Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reggie0


Reggie0
félisten

Nem hiszem el. Vegre a monitorok is atlepnek a XXI. szazadba.

(#2) Csabro


Csabro
tag

Nekem Asus PG278Q monitorom van. Igazabol TN panel, de nagyon szep kepe van... Jo ICC profillal kalibralva siman van oylan szep kepe, mint az elozo IPS monnitoromnak... (LG IPS277-L) Ami az IPS javara all az a betekintesi szog, de ugyebar a monitort elotte ulve hasznalom, nem pedig oldalrol nezve..... A 144hz boven megerte a (visszavaltast) TN panelre. En mar csak akkor fogok valtani ha kijon 21:9-es 34" IPS 144hz-val... adddig biztos nem. :)

(#3) BiP


BiP
nagyúr

Végre. Bár biztos tul draga lesz ahhoz, hogy igazan megerje.
Az Amd-sek miert maradnak hoppon?
G-syncet támogató monitorbol mindenképp kimarad az A-sync/Freesync támogatás?

(#4) Csabro válasza BiP (#3) üzenetére


Csabro
tag

Sztem attol fugg, hogy ha a free sync szoftveresen fog mukodni, akkor tokmindegy milyen monitoron hasznaljak nem?

(#5) Ferkósza válasza Csabro (#2) üzenetére


Ferkósza
tag

Csabro, te milyen előnyét látod a 144 Hz-nek? Játékoknál számít valamit pl.?

(#6) Csabro válasza Ferkósza (#5) üzenetére


Csabro
tag

Szted, ha IPS-rol Tn-re valtottam mennyire durva lehet a 144hz?? Nagyon kemeny. Leginkabb FPS jatekoknal latszik a kulonbseg. Igazan ezt eloben lehet latni, hogy mennyire mas. Egyszeruen sokkal gyorsabb es folyamatosabb a mozgas. Kb annyi a kulonbseg amivel hasonlitani tudnam, hogy pl telefonnal 30fps felvetel, vagy 60fps felvetel... Ennyire mas a 60hz es a 144hz is kulonbsegre.

(#7) Televan74 válasza Reggie0 (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

De az áruk is. :)

Más: Olyan érzésem kezd lenni mint ha a gyártók a freesync monitorokat kicsit késleltetnék.Hogy sok viszonylag drága g-sync -s monitor találjon gazdára.Szerintem a displayport 1.2 miatt sokkal egyszerűbb lenne bevezetni,mégsem látom őket.Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) antikomcsi válasza Ferkósza (#5) üzenetére


antikomcsi
veterán

Én csak a játékok miatt vettem 144Hz-es monitort. Kikapcsolt V-sync melett is eltűntek a törések a képből. Nekem nagyon bejön.

(#9) Csabro válasza antikomcsi (#8) üzenetére


Csabro
tag

jaja.. 144hz onmagaban is eltunteti szepen a toreseket.. nekem Gsync is van a monitorban, de a 144hz mellett nem sok ertelme van... En nem nagyon latok kulonbseget.. be es kikapcsolt gsync mellett 144hz-vel.

(#10) <MZ/X> válasza antikomcsi (#8) üzenetére


<MZ/X>
őstag

De ehhez gondolom megvan a megfelelő konfigod is. Ha 60FPS-en megy a játék, de 144Hz-en frissít a monitor, akkor mi történik?

Original's never fit - Socket 370

(#11) Reggie0 válasza <MZ/X> (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Semmi. En meg nem lattam torest, persze nem kizart, hogy nagy ritkan elofordul. De akkor is kevesbe zavaro, mert kevesebb ideig latod a gyakori frissites miatt.

(#12) Csabro válasza <MZ/X> (#10) üzenetére


Csabro
tag

Akkor is folyamatosabbnak nez ki a kep, mint 60hz 60fps-en...

(#13) Csabro válasza <MZ/X> (#10) üzenetére


Csabro
tag

Amugy ha valaki 144hz monitort vesz, akkor eros hardver is kell melle, mert 30fps-el nincs ertelme a jatekoknak 144hz mellett.... Nalam is most kenyelmetlen lett a szitu. Ez az Asus ROG monitor amit vettem 2560x1440-es es a durva, hogy ez a felbontas az eddig FullHD max beallitas fix 60+ fps-t felezte... PL far cry 4 70-80fps helyett 35-40fps-el megy ( 780Ti classified-el) Igy most ha a 144hz elonyeit akarom kamatoztatni (amiert igazabol vettem a monitort), vagy kompromisszumot kotok es lejjebb viszem valamelyik beallitast a jatekban, vagy SLI jon.... :U

(#14) Acélfarkas válasza <MZ/X> (#10) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

A 60 képkockát összeségében 144xer rajzolja ki a monitor elektronikája másodpercenként. 144/60=2,4/képkocka frissités.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#15) Reggie0 válasza Csabro (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk nagyobb felbontasnal nem kell annyi elelmosas. Azon pedig lehet nyerni rendesen.

(#16) Csabro válasza Reggie0 (#15) üzenetére


Csabro
tag

ki szoktam ott kapcsolni.... :D

(#17) Csabro válasza Csabro (#16) üzenetére


Csabro
tag

Sajna erre nem szamitottam, hogy ez a felbontas igy megeszi a vga-t... :(

(#18) antikomcsi válasza <MZ/X> (#10) üzenetére


antikomcsi
veterán

Igen, valóban nem igp-vel játszom, de még így CF mellett sem történik semmi extra, gyönyörűen megy 60FPS-el 144Hz-re állítva is. Nagyon sok játék ment nállam 60 és 120 FPS között, így a 60Hz-es monitor már kicsit túlozva egy kínlódás volt. Vagy bekapcsoltam a v-syncet, és akkor ugye oda a plusz fps, vagy nem, de akkor pedig nagyon tört a kép.

Én elhiszem, hogy a profiknak nem nyerő a TN, de nekem ez játékra tökéletes. Gyors, nagy fényerő, és a játékhoz a színek is megfelelőek. Pont jó lesz nekem ez a monitor az elkövetkező évekre, míg számomra is megfizethetőek lesznek a most szárnyaikat bontogató 144Hz-es IPS monitorok.

(#17) Csabro

Én is csak emiatt maradtam a 24" 1920x1080 mellett. A mai játékok mellett éppen csak, hogy elég nekem a 280X OC crossfire. És szerintem azért durva, hogy ilyen játékokat adnak ki, ráadásul sok esetben a látvány, nem azt mondom, hogy rossz, de nem indokolt az ilyen brutális hardver igény.

[ Szerkesztve ]

(#19) bozont válasza antikomcsi (#18) üzenetére


bozont
veterán

Én is már a 144Hz-es vagy A/F-Sync IPS vagy PVA monitorokat várom már nagyon. Ami még a 144Hz mellett szól, az hogy a 24p is akadás mentesen megy rajta. Bár fontolóban van, hogy ha cserélek akkor egy jó kis TV kellene. De akkor már egy UHD-s lenne az igazi, viszont ahhoz a mai csúcshardverek is kevesek és sokkal drágább is mint egy hasonló minőségű monitor. Az SLI/CF meg nálam nem játszik. Na meg a monitor esetében sokkal jobb az input lag is.

[ Szerkesztve ]

(#20) antikomcsi válasza bozont (#19) üzenetére


antikomcsi
veterán

Jelenleg bizony nem egyszerű a helyzet. Valóban jól meg kell gondolni, hogy mit szeretnénk, és mire lesz pénzünk, hogy élvezzük is.

A cf-et már én sem ajánlanám, nekem is ez az utolsó, hogy van, a jövőben biztosan nem építek ilyen rendszert. Hacsak nem változik meg gyökeresen a helyzet, de nem hinném.

(#21) Valdez válasza Televan74 (#7) üzenetére


Valdez
őstag

Nincs még, csak most kezdik bejelentgetni pl: [link]

(#22) antikomcsi válasza Valdez (#21) üzenetére


antikomcsi
veterán

Azért ez így nem ugyan az, mint amit elsőnek olvastam itt a PH-n. Akkor arról volt szó, hogy még a kávéfőzőn is menni fog, és milyen jó mert tök ingyenes. Aztán az derült ki, hogy firmware frissítés kell, most meg már úgy hallom, hogy zömében új monitor kell, és bizonyos vga széria. No mindegy, aki igényli vegye.

(#23) HussarF válasza antikomcsi (#22) üzenetére

A vége az lesz, hogy kb. ugyanolyan lesz, mint a G-sync. Csak hülyítették itt az embereket, hogy ha már objektív dolgokkal, mint technológia, nem tudják az nV-t lenyomni, akkor érzelmi alapon támadják be. Mert az nV ellopta az ötletet... A prohardver beállítottsága miatt még rá is tett erre egy lapáttal :)
Úgy tűnik végül az fog kiderülni, ami már elsőre is látszott: Az nV létrehozott valamit sokkal korábban, mint arra a konkurencia képes volt.

(#24) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

"Az nV létrehozott valamit sokkal korábban, mint arra a konkurencia képes volt."

Az sokat elárul az nvidia sietségéről, hogy eleinte (vagy talán még mindig) FPGA-val oldotta meg a g-syncet.

"Akkor arról volt szó, hogy még a kávéfőzőn is menni fog, és milyen jó mert tök ingyenes. "

Nem tudom hol olvastad, de én eddig is úgy tudtam, hogy bizonyos vga-tól lesz, és van olyan (!= minden) monitor, aminek fw frissítés is elég lesz.
Az ingyenessége még mindig nem változott tudtommal.

(#25) Valdez válasza antikomcsi (#22) üzenetére


Valdez
őstag

Lehet sok újabb típusnál lehetne fw frissítéssel is elérni ezt, dehát tudjuk milyen a piac, miért adnának ingyen valamit, ha el tudják adni újként?

(#26) Reggie0 válasza CyberPunk666 (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Az nem a sietsegerol szol, hanem az eladott mennyisegrol. Valoszinuleg nem szamitanak nagy vevokorre.

Raadasul egy ilyen egyszeru funkciot nem lenne ertelme helybol ASIC-ra kuldeni.

[ Szerkesztve ]

(#27) priti válasza <MZ/X> (#10) üzenetére


priti
addikt

60 Hz 120Hz-re vagy
24Hz 144Hz-re

Tehát a klasszikus 24 képocka per másodperces mozi film 3D verziójához ideális a 144Hz, hogy kevésbé villogjon az aktív 3D. Nem játékra van kitalálva. Aki monitor méretben gondolkodik 3D-n az szerintem nem normális, de ez a magánvéleményem.
2D tartalmat sokszor frissíteni... Nos, lehet csak minek.
Itt jönnek a gamerek, hogy "hámer" hogy kisimul a kép, amin én felröhögök és nem mondok semmit.
Minden esetre érdemes szerintem megnézni, hogy hány képkockát frissít 144Hz-en. Ha csak 24-et, akkor amíg 24FPS fölött vagy... talán tud 48-at és 72-őt ami még érdekes lehet FPS-ben. Talán. Utána kell nézni. Valszeg a nép 48-at lát, ami még megvan neki min FPS-ben és ezért áll a répa, hogy milyen jó ahhoz képest, mint amikor 30-at lát 60Hz-en, mert a 60 képkocka nincs meg neki min FPS-ben vagy más nem tudja fogadni a rendszerben és ezért 30-at dupláz fel.

Az a típusú vágás, amikor egy képernyőn látsz több képkocka részletet egyszerre szerintem egyre kevésbé jellemző.

Hardverlesen

(#28) CyberPunk666 válasza Reggie0 (#26) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ez a sietségről szólt, mert ASIC készül/készült (nem követem aktuálisan), de nem tudták ilyen rövid idő alatt legyártatni. Emiatt is ennyire drága.

Szerintem a funkció egyszerűségét felesleges idekeverni, nincs jelentősége. Ami a lényeg, hogy az fpga sokkal drágább már kisebb szériánál is.

[ Szerkesztve ]

(#29) vicze


vicze
félisten

Azért kicsit szomorú dolognak érzem, hogy egy szakmai oldalon IPS-nek "kell" nevezni a VA panelt, hogy páran megértsék miről van szó. :(

(#30) Valdez válasza priti (#27) üzenetére


Valdez
őstag

A 120 is osztható 24-el, tehát az is alkalmas 24p-re kiválóan.

(#31) schawo válasza vicze (#29) üzenetére


schawo
titán

AHVA nem VA.

Az AHVA a Advanced Hyper-Viewing Angle rövidítése. Technológiailag az IPS áll hozzá a legközelebb, semmi köze a PVA-MVA-féle Vertical Alignmenthez. Ajánlom olvasásra: [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32) Reggie0 válasza CyberPunk666 (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont hogy kisebb szerianal olcsobb. No meg az sem mindegy, hogy ha gond van meg modosithato frissitessel.

Igazabol FPGA-val szinte mindig tesztelik a digit aramkoroket, mielott ASIC lesz belole. Az pedig a teljes szeria es a felvevopiactolfugg, hogy mar FPGA-kent aruljak-e. Nem veletlenul meg RAID vezerloket/SSDket is arultak FPGA-val anno.

[ Szerkesztve ]

(#33) schawo válasza CyberPunk666 (#28) üzenetére


schawo
titán

Nem ez a gond, hanem az nV-féle licencdíj.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34) priti válasza Valdez (#30) üzenetére


priti
addikt

Nem csak az oszthatóság a lényeg, hanem az is, hogy az aktív szemüveg miatti szemenként 60Hz még "érzékelhetően" vibrál egy picit amiről kitalálták, hogy "ezért" jobban terheli a szemet és emiatt jelentkezik fejfájás stb. a 72Hz viszont már barátibb. Igazából tökmindegy, mert monitor méretű képen a 3D egy rossz vicc.

(#33) schawo

Az NV olyan, mint egy pióca, aki próbálja szívni a piac vérét ezzel kompenzálva a versenyképtelenségéből eredő bevételkiesését. A semmiért szedik a pénzt. Gyakorlatilag a fogyasztók tájékozatlanságát büntetik.
Én fogyasztóvédelmi kérdést csinálnék az NV féle "stratégiákból". Gusztustalan cég lett (ezen a területen).

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#35) CyberPunk666 válasza Reggie0 (#32) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Tudom mire jó, és azt is tudom, hogy azzal tesztelik. Azt is tudom, hogy kis szériánál alkalmazzák, de inkább csak nagyon kicsinél. Azért ez nem egy exclusive dolog, hanem a világon szinte mindenhol hozzáférhető cucc, bemehetsz a boltba és vehetsz ilyen kártyát meg monitort. Ez nem az a "kis széria". A cél sem ez, lehet már most át is álltak asicre, nem tudom, de ez a terv. Tényleg azért tolták csak fpga-val, mert nem volt gyártókapacitás ilyen határidőkkel sehol.
A módosíthatóság jó érv, ellenben ez is inkább csak a sietséget támasztja alá.

Ugyanarról beszélünk egyébként. Csak én némileg trehányabbnak látom az nvidiát ebben a kérdésben, mint te. Szerintem sietségről és gányolásról volt csak szó.

[ Szerkesztve ]

(#36) vicze válasza schawo (#31) üzenetére


vicze
félisten

Eh... Kösz, igazad van és most így beugrott hogy régebben olvastam is. :W (Végre frissítették a TFT Centrálos oldalt egy kicsit, bár sok új dolog nem került bele, a Sharp panel technológiák továbbra is hiányosak van pedig vagy 6+, ASV meg kikerült, persze mivel 0 infó van róluk így nehéz bármit is írni.)
Azt hiszem eljutottam arra a pontra hogy nem tudom fejben tartani az összes elnevezést, pedig az utóbbi 5évben erősen próbáltam. De kezdem esélytelennek látni, borzalmas hogy minden összevissza kell nevezni a marketing miatt. :(

(#37) t72killer válasza Csabro (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tavaly én is beszereztem a PG278Q-t, mert untam már a hangyákat fullHD-n. Dolgozom is a gépen és elég zavaróak tudnak lenni a pixelek 27"/fullHD-n. Most ezzel a hírrel egy kicsit bánom már a beszerzést - bár az Acer címke miatt nem esem hasra tőle. Képminőség ügyben nekem se számít, hogy néz ki oldalról, a családi TV-zésre van TV:))

#27: "Aki monitor méretben gondolkodik 3D-n az szerintem nem normális, de ez a magánvéleményem." Nagyon szívesen gondolkodnék én TV-méretben is (ill 3DTV-nk van is 3D mozizásra), de 3D játékra igazából csak a Displayportos v Dual-DVI monitorok alkalmasak, valamin át kell paszírozni azt a 120Hz-es jelet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) antikomcsi válasza priti (#34) üzenetére


antikomcsi
veterán

Ezen meg én röhögök fel, és nem mondok semmit.

(#39) bteebi


bteebi
veterán

Ha nem IPS panelről van szó, hanem AHVA-ról, akkor miért kellett IPS-t írni a címbe? (Oké, hogy hasonló, de akkor is...) A talpa amúgy viszonylag gagyinak tűnik; elég keskeny, ami a stabilitás szempontjából nem túl szerencsés (persze nem muszáj lökdösni...). Azért kíváncsi leszek az árára.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#40) Reggie0 válasza priti (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Aha. Egy gond van, a 3D uzemmod 120 Hz-es, hiaba tud a monitor 144-et. Szoval 3D-nel marad a szemenkenti 60 Hz.

(#41) priti válasza t72killer (#37) üzenetére


priti
addikt

3DTV-nk van is 3D mozizásra

Gratulálok hozzá. Elszomorít, hogy még innen is átvernek szinte mindenkit.
Egy 65"-os TV árából egy natív FullHD házimozit öszeraksz FullHD 3D projektorral minimum 130"-os méretű képpel és olyan hangrendszerrel, ami hangfalakból és erősítőből áll és egy TV megközelíteni sem képes és még egy BR lejátszót is vettél és nem vagy rászorulva a TV-be épített alkalmatlan vacakra.
Az amikor még ettől is kisebb képet néz valaki 3D-ben az nem mozi. Az egy vicc. Egy mai projektorhoz képest ami már 250k alatt van lásd Optoma HD26, BenqW1070, 1080 stb. A balkán kell ahhoz, hogy az emberek ezt a rengeteg sz@rt házimozinak megvegyék.

Ez a vegyél 42"-os 3D TV-t 200k-ért ami még alkalmatlan is 3D anyag lejátszására ez olyan, mint amikor a trabantot vettük autónak. Ez eladhatatlan normális helyen. Át vagy verve.

(#40) Reggie0

Egy villodzásmentes panelt 120Hz helyett 144Hz-en mi értelme marad frissíteni? Akkor végképp semmi értelme sincs. Totális átverés.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#42) shteer válasza priti (#41) üzenetére


shteer
titán

..szerintem jónak tűnik

(#43) Reggie0 válasza priti (#41) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha szerencsed van, akkor nem villodzasmentes, csak nem latod. Peldaul arra jo, hogy csokkenti a motion blur-t.

(#44) priti válasza Reggie0 (#43) üzenetére


priti
addikt

Az a +24Hz? A motion blur-t? háhht ha ezt a kutya megenné... óóó, egek

Hardverlesen

(#45) t72killer válasza priti (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Át vagy verve."
:F Honnan tudod mennyiért és milyen 3DTV-t vettem? Nem most volt már, de ha jól emlékszem 130k-t csengettem ki (samu UE40F6170) - az általad említett projektorok azért ennél drágábbak+szabad falfelülettel se vagyunk nagyon eleresztve... Ráadásul jó ideig pc monitornak is használtam, amire azért egy projektor elég morbid, valljuk be...

Képátlók: Az számít, hogy milyen távolságból nézed. A TV-nk csak 40"-os, de úgy van kialakítva előtte a hely, hogy 1-1.5m-ről is lehet nézni (nem 82tagú afgán család vagyunk;)), ami kb mozis látószög. Lejátszás: PC-vel teszem PowerDVD segítségével, semmi spéci lejátszó, csak a PC-s BR-olvasó (mielőtt a szoftveres gondokról kérdezel: minden okés, pedig eddig csak egy vézna Haswell IGP-t használtam erre a célra).

Hangfalak, erősítő: Sajna a mostani lakásban örülök, ha ezt a kicsi TV-t el tudom helyezni :U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) Xahsio válasza priti (#34) üzenetére


Xahsio
csendes tag

>Az NV olyan, mint egy pióca, aki próbálja szívni a piac vérét ezzel kompenzálva a versenyképtelenségéből eredő bevételkiesését.

Az nVidiának az AMD versenyképtelenségéből van bevételtöbblete. Nem tudom, te mit szívsz.

(#47) bteebi válasza priti (#41) üzenetére


bteebi
veterán

"Elszomorít, hogy még innen is átvernek szinte mindenkit."

Már miért is? Ha veszek egy relatíve jó, de igazából bármilyen TV-t, ami egyébként tud 3D-t, akkor hülye-e vagyok? Ráadásul ma már alig van olyan TV, ami ne tudna valamilyen 3D-s megjelenítést. Az már egy másik kérdés, hogy mennyire van értelmük. Ha csak a 3D miatt vesz valaki egyértelműen rosszabb TV-t, akkor az tényleg megkérdőjelezhető, de ha tényleg fontos neki a 3D, akkor még akár igaza is lehet... Egyébként meg nem egyértelműen rossz a 3D se, csak többnyire :), de persze ízlések és pofonok.

"Egy 65"-os TV árából egy natív FullHD házimozit öszeraksz FullHD 3D projektorral..."

Ööö... Ez akár még igaz is lehet (ha az a 65"-os TV valami hajlított 4K, vagy esetleg OLED TV), de spec. láttam már tűrhető - Technika :DDD - 60 vagy 65"-os TV-t 180k alatti áron. A "jobbak" annyiért vásznat se vesznek, nemhogy projektort hangrendszerrel... Se a TV áráról nem beszélt amúgy, se arról, hogy egy normális házimozi egyáltalán kivitelezhető lenne-e náluk (szobaméret, falak vastagsága, szomszédok).

"Az amikor még ettől is kisebb képet néz valaki 3D-ben az nem mozi. Az egy vicc."

Ezen is lehet vitatkozni. Ha egy mód van rá, akkor IMAX-ben nézem a filmeket, mégsincs otthon IMAX vásznam meg projektorom (pedig jó volna! :U), és nem csak a helyigényük miatt. Házi körülmények között alig néhány napja láttam amúgy 3D TV-t működés közben, egy mindössze 42"-os LG-t. Volt olyan film, amivel tényleg egész jó volt az adott nézési távolságból (a passzív 3D miatt mondjuk a felbontás nem volt az igazi), sőt rossznak egyik esetben se neveztem volna.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#48) tom_tol válasza priti (#41) üzenetére


tom_tol
addikt

ezt csak simán, csípőből?

(#49) HussarF válasza Reggie0 (#11) üzenetére

Ilyesmit már nem először hallok, de ez a probléma félreértése.

A 60 Hz-es monitoron sem azért zavaró a tearing, mert a 60 Hz az lassú és a villámszeműek kiszúrják, egy képkockán a törést 58 fps mellett. Hanem, mert nem egy képkockán látsz törést, hanem egymás utáni képkockákon folyamatosan.
Gondoljuk csak végig, hogy mi történik:
Induljunk onnan, hogy elkészült egy képkocka és pont indul a frissítés. Kirajzolja az adott képkockát a monitor, de még a következő nem készült el, ezért elkezdi megint kirajzolni ezt. Aztán mikor a frissítéssel a kép 2/60-ad, azaz 1/30ed részéhez ér (58 fps) elkészül az új képkocka és onnantól azt rajzolja ki. Azaz a kép 1/30ad részénél megjelenik a törés. Aztán a következő képkockán a kép 2/30ad részénél lesz a törés. Így tovább. Egy törés végigszalad felülről lefelé a képen, ebben az esetben 30 képkockán keresztül, ami fél másodperc. Aztán ha stabil az 58 fps, akkor még egyszer. Persze az fps ugrálni szokott, ezért összevissza szokott megjelenni a törés.

144 Hz-nél és 60 feletti fps-nél is fennáll ez a helyzet, egyedül azért jobb sztem, mert 60 fps felett már kisebb a különbség két egymást követő képkocka között ezért ha szakad is, nincs akkora különbség köztük, hogy túl zavaró legyen.

(#50) big-J


big-J
őstag

Óvatosan kiválasztott koreai monitor példányok már 2013 óta túlhajthatóak voltak 120Hz+ köré... ugyanezekkel a panelekkel, 90ezerből itthon vannak.
Külön öröm, hogy a gsync értelmét kb háromnegyedrészt elveszi a gyors frissítés.

Ez biza ismét csak kökemény számbűvöletben élő blood steve nvidia fanboy lehúzás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.