Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atosan


atosan
addikt

Bírom ezeket a bejegyzéseket. Több defekt ne legyen, további szerencsés utat.
Az viszont érdekelne, hogy a kamerával/telefonnal mi lett, amire úgy néz ki ráhajtott az autó.

Maine coon

(#2) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Bevallom ez az utazós blog jobban bejön (és jött be tavaly is) mint a CES, itt legalább mindig történik valami ;] :DDD

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#3) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

De kerékcsere, ne már.
Kitartás ehhez a sok iszonyat "unalmas" helyhez.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#4) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Elég gyér arra a forgalom,sehol egy segítő kéz.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#5) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

ez nekem egy kicsit olyan volt, mint ha azt írnád otthonról:
Ma kiégett egy lámpa az albiban. Utoljára a nagypapámat láttam izzót cserélni, de ez ledes és a plafonon van, az meg wolfram szálas volt, és egyébként is csak egy olvasólámpa volt a fotel mellett.
Úgyhogy inkább kihívtam a villanyszerelőt.

...csak én vagyok helikopter?

(#6) CharlieDrop válasza Sethdobaloah (#5) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:DD :DD :DD :D :D :D :)) :)) :)) :DDD :DDD :DDD

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7) pusszycat válasza Sethdobaloah (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Még egy ilyen humor,fejeden a dudor... :DDD :DD :DDD

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#8) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Telefon(vagy mivel vetted a videót) túlélte a trailert? Úgy tűnt elég pánikszerűen indulsz felé, de addigra már mindegy volt.

Everybody lies.

(#9) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Én is most azon filózom, hogy kicseréltem volna egy idegen országban egy ismeretlen kocsin a kereket. Maga a procedúra megvan pontosan fejben, viszont még sose kamatoztattam a tudást. Jó dilemma, ám a végén ingyen meglett, szóval.. :U

Finn the human

(#10) Pipiripi


Pipiripi
senior tag

Srácok, azért az tényleg kemény, hogy egy kerékcseréhez autómentőt kellett hívnotok :D

(#11) Teaway válasza Sethdobaloah (#5) üzenetére


Teaway
veterán

Nyert ügyed lett volna, ha a nagypapa villanyszerelő :)

Nincs itthon csokid??

(#12) ak76


ak76
senior tag

Az a reggeli,bakker...
Húgomék meséltek róla,hogy arrafelé egy átlag reggeli annyi,mint idehaza valami lakoma,de nem hittem nekik,ilyen koszt mellett nem csoda hogy átlag Joe dagad mint egy lufi.. :D

(#13) pusszycat válasza ak76 (#12) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az még nem lenne nagy baj,de ezek 100 kg is felveszik a miniszoknyát... :( (néha még Joe is)

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#14) father65


father65
újonc

További szerencsés utat. A sivatagban legalább nem hallottátok a város zaját:)

Spacesynth forever!

(#15) Quqesz válasza Pipiripi (#10) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hasonló véleményen lennék, ha nem kellett volna cserélni már. Nem a nem akarás a legnagyobb baj, hanem hogy a szerelő műhelyekben úgy rátépik a csavart, hogy azzal a kis kerékkulcsal 0 az esélyed, hogy megindítsd. Előbb fog a csavar feje deformálódni vagy a kerékkulcs eltörni......és utána jön az, hogy a felni felgyógyul a csapágyra(bár volt kiánk, ott nem volt ilyen gond) és lángheggesztővel jön csak le(szomszég raktárban gumis volt, napi szinten ment a samu meg a heggesztő használata).

Bog
Jó utat!

[ Szerkesztve ]

(#16) zolee1984


zolee1984
senior tag

Azért egy kerékhez autómentő!?
Kemény

üdv Zoli

(#17) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Ha eltekintünk attól, hogy én magamnak cserélem minden tavasszal és ősszel a kerekeket a kocsin, és abból indulunk ki, hogy mondjuk még életemben nem csináltam ilyet, és utoljára a jogsiszerzésnél magyarázott róla valamit az oktató, valószínűleg egy próbát akkor is megért volna. Ha összejön, akkor nem kell két és fél órát a sivatag szélén ácsorogni... :)

További szerencsés utat, és várjuk a híreket!

#(#15) Quqesz:
Ha nem akar megindulni a csavar, akkor rakd rá úgy a kerékkulcsot, hogy a karja vízszintesen álljon (tehát párhuzamosan a talajjal) és lábban kezdj el taposni rajta, Először csak kicsiket rugdoss rajt, valószínűleg már egy kisebbtől is azonnal megindul a csavar... A fej eldeformálására kb ugyanakkora esélyed van, mint egy műhelyben lévő szerelőnek. Ahhoz azért valami rendellenesnek kell történnie...

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#18) troviko


troviko
senior tag

Most komolyan, a tréler átment a kamerán?? Miért? Neeee már... :)
:DD :DD

https://www.oldtech.hu/

(#19) CharlieDrop válasza tothmaxy182 (#17) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem volt olyan, hogy 1 méteres erőkaron ugrálva sem indult meg, pedig 90+ kg vagyok :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#20) pusszycat válasza CharlieDrop (#19) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

amatőr, 104 kg. :)

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#21) Quqesz válasza pusszycat (#20) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Amatör, 130...😁

Tothmaxy
Hidd el próbáltuk, de a yaris nem adta magát, még csővel sem......

[ Szerkesztve ]

(#22) Örni


Örni
senior tag

Mikor Bog ráeszmélt, hogy veszélyben a kamera, de már késő :D

Ejnye! Még az Agymenők karakterei is nekiálltak kereket cserélni...

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#23) Kamikazeman


Kamikazeman
aktív tag

Tudom, hogy 100x leírták már, de döbbenet, hogy nem megy egy sima kerékcsere. Nagyon bírom a Bogot, szimpi arc, de ne legyünk már ennyire bénák! Bog neked Celicád volt valamikor és én azt hittem ebből, hogy kicsit úgy bütykölgetsz, van némi affinitásod a szerelgetésre, hogy nem egy átlag Astrával jársz. Na mindegy egy világ omlott most össze. :)) Tovább olvasom a cikket....

Ui: Bog azért még mindíg jó srácnak tartalak, de ha egyszer úgy gondolod, szívesen tartok egy gyors kerékcsere oktatást a szerkesztőség tagjainak, ingyen! :K

[ Szerkesztve ]

(#24) konyi79


konyi79
addikt

Hát... elsőre azt mondom amint kiértetek nagyon amerikaiak lettetek, hogy egy kerékkel se boldogultok. Mert egy kereket lecserélni aztán tényleg nem nagy cucc.

Aztán beugrott, csak spontán mikor a mostani kocsimról pusztán kíváncsiságból megkérdeztem a szervízben hogyan lehet az aljáról leengedni a pótkereket, kaptam egy fél órás oktatást.
AHA, mondom. majd hívom az autómentőt :D Mert nem elég még laborkörülmények között is ilyen szívás, de visszarakni is csak akkor lehet, ha mikor lepottyant nem törte a tartót darabokra. (az elv a lényeg, több típuson van ez renaulton) Mert az a kerék igencsak 20 kiló körül van.
Azóta is azon röhögök, ha egyszer asszony kapna defektet, leállítana valakit segítsen az úton, mit élne meg mire végigszopja a lovag :))

Szóval ha akár Megan Fox egy renault mellett integet az út szélén, segítsetek neki kereket cserélni, inkább üssétek el!!!

[ Szerkesztve ]

(#25) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Pls, uraim, végigpörgettem a lehetőségeket fejben, először is nekiálltam telefonálni. Nyilván cserélek kereket, ha muszáj, de ha az az infó, hogy ingyen odajön egy forma, akkor azt választom.
(Egyébként még tényleg nem volt olyan kocsim, ahol alulról van rátéve a kerék a csomagtartóra, simán azt hittem, hogy be kell másszak alá leszedni, aztán nekem is felderengett, hogy láttam egyszer, hogy egy kis hülye kampóval le lehet ereszteni.)

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#26) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

HTC Re camera, csak elsodorta az a böszme járgány, nem lett semmi baja. Mondjuk 1 centin múlt :)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#27) Kamikazeman válasza Bog (#25) üzenetére


Kamikazeman
aktív tag

Nehogy felvedd, van ebben egy kis játékos ércelődés is. Amerikanizálódtál és kész!

(#28) Mr.Silkó válasza Bog (#26) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A lényeg, hogy a kamion nem ment Re. :))

(#29) pusszycat válasza Kamikazeman (#27) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem vagyok biztos benne,h szabad e egyáltalán bérelt autót szerelgetni. A saját autóján nyilván mindenki bekötött szemel is cserél kereket. :)

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#30) Bog válasza Kamikazeman (#27) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Egyébként pont kocsit nem szeretek / tudok bütykölgetni. Korábban a ház körüli bütyköléstől is kivert a víz, PC-t inkább bütyköltem, aztán ez átalakult, most már szüttyögök otthoni barkáccsal is.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#31) Quqesz válasza konyi79 (#24) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Elütném én ezt a csajt simán! Csak nem autóval.......

Bog
Bütykölj nekünk jó híreket a CES-ről...😉

[ Szerkesztve ]

(#32) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Hát nem mész a Ferrarihoz boxutcába az is 100 :C

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#33) kakuk.tamas válasza pusszycat (#4) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ha megnézed a videót jobban, látni, hogy nyugat (?) fele ott egy nagy épület, saccra 600m-re. :D

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#34) pusszycat válasza kakuk.tamas (#33) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos valami tuning műhely lehet. :K

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#35) csongi


csongi
veterán

Egy kicsit tobbet kellene jarni lakott teruleten kivul. :)
Okostelefonnal a kezben nem sikerult megmondani a poziciot, vagy a koordinatakat egy tech oldal tesztelonek?
Hmm :).
A kerekcserehez mernok kell? Akkor a betanitott munkasok is hamar munkanelkuliek lesznek.
:)
Kelet az nem eszak.:). 2.5 ora es minusz egy keszulek. :)
A lenyeg, hogy balaeset nelkul lezajlott a defeket. Esemenytelen tovabbi utat kivanok.!

(#36) Bog válasza csongi (#35) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Atkuldtem a koordinatakat. A szerelő csávó képtelen volt értelmezni.
Ha küldenek valakit free, akkor inkább csinálja ő.

Egyébként már ott is inkább vicces volt az egész, ha tudom, hogy eddig tart, amíg odatalál az ember, akkor nem várom meg, de így legalább majdnem megolte a kamerát :)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#37) csongi válasza Bog (#36) üzenetére


csongi
veterán

:D
Akkor ez csak betanitott munkas volt, n technikus. :)
A lenyeg szerencsesen haladtok tovabb.
Varom a hireket. :R

(#38) Divinity


Divinity
őstag

Amerikában csak a baj van. :D
Jó utat, kevesebb defektet!

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#39) troviko válasza Bog (#26) üzenetére


troviko
senior tag

Csűűűű! Akkor mázli! :)

https://www.oldtech.hu/

(#40) doooo válasza pusszycat (#29) üzenetére


doooo
veterán

"Nem vagyok biztos benne,h szabad e egyáltalán bérelt autót szerelgetni."

Én amondó vagyok, hogy jobb nem bántani... legalább később nem bírják hibáztatni az embert valami esetleges hiba miatt (vagy legalábbis nehezebben).

(#41) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Pont a minap volt az Agymenők egyik ismétlésében az a rész, amikor Sheldonék defektet kapnak a sivatag közepén. Érdemes megnézni. Valahogy pont úgy képzelném el a mobilarénás kockabrigád kerékcsere akcióját is... Na meg a végeredményt is...

Megtekinthető itt...

:D

[ Szerkesztve ]

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#42) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Simán Vegasban mindenféle plusz költség nélkül adtak egy másik Sorentót. Fél óra alatt megvolt a csere, mindenki ultrakedves volt, szakszerű és még ők kértek elnézést.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#43) dutrás


dutrás
őstag

Így lesz egy defektből élvezhető történet. Jó!

P50 pro/P40 Lite

(#44) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Tetszik, hogy "pakold magad" talalassal adjak a hamburgert!

(#45) pusszycat válasza Bog (#42) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Olyan fizetés mellett én is cuki lennék mindenkivel... :K

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#46) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Kameránál reménykedtem hogy nem törte ripityára, de ahogy olvasom nem lett semmi baja. :C

Live-Die-Respawn

(#47) Pjotr válasza Bog (#42) üzenetére


Pjotr
senior tag

Nekem lízinges autó van, ami kb ugyanez a kategória, de én se nyúlok hozzá. Bármi van, telefon, tréler. Volt pár alkalom, hogy kollégák saját ötletből oldottak meg problémákat, aztán kis híján rájuk lett terhelve a sztori. Nem a tied ugyanis az autó... Nem véletlenül megy a szerelő a világ végére ingyen. Mondjuk erősebben taposod a csavart rahuzaskor, lecsavarodik a csavarfej, mert az olyan, ne az agybol húzza ki a menetet. Akkor lehet beszakadt csavart kiszedni, például.

[ Szerkesztve ]

(#48) jUUh


jUUh
addikt

Azért az a kerékcserés sztori kellemes lehetett... :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#49) clon válasza Bog (#36) üzenetére


clon
aktív tag

Pedig ha valahol lenne létjogosultsága a koordinátáknak az ott van. A távolságok nagyok, 2 lakott terület között megmondani egy tájékozódási pontot (főleg ha nem helyi vagy helyközeli a delikvens) gyakorlatilag 0 esélyes.
Kicsit fura, hogy ilyen helyen a mai kor adta lehetőségek mellett nincsen a kölcsönzőnek app-ja amin ilyenkor a helyet átküldve nem kell "bokrot vagy buckát" megadni helymeghatározásnak :D

(#50) Pjotr válasza clon (#49) üzenetére


Pjotr
senior tag

Vagy az autóban GPS nyomkövető... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.