Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Jó utazást, sok videót és fotót :) Kicsit spanyolos lett a cím :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#2) berek21


berek21
senior tag

Jó utat. Ne feledjétek tenni csak a pirosra!!

LG Velvet eladó!

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem lesz kedvetek visszajönni, megértjük. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) facsong


facsong
csendes tag

Várható bármilyen telefonos nagyobb bejelentés?? Konkrét telefon, szoftveres újítás, okos óra vagy kütyü??

(#5) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

Jó kis túra lesz.
2002-ben én is végig jártam, igaz két hét alatt és sok más kitérővel.
Élvezzetek ki minden percet, mert látvány az lesz rendesen.
Várjuk a beszámolókat.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#6) User64476


User64476
őstag

Étert ne felejtsetek el beszerezni!

(#7) moleculez válasza User64476 (#6) üzenetére


moleculez
veterán

Juuujj😁😁

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#8) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Jó utat nektek!

(#9) Vole


Vole
tag

Amerikaban konnyu kiszurni az europai makikat: ok azok akik a piros lampanal feltartjak a jobbra kanyarodo sort :)

( erthetobben: kis ivben jobbra lehet kanyarodni piros lampanal, de termeszetesen a tobbieknek van elsobbsege )

Ja, es vegasban a CircusCircus kaszinora ne pazaroljatok az idot, ellenben a nagyobb kaszinok kozotti vasutat erdemes kiprobalni. Ha jol emlekszem a Cosmopolitan -ben volt a legjobb all-you-can-eat etterem, potom aron es a szemben levo Flamingoban voltak a legjobbak a csajok :)

Az Encore-Wynn parost erdemes belulrol is megnezni es van egy sajat kis vizesesuk, amit az ottani kis kavezo teraszarol lehet nezni.

Ha van bennetek egy kis kalandvagy es marad idotok, akkor ki lehet menni a sivatagba buggyzni es mivel Mo -on ez eleg ritka, ezert egy eles loveszetre is beugorhattok ( a Glock meglepoen konnyen kezelheto, az M4 -es mar sokkal jobban visszarug :)

Jah, mielott kifelejtenem, LA -be ha eljuttok, akkor mindenkepp Universal Studios, egesz napos garantalt elmeny.

(#10) becksim


becksim
aktív tag

Nagyon irigykedem, hihetetlen gazdag program. :)
És mindez úgy, hogy pl a Yosemite kimarad! :Y

Nindzsák?? Hol?

(#11) janos1988


janos1988
addikt

Érthető a lelkesedésed, de nem egy másik naprendszerbe ruccansz át, hanem csak az usába.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#12) Bog válasza janos1988 (#11) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hát ha te először ruccannál át egy másik naprendszerbe (ahol azért páran már jártak előtted), akkor lehet, hogy te is lelkesednél :D (De Legendd alapjáraton ilyen, a cikkeknél vissza kell fogni, de blogban adhatja önmagát ;] )

Egyébként rossza a cím, a Grand Canyon már Utah. :K

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#13) Vole válasza janos1988 (#11) üzenetére


Vole
tag

"Érthető a lelkesedésed, de nem egy másik naprendszerbe ruccansz át, hanem csak az usába."

Jartal mar ott?

(#14) janos1988 válasza Bog (#12) üzenetére


janos1988
addikt

Csak a túlzott lelkesedés után, nehogy - akármilyen okból - egy hatalmas csalódás legyen.

Vole: Nem. De ha nyakamba szakadna egy lottó ötös, még a top 10-be sem szerepelne az usa. Talán a 20-as listába beleférne.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#15) Vole válasza janos1988 (#14) üzenetére


Vole
tag

Igy mar ertem :)

(#16) Bog válasza janos1988 (#14) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mondjuk elég nagy szívás lenne, ha Detroitban már leszállni sem engednék a két rosszarcút ;]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#17) Gabócza


Gabócza
senior tag

Grand Canyon-hoz időben induljatok el, főleg ha a Hoover gátnál is meg akartok állni. Mi befizettünk egy gátnéző túrát, ami nagyon jó volt, de annyira elment az idő, hogy inkább nem indultunk tovább a Grand Canyon-hoz. Helyette visszafordultunk és megnéztük a Red Rock Canyont. Az is nagyon szép, ha belefér, érdemes megnézni. Jó utat, érezzétek jól magatokat...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#18) Nesty válasza Gabócza (#17) üzenetére


Nesty
csendes tag

Mi a múlt hónapban voltunk kint kb 2 hetet és mentünk 5000km-t hasonló útvonalon, hatalmas élvény volt.

Ha már mentek a Grand Canyonhoz akkor tisztelettel javasolnám keress rá az Antelope, Bryce és Zion nemzeti parkokra és szerintem vakarni fogjátok a fejeteket, hogy beleszorítsátok az időbe :)

Praktikus venni az első benzinkúton defektjavító gumigilisztát és ha sok nemzeti parkba elmennétek akkor éves nemzeti parkokba szóló belépőt is, mert a parkok 20-30usd/db és ez az évi belépő pedig 80usd. Ha ez utóbbi érdekel, megvan még.

Ha érdekel mi mit jártunk végig, van róla blog is.

[ Szerkesztve ]

(#19) Nesty válasza Nesty (#18) üzenetére


Nesty
csendes tag

Áá, nem tudom szerkeszteni már, folytatom külön.
A szállásokat mindig aznap a booking-en foglaltuk a legolcsóbbaktól kezdve figyelembe véve a visszajelzéseket és a preferenciánkat (pl közös fürdőszoba...), alkalmanként pedig az airbnb-n. Mobilnetre a T-Mobile és Straight Talk prepaid csomagok voltak jók, mi az előbbit vettük meg. Kocsihoz lehet mindenféle biztosítást venni és mivel nekünk defekt is volt ezért javasoltam a a gumijavítót, de lehet kötni pl defektbiztosítást is.
Mivel télen mentek, ezért a nemzeti parkok esetén érdemes megnézni, hogy kellhet-e oda hólánc, mert anélkül nem engednek be. Nekünk a Yosemite és Sequoia parkoknál kellett. Tudni kell, hogy bérelt kocsira nem szabad hóláncot felrakni de vagy saját felelősségre veszel és felteszed, vagy 4WD kocsit bérelsz, mert a kötelező hólánc esetén az összkerék meghajtású téli gumival szerelt kocsik mehetnek hólánc nélkül is.
Bármi kérdésre szívesen válaszolok, elég friss még az élmény :)

(#20) Kavinton75 válasza becksim (#10) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Jogos, de meglesz a Grand Canyon :K

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#21) rickenbacker


rickenbacker
csendes tag

Jó utat, urak. :)

Egy jó tanács: ami a hazaút utáni egy hétben kellhet, azt kézi poggyászban hozzátok. Az AirFrance híres arról, hogy elkavarja a holmikat Párizsban. :)

(#22) Bog válasza Nesty (#19) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az elmúlt két évben sokat tapasztaltunk, tanultunk mi is. Egyrészt itthon egyszerűen olyan biztosítást kötnek a jóskák, amiben van személyi felelősség, így a kocsira már nem kell külön. Yosemite kimarad a hó miatt (meg időben sem férne bele), akárcsak Zion. Oda majd remélhetőleg egy év múlva...
A szállás végig megvan előre, a feltétel a wifi, a saját fürdő és lehetőség szerint két ágy volt. És ha az ember az expedia-n foglal repjegyet, akkor be lehet mákolni komoly kedvezményeket szállásra, így jött össze a Hooters, ami majdnem ugyanannyi lett, mintha a Motel 6-ben kellett volna csövezni (nem, nem az East Tropicanan levő, relatív normális Motel 6-ben, hanem a pálya mellett levőben). SF-ben is a reptér mellett szállnak meg a fiúk, a BART bevisz 25 perc alatt a Union Square mellé, LA-ben is inkább Hesperia a szállás helye, mert kábé negyedannyi, mint a városban.
Igazából olyan olcsón hoztuk ezt ki most, amit magam sem gondoltam volna, a repjeggyel is mákunk volt, a szállásokkal is.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#23) oliverhr


oliverhr
csendes tag

Peace and safe travels!

(#24) Nesty válasza Bog (#22) üzenetére


Nesty
csendes tag

Én minden utazáskor tanulok valami újat, ha mást nem akkor azt, hogy lehet még kevesebb cuccal menni. :)

Igazából azon tűnődöm el, hogy akár 10 évvel ezelőtt vagy korábban jóval nehezebb volt ennyire részletes és up-to-date információt beszerezni utazással kapcsolatban, foglalni, stb mint most és ráadásul így jóval olcsóbban is kihozható. Erre kedvencem az, hogy valahol nem volt jó a szállás ezért otthagytuk, beestünk foglalás nélkül egy másikra és mondtak jóval, cirka 50%-al magasabb árat, mire megemlítettük, hogy olcsóbban láttuk egy kicsit lejjebb vitték, de amikor mondtuk hogy konkrétan mennyiért láttuk, mondták akkor foglaljuk le ott online a recepció előtt, 1 percen belül lefoglaltam.
Az említett szállásos szerencsével kapcsolatban velünk az esett meg, mikor LA-ban olcsó szállást helyett kényszerűségből a tulaj a saját szép nagy házának komplett, aranyos vendégházát adta oda mert elkevert valamit, volt abban minden :)
Expedia-t, köszi, észben tartom.

Kellemes utazást!

(#25) aero. válasza Bog (#12) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem Colorado?

Nekem most körvonalazódik egy trip májusra, de én is az aznapi foglalósdin vacillálok, kb 10 napom lesz egy hasonló tripre bérelt autóval. Már most olvastam néhány hasznos infót, jó lesz ez még nekem. :)

(#26) Bog válasza aero. (#25) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Igazából én is elmértem, mert Arizona, legalábbis a North Rim.
Mi nem kockáztathatjuk meg az aznapi foglalósdit (főleg nem Vegasban, ahol telt ház lesz a CES miatt), inkább előre úgy, hogy rámegyünk a kedvezményes ajánlatokra. SF-ben például a reptér körül sok motel van, kb egy árban, ott a review pontok és a BART állomás közelsége döntött.

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#27) Nesty válasza Bog (#26) üzenetére


Nesty
csendes tag

Úgy tudom, hogy Vegasban ha valamilyen rendezvény van - és sok van - akkor problémás és drágább a szállásfoglalás. Ráadásul sokszor a végén derült ki, hogy az árhoz hozzáadnak még egy kb 30usd-s adót is amire figyelni kell, mi szerencsére kifogtunk a strip-en egy anélkülit (Jockey Club)

(#28) kelly416


kelly416
veterán

Miért nem csináljátok meg ott a jogsit? A büdös életben nem kéne még egyszer megújítani vagy orvosit csináltatni. :DDD

Amúgy egy kalappal a jó kis kiruccanáshoz, előre látom, élmény lesz olvasni majd a beszámolókat! Hajrá-hajrá!

(#29) Bog válasza Nesty (#27) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az adó az útszéli motelekben nem játszik általában. A vegasi szállásokkal meg úgy játszik az ember, hogy talál valamit, ami nagyjából oké, bookolja, fizetni még nem kell, aztán másnap megint körbenéz, ha valahol egy jobb helyen van lemondás, akkor bookolja azt, a korábbit lemondja, aztán másnap megint és egyszer csak eljutunk a Motel 6-tól a Hootersig:-) Kell vele foglalkozni, de ilyen hosszú időtartamra már megéri, mert 50-60 lepedőt is lehet spórolni. A Stratosphere-ben is volt egyébként meglepően jó áron szoba, de azért az egy lépcsővel még így is combosabb lett volna, mint amennyit szántunk rá.

Imádok utazást tervezni, órákig ülök a gép előtt, egyik ablakban térkép (plusz streetview), másikban tripadvisor, nyitva a booking.com, az agoda, a hotels.com, az expedia, adott esetben az airbnb, legózik az időpontokkal ide-oda, aztán a végén kiesik egy frankó verzió. És megnyitok egy random utazási irodai oldalt, megnézek egy standard utat hasonló paraméterekkel és rohadt elégedetten dőlök hátra, hogy én ezt fele-harmad áron kihoztam.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#30) Vole válasza Bog (#29) üzenetére


Vole
tag

Mi Kirk kapitannyal sporoltunk sokat anno ( Priceline.com ).

(#31) csipuka válasza kelly416 (#28) üzenetére


csipuka
senior tag

Lejar az amcsi jogsi is. Meg kulonben is SSN kell hozza.

(#32) Skynet258


Skynet258
veterán

Én bírom ezt a gyermeki lelkesesést, én is ugyanilyen lennék ha kijutnék. :D

https://geekpulse.hu

(#33) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Elrepültek a madarak, de legalább még 20 óra, mire be tudnak jelentkezni kintről, ha egyáltalán beengedik a két rosszarcút az ígéret földjére :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#34) pusszycat válasza Bog (#33) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Elefánt nem megy? Valamit benéztem akkor.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#35) Bog válasza pusszycat (#34) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

De, csak ő később. Egyelőre ott tartanak, hogy épp felszálltak a nagy madárra Amsterdamban, első sor, úgyhogy van lábtér, szóval elvileg lesz alvás.

(Mondjuk már itt kaptak keresztkérdéseket, sokkal nagyobb a szigor, mint legutóbb - nyilván tudjuk, hogy miért. Főleg az bántotta a security-t, hogy miért az én nevemmel lett véve a két jegy, de nyilván ki lehetett dumálni tök logikus indokokkal.)

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.