egy 65"-os képernyő (1440mm x 810mm) mögé beleférne 720x405 darab LED, mint háttérvilágítás.

Próbálkoztak a gyártók mindenféle többzónás, dimmelhető háttévilágítással, de 20-30 esetleg ennek ugyanennyi szerese is még nyilvánvalóan kevés és észrevehetően blokkos, ha külön dimmelik őket.

A fenti mennyiséggel már azért egész szépen lehetne követni a kép rajzolatát, és csak ahol sötét van a képen, ott venni le a fény intenzitását (miközben az egyes pixeleket nyitni, hogy ne legyen aránytalanul sötét és részlettelen az adott terület.) Csak ez kicsit több elektronikát igényelne, gyakorlatilag egy második, kisebb felbontású kép, fekete fehérben, ez lenne maga a háttérvilágítás.

Ez UHD esetén kb. 5x5 képpontonként jelent egy háttérvilágítást, szerintem már ez is elég lett volna a Samsungnak, hogy ne bukjon meg egyértelműen az OLED-del szemben.

(P.H.)

(#32) Squirrel


Squirrel
őstag

"valódi" LED - VLED

(#33) b. válasza #16939776 (#13) üzenetére


b.
félisten

Ez 4 K ha jól értem 150" ban. 75 " ban is 2x FHD lenne a felbontása., Az miért nem ráció? vagy ha csak minden 3 pixel mögött lenne 2 led esetleg...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#34) .DLL válasza b. (#33) üzenetére


.DLL
veterán

csak 1x FHD lenne, mert 75" az 1/4 felülete a 150"-nak. ;)

(P.H.)

(#35) AAAgold


AAAgold
senior tag

Felbontásról van valami hír? Ha jól látom ezt nem említi a cikk...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#36) Reggie0 válasza Squirrel (#32) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, pont egy magyar rovidites hianyzik a harom angol elott :D

(#37) b. válasza .DLL (#34) üzenetére


b.
félisten

Igaz. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38) bteebi válasza Squirrel (#32) üzenetére


bteebi
veterán

Ha azt helytállóan lehetne használni, hogy "original LED", akkor akár OLED is lehetne ;], de a "genuine LED" (GLED) még működhet. Az ránézésre amúgy is átmenet az OLED és a QLED között :)).

Magyarul esetleg VFKD lehetne (valódi fénykibocsátó dióda), de az szerintem kevéssé életképes, és nem hinném, hogy nagyon rácuppannának az angólok vagy a kóreaiak :U ;).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#39) .DLL válasza b. (#37) üzenetére


.DLL
veterán

Mindazonáltal, az is elég lenne kezdetnek, feltéve, hogy a "pixel density" azaz a pixelek és az őket elválasztó hézag aránya megfelelően nagy (pl. kör alakú pixelek elég szarok ebből a szempontból). Én pl. 95"-os vásznat nézek 4m-ről, fullHD projektorral, és elegendő, nem pixeles, homogén, mivel DLP, így a pixel density elég magas.

(#38) bteebi: A "genuine" az inkább "eredeti", (ellentéte a hamis vagy pl. utángyártott, "azzal megegyező" de nem eredeti.) A valós az inkább "real" vagy "actual", esetleg lehetne SLED, mivel ez ha minden igaz szilícium alapú félvezetőből áll. :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#40) bteebi válasza .DLL (#39) üzenetére


bteebi
veterán

Jogos felvetés, gondolkoztam rajta én is. Ettől függetlenül talán lehetne haszálni a GLED-et, már csak - sőt leginkább - a hasonlóság miatt is :DDD. Valószínűleg egyébként tényleg az RLED lenne a leginkább kézenfekvő, de mivel szervetlen (inorganic) LED-ekről beszélünk, ezért akár iLED, vagy akár iOLED is lehetne ;]. És akkor arra még azt is mondhatnák, hogy egy "in"-nel is jobb az OLED-nél :)).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#41) b. válasza .DLL (#39) üzenetére


b.
félisten

Én HD ready-.t nézek 3 Méteren , szintén igazat adok most is.Ha az ára kompenzálná a dolgot, tehát teszem azt 75-80 " lenne a beugró és esetleg színek, a mozgásmegjelenítés netán a kihaló félbe lévő 3D működhetne vele normális képfrissítéssel, (Tényleg erről van valami infó?) stb, engem érdekelne. a méret miatt , bár tudjuk, nem az a lényeg :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42) Interceptor


Interceptor
addikt

Mondjuk itt meg arról írnak, hogy mobilokhoz is alkalmazni fogják. Akkor most hogy is van ez?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#43) korcsi


korcsi
veterán

És ha a LED elnevezés maradna az amit eredetileg is jelentett? Itt a méret miatt jól jön a mikró jelző.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#44) Squirrel válasza bteebi (#40) üzenetére


Squirrel
őstag

Tudom, hogy a VLED az magyarul cseng jol es illik kerulni a magyar-angol roviditeseket, nem is irtam komolyan, lemaradt a szarkazmus jel. ;] RLED az butan hangzik angolul kiejtve is. iLED eseten nem kotnek az i betut az Apple-hez? :) Jonne a kovetkezo Samsung-Apple per. :DDD

(#45) Interceptor válasza Squirrel (#44) üzenetére


Interceptor
addikt

MLED miért nem jó? Amúgy meg micro LED és kész.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#46) smc válasza Interceptor (#45) üzenetére


smc
addikt

MiLED

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#47) duke


duke
aktív tag

Kitalalhattak volna mar egy fekete fenyt sugarzo ledet, es akkor nem kene a fekete hatternek annyi helyett foglalnia, tehetnek teljes suruseggel a ledeket. :DD

(#48) bteebi válasza duke (#47) üzenetére


bteebi
veterán

Az a baj a fekete LED-del, hogyha túlságosan nagy intenzitással sugározza a feketét, akkor megfájdul tőle a fejed, csak hát nem fogod tudni, hogy attól van, mert hát nem látod :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#49) Reggie0 válasza .DLL (#39) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem abbol all, hanem vegyuletfelvezeto. Viszont nem szerves, azaz ILED. (Inorganic LED)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.